Autor Tema: molim Vas za pomoć!!!  (Posjeta: 15491 )

0 Članova i 48 Gostiju pregledava ovu temu.

audi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
molim Vas za pomoć!!!
« : Travanj 18, 2010, 15:54:47 poslijepodne »
prije više od godinu dana sam imao ozljedu kralježnice na poslu, od tada sam na bolovanju i liječim se. . .
cijelo vrijeme sam doktorima skretao pozornost da imam bolove i u vratu, ali zbog mojih prijašnjih problema sa diskom, oni mi davali terapiju za donji dio leđa. . .bio sam u Toplicama Topusko...kako mi se stanje ne popravlja, po preporuci neurologa sam napravio i magnetsku rezonancu vrata (naravno privatno jer se u bolnici čeka samo 6mj.  ;D ).
Neurolog mi je rekao da ću morati ubrzo na operaciju  :o :o  :o
Neznam je li ta operacija neophodna? ili postoji možda neka terapija za to da se izbjegne?
kako se uopće vratna kralježnica operira? klasičnim putem ili ima nešto modernije? dužina oporavka?

audi

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #1 : Travanj 18, 2010, 15:56:00 poslijepodne »
ovo je moja MR VRATNE KRALJEŽNICE
Sekvencije T1 TSE, T2 TSE, PD
Nativni MR cervikalne kralježnice u seriji sagitalnih i aksijalnih presjeka, pokazuje izravnatu fiziološku lordozu,čak i blago kifotičnu vratnu kralježnicu.
Difuzne degenerativne promjene osteohondroze sa naglašenom redukcijom i.v. prostora i desikacijom diskova u segmentima C3-C7. Dorzalni rubni spondilofiti čine konturu trupova valovitom, te značajno prominiraju prema spinalnom kanalu, reducirajući ventralni subarahnoid.
Koštane promjene najizraženije su na C4/C5 i C5/C6 sa sužavanjem foramina obostrano, uz prisutan bulging diska, te manjom hernijom C4/C5. Na C6/C7 također manji dorzocentralni prolaps diska.
Impresija medule najjače prisutna u nivou C4/C5, no intramedularno se ne vidi znakova ev. kompresivne mijelopatije.
Osim degenerativnih promjena susjednih pokrovnih ploha, intrakorpolarno se ne vidi patološkog signala.
Paravertebralna muskulatura simetrična, bez patomorfoloških promjena.

pa ako mi netko to može analizirati????

GSM

  • Gost
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #2 : Travanj 18, 2010, 16:00:36 poslijepodne »
Pozdrav, naruci se na pregled kod Dr. Saftica u KB Sestre Milosrdnice ili Dr. Vukica u KBC Rebro.

Nisam siguran kakva je tocno tvoja dijagnoza, medjutim na vratu se najcesce radi ACDF - anterior cervical discectomy and fusion tj. prednja vratna diskektomija i fuzija.
Nakon uspjesne ACDF povratak na administriativni posao je za oko mjesec dana.

Animacija takvog zahvata: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #3 : Travanj 20, 2010, 18:56:32 poslijepodne »
Slažem se sa GSM glede izbora lijećnika, oba su dobra. Prema tvom nalazu pretpostavljam da će ti operirati dio od C4 do C7, znači 3 diska, iako će ti to naravno potvrditi neurokirurg. Ja sam operirala vratnu kralježnicu (2 diska) prije 8 dana.

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #4 : Travanj 30, 2010, 18:51:22 poslijepodne »
pozdrav svima imam 50 god i imam probleme s kralježnicom operirana  sam 4puta lumbalni dio sadašnja dijagnoza je uznapredovala cervikalna mjelopatija istenoza c3c4 c5 c6 c7preporučena mi je operacija molim za pomoć i savjet meznam šta da radim molim i savjet neurokirurga pomozite mi molim vas

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #5 : Travanj 30, 2010, 20:14:52 poslijepodne »
a gdje ste to bili na pregledu i kakva Vam je operacija preporučena?

