Autor Tema: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!  (Posjeta: 93034 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #36 : Rujan 07, 2011, 13:52:08 poslijepodne »
Jedno pitanje, ako znas... kakve umjetne diskove ugradjuju na Rebru?
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #37 : Rujan 08, 2011, 22:43:33 poslijepodne »
c5-c6 koliko si dugo čekala na operaciju kod dr Vukića?Trenutno čekam zamjenu diska c6-c7.Trpim velike bolove koje naravno ublažim sa 4 zaldiara i dva normabela od 5 inače bih se raspala.Operacija ja trebala biti u devetom mjesecu ali je odgođena navodno premašili kvotu za ovaj mjesec.Sad čekam deseti ,možda jedanaesti mjesec.Koliko se može čekati op. s ovom dg.Ekstruzija diskac6-c7 lijevo s kompresijom radiksa i kralj.moždine EMNG radikulopatija c7 lijevo.Inače za dr sam čula sve pohvale  i upoznala ga na pregledu  ali neznam koliko će ovo odugovlačenje naškoditi mom organizmu.Na tabletama sam od 15.06. Prošla fizikalne ,masaže  jer su mi liječili navodnu mijelogelozu .Nakon što je fizijatrica rekla da sam potpuno zdrava samo da plivam i masiram se odem na svoju ruku na mag. i dobijem dg.Nažalost to je bilo 20.07.a do tada je napravljena samo veća šteta. pozdrav 8)
ekstruzija c6-c7

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #38 : Rujan 09, 2011, 13:04:42 poslijepodne »
umjetni disc pogledaj na youtubu( Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se )izgleda ti otprilike 15 puta 15 mm i u sredini ti je polu kugla od plastike znaci nemas nikakvih limitiranih pokreta vratom nakon takve operacije takav disk kosta oko 15000 kn i zato se toliko ceka ja sam operiran u 6 mj i trebao sam imati ugrađen taj disc c4-c5 cak mi ga je prof.Vukic dao u ruku da ga vidim ali su mi i ostali diskovi bili u banani manje vise tako da mi je napravio mikrodisectomiju VECTRA c3-c7 znaci umjetni implantati povezani sa plocicom i vijcima kod mene ta je plocica duzine 8 cm oko dva tjedna nisam mogao gutati i dosta me bolilo ali evo nakon toplica pokreti su ok tu i tam me jos malo boli ali treba puno vjezbati ,trazite u ljekarni gel za oziljke ja to nisam znao pa mi se jos dosta vidi.drugi dan iza operacije znaju uzasno boliti vratni misici kao da su upaljeni zbog drzanja glave u neprirodnom polozaju tokom operacije i bez obzira koliko kome bilo dobro nakon operacije nemojte pretjerivati sa pokretima i bilo kakvim poslom jer treba najmanje tri tjedna da to zaraste pa cak i duze zato se cuvajte. A ako te toliko boli da nemozes izdrzati odi na sam odjel neurokirurgije i sacekaj prof.Vukica objasni mu kakvo ti je stanje jako je dobar covjek i mozda te progura ranije za operaciju.Sto se tice Varazdinskih toplica ako vas hoce smjestiti u dom 1 ili dom2 nemojte pristajati jer tamo je na jedan hodnik od oko 50 ljudi samo jedna kupaona i jedan wc katastrofa terme su najbolje sve terapije su 1 minutu od soba i dvoje vas je u sobi i mate svoju kupaonicu,mozete biti i sami na trecem katu uz nadoplatu od 40kn po danu,a ako nema nigdje mjesta cak mozete biti besplatno i u Minervi ali da se hranite u termama to vam niko nece reci nego su mi rekli ljudi koji idu tamo vec godinama oba hotela su povezana hodnikom ispod zemlje jedino ako hocete se hraniti u minervi onda je nadoplata 70 kn po danu i mozete koristiti njihove bazene a ovako ako ste u termama onda ako hocete ici u bazene Minerve placate 30 kn po danu mada imate pravo na bazen 5 u termama plivanje svaki dan od 13-14h samo trazite doktora da vam to napise, ja sam bio u termama i bilo mi je super.Vikendom normalno ides doma vec u petak nakon terapija i vratis se u nedjelju ili ponedjeljak prije terapija.
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2011, 14:21:17 poslijepodne dragec11 »

Kraljeznica.com forum

Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #38 : Rujan 09, 2011, 13:04:42 poslijepodne »

