Autor Tema: Vožnja bicikla poslije operacije  (Posjeta: 41402 )

0 Članova i 72 Gostiju pregledava ovu temu.

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Vožnja bicikla poslije operacije
« : Srpanj 20, 2011, 18:06:12 poslijepodne »
Zanima me kad se smije početi voziti bic poslije operacije?

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #1 : Srpanj 20, 2011, 21:41:23 poslijepodne »
Pa kad nastane stabilan ožiljni rez, po konzultaciji liječnika, i kad se čovjek vrati svakodnevnim aktivnostima, odnosno nema više bolova.... Ali, sportski bicikl koji voziš u sagnutom položaju zaboravi, one pak koje voziš u uspravnom položaju, kao i sobni možeš... Naravno, sve je to uz to i individualno, a još moraš osluškivat tijelo... Uostalom, već je i kokolino pisala o toj temi...
« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2011, 00:39:07 prijepodne teoantun »
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #2 : Srpanj 21, 2011, 00:30:35 prijepodne »
Nakon savjetovanja sa operaterom.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zanima me kad se smije početi voziti bic poslije operacije?

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #3 : Srpanj 21, 2011, 01:40:48 prijepodne »
E ovo je tema koja me živo zanima a čini mi se i druge operirane.Neuro ako može par riječi više a dobro bi bilo da se uključi i neko ko ima iskustva, neki link za nabacit.Većina onoga šta se da naći na netu ne zabranjuje striktno ukoliko je to naravno u nekim rekreativnim vodama,ostale stvari poput egzibicija,skakanja i sl.naravno da ne dolaze u obzir.Jedan fizijatar mi je rekao da nije baš preporučljivo prvenstveno radi lošeg tj.savinutog položaja kralježnice a čini mi se da je i kokolina nešto slično napisala.Navodno bicikla  jača gornji dio kralježnice i vrat ??? a znamo da je korisna za kardiovaskularni sustav i zdravlje općenito.Ćuo sam od jedne cure da joj je operater izričito zabranio vožnju čak ona nije ni postavila pitanje može li.Jasno mi je da je većina stvari nakon op.individualna ali da li je medicinski poznat učinak bicikle na kralježnicu,nakon operacije donjeg dijela?.Meni je konkretno moj operater dozvolio uz napomenu tek kad ojačam mišiče donjeg dijela leđa i trbuha,za što ipak treba neko vrijeme kao i za oporavak naravno.Ne mislim pri tom na vožnju sobne ili poni bicikle.
Ukratko da li vožnja bicikle kod nas operiranih donosi više štetnih ili korisnih stvari?
Što kad se pojavi lagana bol u križima,koja nestane nakon 5-10min istezanja,koju imaju i zdravi ljudi?

« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2011, 01:48:22 prijepodne socrates »

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #4 : Srpanj 21, 2011, 19:54:12 poslijepodne »
Socrates samo ću prenijeti svoj primjer
Meni fizijatrica "toplice VŽ" pri otpusnom pregledu rekla da bih trebao jačati "gornje glutealne"! mišiće te preporučila biciklu.
Probao i osijećao nelagodne lagane bolove nakon vožnje te prekinuo. Našao ja drugu vježbu za dotičnu skupinu mišića, a bicikli se rekreativno (cca 20 min dnevno) vratio prije mjesec dana i za sad bez bolova.
Inače se slažem da mi bicikla ne djeluje kao "oruđe" za oporavak kralježnice.
Napominjem ovo je čisto moje iskustvo i mišljenje.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #5 : Srpanj 21, 2011, 20:51:57 poslijepodne »
Ja sam slična iskustva čula i u Toplicama,čak je jedan čovjek rekao da ne prije nego prođe 2,3 godine.No znam da je to individualno.Mat2be,koja je to vježba koju si našao?
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #6 : Srpanj 21, 2011, 20:55:54 poslijepodne »
Bicikla svakako nije "oruđe" za oporavak kralježnice,čak sam jednom pročitao da se ne preporuča ljudima koji imaju discus herniu ali zanima me gdje smo tu mi operirani,mi tehnički više nemamo discus herniu zar ne?Ova bicikla je tako zbunjujuča da je to nevjerovatno,nigdje se ne može nać nešto konkretno.
« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2011, 20:58:53 poslijepodne socrates »

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #7 : Srpanj 21, 2011, 21:00:07 poslijepodne »
Da, nikako bicikl ne izleda dobar za kraljeznicu ali je nekako zabavniji od hodanja.
Pitat ce operatera, uskoro ce kontrola pa cemo znati.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #8 : Srpanj 22, 2011, 00:06:00 prijepodne »
Na pitanje o vožnji bicikla, kokolino je odgovorila:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nagnut položaj tijela nije baš idealan za LS kralješnicu.

