Autor Tema: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme  (Posjeta: 41598 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« : Studeni 12, 2011, 16:48:38 poslijepodne »
Više se u ovom forumu javljaju kostoboljci u donjim dijelovima.U zadnje vrijeme nema glasa od Drageca ,Zekoslava,C5-C6,.Budući da čekam operaciju kod dr.Vukića željela bih da se jave ,kako su.Vjerujem da su iskustva pozitivna ,očito više nemaju vremena za forum.Ako ima tko nepoznat nek se javi,nek podijeli s nama svoj put.Malo nas je al nas ima!  Pozdrav!
ekstruzija c6-c7

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #1 : Studeni 12, 2011, 16:51:47 poslijepodne »

Kako se osjećaš?
Pretpostavljam da ti je dolaskom hladnijeg i vlažnijeg vremena puno teže nego ljeti?
« Zadnja izmjena: Studeni 12, 2011, 17:03:47 poslijepodne madagaskar »

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #2 : Studeni 12, 2011, 17:40:02 poslijepodne »
Draga moja znam sve kako je išlo kod tebe.Eto ja čekam zato što ne može bez umjetnog diska nema druge opcije.Navikne se tijelo na ovu groznu bol,legneš s njom digneš se s njom.Hvala ti bože na Zaldiaru i norm.inače ne bih zaspala.Uvijek se nadaš boljem,jer ovako kako je sad ,ovaj period želim izbrisati zauvijek.Ne uspiju sve operacije,to je rizik.Moja kvaliteta života je nikakva zadnjih 5 mjeseci.Moram se nadati da će biti bolje.Moram se i zahvaliti i svome maseru .Da njega nema sigurno bih se vukla godinama po fizikalnima ,pregledima,živjela s povremenim luđačkim bolovima i opet možda završila na op. nakon 2-3 godine.Ovako smo moj disk lijepo speštali,pa je on fino iscurio.Tko je god vidio moj MR rekao je da je jedino umjetni opcija.Eto čekam op.,sad sam prva na listi  ,valjda ću se operirat u ovoj godini...
ekstruzija c6-c7

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #2 : Studeni 12, 2011, 17:40:02 poslijepodne »

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #3 : Studeni 12, 2011, 18:21:39 poslijepodne »
hvala na podršci Madagaskar!
ekstruzija c6-c7

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #4 : Studeni 16, 2011, 17:42:08 poslijepodne »
Evo da se javim ,poceo sam raditi doduse administrativni posao za sad mi je ok, nesmijem se opterećivati podizati tesko raditi nagle pokrete itd.Kad sam bio kod vukića na kontr. prije mj.dana prezadovoljan je sa op. uzeo mi je slike jer je isao na neko predavanje u Pariz pa da pokaze studentima jer veli da rijetko op. 4 nivoa i da je komplic. op.(trajala je cetri i pol sata) te da im zeli pokazati kako to izgleda.Velim meni je za sad ok, mada me tu i tam zna zaboliti dio ispod operiranoga ali se malo istegnem i ok i ponekad iz cistog mira mi znaju zatirati misici na rukama ali svaki put drugi.to cu ga pitati kod iduce kontrole kaj je to.Drzite se Vukic je super neurokirurg samo vam moze pomoci ,naravno ako ima indicije za op.Bok.

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #5 : Studeni 16, 2011, 21:42:28 poslijepodne »
Ima li tko ikakve vijesti o našoj vtl970 ?
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #6 : Studeni 17, 2011, 18:00:47 poslijepodne »
vtl970 je javila da treba biti operirana danas oko 12 h, još čekam da mi se javi kako je, u kontaktu smo.


Javila se, boli ju vrat i grlo ali to je normalno kod operacije vratne kralježnice
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2011, 18:58:18 poslijepodne madagaskar »

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #7 : Studeni 17, 2011, 21:08:49 poslijepodne »
Neka je samo dobro prošlo i neka joj oporavak bude što lakši. Ajde madagaskar prenesi joj želje u dobar oporavak i javi nam kako je.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #8 : Studeni 18, 2011, 11:58:10 prijepodne »
Danas ide doma, upravo čeka otpusno pismo. Sve vas pozdravlja
Boli ju u prsima i ima laganu temperaturu ali napokon može ležati na lijevom ramenu na kojem nije mogla godinama.
Ona će napisati više no ja mislim da je operacija prošla uredno

