Anketa

Koliko ste zadovoljni operacijom?

Nikad nisam požalio/la zbog operacije
13 (56.5%)
Zadovoljan/sam operacijom, no nisam postoperativnim oporavkom
7 (30.4%)
Žao mi je što sam pristao/la na operaciju
3 (13%)

Ukupno Glasova: 22

Autor Tema: Uspješne operacije  (Posjeta: 38063 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #36 : Lipanj 09, 2009, 20:36:27 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Već sam u nekoliko navrata čuo za utrnulost ili drvenilo nakon operacije, ali mislim da je u 100% slučajeva nestajalo ili nakon nekoliko mjeseci ili godina, tako da se ne bih brinuo na tvom mjestu, samo slijedi upute operatera...
Kako su meni objasnili u toplicama, što se oporavi za 9 mjeseci - to je to. I točno je tako...ja normalno hodam samo zato što redovito vježbam, ali "drvenilo" od koljena na dolje je i dalje tu. Stopalo otkaže već i ako samo tri dana ne vježbam. To je klasična pareza, a ona nije jednostavna. No, eto, može se živjeti s tim, pod uvjetom da te ništa drugo ne boli i da možeš vježbati. Ovdje je prilično dobro objašnjeno kada dolazi do oštećenja živca, a tomu treba pridodati i ono što se dogodi na operaciji...  Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2009, 20:38:58 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #37 : Lipanj 10, 2009, 12:19:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Malo me brine što svaki dan imam faze  utrnulosti cijele "bolesne noge",iako bol nije stašna.
Možeš li reći tvaoja iskustva ,ako si imao  iste simptome.Kad je utrnolost kod tebe prošla, ako je?

Evo ja sam prošli tjedan bil na prvoj kontroli nakon operacije sa istim simptomima i
moj neuro napiše " Za ovo vremensko razdoblje nakon operacije oporavk očekivan.
Dalje nastaviti bolovanje i ambulantnu fizikalnu terapiju. Preporuča se plivanje. Kontrola za 2 mj."
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #38 : Lipanj 10, 2009, 20:48:48 poslijepodne »
Zapravo cijela priča se svodi da je oporavak nakon operacije potpuno individualan.Nekome 2 mjeseca,a nekome 2 godine.Moj neuro je rekao kako nema potrebe dolaziti na pregled ,jer je sada sve stvar između mene i fizijatra.Za koji dan mi dolazi otpusno pismo,pa ću biti upućeniji.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Kraljeznica.com forum

Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #38 : Lipanj 10, 2009, 20:48:48 poslijepodne »

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #39 : Lipanj 18, 2009, 22:24:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Već sam u nekoliko navrata čuo za utrnulost ili drvenilo nakon operacije, ali mislim da je u 100% slučajeva nestajalo ili nakon nekoliko mjeseci ili godina, tako da se ne bih brinuo na tvom mjestu, samo slijedi upute operatera...
Kako su meni objasnili u toplicama, što se oporavi za 9 mjeseci - to je to. I točno je tako...ja normalno hodam samo zato što redovito vježbam, ali "drvenilo" od koljena na dolje je i dalje tu. Stopalo otkaže već i ako samo tri dana ne vježbam. To je klasična pareza, a ona nije jednostavna. No, eto, može se živjeti s tim, pod uvjetom da te ništa drugo ne boli i da možeš vježbati. Ovdje je prilično dobro objašnjeno kada dolazi do oštećenja živca, a tomu treba pridodati i ono što se dogodi na operaciji...  Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Jasna,apsolutno si u pravu,što se ne obnovi za 6-9 mjeseci,nikad više,i još nešto JAKO JE TOGA MALO...
frenk

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #40 : Lipanj 24, 2009, 22:11:05 poslijepodne »
ah, nadam se da ću i ja moći kroz neko vrijeme pisati o uspješnoj operaciji. idem i ovaj put, valjda, neću pobjeći...

pala sam na dno dna, opijam se sa sobom samom. u ljetnom sam režimu, znači na pivu. užasno se bojim. već sam jednom odustala... ali skoro centimetar diska na mjestu gdje ne bi trebao biti mi ne daje baš mnogo izbora.

mogu ja vježbati ovako i onako, dovoljno je da kihnem i vratim se na staro.