Ja sam večeras pitao svoju liječnicu, pa je kazala da ne dolazi u obzir, ne samo zbog nagnutog položaja, već i zbog trešenja i vibracija.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #9 : Srpanj 22, 2011, 00:26:02 prijepodne »
To sam i sumnjao...ništa,držimo se asfalta ili nikako,kako kome odgovara.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #10 : Srpanj 22, 2011, 00:27:32 prijepodne »
Pa i jedna i druga su rekle da možemo vozit sobni bicikl ili bicikl koji se vozi kao ponica, ali samo po asfaltu....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #11 : Srpanj 22, 2011, 00:44:16 prijepodne »
Nakon minimalno-invazivne operacije ne bi trebalo biti prepreke u vožnji bicikla, doduše ne znam radi li se o brdskom ili "običnom" biciklizmom. Valjda će se javiti Davor iz Vinkovaca koji je uspješno operiran i vratio se svom strastvenom hobiju - biciklizmu!

Ovo je on: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #12 : Srpanj 22, 2011, 16:56:39 poslijepodne »
Meni je bilo neugodno sjediti i voziti bicikl do prošle godine, dakle, 4 godine poslije operacije, pa se nisam u to ni upuštala. Prošle godine sam jednom pokušala na nagovor sina i sada vozim po 15 - 20 km svaki drugi dan, a kada je loše vrijeme tu je orbitrek.
Ali ja sam opet poseban slučaj - kao i većina nas.
2006. interlaminectomia L4-L5

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #13 : Srpanj 22, 2011, 21:21:29 poslijepodne »
Mislim na obican bic i voznju po ravnom i asfaltu. Znam da nesto drugo jos ne dolazi u obzir.
Vozio je N. danas dva km i bilo mu je ok.

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #14 : Srpanj 23, 2011, 00:45:38 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam slična iskustva čula i u Toplicama,čak je jedan čovjek rekao da ne prije nego prođe 2,3 godine.No znam da je to individualno.Mat2be,koja je to vježba koju si našao?

Alyna vježba je plivanje na leđima - rad samo noge, ispružene ili jako malo savijene u koljenu - leđa čak malo istegnuta unazad - pokreti nogama dosta duboki a nesmiju izlaziti na površinu.
Obično ruke stavim na gornji dio gluteusa te tako kontroliram njihov rad.
Jedina mana je što plivaš jako sporo, ali to trebaš zanemariti i koncentrirati se na rad nogu tj. gluteusa.
Nadam se da sam ti donekle objasnio vježbu - inače vježba je uradi sam tj sam je smislio i vidio da šljaka.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #15 : Srpanj 23, 2011, 14:23:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam slična iskustva čula i u Toplicama,čak je jedan čovjek rekao da ne prije nego prođe 2,3 godine.No znam da je to individualno.Mat2be,koja je to vježba koju si našao?

Alyna vježba je plivanje na leđima - rad samo noge, ispružene ili jako malo savijene u koljenu - leđa čak malo istegnuta unazad - pokreti nogama dosta duboki a nesmiju izlaziti na površinu.
Obično ruke stavim na gornji dio gluteusa te tako kontroliram njihov rad.
Jedina mana je što plivaš jako sporo, ali to trebaš zanemariti i koncentrirati se na rad nogu tj. gluteusa.
Nadam se da sam ti donekle objasnio vježbu - inače vježba je uradi sam tj sam je smislio i vidio da šljaka.

 :) Slažem se i potvrđujem, jer isto i ja radim..... Jedino još i plivam s obje ruke istovremeno leđno, da ojačam i tu skupinu mišića, što se već prilično vidi na rukama, ramenima i leđima....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #16 : Srpanj 23, 2011, 16:05:49 poslijepodne »
 :) Pa radim i ja nekaj slično,samo stavim ruke uz tijelo.Plivam i inače sporo tak da nije bed :) Jedino kaj mogu samo jedamput tjedno na plivanje. Hvala ljudi.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Vožnja bicikla poslije operacije
« Odgovori #17 : Srpanj 23, 2011, 23:22:08 poslijepodne »
Teo to ti malo vježbaš skupinu mišića za fureštkinje ;D ;D
interlaminectomia L4-L5 03/2011

 

Nagradne igre