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #9 : Studeni 19, 2011, 13:15:34 poslijepodne »
Evo da se javim .Madagaskar je o svemu obavijestila ona mi je bila velika potpora.Malo je prerano izaći iz bolnice drugi dan i voziti se tri sata.Svakim danom će biti bolje.Danas je drugi dan od operacije.Boli me dosta u prsima i leđima,to je posljedica i anestezije.Prošla sam dva poroda i trebalo bi mi 5 dana da počnem bar nekako funkcionirat.Doma mi pomažu u svemu.Inače prsti rade ,vrat se okreće ali nije priša treba vremena dok se sve vrati u normalu.Hranu pijem na slamku,boli me zbog micanja jednjaka.Sve su to uobičajeni simptomi nakon operacije.Idemo  dalje najgore je prošlo.Već sam jednom  dobila opću anesteziju i manju operaciju pa znam da mi je trebalo tjedan dana da prestanu bolovi. Spavam na lijevom ramenu nakon dugo godina iako je bol prisutna u vratu ,prsima i leđima.Samo se javljam da znate da sam živa,treba vremena da se organizam oporavi.  Mislim da je operater  odlično obavio posao,nego meni više dosadili mjeseci boli,ja bih  da bude jedan dan bez ikakve boli.
ekstruzija c6-c7

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #10 : Studeni 19, 2011, 13:28:34 poslijepodne »
Draga drži se.
Bol je normalna, nisi zub izvadila nego si operirala kralježnicu.
Ja sam tri tjedna jela griz i pila vodu na slamku.
Rehabilitacija u toplicama će ti puno pomoći  :-*

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #11 : Studeni 20, 2011, 19:32:46 poslijepodne »
Dobre vijest
drži se i polako - bez žurbe
interlaminectomia L4-L5 03/2011

mmarko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 17
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #12 : Studeni 29, 2011, 14:29:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobre vijest
drži se i polako - bez žurbe
Ja sam jedan od novih ovdje zato pozdrav svima i svim koji su na  OP sretno,i sto brza rehabilitacija u normalan zivot iako znam da je tesko ali glavu gore ako treba i kroz zid.

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #13 : Studeni 30, 2011, 10:39:14 prijepodne »
mmarko drago mi je što ti je bolje.Evo prošlo je 13 dana od operacije.Još sam kući .Spavam dobro,malo je neugoda u vratu ,ali to je sitnica  kad se sjetim bolova koje sam trpjela mjesecima .Kući radim sve poslove,polako.Mišići u rukama  su oslabili ali  vježbam  rukama.Stanje je više nego dobro. Mislim da ću ubrzo vani u šetnju do mora,samo da ovu kosu nekako operem,strah me vrat okretat.
ekstruzija c6-c7

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #14 : Studeni 30, 2011, 20:25:36 poslijepodne »
Samo naprijed vtnl970.Plivat ćeš ti drugo ljeto kao nova.Isplatilo se čekati, zar ne, a vjerojatno si se uvjerila i u to kakvih sve dijagnoza ima koje svakodnevno čekaju baš našeg neurokirurga.. :) :) :) Nama se uvijek čini da je baš nama najteže, ali kad vidiš druge...Najgore je prošlo, glavu gore.../tj.ravno, nemoj još previše gore.../....
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #15 : Studeni 30, 2011, 23:13:37 poslijepodne »
Anabela u pravu si .Mi kostoboljci brzo napuštamo bolnicu a drugi ostaju.Svakakvih dijagnoza mladih ljudi,cura je došla tjedan prije mene još je gore.Oni su prioritetni.Disk se zakrpa i kući si .Glavu gore(neće gore još do toplica),dakle glavu ravno i idemo dalje!
ekstruzija c6-c7

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #16 : Studeni 30, 2011, 23:58:52 poslijepodne »
vtnl ako imaš šancov ovratnik stavi ga dok si pereš kosu.
Malo će biti mokar no osušit će se, on će ti pridržavati vrat dok se malo nagneš nad kadu a neka ti netko polijeva glavu.
Nemoj vrat savijati prema dolje, samo glavom budi iznad kade

C5_C6

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #17 : Prosinac 18, 2011, 20:10:19 poslijepodne »
Bok!
Nakon duzeg vremena da se i ja javim. U medjuvremenu sam odradila 3 tjedna toplica (VZ) i vratila se na posao! Godile su mi toplice. S obzirom da nisam patila od jakih bolova nakon op meni je najvise kosristilo da se oslobodim straha od kretanja glave! Doma se trudim redovito vjezbat vjezbe koje su nam tamo pokazali. Mislim da je to jako bitno koliko god dosadne vjezbe bile! :)
Ovaj tjedan imam kontrolu kod prof.Vukica. Kontrolni rtg sam vec napravila i divili su se na radiologiji da je predivno napravljena op:).
Poprilicno se suzdrzavam od sportova koje sam dosada radila i koje bi htjela radit, ali nisam sigurna da ce to dovijeka tako ici...ne mogu se zadovoljit samo ledjnim plivanjem!!
Ne spavam vise na trbuhu, iako nisam mislila da ce to ikad bit moguce!
Bolova uglavnom nemam, al u vratu cesto nesto skljoca,steka, preskace....a povremeno boli, iako drugacije nego prije.
Drago mi je da sam op obavila i jako sretna da je dobro proslo!
Drzim fige svim supatnicima da im stanje bude kao meni ili bolje :)   
Ekstruzija diska C5_C6.  02/2010
Ugradnja umjetnog diska 05.09.2011.   :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #17 : Prosinac 18, 2011, 20:10:19 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com