Autor Tema: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme  (Posjeta: 41600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #18 : Prosinac 20, 2011, 15:47:30 poslijepodne »
Draga C5-C6 drago mi je zbog tebe.Počela si već raditi.Imam starog godišnjeg pa ću nastojat bar malo još produžiti.Idem u toplice 15.01. Vrat mi je dobro,škljoca ponekad osjećam da je nešto novo u vratu,ali super .bitno da ne boli.Radim sve po kući samo ne dižem ništa teško,i ne znam kad ću,vjerovatno kad mužu i djeci dosadi nositi.Dosta me štede.Neznam koliko  imam pravo na bolovanje nakon ove operacije,ali svakako neću žuriti  na posao.Nije mi se disk raspao od sjedenja.Drago mi je da smo bile u pravog doktora i da je sve prošlo kako treba.Prošlo mi je 32 dana od operacije a osjećam  se odlično.Vjerovatno ćeš se vratiti  starim aktivnostima ubrzo,nećemo valjda stalno plivati leđno,pjevati.Veliki pozdrav!
ekstruzija c6-c7

mmarko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 17
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #19 : Prosinac 21, 2011, 17:30:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bok!
Nakon duzeg vremena da se i ja javim. U medjuvremenu sam odradila 3 tjedna toplica (VZ) i vratila se na posao! Godile su mi toplice. S obzirom da nisam patila od jakih bolova nakon op meni je najvise kosristilo da se oslobodim straha od kretanja glave! Doma se trudim redovito vjezbat vjezbe koje su nam tamo pokazali. Mislim da je to jako bitno koliko god dosadne vjezbe bile! :)
Ovaj tjedan imam kontrolu kod prof.Vukica. Kontrolni rtg sam vec napravila i divili su se na radiologiji da je predivno napravljena op:).
Poprilicno se suzdrzavam od sportova koje sam dosada radila i koje bi htjela radit, ali nisam sigurna da ce to dovijeka tako ici...ne mogu se zadovoljit samo ledjnim plivanjem!!
Ne spavam vise na trbuhu, iako nisam mislila da ce to ikad bit moguce!
Bolova uglavnom nemam, al u vratu cesto nesto skljoca,steka, preskace....a povremeno boli, iako drugacije nego prije.
Drago mi je da sam op obavila i jako sretna da je dobro proslo!
Drzim fige svim supatnicima da im stanje bude kao meni ili bolje :)   

Bok svima super je da se oporavljate i da sve ide u najboljem redu ,posto je vec godina i pol prosla od operacije mogu vam reci da je stanje promijenjivo ali kod mene je drugaciji slucaj to je posljedica prve operacije i ja imam kvrckage,struganje  u gornjem dijelu ali ne obracam paznu niti cuvam vrat od pojedinih kretnji jedino naglo ne okretati glavu ,hahahhaha plivanje na ledjima moram se smijati jer mene su tjerali da se odrzavam na vodi bez pomoci ruku i nogu samo sa misicima trbusnim i ide bez problema a i plivanje poslije,sport ne izbjegavajte sve se moze ali naravno bez naglih pokreta glave,pokusajte da nastavite zivot tamo gdje je stao ,vjerujte u sebe i budite sigurni da cete uspjeti,pozdrav i snjegom pokrivene Svicarske

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #20 : Prosinac 22, 2011, 23:27:20 poslijepodne »
Marko puno pozdrava iz Dalmacije!Što si rekao o naglom okretanju glave,danas sam bila u "centru" dobro sam se okretala da  sve dobro vidim ,da mi ne promakne kao da sam najzdravija,tako da me sad malo boli u lopatici .Žensko sam moram sve vidjeti.
ekstruzija c6-c7

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #20 : Prosinac 22, 2011, 23:27:20 poslijepodne »

C5_C6

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #21 : Prosinac 25, 2011, 18:16:25 poslijepodne »
SretanBozic!
Da nadopunim od proslog posta- bila sam kod Vukica na pregledu. Kaze da je to sve ok, iako mi je ogranicena funkcija proteze (umjetnog diska). Naime, na rtg-u se lijepovidi kad nazad nagnem glavu kako se proteza otvara, dok to izostaje kad naginjem glavu dolje. Al kaze da to nije do operacije (da ej ona super napravljena) nego do moje kraljeznice i lagane skolioze. Nema veze, osjecam da na dolje slabije mogu spustit glavu,al sta sad.
Kaze i da oporavak traje do 2 godine, treba vjezbat i kaze  da se ne moram niceg ustrucavat i ogranicavat!! Ja sam ga pitala za jahanje i slobodno penjanje i kaze da nema nikakve opasnosti da ce taj disk se pomaknut.
Sto ima i smisla! Tko ima umjetni kuk sigurno ga nece slomit vise- mozda ce onaj drugi :)
Svako dobro ljudi!