pa, svome kirurgu želim sve najbolje i kao što sam nekad nekom bliskom željela mirno more, njemu želim mirnu ruku....
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #41 : Lipanj 25, 2009, 21:12:43 poslijepodne »
Sretno Glagen,
vidjet ćeš kad tri dana nakon operacije prohodaš bolničkim hodnikom.Neopisiv osjećaj olakšanja.A poslije ,
pomalo, ali sigurno kreću stvari nabolje.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #42 : Lipanj 26, 2009, 19:50:26 poslijepodne »
Evo konačno dobio otpusno pismo , mjesec i pol nakon operacije.
 Učinjena je interlaminektomija l5-s1 segmenta lijevo, te ekstirpacija intervertebalnog diska.
Preporuka stacionarne fizikalne terapije,varaždinske toplice.
Tegobe su u međuvremenu smanjenje i lagano se vraćam u formu.Noga još trne i povremeno boli,ali nije jako i mogu vježbati, dugo hodati,plivati, voziti auto.
Čak sam počeo i lagano trčati,prije rečeno kaskati,15 minuta i vidim da mi uopće ne smeta.Kad plivam i poslije toga se osunčam svaka bol i utrnulost prestaji i kao da nikad nisam imao nikakvih bolova.
U ponedjeljak idem kod fizijatra na pregled i kako bih se raspitao o pravilnom vježbanju i tijeku oparavka.
Molio bih nekoga da mi po gore navedenom pokuša reći  koliko će još trajati oporavak,tj kada se nakon ovakve operacije može vratiti na fizički posao.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #43 : Lipanj 26, 2009, 20:11:32 poslijepodne »
uriel ne vidim razloga ni potrebe da se oporavljaš pokušavajući "protrčati"! Čemu to kaskanje od 15 minuta, i to mjesec i pol nakon operacije?!  Ako ne moraš, bolje je i sjedenje u autu izbjegavati, posebno ako je duža vožnja. Barem u prvih nekoliko mjeseci.
Mislim da ti je za oporavak sasvim dovoljno to što redovito odradiš vježbe, to što redovito hodaš, a i posebno to što plivaš. Moj savjet ti je da ni u čemu ne pretjeruješ. Bitno je zadržati aktivnost kroz duži period i postupno ju podizati.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #44 : Lipanj 26, 2009, 22:38:29 poslijepodne »
Joško  u pravu si.
Ali malo sam nestrpljiv jer  pokušavam  što prije vratiti se u neku normalu.
U ponedjeljak idem na pregled kod fizijatra,pa ću ga pitati da mi kaže što konkretno trebam raditi u oporavku.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #45 : Srpanj 29, 2009, 12:11:30 poslijepodne »
eto, bila i ja... uspješno, nadam se, a zasad se čini da jest. još sam sva stisnuta i u strahu da ne učinim krivi pokret, trzaj, nešto
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #46 : Srpanj 29, 2009, 13:45:13 poslijepodne »
glagen želim ti što brži oporavak,pazi na sebe

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #47 : Srpanj 29, 2009, 14:23:07 poslijepodne »
Sve najbolje ti želim, sad se polako oporavljaj jer najgore je prošlo...
L5/S1 ekstruzija

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #48 : Srpanj 29, 2009, 14:29:16 poslijepodne »
Samo ne zaboravi dihati hahha, ja sam se nakon operacije bojala i dihati...zelim ti uspjesan oporovak, ma jaka si ti...sretno.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #49 : Srpanj 29, 2009, 16:02:49 poslijepodne »
Ma neboj se Glagen,
najgore je prošlo.Slobodno diši :),samo slušaj operatera i fizijatra.
Puno sreće u rehabilitaciji.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #50 : Srpanj 30, 2009, 20:07:30 poslijepodne »
ah, neki kašalj me uhvatio ovih dana. a svaki put kad zakašjem... uf. trta.