C5_C6

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #39 : Rujan 09, 2011, 14:42:29 poslijepodne »
Moje su akutne tegobe počele u 2. mj 2010. i operacije je bila zakazana za zadnji tjedan u 6.mj.2010. Međutim, srezali su tada Rabru budzet i ništa od operacije. Kad ne ove godine u 6.mjesecu počelo opet jače šerafit, probila sam se do prof. Vukića i došla relativno brzo na termin (ipak sam imala već termin dogovoren pred godinu dana!). Kaos je na Rebru, tj. gužva je strašna i stvarno se radi bez prestanka. A sigurno nikom nije u interesu da ga operira kirurg koji je na izmaku snaga. Ja sam skroz pristojno provela vrijeme čekajući operaciju. Iako su mi zabranili bilo kakvu aktivnost (pa i fizioterapiju), u neko doba nisam mogla mirovat, išla sam na aquaaerobic i svašta drugo što bolj da prešutim :). Mislim da jedino leđno plivanje nije nikom na štetu, ali nisam doktor, tako da pitajte ipak njih!!
Gledala sam te implantate kod prof. Vukića u sobi, ali ne znam tko je proizvođač. Ali tih implantata ima čitava paleta, vjerujem da su svi dobri! Mogla bih ga nacrtat jedino :) U Njemačkoj su mi htjeli jedan drugi ugradit, najnoviji model, bla,bla.....ali su rekli da poznaju Vukića i njegov rad i implantate i da se s povjerenjem mogu dati njemu u ruke!
Moje stanje 4 dana nakon OP:  ograničeno i usporeno se krećem. To je zato jer sam šeprtlja inače i ne želim se spopiknut negdje! Jedino navečer popijem zaldiar i normabel, a kroz koji dan misim da neću ni to. Najgore mi je kaj ne smijem močit ranu, a ne znam kako bih oprala kosu bez da izvitoperim vrat. Sva sreća, postoje marame i šilterice :)
Držim fige da dodjete na red što prije!!
Ekstruzija diska C5_C6.  02/2010
Ugradnja umjetnog diska 05.09.2011.   :)

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #40 : Rujan 09, 2011, 15:28:46 poslijepodne »
Pa ja sam na rani imao dermatolosko ljepilo i mogao sam se odmah kupati i tusirati,a nakon desetak dana samo otpadne.

C5_C6

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #41 : Rujan 12, 2011, 13:01:26 poslijepodne »
Nama je prof.Vukić rekao da je to neko ljepilo na rani, da za 5-6 dana možemo to počet polijevat hladnom vodom i da će se te počet rulit. Ja se uputa držim  ko pijan plota, jer  ne želim ništa riskirat.
Tuširala sam se i ja prije toga, pod nadzorom i od pazuha na niže. Naravno opasnost je da se čovjek posklizne ili sl., a ne voda :)
bitno da to svima dobro zaršta ;)
Ekstruzija diska C5_C6.  02/2010
Ugradnja umjetnog diska 05.09.2011.   :)

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #42 : Rujan 12, 2011, 19:31:34 poslijepodne »
Neznam ja sam par puta pitao i receno mi je da se moze normalno kupati da je to bas radi toga da zastiti ranu i da ce s vremenom samo pasti cc-a 10 dana i tak je i bilo.

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #43 : Rujan 13, 2011, 07:56:59 prijepodne »
Nakon operacije ranu nisam smjela prati 20 dana ,stalno mi se  kao gulila neka tanka kožica,nakon toga normalno kupanje s tim da se pazi rana.Preporučena mi je krema za ožiljke ,no međutim izazivala mi je svrabež pa sam od nje odustala.S vremenim mi se ožiljak uredno izjednačio s ostalom okolnom kožom s tim da mi je ostao kao grop na mjestu gdje se završavao rez i to mi je skroz ostalo vidljivo.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #44 : Rujan 13, 2011, 14:02:07 poslijepodne »
Nakon koliko vremena ti se izjednacio oziljak sa ostatkom koze? meni je jos crven od operacije je proslo dvaipol mjeseca ali tek nedavno sam poceo mazati gelom. i kako se osjecas dali imas kakvih bolova ili vrtoglavica mene boli prelaz vratne na torakalni dio i glava me zna boliti ,a kaj se tice toga ljepila receno mi je da ga prof .koristi bas da zastiti ranu da mozes odrzavati osobnu higijenu.

C5_C6

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #45 : Rujan 13, 2011, 17:22:01 poslijepodne »
Ma kažem, je se uputa ko pijan plota držim! I stalno si mislim kaj aj skinem to ljepilo i rana se rascvijeta ;D
Jeste koristili kakvu kremu protiv ožiljaka? Ja sam jučer u ljekarni pitala, postoji Dermatrix, koji košta 333kn!! Najskuplji,ali kao najbolji- u stvri je to neki silikonski gel. Ima netko iskustva s tom kremom?
Jel neku drugu kremu stavljate na ranu/krastu?
Meni neki ljudi kažu da s obzirom na pružanje reza da se to neće uopće vidjet kad zaraste.
Sve mi se čini da ću zagrebački melem koristit il slično :)
LP
Ekstruzija diska C5_C6.  02/2010
Ugradnja umjetnog diska 05.09.2011.   :)

