Autor Tema: Koliko vjezbate...  (Posjeta: 48389 )

0 Članova i 26 Gostiju pregledava ovu temu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #36 : Srpanj 22, 2011, 20:41:37 poslijepodne »
Sena i Alyna, kokolino je rekla da ne možemo radit te sve vježbe mi koji smo operirani! A meni su to kazale i moje fizijatrice, ali i neurokirurg. Ako ti sena možeš, nemoj onda kazat da svi možemo....
Kako tko i kako komu fizijatar ili operater, sukladno stanju kaže..
Za nekoga bi pad s lopte bio koban....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #37 : Srpanj 22, 2011, 21:19:10 poslijepodne »
Ma ne probaj da uradis pa ces vidjeti da ne mozes pasti s lopte. Uostalom konsultujte se sa fizijatrom ako hocete. Daj boze da oni i znaju za ovo. Puno su mi bolje ove vjezbe od onih klasicnih sa fizikalne i lakse su mi za radit...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #38 : Srpanj 22, 2011, 21:23:43 poslijepodne »
Kokolino nije ni vidjela ove vjezbe nema je vise a voljela bi da se oglasi .... i napisala sam tek mjesec i po dva po operaciji.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #39 : Srpanj 22, 2011, 21:31:26 poslijepodne »
Ma dobro,meni je već 10 mjeseci prošlo od operacije,a vidim da ovo što sad radim nije baš dosta.Pa da,bilo bi super da i Kokolino da svoje mišljenje.Stvarno je nema više na forumu ???
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #40 : Srpanj 22, 2011, 22:19:48 poslijepodne »
Mah slobodno radi onda .... Nema je ne vjerujem da ce vise pisati .... nazalost.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #41 : Srpanj 22, 2011, 22:32:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kokolino nije ni vidjela ove vjezbe nema je vise a voljela bi da se oglasi .... i napisala sam tek mjesec i po dva po operaciji.

