Autor Tema: Pozzz svima :)  (Posjeta: 26461 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jule

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Pozzz svima :)
« : Siječanj 20, 2015, 00:04:10 prijepodne »
E ovako postoa sam nova ovdje,posto sam pred spavanje...pa cu ukratko,a nadati se sto vise odgovora...
Da li imate ovakvih simptoma?
Zategnutost u vratu,mravinjanje po tijelu,nestabilnost(nesto kao vrtoglavice) trnjenje prstiju, bolove u potiljku ne na sredini vec sa strana iza uha pa malo nize,i najnovije osjecaj kao da mi glava gori,nekakvo zarenje po glavi,a temp nemam.... Bilo tko,hvala
I kakvih uopce simptoma imate zbog vratne,i kako si pomazete?

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #1 : Siječanj 20, 2015, 16:13:40 poslijepodne »
Svakakvih i pomažemo si svakako, ali ti prvo prije svega odi doktoru. :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2015, 21:48:46 poslijepodne »
da jer je jako puno simptoma ovde kao da zile nisu ciste prema glavi ,a mravinjanje imam i ja u lijevom uhu,nekad nekad,al mi rekli da je zivac negde zakocen ,,neravno ne doktori nek alternativa,,a pomoc samo protrljat uho,a ovo je za doktora bas vase :( :( :(

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2015, 21:48:46 poslijepodne »

mare0105

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #3 : Siječanj 22, 2015, 17:03:44 poslijepodne »
i ja sam nova ovde.imam probleme sa vratnom krakralježnicom,simptomi su mi slicni znaci trnci u rukama, nepokretan i bolan vrat, bol čak. i u prednjem dijelu vrata sto mi otezava gutanje, ponekad cak osjecam bol. u jeziku i usima,  glavobolja, vrtoglavica, bol u lopaticama, ponekad imam osjecaj da me boli srce i pluca ....eto šaroliki simptomi

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #4 : Siječanj 22, 2015, 21:50:25 poslijepodne »
ovo koda vas je disk u pitanju stisce zivac a i zile ujedno tako da odma po mojem na magnetsku,jer nece biti druge da se zakljuci sta je a kod mene je krivac diskovi tj,hernia disk,vam se zove pa nadite na goglu i sve cete znat dalje kuda i zasto :) :) :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #5 : Siječanj 23, 2015, 15:29:15 poslijepodne »
Za početak ipak prvo morate ići doktoru. Neurološki simptomi te vrste su najčešće uzrokovani vratnom kralježnicom, ali se moraju isključiti i neke druge boleštine. Meni je npr. trebalo isključiti tumor mozga i multiplu sklerozu, ali je i već nakon RTG postalo prilično jasno o čemu se radi. No, nemojte misliti da će doktori riješiti sami sve sa čarobnim štapićem. To je jedna muka s kojom se u pravilu sami nosimo i pomažemo kako znamo. I kod fizikalne terapije radi se o kombinaciji, samo davanje struja, magneta, lasera, ultrazvuka i lampi ne znači ništa bez vježbe i plivanja.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Jule

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #6 : Siječanj 24, 2015, 21:31:00 poslijepodne »
Hvala na odgovorima,sve nalaze sam ja uradila....sve doktore obisla,i potpuno sam zdrava,sve osim te vratne kraljeznice,i magnet mozga radila nalaz uredan,kolor dopler nalaz uredan,krvna slika fantasticna,pa cak i ona dodatna urea kreatini,enzimi itd.sve odlicno,hormoni stitne,uzv...inetrnisticki pregled sa uzv sve odlicno,oftalolog orl ma sve :D jer sam postala pravi hipohondar otkad me vrat muci.... ja sam tek sad vidjela da imam ovdje odgovore,jer sam mislila da ce mi to doci na gmail,prvi put sam na forumu pa nemam pojma...bas mi je drago sto ste odgovorili... Ma ja ne mogu vjerovati da vratna kraljeznica moze uzrokovati toliki niz simptoma.... ajd sve i nekako ali da imam taj osjecaj vrucine u glavi,odnosno zarenje,pecenje,nemam pojma. Pa sta vi radite da si olaksate te tegobe?

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #7 : Siječanj 25, 2015, 00:52:41 prijepodne »
Što se desi kad se slomi vrat? Umre se.  :P Naime, vratna kralježnica, iako mala i tako "nevidljiva" može izazivati grozne probleme, jer se pritišću živci i žile koje vode krv u mozak i iz mozga. Zbog toga nastaju trnci, refleksni bolovi u ramena i ruke, pečenje ramena i vrata, druge senzacije (kao da npr. se polijeva voda po vratu), grčenje mišića vrata, vrtoglavice, "munje" pred očima, nesvjestice, osjećaj propadanja... Ovo su samo oni simptomi koje sam ja imao, vjerojatno drugi imaju i drugačija iskustva. Sada većinom ipak toga nema, jer su mi pomogle vježbe za vratnu kralježnicu, struje i laseri; bilo bi dobro da i Ti probaš fizikalnu terapiju. Važno je da se zna što je, da su isključene druge gadosti, i sad se treba baciti ozbiljno na liječenje. I to vježbanje svaki dan, bez iznimaka.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #8 : Siječanj 25, 2015, 21:50:01 poslijepodne »
rekla si da nisi radila magnet  cerviklane tj,vratne kraljeznice,,a moze bit da je pritisnut zivac i malo malo te susne nekaj od simptoma jasno,,jer mene je od prsne kako nebi tebe od vrata,ja sam mislila da cu svaki cas dobit mozdani,a nema vrat problem strane diskove,,nek samo od zlijezda i zivaca koji mi stiscu na prsnom dijelu ,,i sve to je i meni bilo,sam kako sam rekla hernia disk je,,kod mene,na 4 diska ,,nema kaj drugo  bit kod tebe kolko ja vidim,,a lecenje je samo fizikalna terppije kako kaze i frend ovde nas :)

