Autor Tema: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!  (Posjeta: 93006 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #72 : Prosinac 12, 2011, 11:24:36 prijepodne »
Pa koja je onda veća mana?

Jako ružno izgleda, veliki rez, otok i veliki plavi krvni podlijev veličine teniskog reketa na kuku..

Zanima me pošto su mu izvađena dva diska koliko ostali svojom pojačanom elastišnošću mogu nadomjestiti izvađene i može li se

nastaviti baviti sportom i kojim. Ukratko koliko se smanjuje kvaliteta življenja radi ovakve operacije koja je u svakom slučaju za mene

jedna od najefikasnijih u medicini jer doslovno spašava život.
« Zadnja izmjena: Prosinac 12, 2011, 11:26:17 prijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #73 : Prosinac 12, 2011, 11:32:37 prijepodne »
Mozda sam se krivo izrazio rekavsi "manja", jos jedna moguca mana je ne-zarastanje odnosno spor ili nikakav fuzijski proces. Govorim opcenito o spinalnim fuzijama. Nerijetko vidim RTG cak 2-3 godine nakon operacije, a fuzija i dalje nije postignuta.

Sto se tice ostalih diskova, nakon fuzije diskovi iznad i ispod operirane razine su pod pojacanim opterecenjem, sto u teoriji znaci i veca sansa od oboljenja tih diskova (posebice ukoliko se radi o degenerativnom, a ne mehanickom uzroku prve ozljede).

Ne znam kakvom je tehnikom on operiran, ali u pravilu rezultati fuzije na vratnoj kraljesnici su puno bolji od onih na lumbalnoj. Znam puno ljudi koji su se vratili svakodnevnom zivotu, aktivnostima i sportu nakon fuzije vratne kraljesnice. Jedan od njih je npr. Nikica Jelavic, nogometas Glasgow Rangersa i Hrvatske reprezentacije.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #74 : Prosinac 12, 2011, 12:03:52 poslijepodne »
Ovaj mi je nećak malo "živ"  ;D dosta puta je lomio ruku, nogu, ključnu kost i dobro mu kosti zarastaju a i mlad je (23 god) pa mislim da tu neće biti problema.
Rađena mu je operacija sa prednje strane a stradao je na - akrobatici predmetu na fakultetu "DIF".
Malo mu poremećena motorika lijeve ruke, ne može je sada podići više o prsa ali je to odlično jer je prije  stavljanaja na ono razvlačenje tegovima   sa fiksatorima na glavi prije operacije nije uopće osjećao.

Samo za Nikicu J. pišu da je bila rutinska operacija.
« Zadnja izmjena: Prosinac 12, 2011, 12:12:42 poslijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Kraljeznica.com forum

Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #74 : Prosinac 12, 2011, 12:03:52 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com