Autor Tema: Molim za pomoc i savjet  (Posjeta: 7752 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dekidek

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Molim za pomoc i savjet
« : Rujan 22, 2011, 22:49:07 poslijepodne »
Pozdravljam Vas sve i zelim vam svo zdravlje ovoga svijeta!!Novi sam na forumu i trebam pomoc  ,savijet sta god ...Naime vec godinu dana imam nekakve cudne probleme sa  kraljeznicom...
Sve je pocelo  u toku rada za racunarom ,napravio sam nekakav specifican pokret  (cini mi se da sam se protegao preko stola da dohvatim nesto) i od tada je kvalitet mog zivota uzasno smanjen ...Kada sam napravio taj prokleti pokret  osjetio sam snazan bol u lumbalnom dijelu  ,lijevo... bol  je bio uzasan  ,to je trajalo  5-6 dana i bol se umanjo za nekih 70-80%,...Posle smirivanja pocelo je da mi se spusta niz lijevu nogu sa lokalizacijom u butini ,list,mali prst na nozi to me uplasilo i javio sam se Ljekaru.ovaj me je uputio kod neurlogoa  a ovaj izdao uput da snimim RTG kicme .Rentgen je pokazo da mi je zadni disk taj S5-L1 tanji nego sto treba i poslala me je na  Kopjutersku tomografiju CT  S5-L1 .Dok sam cekao zakazani termin za snimanje (a ja sam bio ubjedjen da su me ledja zaboljela od sjedanja )prestao sam da sjedim ,ili sam lezao, ili stajao i nakon nekih 15 tak dana bol je i svi simptomi u potpusnoti  nestali  Zbog svega toga  odnsosno poboljsanja ,odustao sam od zakazanog snimanja ,i upotpunosti se vratio mojim  redovnim aktivnostima i gotovo bio zaboravio na to ,ALI poslije 2 mijeseca bez problema  pocele su da me bole grudi ,lijevo i   sredogrudje ,bol je bio uzasan STRASAN  na momente  gotovo da je imitirao infarktno stanje ,anginu pektoris...javio sam se ponovo mom Ljekaru koji mi je uradio EKG i rekao da je sve u redu ,...I tako kilometar EKG ,rtg pluca ,svi krvni nalazi,Ultra uvuk Srca sve je bilo u najboljem redu,vec su poceli cudno da me gledaju kao da izmisljam ,onda sam i ja počeo da učim i saznao da bol u grudima moze da takodje potiče od bolesti kraljeznice  itd ...te moje muke sa grudima su trajale gotovo 5 mijeseci ,da bi jednog dana u toku voznje kolima ,zaokrenuo citav torzo da bi gledao i mogao voziti u rikverc u tom momentu se zacuo zvuk  kao kad ispucavate zglobove na prstima (tzv Kaptacija)i kao da se nesto oslobodilo  jednostvano su se grudi oslobodile takav osjecaj je bio neopisiv ...Medjutim  poslje samo jednog dana poceo je potiljak da me boli ,da imam glovobolje ,i neki cudan osjecaj  pa nemogu da kazem niti da je to vtroglavica ,niti neravnoteza  nego neki subjektivni osjecaj klacenja naime imam osjecaj kao da mi donji dio ledja popusta kao da je slab, ma vrlo neki cudan osjecaj,ponekad osjetim neki minjaturni spazam u butini koji popusti kada legnem ... Zbog svega toga opet sam se javio neurologu koji mi je obnovio uput za           CT S5-L1 u opisu snimka pise Nema znakova diskus hernije ,spinalni kanal slobodan ,prisutni pojedninacni manji osteofiti , rekao sam za te moje glavobolje ,kao neke vrtoglavice  Radio sam neuroloske testove  Romberg potpuno negatvan,Bambinski takodje  onda tu je jos hodanje na prstima,petama takodje bez problema  kucanje cekicem po koljenima ,...Uglavnom  bez ikakvih neuroloskih deficita .Sve se svelo na Mydoclam za opustanje misica ..Kada radim vijezbe vrata osjetim olaksanje i smanjenje tenzije,ali nakon neih sat dva tenzija se ponovo nakupi ,kada legnem ,pogotvo na nesto tvrdo  sve u poptunosti nestane i osjecam se dobro ...Uglavnom po mom subjektivnom misljenju radi se o nekoj diskopatiji ,neurolog kod kojeg sam bio ne racuna da imas problem ako te ne donesu na nosilima ,meni je kvalitet zovota smanjen i psihicki sam opterecen zbog svega toga ...Prije bol u ledjima ,pa svaki dan prezivljvao sam  imitiracuje bolove infarkta ,pa sad ovo cudo...Uglavnom neki specifican pokret ,mijenja  simtomatologiju za 360 stepeni ,Zelio bi znati koliko je CT pouzdan u dijagnostici ,razgovarao sam sa jednim  coviekom koji mi je rekao da su mu herniju dijagnostikovali tek na MRI ,kao sto sam rekao RTG je pokazao malo stanjen  S5-L1 to se obicno i dogodi kada on iscuri i pritisne nesto ...
Bio  po zahvalan za bilo kakav savijet
Pozdrav
« Zadnja izmjena: Rujan 29, 2011, 04:51:22 prijepodne Dekidek »