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #46 : Rujan 13, 2011, 20:48:51 poslijepodne »
ja sam kupio contrakel 78kn vele da je ok mazem tek 2 tjedna ,a tebi tek treba rana zarast ja mislim da ti je jos rano prvo da ti padne to ljepilo pa skini sve kraste tj.kupanjem ce ti same pasti pa onda mazi.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #47 : Rujan 14, 2011, 10:56:24 prijepodne »
Ljepilo je tu da zaštiti ranu. Ogulit će se samo od sebe. Kasnije blažena Nivea.Ništa više.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #48 : Rujan 16, 2011, 20:07:53 poslijepodne »
Zvala sam Rebro kaže sestra mislimo na vas operirat ćemo vas početkom 10mjeseca,onda pogleda u raspored i vidi da je doktor odsutan do17.10. pa to je samo još jedan mjesec .Blago meni.Svela sam lijekove na minimum ionako nema koristi od njih samo mi je stradao želudac.Bol je nonstop prisutna .Dr mi dolazi 23. u Split  mislim da ću opet kod njega ,suze će teći u potocima ionako ovih dana to je uobičajeno.Naše zdravstvo.Što mi duže budu odlagali operaciju stanje će biti sve gore.Negdje sam pročitala dalonstantni bolovi ne smiju trajati duže od 3 mjeseca ,da ne stradaju živci.Moje nekad mišićave ruke sad su kosti na kojima visi meso.Moj jadan disk je iscurio na obje strane .No nikoga nije briga.Samo da se vrati sve kako je bilo.
ekstruzija c6-c7

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #49 : Rujan 17, 2011, 08:36:18 prijepodne »
Nemoj draga biti toliko depresivna ,od zadnje poruke prije par dana raspoloženje ti se srozalo što je razumljivo jer si konstantno pod bolovima.Želim ti da nađeš snagu i da izdržiš,jer nemaš izbora.Pokušaj raditi vježbe koje ti ne stvaraju bol ili je bar ne pojačavaju da ti mišići bar malo rade.Ja sam ti već od 2007 stalno pod bolovima,koliko imam dijagnoza uvijek me negdje boli ,rijetko samo jedno mjesto.To može izluditi čovjeka,pronađi nešto što te ispunjava ,dobra knjiga ili bilo što drugo da malo skreneš misli s boli.Na žalost moraš imati puno strpljenja jer ne možeš ništa promijeniti.Meni puno pomaže molitva,meditacija,dobar film,moraš pronači nešto da se zaboraviš.Nadam se da ćeš se ubrzo operirati i da će ti biti bolje,glavu gore i ne daj se.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #50 : Rujan 17, 2011, 22:15:02 poslijepodne »
draga Dijana ,priznajem da sam gore.Probala sam bez tableta ,nisam spavala,dobila napadaj migrene,bol konstantna a psiha ajme.Sad opet pijem Zaldiare.Vjerujem da poslije op. neću piti ništa.Dr je u Splitu u petak pa će me odvesti kod njega možda se smiluje pa me ubaci u neku rupicu u svom rasporedu.Blago onima koji kalkuliraju hoće li ili neće na op.Nemam izbora  .Ovom stanju nema popravka.Kad disk iscuri treba ga mijenjati.Čitam postove po forumu ,tako kratim vrijeme.Obečajem ako sve prođe u redu i ja ću biti nekome podrška .
ekstruzija c6-c7

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #51 : Rujan 19, 2011, 15:21:14 poslijepodne »
Nego, neko kad disk iscuri treba ga sto prije dovesti u prvotno stanje MISS operacijom kako bi se odrzala prirorodna uloga diska u ljudskom tijelu (ako konzervativne metode ne uspiju). Umjetni jeste realna opcija lijecenja (u inozemstvu), ali tocno odredjenim materijalima te strogo indicirano.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

C5_C6

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #52 : Rujan 23, 2011, 19:12:54 poslijepodne »
Pitanje za one koji su operirani i dobili umjetni disk: jel imate bolove i kakvi su u odnosu na one prije operacije???
Meni je sad 2,5 tjedna od operacije i pocela se javljat bol  vrlo slicna kao sto sam i imala- u desnom predjelu ramena i jaka je!! Sad sam se prepala da nekaj nije kak treba?! A prvu kontrolu imam 3 mjeseca  nakon operacije?! Kak je vama????
Ekstruzija diska C5_C6.  02/2010
Ugradnja umjetnog diska 05.09.2011.   :)

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #53 : Rujan 24, 2011, 00:08:24 prijepodne »
baš me utješi,mislila sam da si dobro.Ne javljaš se.Možda su promijene vremena i mene boli ovih dana više.Drži se.Čekam tu operaciju misleći da ću dobit svoj život natrag.Pričala sam sa dvije što su operirane na rebru malo boli na promijene vremena,nema snage u ruci nakon godinu dana(c5-c6) kao prije.Mislim da moraš mirovati ,ne nositi terete bar mjesec dana.Meni to neće teško pasti jer ja mirujem 4 mjeseca,sve kućne polove radim u 1.brzini,ne izlazim jer imam velike bolove.Dr Vukić mi je zadnja slamka.Žena što je ugradila 4 umjetna diska kaže da se spasila .Bol se javi ponekad u donjem dijelu kralježnice.,ali to nema veze s op.nego s dizanjem tereta.Čuvaj se ,samo da to prođe-.Pozdrav
ekstruzija c6-c7

Kraljeznica.com forum

Odg: OPeracija vratne kralješnice - što nakon?? Oporavak!
« Odgovori #53 : Rujan 24, 2011, 00:08:24 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com