Autor Tema: Koliko vjezbate...  (Posjeta: 48130 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Koliko vjezbate...
« : Ožujak 19, 2011, 18:50:03 poslijepodne »
Evo da pitam ostale koliko vjezbaju svaki dan jer se razmisljam da unajmim trenera plivanja i da pocnem jako intenzivno plivati. Bazen mi ne pomaze nesto extra al sve se mislim mozda zato jer ne znam prave tehnike plivanja, mozda ako mi neko pokaze i razvijem kondiciju dobru recimo svaki dan pola sata ispravnog plivanja, mozda bi bilo bolje.
Kakva su vam razmisljanja na ovu temu ..
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #1 : Ožujak 20, 2011, 19:33:26 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo da pitam ostale koliko vjezbaju svaki dan jer se razmisljam da unajmim trenera plivanja i da pocnem jako intenzivno plivati. Bazen mi ne pomaze nesto extra al sve se mislim mozda zato jer ne znam prave tehnike plivanja, mozda ako mi neko pokaze i razvijem kondiciju dobru recimo svaki dan pola sata ispravnog plivanja, mozda bi bilo bolje.
Kakva su vam razmisljanja na ovu temu ..

ja već godinu dana idem 2 puta tjedno na bazen, plivam leđno i to tako oko 1 km. Užasno je hladna voda i to mi jedino predstavlja problem, pa onda nekad odem samo 1 tjedno.. Kada plivam, ne osjećam bolove, no nažalost nakon bazena to ne potraje dugo. Ne plivam nešto preintenzivno jer čim malo žustrije krenem osjetim u disku probadanje ili rezanje,pa mi je to znak da usporim. Što se tiče ostalog vježbanja, vježbam doma..Prije je to bilo svaki dan, pa onda oko 3 puta tjedno, sada ovisi kak se osjećam i koliko me ubije bol na poslu i tokom dana...teško se motivirati, stalno me boli pa često izgubim nadu i smanjim učestalost. Onda pak se ohrabrim i tješim ma mora biti bolje i meni jednom pa opet krenem i tak. Radim na podu vježbe za leđa i trbuh koje sam naučila kod Pehareca. Nedavno sam bila na cybexu, no kao što sam već pisala to je ostala opet nedovršena priča, kao i pred godinu dana kada sam pokušavala sa cybexom,  jer kad smo došli do najglavnijeg dijela (kičme) toliko me boljelo u disku i zdjelici da sam jedva hodala i odustalo se od daljnjeg vježbanja.
Uz to isto koliko i na plivanje idem i na masaže. No predugo sam potrošila vremena na "glađenje" jer me i gornji dio leđa rastura već duže vrijeme i imam milijun bolnih čvorova pa sam konačno promijenila masera i sada idem na nimalo ugodne masaže, no 1 tjedno. Nisam ni ja pametna što i kako, trudim se stalno, ali nema nekog efekta. Disk se ne da i ne posustaje u mojem mučenju.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #2 : Ožujak 21, 2011, 12:48:54 poslijepodne »
Evo ja odlazim na plivanje u Toplice negdje od veljače,otprilike 2 puta tjedno.Ne znam baš najpravilnije plivat,ali se snalazim.Veće pomake sam osjetila tek negdje nakon petog,šestog puta.Da,problem je malo s tim gradskim bazenima jer je voda stvarno hladna,pa rađe odem dva puta tjedno u Toplice nego da se smrzavam i da si napravim još veću štetu.U bazenu sam oko 2 sata,a plivam ovisno o gužvi u bazenu,neki puta više neki puta manje,al mislim da stvarno pomaže jer kad imam dužu pauzu primijetim da me više boli.Svaki dan šećem oko 40 minuta pod obavezno i vježbam oko pola sata vježbe koje su nas u Toplicama naučili.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #2 : Ožujak 21, 2011, 12:48:54 poslijepodne »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #3 : Ožujak 21, 2011, 23:01:13 poslijepodne »
Ja onda ne vjezbam dovoljno u odnosu na vas  ;D. Jeste bazen i u Sarajevu hladan svi su prilicno hladni zato cekam malo da otopli pa ponovo opet u bazen. Mene u bazenu NISTA ne boli. Al kad izadjem iz bazena vraca mi se dupla bol, strasno. Al sve se mislim svakako ja to moram krenuti kad tad pa makar da me neko nauci ispravno plivati da bi stekla nekakvu kondiciju. To je ideja za sada i ako je sprovedem u relanost u skorije vrijeme super, javim vam se sa novostima.
Veronika tako mi je zao sto te muci taj disk, i meni govore da nije nista veliko, al kad mene boli. Osjecam se isto kauo i ti, imam poznanika kojemu su nesto sarafili u leda sad ne znam tacno ne zna ni on njemu je bilo kriticno on vise nije moga u WC valjda mu nista nije bilo ostalo od diska, njemu su stavili umjetni ili nesto tomu slicno sad ne znam tacno. Funkcionise danas super, tako da vidi dokle mozes trpiti kad ne mognes vise ako voda dodje do grla pokusavaj to rjesiti a zelim ti stvarno da budes bolje jer i sama se nalazim u istoj situaciji a imamo i isto godina :)
Alyna meni setnje nista ne znace, niti mi sta pomazu iskreno, tako da zasada je plan bazen pravilno pokusati plivati. Ja obicno alterniram bazen i vjezbu, ako ne idem na bazen onda naucene vjezbice, ako ima bazen onda ne radim vjezbe tako promecem se nekako.
Hvala za info i sve najbolje
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #4 : Ožujak 22, 2011, 08:29:53 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Veronika tako mi je zao sto te muci taj disk, i meni govore da nije nista veliko, al kad mene boli. Osjecam se isto kauo i ti, imam poznanika kojemu su nesto sarafili u leda sad ne znam tacno ne zna ni on njemu je bilo kriticno on vise nije moga u WC valjda mu nista nije bilo ostalo od diska, njemu su stavili umjetni ili nesto tomu slicno sad ne znam tacno. Funkcionise danas super, tako da vidi dokle mozes trpiti kad ne mognes vise ako voda dodje do grla pokusavaj to rjesiti a zelim ti stvarno da budes bolje jer i sama se nalazim u istoj situaciji a imamo i isto godina :)
Hvala za info i sve najbolje

