Anketa

Koliko ste zadovoljni operacijom?

Nikad nisam požalio/la zbog operacije
13 (56.5%)
Zadovoljan/sam operacijom, no nisam postoperativnim oporavkom
7 (30.4%)
Žao mi je što sam pristao/la na operaciju
3 (13%)

Ukupno Glasova: 22

Autor Tema: Uspješne operacije  (Posjeta: 38053 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Uspješne operacije
« : Svibanj 10, 2009, 23:15:58 poslijepodne »
S obzirom da su nam se na forumu pobrkala dobra i loša iskustva s operacijom, a da mnoge članove operacija tek čeka - pozivam operirane članove da na ovom mjestu iznesu samo pozitivna iskustva. Čisto da vidimo koliko je doista onih koji nisu požalili što su pristali na operaciju.  Ja sam jedna od takvih...

I evo još jedan pozitivan primjer...jučer sam čitala u Jutarnjem listu da je voditeljica Mirna Berend također operirala kralježnicu. Prethodno je 6 mjeseci bila nepokretna i nije mogla kontrolirati ni mjehur ni stolicu. Operirao ju je Paladino...oporavak je trajao gotovo 2 godine, a danas normalno živi i radi.
Operacija L4/L5 2007. godine

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #1 : Svibanj 11, 2009, 10:04:23 prijepodne »
Khm, mislim da i ja tu spadam....btw, tražim posao..
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #2 : Svibanj 11, 2009, 11:18:03 prijepodne »
Ja ne zalim operacije, i prva i druga su mi bile potrebne, al posto sam tad imala 18 godina, svi su govorili, da ce tjelo svoje napraviti, da sam mlada....ucila sam se hodati, jer sam zaboravila...isla sam u banje, dobila sam 3 tjedna...al ocito bi ja morala svake godine tamo???
Sad imam konstantno neuropaticne bolove, ujutru da ustanem mi treba energije za dvoje, dok se ne razhodam, a kad se razhodam, vec je vrijeme da se odmori, al zaradi hodanja jedva legnem, i tako svaki dan...dal sam ja to dobila radi operacija, niko ne zna, dal ja moram svaki dan sebi izvoditi samokateterizaciju (zbog nevrogenog mjehura) jer je to bila posljedica operacija, to nikad necu saznati....sad imam 34 godine i kad bi ponovo morala, a kad bi znala da ce mi ovo popustiti, dali bi da mi "zabetoniraju sve", samo da vise ne osjecam ovog....ko da bi imala kolac nad reprnjacom...opet ja na dugo... :-[ :-[

Jasna kako si danas? Davor za poso je tezko...ja sam bila tajnica, i trebala sam ostati za stalno, al nisam mogla sjediti 4 sata, nekad mi je doktor dolazio sa inekcijama, da sam mogla ustati, jer je bila uprava zajedno za zdr. domom...mene su na pola penzionisali..neznam kako to ide kod vas...jel imate skracen radni na 6? Jesil probo kakv poso da mozes iz kuce, preko neta nesto?
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Kraljeznica.com forum

Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #2 : Svibanj 11, 2009, 11:18:03 prijepodne »

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #3 : Svibanj 11, 2009, 11:54:41 prijepodne »
Zadovoljan.

No još nisam počel nogomet igrati ;D
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #4 : Svibanj 11, 2009, 12:01:27 poslijepodne »
Brinetka,

Ne bih sada o tome u ovoj temi da ju ne razvodnim ili sl., jest da sam se malo zaletio ali eto neka ostane na ovome...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #5 : Svibanj 11, 2009, 19:22:03 poslijepodne »
Brinetka, hvala, dobro sam uvijek kada redovito vježbam. Ma ja sam zapravo sjajno u odnosu na ono prije operacije i zbilja mi je žao kada čujem koliko se ti i drugi mučite. Baš sam jučer pisala prijateljici da sam prije operacije, imala jako veliki problem s hodanjem, i najmanje relacije su mi bile ubitačno teške. Danas prohodam pola grada i što više hodam, sve mi je bolje.
Operacija L4/L5 2007. godine

