Autor Tema: VESLANJE SA OPERIRANOM KRALJEŽNICOM  (Posjeta: 11263 )

0 Članova i 39 Gostiju pregledava ovu temu.

hrcko1

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 65
    • Profil
VESLANJE SA OPERIRANOM KRALJEŽNICOM
« : Srpanj 05, 2011, 08:12:30 prijepodne »
Hey!
Operirao kralježnicu u 5 mjesecu 2009.(L5/S1) pa me sada zanima vaša mišljenja i iskustva ako tko ima za lagano veslanje u ravnom sjedećem položaju.
Veslao bi kajak na napuhavanje ili sa dva vesla čamac na napuhavanje malo da se rekreiram i uveselim si sina.
Samo me je strah veslanja za kralježnicu,ali vrag mi ne da mira jer sam prije volio jako puno veslati pa stalno razmišljam bi-ne bi....
Šta vi mislite ljudi?
Operacija diska L5/S1 i odklješten živac!!!

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: VESLANJE SA OPERIRANOM KRALJEŽNICOM
« Odgovori #1 : Srpanj 05, 2011, 09:37:04 prijepodne »
Moze ali postepeno( kroz mjesec dana) povećavati intenzitet i opseg pokreta...LP Bilo bi jako dobro provesti izokinetičku rehabilitaciju obzirom da ti je sada dobro a time spriječiti daljnja oštećenja kralježnice.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hey!
Operirao kralježnicu u 5 mjesecu 2009.(L5/S1) pa me sada zanima vaša mišljenja i iskustva ako tko ima za lagano veslanje u ravnom sjedećem položaju.
Veslao bi kajak na napuhavanje ili sa dva vesla čamac na napuhavanje malo da se rekreiram i uveselim si sina.
Samo me je strah veslanja za kralježnicu,ali vrag mi ne da mira jer sam prije volio jako puno veslati pa stalno razmišljam bi-ne bi....
Šta vi mislite ljudi?

hrcko1

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 65
    • Profil
Odg: VESLANJE SA OPERIRANOM KRALJEŽNICOM
« Odgovori #2 : Srpanj 05, 2011, 10:08:09 prijepodne »
Stavio bi klinca sa sobom u kajak i lagano veslao malo se kupalipa opet malo vožnja,postepeno i lagano.
Operacija diska L5/S1 i odklješten živac!!!

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: VESLANJE SA OPERIRANOM KRALJEŽNICOM
« Odgovori #3 : Srpanj 06, 2011, 21:42:03 poslijepodne »
Ja sam veslala u kajaku na napuhavanje ponekad sa suprugom, ponekad sa sinom (koji baš i nije previše veslao  :D ) cijelo prošlo ljeto na moru i jezeru i bilo mi je o.k. Naravno, lagani tempo, bez prevelikog naprezanja i bilo je o.k. Inače, operirana sam 2006. i par mjeseci prije veslanja sam pojačala vježbe za kralježnicu i dr. i bilo je super.
2006. interlaminectomia L4-L5

hrcko1

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 65
    • Profil
Odg: VESLANJE SA OPERIRANOM KRALJEŽNICOM
« Odgovori #4 : Srpanj 07, 2011, 13:37:16 poslijepodne »
Odlično krećem na kupanje i veslanje sa sinom :)
Operacija diska L5/S1 i odklješten živac!!!

 

Nagradne igre