senainter, mislim da nema velike koristi ni ako se pretjera u bilo čemu, treba slušati svoje tijelo, ali ipak bitno je nešto raditi. Još nešto vezano uz plivanje, meni je jednom bilo rečeno da nije baš ni dobro da mi leđno plivanje bude glavno, budući da se prilično iritira disk kod tih pokreta..e sad, to me onak zbunilo jer svi odmah predlažu leđno plivanje, no i sama sam osjetila da ima nešto u tome, kao što sam već napisala dok jače krenem osjetim u disku da se buni..

hvala na razumijevanju, i meni je žao što se i ti patiš s tako malo godina ;) najgore je to što ja stalno i pokušavam to riješavati, međutim sada više nemam ni ideja ni para.. ovi koji ti prepisuju terapije kažu - operacija, a ovi koji operiraju kažu da ne znaju da li će pomoći.. a u cijeloj toj priči je meni najgore i svaki dan živim na škrge. Budući da su i sami neki doktori rekli kako nemam veliki problem još mi je čudnije da se onda do sada to nije riješilo ili poboljšalo..a također definitivno nisam ni jedina sa takvim problemom da mi se ne bi moglo pomoći..izgleda da sam izgubljena u hrvatskom zdravstvu..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #5 : Ožujak 22, 2011, 12:02:15 poslijepodne »
A Senantier,ja sam operirana tako da meni paše leđno (interlaminektomija L5-S1), a u Toplicama nam rekli da plivat samo leđno jer ako plivaš trbušno se leđa izvijaju.I ja sam ti prije operacije probala plivat i bila je ista priča ko i kod tebe,u vodi dobro,posle još gore  :( I ja tebi želim sve najbolje i ne daj se!
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #6 : Ožujak 22, 2011, 12:17:29 poslijepodne »
Vježbam svakodnevno - samo statičke vježbe, bez ikakvih opterećenja i rotacija.