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #6 : Svibanj 11, 2009, 19:44:08 poslijepodne »
Ja sam zadovoljan operacijom, i oporavkom nakon operacije. Nadam se da će tako i ostati. Pareza stopala koju sam imao dva mjeseca prije operacije, nakon operacije se povukla. Ostao je  tek "onaj neki" osjećaj u vanjskom rubu desnog stopala, a na to sam već i navikao. Poslije operacije nisam popio ni jednu tabletu protiv bolova.
Nadam se da će ovako ostati i dalje... Zadnjih mjesec dana sam posustao s vježbanjem,  al se tješim da to kompenziram odlaskom na plivanje 2-3 puta tjedno.
Uglavnom, zadovoljan sam rezultatom operacije.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #7 : Svibanj 11, 2009, 21:47:10 poslijepodne »
Joško, please, samo još popuni i anketicu. Thanks...
Operacija L4/L5 2007. godine

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #8 : Svibanj 11, 2009, 21:50:33 poslijepodne »
Za sada sam zadovoljna operacijom! Operirana sam 19.02 na Rebru kod prof. Paladina. Redovito vježbam vježbe koje sam naučila u toplicama a uz to idem 2 puta tjedno na plivanje i 2 puta tjedno na korektivnu gimnastiku. Krajem 5 mj. idem na dodatne terapije (UZV,struja,vježbe). Još ne radim a po savjetu neurokirurga nebi trebala do 9 mj. Osjećam se dobro jedino me promjena vremena zeza-pritisak u leđima ali neurokirug mi je rekao da je to samo radi reza a nema veze s izvađenim diskom i da će to tako biti idućih godinu-dvije.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #9 : Svibanj 11, 2009, 21:59:59 poslijepodne »
Jasna, odlicno pitanje i tema. Mislim da je ovo pocetak nase neformalne studije o uspjesnosti operacija.   :)
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #10 : Svibanj 11, 2009, 22:19:43 poslijepodne »
Jasna,

Zahvalna sam ti na pokrenutoj temi i vjerujem da će biti jedna od najposjećenijih i od gostiju na forumu. Iako još uvijek ne znam kako će se moja situacija odvijati ipak me ohrabruje kad čujem pozitivna iskustva, premda me najviše od prvog dana muči ta duljina postoperativnog toka, teško mi se svjesno odlučiti na višemjesečno izbivanje s posla, ali kažu mi da obično postoji trenutak kad znaš da je vrijeme za to.
L5/S1 ekstruzija

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #11 : Svibanj 11, 2009, 22:47:33 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Poslije operacije nisam popio ni jednu tabletu protiv bolova.

Ova je rečenica ključ svega. Ni ja nisam popila niti jednu tabletu nakon što mi se smirila upala živca, i to mi je najbolji pokazatelj da je operacija uspjela.
Bojane, Katarina...hvala. Motiv za pokretanje teme bio mi je prvenstveno strah mnogih od operacije, a onda i mogućnost da detektiramo što je zapravo problem....sama operacija, rehabilitacija, naše odustajanje od savjeta liječnika (redovito vježbanje i drugo). Zato lijepo molim one koji nisu popunili anketu, da uz komentar izaberu i jedan od tri ponuđena odgovora. Svima puno hvala...
Operacija L4/L5 2007. godine

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #12 : Svibanj 25, 2009, 21:35:04 poslijepodne »
nikad nisam pozalila
osjecam se super, funkcioniram ko normalna osoba..a kad pocnem osjecati nogu, to je uvijek i iskljucivo zato jer kad mi je predobro onda se opustim i ne vjezbam redovito, cim opet krenem s vjezbama, stanje je super

