Autor Tema: Povratak na posao i vježbe  (Posjeta: 12679 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Povratak na posao i vježbe
« : Listopad 23, 2011, 22:21:10 poslijepodne »
E ovako,kao što sam i ranije pisao imao sam, a i dalje imam problem sa svojom dr. Htjela me spucati odmah nakon toplica na posao. Dakle operiran 20.06. klasična op. 26.07. dolazim iz toplica i dr.mi kaže da nju kontrola stišće i da bez neura ili fizijatra ona sama mene nemože držati na bo. Kao da sam nakon tih takoreći mjesec dana bio na državnoj grbači a ne na firminoj? Gledam,nije mi jasno,ajde napravim kontrolu kod neura 27.08. ne napisa čovjek daljnje bolovanje u povjest bolesti već samo da po kraju liječenja na IK. Vratim se,moja dr.odma me spuca na IK,oni odrede da liječenje još nije završeno,ali traže promjenu radnog mjesta,firma prihvati. Ali, dr.dobiva rješenje i pita jel hoćemo na posao,dan je 25.09. ljudi moji pa to je tek 3 mj.?!? Odlazim kod fiziatra on piše bo najmanje još mjesec dana,sutra moram po doznake i znam da me se bude tjeralo na posao,opet ću naravno morati potrošiti malo novaca od ove silne naknade koju dobivam od HZZO samo da bi se ustanovilo ono što me normalno sljeduje nakon takve operacije. Neuro mi je usmeno rekao da je normalno oko 6 mjeseci pa i duže,zavisi od slučaja,na IK dr. je rekao isto to,a moja dr. me tišće da je kontrolka svaki puta pita za moj slučaj i kako to da još nisam krenuo na posao. No pustimo mi sustav,jači sam ja od tih zavrzlama,ali bi me interesiralo dali je netko imao sličan slučaj nakon ovakve operacije.
Druga stvar je ta,da u zadnje vrijeme baš nešto i ne vježbam već šečem,plivanje je trenutno u smanjenom obimu jer moram plačati ulaz na bazen u svom gradu,a moram autom,jer mi je bazen totalno na drugom kraju grada,pa benzin,pa kupi sok ili sendvič i ode za 10-ak dana ono šta dobiješ. Nego stvar je u tome da ja vozim bicikl i trčim već sigurno 3 tjedna,kod trčanja nemam nikakvih problema,mada je tempo sporiji ali ujednačen i dužina je sigurno oko 4 km u komadu. Jedino me kod vožnje bicikla, drugi dan bole lagano kukovi,neznam od čega jer se vozim po ravnoj površini bez rupa ili neravnina. Dali je tko to prakticirao tako rano nakon ovakove operacije? Bilo bi mi drago da mi i netko stručan napiše koju riječ.
Sad će mi biti sve teže izlaziti na šetnje i trčanje ili vožnju biciklom jer je sve hladnije,naime živim u SZ dijelu zemlje gdje je već dosta zahladilo.Nekoliko dana lošeg vremena rezultiralo je trnjenjem prednje strane lijeve noge i stražnje strane desne noge,mali popravak vremena i povratak kretanju rezultiralo je nestajanju trnjenja,ali se pojavila napetost leđnog mišića iznad operiranog dijela. Dali će to tako stalno biti ???
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #1 : Listopad 24, 2011, 10:31:24 prijepodne »
Janose po mom iskustvu rano ti je još za biciklu,okani se toga još neko vrijeme.Ne vjerujem da te mogu poslat radit ukoliko se ti još ne osječaš spreman ali to ćeš lako rješit s neurokirurgom ili fizijatrom.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #2 : Listopad 24, 2011, 10:44:04 prijepodne »
Puno sam pisala o tome kako sam i na drugu i na treću operaciju otišla zbog preranog povratka na posao.Ljudi ne dajte se.Tražite od neurokirurga da vam izričito napiše da niste sposobni za rad.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Kraljeznica.com forum

Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #2 : Listopad 24, 2011, 10:44:04 prijepodne »

