Autor Tema: plivanje  (Posjeta: 40813 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
plivanje
« : Lipanj 16, 2009, 21:49:37 poslijepodne »
eto, dolazi ljeto, zapravo došlo je.

znači, ovi naši bolovi i plivanje.... svi pričaju o leđnom, ja sam za vikend bila na moru i nije mi "sjelo" leđno, imala sam osjećaj da mi se donji dio leđa previše miče. onda sam izmislila vlastiti stil (sad baš vlastiti...možda ne). uglavnom, plivala sam prsno, ali noge sam vukla za sobom, tako mi je kralježnica bila u ekstenziji i bila sam sretna.

ali, eto vraga, ja si danas mislim da bih baš voljela umrijeti u snu (hoću reći, boli me, a nisam sigurna da mogu podnijeti još jednu bolnu epizodu). ne znam je li plivanje dovelo do pogoršanja - ta dva-tri dana što sam plivala osjećala sam se preporođeno, ali dva dana kasnije sam sve osim preporođena. može biti i od posla i vražjeg 8-satnog sjedenja.

onda, koja je fora s tim plivanjem za neoperirane ekstruzije?

bi li najpametnije bilo da si privežem težak kamen za nogu i zaplivam u dubljem moru?

ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: plivanje
« Odgovori #1 : Lipanj 16, 2009, 22:32:59 poslijepodne »
Mislim da leđno plivanje više preporučuju iz razloga što su pri leđnom plivanju manje rotacije tijela, pa je prikladnije za plivače s lošijom tehnikom plivanja. Galegen mislim da nije dobro da ti položaj kralježnice bude u ekstenziji pri plivanju, a manje je u ekstanziji pri leđnom plivanju.
Gledao sam svojevremeno u toplicama kolegu-operiranog koji je plivao kraul i to na način da uopće nema rotaciju tijelom: gurne glavu u vodu, i vidim kako mu rade samo ruke i noge a tijelo gotovo da niti malo ne rotira. Dva puta uzme dah i već je na kraju bazena (radilo se o manjem bazenu  ;D ) Doduše čuvjek je odrastao na moru a i bivši je mornar....
Dakle, lošiji plivači ipak leđni stil i pokušati da noge nisu previše duboko u vodi.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #2 : Lipanj 17, 2009, 17:18:20 poslijepodne »
ma nisam ja loš plivač (odrasla na moru) i čak sam sve akrobacije izbjegavala, a opet mi je znatno lošije nego prije "morskog" vikenda.
sutra sam se ugurala za pregled pa ću vidjeti što je.

