Autor Tema: Planinarenje  (Posjeta: 18746 )

0 Članova i 55 Gostiju pregledava ovu temu.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Planinarenje
« Odgovori #18 : Travanj 21, 2011, 16:36:51 poslijepodne »
Nisam ni ja mogla voziti bicikl prvih 2-3- godine poslije operacije (ove godine će biti 5 godina) i kad sam naravno bila u stalnim i čestima bolovima.
A sada od kada nisam popila ni jednu tabletu od ljeta prošle godine (da pokucam - kuc kuc) u početku sam vozila orbitrek 30-40 min dnevno + pilates kod kuće, a u zadnjih par mjeseci planinarim i vozim bicikl svakih 2 - 3 dana po 20 km i više (a kad je loše vrijeme ostaje orbitrek). Bicikl nije MTB nego "gradski", dakle vozim se u uspravnom položaju i nemam nikakvih problema. Jedino izbjegavam neasfaltirane ceste i uspone jer pogotovo kod uspona osjećala sam manju neugodnost u leđima, ali ništa strašno (riješeno TENS-om). Kad naiđem na veći uspon malo poguram bicikl i to je to.  :)
2006. interlaminectomia L4-L5

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Planinarenje
« Odgovori #19 : Travanj 29, 2011, 22:08:42 poslijepodne »
Samo za informaciju da u Sloveniji u Brežicama ima povoljnih gojzerica ako nekog zanima.
Ovaj model je 77 EUR. U Zagrebu je 105. Naravno još se dobije povrat poreza. Imaju i neki popust pa je trenutno 70.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Imaju vibram tehnologiju za smanjenje vibracija, a prijateljica mi je rekla da stvarno pomaže kod hodanje.
Prijatelj mi ih je kupio početkom tjedna ali još ih nisam preuzeo. Broj sam naravno probao u Zagrebu. :-)
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Planinarenje
« Odgovori #20 : Travanj 29, 2011, 22:55:54 poslijepodne »
 :) :) :)
Ma što li ti sve nećeš iznjuškai... :))))))
A što je s MBT? Jesi ih probao? Kupio?
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Planinarenje
« Odgovori #21 : Svibanj 01, 2011, 22:19:31 poslijepodne »
Teleskopski štapovi za nordijsko hodanje od 320 do 340 kuna.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Marin Vž

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Planinarenje
« Odgovori #22 : Lipanj 17, 2015, 12:25:38 poslijepodne »
Oj.
Evo meni će 01.07. biti 5mj.od operacije LSa. Htio bih ponovo krenut planinarit na Ivanščicu kraj Ivanca....muči me da gore bi još nekako, ali silazak (trzaji, doskoci, nagli pokreti/nekontrolirani,proklizavanje itd), da ne shebem nešto ponovo. Nema busa dolje osim ako netko ne ide gore autom, ali nekog nagovorit da ide gore autom pa da čeka ostatak ekipe...
Da li bi se već preporučalo ići gore u ovoj fazi ili još pričekat?

traper57

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Planinarenje
« Odgovori #23 : Srpanj 15, 2015, 13:36:25 poslijepodne »
Pozdrav planinari,
Evo ja nakon 8 mjeseci od operacije (L4-L5) i uz još lagane bolove u leđima i povremeno desnoj nozi odlučio sam se na odlazak u planine. Za prvi put sam odabrao Leustekovu stazu(Medvednica) jer je vrlo ugodna za uspon zbog blagog jednoličnog uspona. Krenuo sam iz Gračana i za nešto malo više od 2 sata (ja sam mislio da će mi trebati barem 3 sata) stigao sam do Činovničke livade. Na sebi sam nosio ruksak sa 2litre vode i nekim sitnicama  sve skupa do 3 kile. Spustio sam se do planinarskog doma Runolist (okrijepa :)) pa onda po istoj stazi natrag.
E sad vas sigurno interesiraju bolovi. Ja sam bio oduševljen, hodanjem gore i povratkom nisam osjetio nikakve bolove jedino drugi dan lagani muskulfiber što nije ni čudno kolko dugo nisam planinario.
Jedini bolovi su mi se javili nakon 30 minuta sjedenja u Runolistu na  drvenoj klupi ali to je nestalo čim sam počeo hodati.
Ovaj vikend opet planiram negdje na Sljeme a slijedeći na more 10 dana plivanja pa Gorski kotar i ako bude sve ok, uspon na Risnjak.
Ja sam svoju doktoricu još prije par mjeseci pitao za planinarenje ali mi je rekla da se strpim a da kad krenem da se gore penjem a natrag po mogučnosti idem prevozom što je moguće samo na Sljemenu.
I još mi je rekla da kod plivanja koristim peraje (guglanjem vidim da se koriste kratke peraje).

 

Nagradne igre