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #6 : Travanj 30, 2010, 22:30:15 poslijepodne »
na pregledu sam bila u puli ,rijeci,i u zagrebu na traumi lijčenje u smislu cirkumferentne dekompresije fuzije

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #7 : Svibanj 01, 2010, 15:06:16 poslijepodne »
Prof.dr.sci Vukić Neurokirurgija KBC Zagreb

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #8 : Svibanj 02, 2010, 14:16:41 poslijepodne »
Uzele ste mi riječ iz usta..preporuka

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #9 : Svibanj 03, 2010, 12:33:34 poslijepodne »
imam termin za operaciju kod profesora kejla u zg 19 og ali problem je u mojoj glavi neznam sta da raim i koje probleme mogu imati ako nne idem na op  asvi mi savjetuju op  a posto imam loša iskustva s lumbalnim diom operirala 4 puta a nije puno bolje zato sam neodlućna

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #10 : Svibanj 03, 2010, 13:02:26 poslijepodne »
Gordana, na tvom mjestu ja bi se odlučila za operaciju.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #11 : Svibanj 03, 2010, 19:15:27 poslijepodne »
Odluka je na vama, ali stvari se neće same od sebe popraviti niti će to ikakva fiz.terapija riješiti.

GSM

  • Gost
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #12 : Svibanj 03, 2010, 20:40:34 poslijepodne »
Pozdrav Gordana. Kakvu ce vam operaciju raditi?

Mislim da bi bilo jako dobro kad biste vasu pricu vezanu za lumbalnu kraljesnicu podijelili s nama. Vase ocito lose iskustvo nekome ce mozda jednoga dana pomoci...

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #13 : Svibanj 03, 2010, 20:47:41 poslijepodne »
Gordana također i mene zanima koju su vam vrstu operacije radili.Kažete da su vam radili 4 puta hm?? neznam što reći da li možete opisati kakve sad imate simptome bolova i da li sa njima možete živjeti.Neznam,nisam ni sam pametan,osobno govorim u svoje ime da je meni tako da bi se teško odlučio.Znam iz iskustva svoje tete koja je 3 puta klasično operirana i sad je više ne želi niko operirati.Teške su to odluke ,u potpunosti vas razumijem,a i ako se odlučite ja vam želim sve najbolje i što veći uspjeh.

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #14 : Svibanj 03, 2010, 21:58:42 poslijepodne »
 sad imam 3 para fiksacijskih vijaka L3L4 L5-S1 ali idalje imam bolove u lijevoj nozi grčenje mišića a počelo je i hvatat drugu nogu CT posle op je  vide se dva kalcifikata u spinalnom kanlu   u visini iv prostora L4-L5 degerativni proces diska s vacumfenomenom te desnostranom protuzijom dika koji obliterira lat.recesus ineuralni otvor koji je dotatno sužen naglašenom hipertrofićnom artropijom desnog zgloba L5-S1isto degerativni proces diska s vacumfenomenom Sužena je širina spinalnog kanala zbog jake hipertrofične artropije malih zglobova te stražnjih osteofita  To je stanje nakon 4 op i sad trebam da se odlućim za vrat kako mogu''

GSM

  • Gost
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #15 : Svibanj 03, 2010, 22:04:32 poslijepodne »
Po ovome sto si napisala vidim tj. pretpostavljam da je lumbalni dio radjen u istoj toj ustanovi. Mozda da ipak razmotris i potrazis drugo pa cak i trece misljenje?

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #16 : Svibanj 03, 2010, 22:30:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
sad imam 3 para fiksacijskih vijaka L3L4 L5-S1 ali idalje imam bolove u lijevoj nozi grčenje mišića a počelo je i hvatat drugu nogu CT posle op je  vide se dva kalcifikata u spinalnom kanlu   u visini iv prostora L4-L5 degerativni proces diska s vacumfenomenom te desnostranom protuzijom dika koji obliterira lat.recesus ineuralni otvor koji je dotatno sužen naglašenom hipertrofićnom artropijom desnog zgloba L5-S1isto degerativni proces diska s vacumfenomenom Sužena je širina spinalnog kanala zbog jake hipertrofične artropije malih zglobova te stražnjih osteofita  To je stanje nakon 4 op i sad trebam da se odlućim za vrat kako mogu''
Gordana teška situacija-Pošto nisam lječnik nemogu ništa komentirati,ali znam frenda koji je imao par operacije lumbalnog dijela da bi mu poslije rekli da je u vratnom problem ,i sad je operirao vratnu i nažalost satnje nepromjenjeno.Zašto je to tako meni nikad neće biti jasno.U svakom slučaju slažem se sa GSm-om da potražite još koje mišljenje,pa tek onda donesete odluku

gordana

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: molim Vas za pomoć!!!
« Odgovori #17 : Svibanj 03, 2010, 22:42:17 poslijepodne »
3 op sam napravila u puli  fiksaciju u rijeci a vratnu bi trebala na traumi u zagreb

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre