Autor Tema: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata  (Posjeta: 16235 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

lena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« : Srpanj 07, 2011, 22:08:57 poslijepodne »
Kao prvo...pozdrav svima...
Dugo mi nije bilo na forumu...što će reči da mi je bilo malo bolje  :)...pa sad moram sve ispočetka...
Ovako...prije godinu i pol..saobračajka i trzajna ozljeda vrata...tri tjedna Šancov ovratnik, a tjedan nakon saobračajke uz bolove u vratu i lopaticama javlja se i bol u desnom ramenu (i to tolika da nema šanse da ruku dignem iznad glave a stranu jedva ide) i trnci u šakama...desno jače... UZV ramena pokazuje upaljenu tetivu, EMNG kroničnu radikulopatiju s obje strane-desno jače, RTG izostanak inklinacije, a magnet uredan... Nakon puno, puno struja i UZV-a, meni je bolje..desna ruka je slabija i ne mogu ju dugo držat u jednom položaju, i ne mogu glavu okrenut prema iza kao prije...probam ponovo malo na trening...ali nejde mi baš..pa odustajem...ali ja sretna...i mislim kak je sve to skupa ipak još dobro i prošlo. Doktori, manje više, pričaju o nekakvim degenerativnim promjenama kojima moji nalaži odgovaraju, a meni malo bedasto, s obzirom da do saobračajke nisam ni znala da imam kralježnicu...pa ja lagano odustajem od njih (osim od fizijatra...jer ipak je onaj njihov UZV velika pomoć i bolje mi je nakon svake runde-zadnja je bila prije mjesec dana)...
Zadnjih jedno pola godine..pika me u lopatici desno...niš strašno, pa se puno ne zamaram..sponemem fizijatrici...al ona...sve je to normalno...ak se puno žalim..sam dobijem još struje...i prije tjedan dana...počelo mene jače boljet...cijelo vrijeme u srednjem dijelu leđa imam osjećaj kao da me zub podmuklo boli (bedasto zvvuči...al najsličnije je tome) i počela mi jako trnut sad pak lijeva šaka jače nego desna...i danas je već taj dio toliko bolan da mi lagani dodir izvana na lopaticu i po cijeloj dužini torakalnog dijela kralježnice izaziva suze na oči..i sad sam već zabrinuta... Može li to uopće više imati veze sa saobračajkom, ili je nešto drugo s obzirom da mi je vrat ok... Važno je još reči da se u zadnje vrijeme slabo krećem i natukla sam jedno 10-15 kila viška... Ima li netko ideju šta bi to moglo biti? Kod doktorice mi se nejde, jer znam scenarij...2 tjedna terapije na koju ću 2 mj. čekati red...a do tad ću skviknut ak ovo ne popusti... Pa, ak netko ima kakvu ideju ili savjet, bila bi vam jako, jako zahvalna...

« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2011, 22:25:26 poslijepodne lena »

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« Odgovori #1 : Srpanj 08, 2011, 12:21:18 poslijepodne »
Potrazi misljenje drugog neurokirurga,zivci su ti ukljesteni negdje u vratu i to ti izaziva takve simptome.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« Odgovori #2 : Srpanj 14, 2011, 22:48:47 poslijepodne »
Moj savjet ti je da odes na namjestanje Atlasa, prvog vratnog kraljeska koji kod trzajnih ozljeda vratne kraljeznice uvijek iskoci.
Ja sam takvu trzajnu ozljedu u saobracajci imala prije 7 godina, dva puta sam operirana, imam titanijske implatante u vratu i otisla sam na namjestanje Atlasa prije mjesec dana.
Odredjeno poboljsanje se vidi a sam zahvat je potpuno bezbolan i bezopasan, no govorim samo o Vitalogie metodi, Atlasprofilax metoda mi se cini pomalo nasilnom i ne bih to preporucila
« Zadnja izmjena: Kolovoz 02, 2011, 11:55:36 prijepodne madagaskar »

Kraljeznica.com forum

Odg: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« Odgovori #2 : Srpanj 14, 2011, 22:48:47 poslijepodne »

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« Odgovori #3 : Studeni 16, 2011, 17:50:33 poslijepodne »
Madagaskar daj mi reci dali ti je bolje nakon namjestanja atlasa mislim nakon sto si sve prosla?