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #3 : Listopad 24, 2011, 14:14:05 poslijepodne »
Znam da se nedam ?!? Ali tako moram svaki mjesec na kontrolu kod fizijatra i bite calen,a kontrola kod neurokirurga je tek početkom veljače. Velim sve je ok kad je i aktivnost stalna,ali ćim malo "zalegnem" odmah počinju bolovi i zatezanja.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #4 : Listopad 24, 2011, 19:04:48 poslijepodne »
Janos
meni osobno se ne sviđa ni trčanje - mislim da je prerano, ipak tu ima male rotacije kukova u odnosu na ramena.
Bazen ti je predaleko ali mislim da je to najbolja vježba, te statičke vježbe iz toplica, također hodanje - probaj brzo hodanje umijesto trčanja.
Promijena vremena je nešto što i mene muči, mislim da je to normalno.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #5 : Listopad 24, 2011, 20:12:15 poslijepodne »
.... po enti put: nakon klasične diskektomije 6 mjeseci mirovanja je minimum. nakon toga potrebno je mjesec do dva dana klasične fizikalne terapije i obavezno izokinetike jer ćete ponovo doći neurokirurgu. tko kaže suprotno....neću biti grub.
 
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Janos
meni osobno se ne sviđa ni trčanje - mislim da je prerano, ipak tu ima male rotacije kukova u odnosu na ramena.
Bazen ti je predaleko ali mislim da je to najbolja vježba, te statičke vježbe iz toplica, također hodanje - probaj brzo hodanje umijesto trčanja.
Promijena vremena je nešto što i mene muči, mislim da je to normalno.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #6 : Listopad 25, 2011, 12:49:45 poslijepodne »
Ja sam već jednom rekla da bih našeg neura zbog ovog najradije izljubila   ;) /to što se on ne bi dao druga je priča/, ali kako onim tulipanima  na liječničkom povjerenstvu to objasniti kad oni znaju više od bilo kojeg neurokirurga: pa kažu: ah, ko da je to neka operacija, to se malo pobrusi i odmah možeš ić delat.Sam tak!
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #7 : Listopad 25, 2011, 15:06:30 poslijepodne »
Ja ne znam stvarno u čemu je problem s ovim povjerenstvima,ja doduše nisam imao problema s njima a bio sam na bolovanju 7 mj. nakon operacije.Doduše znam ljude koji su imali nekakvih problema ali nisu ih dalje maltretirali nakon nalaza neurokirurga ili fizijatra.Vjerovatno hvataju na blef pa ako im uspije oni su svoju kvotu ispunili.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #8 : Listopad 25, 2011, 20:57:11 poslijepodne »
Dodatak,još jedna tužna priča.Sretoh poznanicu,operirana pred godinu i pol, titanski fiksator u kralježnici.Otišla raditi nakon sedam mjeseci,sad joj otišli diskovi iznad fiksatora.Tko će joj to i kako   zakrpati,pitanje je sad? A koliko takvih tužnih priča ima....
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #9 : Listopad 25, 2011, 20:58:20 poslijepodne »
Utjesi malo prijateljicu i reci da bi isti diskovi osli i bez obzira na povratak poslu. Nakon fuzije to je nazalost tako, u vecini slucajeva pati i trpi razina ispod i iznad razine fuzije i dolazi do ponovnih problema.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

vlado

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 43
  • doktore pomagaj boooli a deda reko da ne boli...
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #10 : Listopad 26, 2011, 00:25:31 prijepodne »
i ja sam imao isti problem da su me se htjeli riješiti čim prije pa sam cca bio 6mj. na bolovanju a kontrolor(neznam čega su oni doktori prođe mi rukom po kralježnici i veli nije ništa napeto možete na posao a neuro kaže pošteda i fizijatar isto) pa sam malo radio pa opet na bolovanje nakon nepunih mjesec dana,tek nakon lošeg emng-a su vidjeli da nema šale pa su me pustili još par terapija pa na posao ali izgleda da nema pomoći čim te jednom gurnu u vatru nespremnog gotov si...
uglavnom čekam novi mr pa ću nekog u povjerenstvu ubit ;D
operiran 8.2. sad lagano sljedi oporavak pa...

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #11 : Listopad 26, 2011, 15:41:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
.... po enti put: nakon klasične diskektomije 6 mjeseci mirovanja je minimum. nakon toga potrebno je mjesec do dva dana klasične fizikalne terapije i obavezno izokinetike jer ćete ponovo doći neurokirurgu. tko kaže suprotno....neću biti grub.
 