Ma s njom sam se dosta savjetovao o tome...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #42 : Srpanj 22, 2011, 22:34:02 poslijepodne »
Alyna ako ti je malo, a ti hodaj svaki dan sat dva vremena, pa ćeš vidit rezultat.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #43 : Srpanj 22, 2011, 22:35:46 poslijepodne »
Eh stavrno šteta zbog Kokoline   :( Da Teo možda bi to upalilo,makar malo mi dosadio krajolik :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #44 : Srpanj 22, 2011, 22:40:42 poslijepodne »
E pa što onda? Ja šetam s fotoaparatom i mislim da više uopće ne postoji slika koja meni ne bi bila motiv... A još ako uzmeš i sluje, pa moš guštat šetajući i vježbajući.... Ima mogućnosti koliko hoćeš, samo ih upotrijebi i uživaj  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #45 : Srpanj 22, 2011, 23:25:49 poslijepodne »
Takodjer setam svaki dan po sat vremena .... nekad i vise.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #46 : Srpanj 23, 2011, 00:20:30 prijepodne »
Hvala bogu,
Kako nitko nije ništa pisao na ovoj temi već pomislio "samo kukaju i prepiru se" ali vidim ima nade.
Socrates hvala, vidio pokušat ću neke "jednostavnije" tj. početi sa ležećim jer je tad manji pritisak na kičmu.
Sena dobri linkovi - osobno nemam loptu pa ću probati rastezanje po starinski više "manualno".
Alyna kažeš prošlo 10mj kako se osijećaš?
Besana vježbanje je najmanje što možeš učiniti za svoju kičmu!
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #47 : Srpanj 23, 2011, 13:54:59 poslijepodne »
Kad bi ja mogla napraviti bar jednu tu vježbu bila bi na konju a ne na lopti, drago mi je ako nekome pomaže.Moje vježbe su skroz prilagođene mojim potrebama,nikakvo opterećenje vratne i lumbardne kralježnice,zbog velikog problema sa mišićima što ruka tako i kod noga ne podnosim nikakvo opterećenje.Budući da ne mogu stati ni na prstima niti na petama sve je dosta ograničeno.Ipak uredno odradim sat vremena svaki dan pomoću taburea i jastučića između nogu te trake za vezivanje. Važno je da održavam koliko toliko čvrstoću mišića jer nakon samo par dana ne vježbanja tonus mišića se brzo gubi .
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #48 : Srpanj 23, 2011, 18:09:19 poslijepodne »
Teo:sluja je sladoled?  :)
Mat2be:evo budem ja to po domaće  :):Dobro sam uglavnom,nije sad da umirem od bolova,al me onak iritantno zna bockat duž živca,uglavnom kad se vrijeme promijeni i desna noga mi baš i nije pokretljiva ko prije,ne mogu ju puno dić jer me zategne i ne mogu ju u sjedećem položaju izravnat.Valjda mi treba malo duže da se to poravna ili bude tak ostalo,ne znam.Vježbam svaki dan one vježbice iz toplica otprilke do pola sata i prošećem nekih 40 minuta,al svaki dan,bez obzira kakvo je vrijeme i odem jednom tjedno u Toplice na plivanje.Nažalost ne radim,pa baš i ne sjedim puno,uglavnom se šetkaram po kući,a i nije da baš imam doma bogznakakve stolice  :) Vozila sam auto jedno 5 puta do grada i natrag,imam 10 minuta otprilke,ne boli me ništ kad vozim,al se malo teže namjestim.Eto to je uglavnom to.I da to kaj i Dijana radi sa stopalima vježbice,samo ja to radim bez gume.Pokušavam ne  piti tablete,šopam se s B-vitaminima,pijem čaj od gospine trave,koristim TENS i ulje od gospine trave,kad me bocka danima,pa mi već ide na živce popijem 1 normabel prije spavanja da se to sve malo opusti.Dosta još pazim,možda malo i previše,al ko svaki tipični ovan kad me nećeg strah onda nakon nekog vremena samo "glavom kroz zid" i idem to napravit.  :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #49 : Srpanj 23, 2011, 23:02:36 poslijepodne »
Ovo za ovne potpisujem, a normabel mi savjetovalo par ljudi ali hvala bogu za sad nisam trebao nikakve tablete i nadam se da neću.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #50 : Srpanj 23, 2011, 23:18:14 poslijepodne »
Alyna, sluje su slušalice, hehheheh
A moš si i sladoled uzet, ustvari možeš šetati sve od sladoleda do sladoleda...  :D tako ćeš proći pola grada...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #51 : Srpanj 24, 2011, 13:13:49 poslijepodne »
 ;D Uuuuuu Teo,baš sam gadno fulala  ;D Je,puštala sam si prije muziku,al sam ti ja u predgrađu i odma nakon toga je prvo selo,a kak to već biva moraš sve žive pozdravljat poznaš ih il ne,pa te stalno neko nešt pita,pa sam prestala  ;D Ma dobro je,snađem se ja,malo se šalim  :)
Mat2be:ma da,najbolje bez lijekova,pogotovo sa želucem kakv je moj.Taj Normabel uzmem stvarno kad mi to kljucanje duže traje i to samo jedan i prije spavanja.
Ekipa,evo ovo je super tema,nema prepirki i ostalog,zakon! :D
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #52 : Srpanj 24, 2011, 15:36:21 poslijepodne »
Što mislite o ovom istezanju

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

u stvari o rotaciji ramena - kukovi, da li će operirani ikad to smijeti? I ako da kad? Također isto i za plivanje kraul?
Pitam jer dosta vježbi istezanja se bazira na tome
interlaminectomia L4-L5 03/2011

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko vjezbate...
« Odgovori #53 : Srpanj 24, 2011, 19:39:17 poslijepodne »
 :) :) :) Svaka je tema super i nigdje nema prepirki ... ima samo jedan lik koji voli prepirku, pa koja god tema.. a vidiš da smo mi normalni, a e... Ja sam danas lipo uzeo fotić u ruke, pa u Kozjak, lipo dva sata šetnje i fotkanja prije nove nevere... to ti je prava gimnastika, svi su mi mišići zategnuti, ali naravno - nosio sam skechersice...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

 

Nagradne igre