i šavovi me ljute. svrbe, a ne smijem češati....
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #51 : Srpanj 30, 2009, 22:44:02 poslijepodne »
Glagen želim ti brz, bezbolan i uspješan oporavak. Sad misli samo na sebe ništa drugo sada nije važno. Sve drugo može čekati. Slušaj liječnike i sve će biti dobro.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #52 : Prosinac 15, 2009, 19:24:43 poslijepodne »
Evo mene u ovoj temi nadam se da nisam pogriješio temu ,al ova mi najviše odgovara za opis o svojoj operaciji.E pa sad ekipa da malo opširnije napišem nešto kako je prošla operacija.Dakle u četvrtak sam bio naručen za prijem u bolnicu pri ulasku na neurokirurški odjel na vratima sam zatekao DR Saftića, koji me odmah upitao želiš iči odma ili sutra na operaciju :),na prvu ruku sam prvo pomislio da se naš Neuro malo šali,al onda sam shvatio da on stvarno ozbiljno to govori ,te sam se naravno odlučio odma.Eto ljudi moji nisam uspio doći do sobe jednom rukom sam sestri potpisivao formular pristanka, a jednom skidao hlače :D :D ma sve mi je to bilo malo smišno  :D :D imao sam osječaj da je sve to neka igra da nisam u bolnici ,te da se onako zafrkavamo,naravno uspio sam za par minuta uzeti bokserice, te šugaman(ručnik) i otrčati do WC-a i otuširati se,došavši u sobu za nekih par minuta došo je krevet taxsi ;D koji me prevezao do operaciske sale,u koju sam ušao i shvatio da nisam popio ni tabletu predmedikacije.Naravno uz dobru ekipu i šalu dok su me spajali na razne istrumente te priću o lovu Liganja, nisam ni osjetio kako sam zaspo :D :D.Da prije uspavljivanja sam slušao sve kako naš DR Saftić traži od istrumentalki aparaturu za operaciju ,sjećam se da je spomenio Laser na koji sam reko doktore nemojte laser :D :D ,naravno doktor je opet reko laser :D :D tako da je to sve ispalo kao neka igra,i osjetio sam takvo povjerenje u našeg neura,bez obzira kako će operacija završiti,tj.prepustio sam se njemu da on sve određuje jer sam imo u njega bezgranično povjerenje.Povratak u sobu znam da sam nešto trabunjao u krevetu dok su me ljubazne sestre vozile i to riječima"ajme meni kako li  je narkomanima živit cili život u takvom filmu :D :D.
Nakon nekih pola sata nemojte me držat za riječ jer nisam baš gledao u sat naš Neuro me digao na noge hahahhha e samo kad se sitim toga ja gol meni ledeno uffff tresao sam se ko prut naravno malo me bolilo al neznatno ,tako da sam se digo i sljedio upute Neura,to je trajalo par minuta .
E sad sljedi oporavak prvi dan nisam baš mogao okretati ni livo ni desno imao sam osjećaj ko da me nešto u leđima vuće za krevet,dok je već drugi dan bilo bolje već sam polako sam išao do wc-a te sve više imao snage za sve,najgore mi je bilo od dana operacije do drugog dana bez vode i hrane,cimer mi je jeo a ja sam ga gledo i da sam mogo naj rađe bi mu ukra onaj pijat hrane :D :D
Naravno sve dane nisam popio niti jednu tabletu za bol osim normabela za spavanje,bol koja je bila prisutna je više bila u predjelu mišića pored rane.
E sad da vam pokušam što kraće za kraj reći  odlaskom iz bolnice prijevozom HMP do Zadra prebrojo sam sve zvizde :D :D jer taj krevet je rađen od anatomske plastike i metala  :D :D, a kad sam došao kući navečer me od tog truckanja malo i bolilo al sam tu bol riješšio Ketonal tabletom.
I što da vam kažem evo sve ove dane nemogu ništa reći osim tog da se dobro osićam, malo me leđa onako pri okretanju u krevetu zabolu,malo se više osjećam umoran, a prisutan je i strah od kojeg stalno bježim,u svakom slučaju za sad nema nekih većih bolova dan provodim ležanjem,pa se dignem i šetam po kući,sjedenje i stajanje izbjegavam i kad osjetim da me leđa malo grću opet legnem i odmaram.Stvarno neznam što bi još reko ,osim toga da me malo onako stopalo pri istezanju i povlačenju malo zateže tj grći u gornjem djelu ,al eto to zanemarujem jer ipakk je sve to friško.Naravno kroz nogu mi stalno živci ko nekako kuckaju,po leđima osjetim neke lagane mravce,al sve su to sitnice jer jučer sam zaspao oko 22,oo sata i spavao do jutros do 08,00 sati bez da me kopa u leđima i da mi neda mira spavati.Eto za kraj stanje je za sad ok,možda je pre rano govoriti jer je sve to tako friško al ja sam uvjeren da će bit sve u redu ,jer koliko je neuro dao sebe prilikom operacije kojaq je trajala nešto manje od 3 sata te je i njega to iznenadilo jer prema slikama situacija pri otvaranju je bila totalno druga.Znam da je neuro dao sve od sebe jer da sam bio ja na njegovom mjestu operater ,naj vjerovatnije bi denisa išibao šibom po guzici :D :D :D hahahh što mu je zadao toliko muke :D :D :D

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #53 : Prosinac 16, 2009, 06:29:17 prijepodne »
Jel ideš u toplice ili ne?
ja sam operiran sličnom metodom sa sličnim postoperativnim rezultatima, i dr. je izričito zabranio toplice...znači nemoj sjediti mjesec dana i ajd raditi... :)
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Kraljeznica.com forum

Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #53 : Prosinac 16, 2009, 06:29:17 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com