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« Odgovori #4 : Studeni 17, 2011, 18:14:19 poslijepodne »
Dragec što se tiče namještanja Atlasa nisam očekivala čudo, zapravo nisam mislila da mi to uopče može pomoći s obzirom kakve sam sve medicinske tretmane prošla
i dvije neuspješne operacije.
Imala sam veliki strah otići na takvo namještanje jer sam imala implatante na nivou C4 do C6.
No skupila sam hrabrost i otišla jer zaista više nisam imala što drugo pokušati.
Sam zahvat ne da je bio bezbolan nego se sastojao samo od pritiska terapeutovog prsta, na šta sam ga ja uz smijeh upitala "Pa zar sam se ja ovoga bojala"?
Dan ili dva nakon tretmana sam imala žestoko bolnu reakciju, no prijatelj koji je išalo sa mnom ju nije imao ali on nije imao implatante u vratu kao ja.
Takva reakcija me prilično uplašila i mislila sam da sam napravila glupost.
No to se brzo smirilo i nakon toga sam počela osjećati poboljšanje.
Depresija u kojoj sam bila godinama radi jakih i konstantnih bolova je odmah nestala a bolovi su se smanjili 20 do 30 posto.
No trajalo je to neko vrijeme, bolovi su se polako smanjivali ali ne preko noći.
Kod mene nije došlo do izlječenja ali je ovo jedina metoda (kraj svih onih razvikanih i skupih medicinskih koje su me strašno razočarale) koja je meni zaista pomogla bar donekle.
Čak sam dobila hrabrost da odem konobariti iako takav posao nikako ne odgovara mojoj operiranoj kralježnici.
Prijatelji koji nisu operirani imali su mnogo bolje rezultate od mene, njima su nestale vrtoglavice, bolovi u lumbalnoj kralježnici, u vratu i ramenima

mmarko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 17
    • Profil
    • Email
Odg: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« Odgovori #5 : Studeni 25, 2011, 11:44:46 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kao prvo...pozdrav svima...
Dugo mi nije bilo na forumu...što će reči da mi je bilo malo bolje  :)...pa sad moram sve ispočetka...
Ovako...prije godinu i pol..saobračajka i trzajna ozljeda vrata...tri tjedna Šancov ovratnik, a tjedan nakon saobračajke uz bolove u vratu i lopaticama javlja se i bol u desnom ramenu (i to tolika da nema šanse da ruku dignem iznad glave a stranu jedva ide) i trnci u šakama...desno jače... UZV ramena pokazuje upaljenu tetivu, EMNG kroničnu radikulopatiju s obje strane-desno jače, RTG izostanak inklinacije, a magnet uredan... Nakon puno, puno struja i UZV-a, meni je bolje..desna ruka je slabija i ne mogu ju dugo držat u jednom položaju, i ne mogu glavu okrenut prema iza kao prije...probam ponovo malo na trening...ali nejde mi baš..pa odustajem...ali ja sretna...i mislim kak je sve to skupa ipak još dobro i prošlo. Doktori, manje više, pričaju o nekakvim degenerativnim promjenama kojima moji nalaži odgovaraju, a meni malo bedasto, s obzirom da do saobračajke nisam ni znala da imam kralježnicu...pa ja lagano odustajem od njih (osim od fizijatra...jer ipak je onaj njihov UZV velika pomoć i bolje mi je nakon svake runde-zadnja je bila prije mjesec dana)...
Zadnjih jedno pola godine..pika me u lopatici desno...niš strašno, pa se puno ne zamaram..sponemem fizijatrici...al ona...sve je to normalno...ak se puno žalim..sam dobijem još struje...i prije tjedan dana...počelo mene jače boljet...cijelo vrijeme u srednjem dijelu leđa imam osjećaj kao da me zub podmuklo boli (bedasto zvvuči...al najsličnije je tome) i počela mi jako trnut sad pak lijeva šaka jače nego desna...i danas je već taj dio toliko bolan da mi lagani dodir izvana na lopaticu i po cijeloj dužini torakalnog dijela kralježnice izaziva suze na oči..i sad sam već zabrinuta... Može li to uopće više imati veze sa saobračajkom, ili je nešto drugo s obzirom da mi je vrat ok... Važno je još reči da se u zadnje vrijeme slabo krećem i natukla sam jedno 10-15 kila viška... Ima li netko ideju šta bi to moglo biti? Kod doktorice mi se nejde, jer znam scenarij...2 tjedna terapije na koju ću 2 mj. čekati red...a do tad ću skviknut ak ovo ne popusti... Pa, ak netko ima kakvu ideju ili savjet, bila bi vam jako, jako zahvalna...


Draga Lena  svi ti simptomi koje si navela imao sam i ja otisao na MRI gdje se je vidjelo ostecenje ,ta bol je od saobracajke 100% napravi MRI gornjeg dijela ponovo ,jos je moguce da si potrgala nerve desne ruke koji idu ispod desne lopatice a posto tvrdis da je bol i u lijevoj velika vjerovatnoca je da su prsljeni osteceni zato sto prije na MRI ,nakon saobracajke doslo je vjerovatno do poremecaja prsljena a tad se nije nista vidjelo vremenom (godina i pol)i pomijeranjem vrata dolazi do ostecenja,ja sam nakon operacije imao morao na operaciju ponovo iako nisam nista radio zato idi na MRI sto prije jer postoji mogucnos da ostanes u kolicima jer kod mene je bio isti slucaj ali eto sretno se zavrsilo ,danas hodam ali snaga u lijevoj ruci ,tako reci i nemam je ,idi sto prije na magnetnu rezonansu ali vratnog dijela ponovo da ne bude kasno,lijep pozzz ako zelis imams me na fejsu pa pogledaj slike operacije  1 a i druge ,Marjanovic Marko

Kraljeznica.com forum

Odg: Godina i pol nakon trzajne ozljede vrata
« Odgovori #5 : Studeni 25, 2011, 11:44:46 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com