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #13 : Svibanj 26, 2009, 08:17:50 prijepodne »
Pozdrav svima,
evo ja sam operiran u Traumatološkoj u Zagrebu prije tjedan dana.Odlično se osjećam.Po doktorima je sve prošlo odlično,operiran sam 20.5. a već nakon dva dana sam hodao ,nakon pet dana sam poslan kući u Zadar.Nakon četri dana nisam više uzimao nikakve ljekove protiv bolova.Evo sad se probudio,u komadu spavao sedam sati :).Doktor je rekao da treba oko mjesec dana da se stvori stabilan ožiljak na disku i do tada trebam izbjegavat nepotrebno sjedenje, sagibanje i podizanje tereta.Ja ću se toga doslovno pridržavati,pa evo klečim dok tipkam ;).Za dva tjedna vadim konce ,a onda će već more biti toplo,pa plivanje-naravno leđno.Stanje od prije operacije mi je bolje za otprilike 50% ,a od prije mjesec dana 90%.Za bolnicu ,doktore i sestre mogu samo reći sve najbolje.Uz malo truda,strpljenja i sreće kazu da će biti još bolje.Osobno, ako ostane ovako kao sada  ,niko sretniji od mene.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #14 : Svibanj 26, 2009, 20:35:23 poslijepodne »
Uriel drago mi je da si zavrsio sa tom opercijom i da se dobro osjecas. E sada te moram malo upozoriti. To sto ti je doktor rekao da treba mjesec dana da se formira pravilan oziljak nemoj shvatiti kao da je zaraslo. To znaci da je oziljak dobio svoj pravi oblik (bez priraslica i sl.) kojem je potrebno na zalost jos par mjeseci da ojaca, tako da postepeno pojacavas aktivnosti (setanje i vjezbe), ali teret nikako. Potrebna ti je sto zdravija hrana i tecnosti.
Meni je prvi mjesec dana bilo odlicno, ali kasnije su kola krenula nizbrdo.
Nakon operacije desi se jedna varka, a to je da nista ne boli, tako da nemoj slijediti svoje osjecaje, nego postuj pravila discipline.
Zelim ti sto brzi oporavak i da budes primjer uspjesne operacije.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #15 : Svibanj 27, 2009, 08:27:55 prijepodne »
Hvala Tesla ,
zaista svaki savjet zlata vrijedi.Molio bih te da napišeš par redaka o ishrani ,i šta misliš zbog čega se tebi vratio problem.Jesi li prerano postao aktivan,dizao teret,sjedenje,vožnja,vratio se na posao?!
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #16 : Svibanj 27, 2009, 10:08:28 prijepodne »
Uriel ma sretna sam za tebe, covjek i nezna sta je biti zdrav, dok ga ne skljesti...
Ja podpisivam post Tesle, i kod mene je bilo varljivo....previse dobro, i onda sam naravno radila stvari, koje ne bi smjela, jer sam se super osjecala i niko me nije opozorio, da se treba uvjek paziti....i nakon 8 mjeseci sam ponovila operaciju, jedan kat nize(S1_L5)...

pazi se, ne dizi teret, raztezi se, al polako....pokazat ce ti vjezbe u toplicama, i cuvaj se kad izlazis iz vode, grij se sine, ko sto bi nane rekle....i sretno.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

korman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #17 : Svibanj 27, 2009, 11:37:32 prijepodne »
Jasna hvala na pokretanju teme.Ja sam zadovoljna operacijama kralježnice.Prije godinu dana sam operirala L4-L5 oporavak je trajao skoro godinu dana jer mi je ostao još jedan niže L5-S1, možda ima još netko sličan koji ima isti problem pa oporavak traje malo dulje,ali to ne znači da operacija nije uspjela. Prije tri tjedna sam bila na operaciji vratne koja je bila daleko riskantnija od lumbaga.Evo što je napravljeno:ugradnja tri implatanta plastična, umetnute dvije pločice od titana po 7 cm duljine i 8 šarafa.Ljudi i isplatilo se jer je operacija super uspijela jer konačno nemam silnih bolova koji su trajali godinama i koliko su me god čak i neki liječnici odgovarali od operacije zbog izuzetno visokog rizika ja sam VJEROVALA svom neurokirurgu na rebru i zahvalna sam mu do neba jer me riješio nekih starih bolova.Kada je promjena vremena samo popijem tabletu ali inače funkcioniram bez njih.Naravno u toplicama još nisam bila, idem 10.06. i to u stubake jer sam i snjima bila zadovoljna prošle godine,terapije su super.Nadam se da će moje iskustvo ohrabriti one neodlučne koji se boje.
Sve će biti dobro samo si dajte vremena za oporavak!!!
2002 pad i pukla trtica
bolovi od 2003
26.3.2008.interlaminenktomija L4-L5
06.05.2009. C4-C7 microdiscetomia
16.11.2009 lumboishialgija opet,teško oštećenje živcaL5-S1
traženje pomoći dalje

Kraljeznica.com forum

Odg: Uspješne operacije
« Odgovori #17 : Svibanj 27, 2009, 11:37:32 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com