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #1 : Rujan 23, 2011, 16:16:00 poslijepodne »
Posjeti nekog fitioterapeuta da ti pokaze neke vjezbe opustanja ,ocito od tolikoko sjedenja za kompom su ti kompl lednji misici u spazmu pa ti se bol salta gore dole .

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #2 : Rujan 25, 2011, 21:54:45 poslijepodne »
Mene je isto tako probadalo u prsima. Kao infarkt. Izgledalo je nevjerovatno.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Meni je proslo nakon 10tak dana uz tablete za opustanje mišića i opuštanje i vježbe s terapeutom.
Mene isto zna kočiti u vratu nakon dugog rada za računalom ali to je problem fiksiranja u jedan položaj.
Također imam i rijeđe kratkotrajne "nesvjestice". Baci me na sekund uz pritisak u vratnom dijelu.
Bio na kontrolama ali ništa nisam saznao.

Mislim da su to pokazatelji da treba promjeniti obrazac ponašanja. Manje biti za računalom i redovito vježbati.
Ako su problemi povremeni to su upozorenja.
« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2011, 21:58:29 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Kraljeznica.com forum

Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #2 : Rujan 25, 2011, 21:54:45 poslijepodne »

Dekidek

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #3 : Rujan 28, 2011, 01:48:09 prijepodne »
Prijatelju!... zelio bih znati koje si vijezbe radio,ako bi mogao naci vremena da mi potanko opises sve to ,dali si mozda isao kod nekog kriopraktičara ...

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #4 : Rujan 30, 2011, 01:28:27 prijepodne »
Ja sam išao kod fizioterapeuta. Svaki put kad me ukoči odem na manualnu terapiju. Nije kiropraktika, a ni masaža već ljudi znaju kroz pokret i kroz ruke opustiti mišiće. A što se tiče vježbanja dosta je bitno istezanje i opuštanje. Bilo bi super da pronađeš nekog tko radi ja taj način. Pogledaj olnawww.reaktiva.hr pa probaj pronaći nešto slično kod tebe.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #5 : Rujan 30, 2011, 19:51:40 poslijepodne »
Dekidek moj prijedlog je da odeš na namještanje Atlasa (prvog vratnog kralješka) vitalogie metodom.
Meni osobno je jedino to donekle pomoglo, dok dvije operacije i hrpa medicinskih terapija to nisu bili u stanju

Dekidek

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #6 : Listopad 01, 2011, 01:52:13 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dekidek moj prijedlog je da odeš na namještanje Atlasa (prvog vratnog kralješka) vitalogie metodom.
Meni osobno je jedino to donekle pomoglo, dok dvije operacije i hrpa medicinskih terapija to nisu bili u stanju
Znam za Atlasprofilax metodu i tu pricu vec odavno pratim i namjeravam da preduzmem nesto po tom pitanju
Vitalogie sada prvi put cujem,malo cu da progooglujem  o tome...

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #7 : Listopad 01, 2011, 17:19:56 poslijepodne »
Ja sam išla na namještanje Atlasa vitalogie metodom i jako sam zadovoljna, Atlasprofilax metoda se meni osobno ne čini OK, ali nisam probala pa se ograđujem

Dekidek

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #8 : Listopad 09, 2011, 05:40:08 prijepodne »
Dali je neko imao iskustva sa Tzv. Inverzionom terpaijiom??

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #9 : Listopad 11, 2011, 20:48:25 poslijepodne »
Imaš cijelu temu o inverziji, potraži tu negdje

Kraljeznica.com forum

Odg: Molim za pomoc i savjet
« Odgovori #9 : Listopad 11, 2011, 20:48:25 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com