Bazen mi ne odgovara jer mi je voda prehladna...
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #7 : Svibanj 04, 2011, 11:46:37 prijepodne »
Evo ja krenula na bazen, imam trenera plivanja i puuuuno je bolje kad mi on sve objasni kako sta, kad se ispravno pliva opet je dosta bolje. Onako mi je bilo samo gore kad izadjem iz bazena.
Ja nastavljam do daljnjeg, ko zeli da ide sa mnom (ova raja iz Sarajeva) nek se javi pa mozemo u grupi jos je bolje kad nas ima vise :D. Nisu ni cijene nesto skupe moze se.  ;)
Pozz,
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #8 : Svibanj 04, 2011, 12:29:38 poslijepodne »
E super!Ajde onda napiši kako da pravilno leđno plivamo.Ja imam problema s radom nogu,nikako ih ne mogu uskladit sa rukama. :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #9 : Svibanj 04, 2011, 17:54:37 poslijepodne »
ja sam vjezbao i vjezbao i odustao...lako za kriza...
ali kada imas herniju u torakalnom dijelu i kada trebas mlatarati rukama unatrag,ko te neko reze nozem...tako da sam nakon mjeseci odustao,jer vidim ne pomaze,vec samo odmaze....
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #10 : Svibanj 04, 2011, 18:54:10 poslijepodne »
Kicmenac imam skoliozu torakalanom dijelu i nista mi ne pomaze za to kao bazen, al doduse hernija je son of a bitch, druga prica tako da ti ne bi znala sta da kazem. Vjerovatno ruke u tvom slucaju bi isle drugacije kako to moras pitat nekog profesionalnog, jer sam i ja sama gubila vrijeme bukvalno na bazenu, i samo mi bude gore kad izadjem iz bazena jer sam ja se bacala nogama i ono jedonstavno nemam tehnike nikakve.

Alyna, to bi trebalo uzeti par casova plivanja ozbiljno, ja ne bih podcjenjivala tehniku, ja ucim jos sa plovkom za sad najvise radim nogama, ucim disati i pomalo radim rukama.  Moja velika prednost je sto me nista ne boli kad sam u bazenu, al cilj je da ne bude gora kad izadjem.  ;)

L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #11 : Svibanj 05, 2011, 12:43:42 poslijepodne »
Hvala ti na odgovoru.Ma dobro je meni poslije plivanja,ali ipak bi htjela znati pravilno plivat,a nemam nikog da mi pokaže.Odlazim u Toplice na plivanje jer su kod nas bazeni prehladni i to popodne kad je karta jeftinija tako da...;) A valjda ću nekog naći.Bilo bi super kad bi nas i to učili na rehabilitaciji.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #12 : Svibanj 05, 2011, 15:12:18 poslijepodne »
Ja nastojim svaki dan otpješačiti oko 5 km. Plus, odradim i sve vježbe koje sam radio i u toplicama, uključujući i one iz bazena. Dakle, oko 2 do 2,5 sata svaki dan.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #13 : Svibanj 05, 2011, 23:14:22 poslijepodne »
Mora se ulagati u zdravlje dzaba je. Moj krajnji cilj je nauciti pravilno plivati i razviti kondiciju da mogu odraditi bar kilometar svaki dan. Kad to postignem bit cu zadovoljna.

Teoantun meni pjesacenje nista ne pomaze a ako tebi pomaze onda si ti pravo fit 5km svaki dan, svaka cast  ::)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #14 : Svibanj 06, 2011, 15:14:24 poslijepodne »
Svakodnevno jer se inače ukočim i osjećam grozno.

Bicikl ili orbitrek ili pilates bez/sa loptom ili pješačenje po gradu ili planinarenje... Jesam li nešto zaboravila?  ;)
2006. interlaminectomia L4-L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #15 : Svibanj 06, 2011, 15:50:27 poslijepodne »
Renata,di si kupila orbitrek i kolko si ga platila? :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #16 : Svibanj 12, 2011, 20:03:54 poslijepodne »
molila bih nekog, a posebno stručnjake na forumu za odgovor na pitanje: koja je max težina koju smije držati osoba ( u ovom slučaju ja) koja ima ekstruziju diska L5-S1 (dakle imam rascjep u disku) ?? Npr, kod vježbi s utezima, ali me zanima i općenito u svakodnevnom životu koja je težina maksimalna.. Hvala unaprijed na odgovorima...
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #17 : Svibanj 12, 2011, 22:08:15 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Renata,di si kupila orbitrek i kolko si ga platila? :)

U Matis-u, Sračinec. Olpran marka, mislim da sad košta oko 700,00 kuna. Moj je star oko 3-4 godine i ima puuuuno km prijeđenih.
2006. interlaminectomia L4-L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #17 : Svibanj 12, 2011, 22:08:15 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com