ili ću ipak na kraju balade spakirati krpe, zatomiti strah i dati da me operiraju
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #3 : Lipanj 17, 2009, 18:35:31 poslijepodne »
Pozdrav Glagen!
Ja sam operirao  veliku ekstruziju L5-S1 prije skoro mjesec dana ,a počeo sam plivati prije tri dana,leđno.Odlično se osjećam, čak mi poslije plivanja nestaje trnjenje noge.Mislim kako je kod ekstruzije operacija na kraju uvjek izvjesna.
Ali eto poznam ljude koji godinama vuku s velikom ekstruzijom i  kažu kako funkcioniraju.Na kraju ćeš sama morati odvagnuti.
Sretno kako god odlučiš.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #4 : Lipanj 17, 2009, 22:25:19 poslijepodne »
Ja smatram da se jos uvijek nije dobro kupat u moru jer temperatura 21stupanj je premalo za lošu kralježnicu.
i naravno, po meni je isto najbolje leđno u totalno ležećem položaju na površini mora i lagan rad nogama lagano savijenih savijenih koljena, za početak bez pokretanja ruku, a kasnije prikljucit i ruke.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #5 : Lipanj 17, 2009, 23:34:44 poslijepodne »
Pozdrav svima. Prije 2 mjeseca išla sam na plivanje-doduše na bazene pa sam tamo uz pomoć trenera dobila dobre savjete za leđno plivanje koji su meni osobno dosta pomogli s obzirom da sam rijetko leđno plivala a sada nakon operacije mi je taj stil najbolji za kralježnicu.Prvih dana sam se mučila jer nikako nisam uspijevala zadržati taj ravni položaj te bi me stražnjica vječno potezala dolje ili bi mi noge bile previše u vodi a onda mi je trener predložio da pokušam sa spužvastim valjkom-dugačak je otprilike 1m promjera otprilike 5-10cm te vrlo fleksibilan. kad plivam leđno stavim ga na lumbalni dio kralježnice te mi omogućava da tijekom plivanja imam ravna leđa a opet nije fiksan pa mišići normalno funkcioniraju.Zapravo izgleda kao veliko slovo U unutar kojeg smjestim lumbalni dio kralježnice a vrhovi su mu iznad vode, ujedno je dobar i kada želite samo plutati na vodi jer spriječava da potonete. Vidjela sam da ga ima kupiti u Nami. Meni je ta jednostavna stvar jako pomogla.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #6 : Lipanj 18, 2009, 21:36:49 poslijepodne »
Pegula ,
istina 21 stupanj je premalo. Ja sam u Zadru a tu je već idealnih 26 .Na moju sreću ;D.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: plivanje
« Odgovori #7 : Kolovoz 01, 2009, 22:06:45 poslijepodne »
Vezano za vjezbanje i skidanje kilograma mislim da treba opet spomenuti plivanje.
Nakon dugo vremena i nezgodacije od prije mjesec dana napokon sam opet u formi.
Mislim da je plivanje rekreacija i stvar broj jedan za sve krizoboljce.
Uz plivanje je potrebno raditi i ciljane vjezbe ali plivanje daje preduvjet dobre forme za drugo vjezbanje.
Osim toga kada nisam mogao nista raditi od vjezbi mogao sam barem plivati bez bojazni od ozljede.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: plivanje
« Odgovori #8 : Kolovoz 02, 2009, 10:42:21 prijepodne »
Evo ja sam bio 5 dana na moru,dosta sam leđno plivao i mislim da to dosta pomaže u oporavku.Meni ona utrnulost nije nestala ali da je manja-jeste.I dosta sam u plićaku ležao potrbuške tako da me valovi masiraju po leđima.Osim toga leđno plivanje je zakon(plivaš a ujedno neprimjetno promatraš okolinu i diviš se atributima;D ;D)
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #9 : Rujan 01, 2009, 22:09:28 poslijepodne »
Hm najbolje plivanje naravno bilo bi leđno al i kraul plivanje jača trbušnjake koji su jako bitni,a test koliko je kralješnnici dobo je ronjenje,recimo obućete odjelo stavite na noge po 1 kg olova,oko sebe 10 do 15 kg olova ovisno o tjelesnoj masi kao i na leđa prsluk sa olovom ,sve to morate radi balansiranja svog tjela u moru jer vas bez toga odjelo diže na površinu.Kad sve to stavite zaronite i ronite pola sata ili sat nakon čega če te vidjeti da li vas bolu leđa ili ne,ako vas nebudu bolila,te se nebudu pravili grčevi u nozi,onda ste sto posto sigurni da će vam bilo koja vrsta plivanja odgovarati tj da je svaki stil plivanja dobar za kralješnicu.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #10 : Rujan 01, 2009, 22:13:28 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vezano za vjezbanje i skidanje kilograma mislim da treba opet spomenuti plivanje.
Ja sam valjda jedini slucaj koji se deblja kad pocne plivat :)
Od bazena više gladnim pa mi tijelo traži više hrane a i imam alibi: plivala sam pa sad mogu jos jest :):) i odu kile u kvragu jos i vise :
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #11 : Rujan 01, 2009, 22:18:06 poslijepodne »
Da baš zanimljivo da od plivanja činiš dobro za kralješnicu,a ujedno kontraefekat taj da gladniš i nabijaš tjelesnu masu.Znači nema druge nego plivati,pa jesti,pa plivati i opet jesti i tako cili život u principu ništa ne raditi,da li je to moguće trebalo bi pitati gospodu u saboru ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #12 : Rujan 01, 2009, 22:23:04 poslijepodne »
hehe naravno da je nemoguce
a i ne mogu ja otplivat toliko koliko mogu izist :) nazalost
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #13 : Rujan 01, 2009, 23:15:15 poslijepodne »
Onda ti nema druge nego nosit frižider na plivanje,kad ga isprazniš baci ga u more  legni na njega i plivaj leđno :D :D odošmo mi opet sa teme ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #14 : Rujan 08, 2009, 22:14:07 poslijepodne »
Ovo mi je bilo najgore ljeto u svih eto sad vec 17 godina zivota...nadam se da se nece ponoviti i sljedece godine :-\ :'( :'( :'(,a brijem da se se odvuci i na ljeto i na zimu pa ce i oni biti najgori od 92-uge
...ako se ne oporavam do kraja godine,jao si ga meni...


Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #15 : Rujan 08, 2009, 22:27:34 poslijepodne »
Evo meni je ovo bilo jako dobro lito.puno sam plivao i super,evo par dana od kad je bura zapuhala nisam išao i odma ajme ti ga meni,mislim da ću se  morati u bazen prebaciti:Atletičar ne brigaj biće bolje,samo da ti rješiš problem ima sezona zato pametno
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: plivanje
« Odgovori #16 : Siječanj 12, 2010, 21:42:01 poslijepodne »
hehe, da malo ozivim temu  ;D

moja iskustva sa plivanjem: savrseno!!! Bilo je dana kada bih jedva ustala, jedva se obukla, pa jedva otisla na bazen. Kunem se, vracala bih se trcecim korakom. Noge mi ne trne, nista me ne boli, lagana ko perce. Ali ja se nisam forsirala ni divljala. Na ledja, usi u vodi, noge pomalo pomjeram, ruke i ne vadim iz vode, nego izvodim neke polukruzne pokrete. Kako god meni je godilo, puno.
Prekosutra trebam na fizikalnu terapiju, pa razmisljam da pitam doktora mogu li na bazem umjesto fizikalne.
Probala sam oboje i plivanje me preporodi, fizikalna smori. Cula sam za tipa koji je trebao operisati DH, ali nije smio, umjesto toga poceo se baviti plivanjem, i to profesionalno. Ko nov je.

Sad mi pade na pamet onaj teniser Ljubicic, kako li je on izbjegao operaciju? Kazu zahvaljujuci treneru, svom.
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: plivanje
« Odgovori #17 : Siječanj 12, 2010, 21:56:42 poslijepodne »
Plivao na leđa cijelo ljeto i jesen, 0 bodova.Pa sad vi recite nešto a ?

 

Nagradne igre