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Janos
meni osobno se ne sviđa ni trčanje - mislim da je prerano, ipak tu ima male rotacije kukova u odnosu na ramena.
Bazen ti je predaleko ali mislim da je to najbolja vježba, te statičke vježbe iz toplica, također hodanje - probaj brzo hodanje umijesto trčanja.
Promijena vremena je nešto što i mene muči, mislim da je to normalno.

Istina u više navrata sam pročitao gdje to tvrdite, ako nije problem mene zanima kakvo je to točno "mirovanje" tj. što raditi tih 6mj?
Ništa osim fizioloških potreba, ili ipak nekakve kretnje ili vježbe da ne dođe do velike atrofije mišića?
interlaminectomia L4-L5 03/2011

vlado

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 43
  • doktore pomagaj boooli a deda reko da ne boli...
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #12 : Listopad 26, 2011, 21:50:48 poslijepodne »
ja sam uglavnom radio ujutro vježbe naučene na terapijama,plivanje-leđno,hodanje i to sve koliko ti tijelo dozvoljava,svaki dan malo digni tempo i to je uglavnom to...bez naprezanja,dizanja tereta i nezgodnih sagibanja
operiran 8.2. sad lagano sljedi oporavak pa...

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #13 : Listopad 28, 2011, 14:22:40 poslijepodne »
Pozdrav svima !
Uglavnom,danas sam zadnji dan na bolovanju. Tu mi se čini da se nezna tko pije tko plača,bolovanje zatvorene s 28.10. a majstore ti si uzmi GO za 31.10. Evo, danas je točno 4 mjeseca i osam dana od operacije.
Čisto me interesira zbog čega me šalju na posao,kao prvo psihički nisam spreman na taj korak, fizički možda i da,ali poslodavac me nije obavjestio na koje sam radno mjesto premješten,jer po nalazu IK to je i prihvatio,ali ja se s prvim danom moram vratiti na svoje staro radno mjesto.
Moja dr. veli da me nema na osnovu čega više držati na bolovanju jer njoj nigdi nije navedeno da to može ili mora, što meni nije jasno, da nju stalno kontrolorka stišće,da ona mora imati papir gdje to piše i pravno gledajući je u pravu.
Jučer bio kod fizijatra na kontrolnom,on zadovoljan napretkom,normalno iskrcaj 200kn,a ne napiše daljnje bolovanje i dr.opće se odma toga prime ko pijan plota,onda mi veli da jel ja znam kad se uzima bolovanje; kad si misliš na fušu nešto zaraditi onda se uzme bolovanje,ma ljudi moji nije za vjerovati kako sustav funkcionira,da ti dr. to veli ?!?
Svaka čast našem forumskom neuru,svaki puta on nama napiše po N-ti put,ali šta to meni vrijedi,to i ja znam da bi toliko trebalo,ali očito da ovi na IK i dr.opće to neznaju,a kontrolori nemaju pojma o medicini jer nemaju pojma šta je interlaminectomia i masu drugih izraza,uostalom ja na račun HZZO-a živim samo 1 mj zasada,pa ne vidim razlog tog napinjanja o povratku na posao.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #14 : Listopad 28, 2011, 19:57:45 poslijepodne »
Ja sam izgleda imao sreće.
Bio sam skoro 6mj. na bolovanju manje tjedan.
S tim da su me nakon 2 i po mj. počeli kontrolirati svakih 15 dana zadnja komisija bila 15.07 i zaključila bolovanje s 15.08 - vjerovatno išli na g.o. pa preskočili cijeli mj. i odmah zaključili bez obzira na moguće nalaze, jer sam još uvijek bio na fizikalnim terapijama.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

vlado

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 43
  • doktore pomagaj boooli a deda reko da ne boli...
    • Profil
    • Email
Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #15 : Listopad 29, 2011, 12:21:28 poslijepodne »
janos...uglavnom ako nisi dobio napismeno od fizijatra ili neura nema te na osnovu čega držat na bolovaju,uglavnom to se svima dešava jer ovima iz hzzo-a smo samo brojke  i naravno da gledaju da nas skinu čim prije da država uštedi neki dinar
ako nisi spreman odi na neki dodatni pregled da ti napišu poštedu ili novu terapiju
operiran 8.2. sad lagano sljedi oporavak pa...

Kraljeznica.com forum

Odg: Povratak na posao i vježbe
« Odgovori #15 : Listopad 29, 2011, 12:21:28 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com