P.S. ja sam se vratila na posao nakon 2,5 mjeseca (tjedan dana nakon povratka iz toplica) kako su mi dali bolovanje prvi put kad sam bila na komisiji. Iskreno, muka mi je bila ici na onu komisiju, skroz mi je ponizavajuce kako to (di su mene poslali) funkcionira! Srecom imam normalnog sefa, pa to sve skupa nekako funkcionira. Iako imam poprilicno nezahvalan posao- on 12 sati za volanom, 12 sati na terenu (doslovno- brda, kamenolomi i gradilista). Zna me bolit nakon tak dugih voznji, ali skoro teze mi pada kad se radi u uredu. Treba imati na umu i svakih sat vremena se stvarno razgibat-nalijepit cu si podsjetnik za vjezbe na komp i ima da ih prakticiram :)
Ekstruzija diska C5_C6.  02/2010
Ugradnja umjetnog diska 05.09.2011.   :)

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #22 : Prosinac 25, 2011, 20:30:39 poslijepodne »
Sretan Božić svima.Pričekaj malo sa  opasnim sportovima ,da padneš sa konja polomila bi se.Vraćam se iz  toplica 07.02. onda ću uzeti godišnji to je još skoro mjesec dana dalje ću vidjeti kakva budem.Imam nalaz fizijatra od 17.07 gdje me ona nakon odrađene fizikalne šalje raditi,19.07.napravim magnetsku na svoju ruku,ekstruzija diska.Tako da ne vjerujem više nikome nego ću slušati svoje tijelo.Dok ne budem sposobna 8 sati odraditi ne vraćam se.Pozdrav!
ekstruzija c6-c7

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #23 : Ožujak 04, 2019, 09:57:39 prijepodne »
Ovo za padanje nakon operacije vratne kralježnice sam također " isprobala"...pala sam svom dužinom na leđa i udarila glavom u pod ali diskovi se nisu pomaknuli, Titan zaista dobro drži ????

Mimoza c4-c7

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #24 : Travanj 22, 2019, 12:59:36 poslijepodne »
Pozz svima, nova na forumu. Nazalost operirala vratnu 12/2017. Stanje  sve samo ne kako sam se nadala. Prozivljavam agoniju boli probali sve terapije bez uspjeha. Stotinu nuspojava agonije. Sad se opet bracam na mix duloksetina plus antiepileptik plus novost kortiko pa cu vidjeti. Polako uvodim jedan po jedan jer mi svo smetaju do sad pa da znam koji radi nispojave. Nazalost depra i anksioznost i mijelopatija plus fibromijalgija mi znatno otezavaju oporavak. Lijecnici takoder jer se sve svelo na tjesenje mene da ima puno gorih slucajeva zermalnih bolesti koje obradjuju. Ugl uzimam i canabis kapi jer sam se skinula s palaksije koja me napravila zombijem...
Da sam znala i mogla suocena s rizikom oduzimanja ekstremiteta mislim da ne bih pristupila operaciji...

Mimoza c4-c7

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #25 : Travanj 24, 2019, 11:49:25 prijepodne »
Ima li jos netko na forumu da mu operacija nije donjela poboljsanje no agoniju?!

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #26 : Svibanj 05, 2019, 13:58:41 poslijepodne »
Ima nas. Meni su na kraju ugradili stimulator leđne moždine u Osijeku. I sa time je bilo problema. Prva je ugradnja bila krajem 2017.godine.Baterija je trebala raditi do 5 godina. Moja se ispraznila za 10 mjeseci. Kod prve ugradnje stavili su jednu elektrodu u epiduralni prostor sa vrhom na nivou Th 11. Sa time nisu uspjeli pokriti leđa, samo za nogu. Pošto se baterija brzo ispraznila pa je trebala opet operacija zamjene baterije, doc. Radoš je predložio da odmah stavimo još jednu elektrodu da se pokriju križa. Operacija je bila u 11.mjesecu prošle godine. Zamjenili su bateriju i sad sam dobila punjivu pa bi sad ta trebala raditi oko 8 godina. Drugu elektrodu su postavili sa vrhom na Th 8.  Onda pa su me žuljale žice na spinoznom nastavku, pa mi je taj dio naoticao i boljlo je. Sad pa sam morala na još jednu operaciju 26.03. i radili su repoziciranje žica, malo su ih premjestili. Sad je to ok, ali još uvijek nisu baš uspjeli programirati stimulaciju točno gdje treba na leđima. Noga mi je super, ali još uvijek zezaju križa. Treba puno igranja, programiranja da se to sve pokrije. Puno mi je lakše sa SCSom. Lijekove sa jako smanjila. Jedino dok pada kiša, onda sve jače boli stimulaciju pojačam i noga je super, ali za križa popijem brzo djelujuću Palexiu ili Skudexu. Dok je lijepo vrijeme onda sam bez bolova.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #27 : Svibanj 13, 2019, 11:40:44 prijepodne »
Meni je prva operacija neuspjela zbog pogreške liječnika (neispravna ugradnja premale količine implantanata u kralježnicu). Ne mogu ocijeniti da li mi je od same operacije bilo lošije ili od činjenice da je bolest napredovala unatoč operaciji. Sad nakon operacije koja je bila 27.3. osjećam se znatno bolje i onako kako je to trebalo biti prvi puta, ali naravno, morao sam preseliti u Njemačku i ostaviti sve u Hrvatskoj, da si spasim glavu. Inače bih sigurno ostao invalid, a nitko to što je njihov kolega upropastio ne bi htio popravljati (u pravilu se vraća kod istog operatera) osim da platim privatno, a to nema šanse. Pitanje je koliko za te neuspjele operacije budu krive naše bolesti, a koliko nedostatak vještine liječnika i uz to katastrofalan zdravstveni sustav.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija vratne na Rebru:iskustva u zadnje vrijeme
« Odgovori #27 : Svibanj 13, 2019, 11:40:44 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com