Jule

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #9 : Siječanj 25, 2015, 22:05:26 poslijepodne »
Ej ljudi,hvala vam...da,sve sam radila osim magneta kraljeznice a na onom rentgenu je pokazalo skoliozu unkartrozu i spondilozu...isla sam na struje,jedino su masaze pomogle. E sad jer sam uvijek u strci sa slobodnim vremenom i sve nesto na brzinu otipkam...da,ja sam sve te simptome imala skoro tri godine,ludila isla cak kod psihijatra,razvila silne strahove,mislila sam da crkajem ;D. prosle godine sam isla namjestiti atlas i otad nemam nista osim tog pcenja nekad iza uha na lijevoj strani glave. A cim sam namjestila atlas vrtoglavice su nestale,znaci odmah. Galvobolje koje su bile tupe i trajale po cijeli dan su se prorijedile pa onda skroz prestale,nemam ih vec mjesecima... Zvala dr.da pitam za to pecenje kaze nista to nije dok se sanira to sve skupa,kaze to je samo promjena u cirkulaciji,na bolje...Eh,da i cesto mi ne da mi skripi vec nekakvo sitno sitno pucketanje po vratu,cuje se kao kad ulje"cvrci"tako nekako...kaze dr.ciste se hrskavice,pa jbm ti vise  :D...a ja se vec navikla da me strah svih simptoma pa tako i ovih,pa se uclanila ovdje da vidim jel i kod vas isto ::)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #10 : Siječanj 25, 2015, 22:26:06 poslijepodne »
eh skolioza je kad ti je pomerana kraljeznice ,,i sad se cudim sta te nisu poslali na magnetsku,a ni nece kolko vidim jer cekaju  gorje simptome od ovih,a do tad mozes imat ko zan sta ja nebi cekala id sama resi bez njih  snimanje ak mozes kako ,a to da vri moze bit nakupjlanje krvi il vode ,nema kaj drugo bit,a mene boli glava svaki mj, ko i tebe,sam tebe vise ne kad si isla namestat atlas ,sam da taj nije kaj sjebo,, tu sve se bojim a skolioza je u pitanju joj

Jule

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #11 : Siječanj 25, 2015, 22:33:01 poslijepodne »
kazu da nije nista sjebao  :D kod neurologa sam bila i poslije toga nekoliko puta poslije namjestanja,i kazu dr.da mi to i ne moze nista sjebati...a to sto kazes vrije to je pucketanje bas u kicmi ali nekako toliko sitno pucketanje,zvaci bas prsljenova a vene sam isla provjeiti i poslije namjestanje i sve super... a na magnet mozga sam isla na svoju ruku privatno bez uputnice

Jule

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #12 : Siječanj 25, 2015, 22:35:35 poslijepodne »
To sto sam usporedila na ulje mislalila sam na pucketanje u vratu,ali u prsljenovima,a to pcenje znaci vrucina nekakva...al znam objasniti,a da je od namjestanja,to je davno bilo,a to mi je doktor radio,a ne kiroprakticar

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #13 : Siječanj 25, 2015, 22:50:17 poslijepodne »
peci  mogu i misici ako se pokoce isto ,,trebas trazit simptome na internetu  kak sam ja sa,a nasla sve ,,sam jos neznam zast kasljem i grlo mi  stalno upaljeno a to jos rade nalaze i koce se misici iza na ledima od tog kaj mi je,,aj svrlja malo ak ne pisi engleski i naci ces  :)

Jule

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #14 : Siječanj 25, 2015, 22:53:46 poslijepodne »
hahah,ma necu vise nista da trazim po internetu,jos da se isprepadam i ovako sam isprepadana...a jel cesto kasljes ili trenutno nekako  :D ? nemoj samo reci da i to moze od vrata :D.... Skrip li vamam vrat odnosno pucketa?

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #15 : Siječanj 25, 2015, 23:16:40 poslijepodne »
ne samo kad napregnem kicm i leziim na ledima ,ma nebudes sam citajjer je uvek dobro znat bolje od doktora da se stigne zlecit ja to se u :)ocila sad bas,

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #16 : Siječanj 26, 2015, 01:25:47 prijepodne »
Da vas utješim malo, ove simptome koje opisujete, ima za to jedna stara narodna - "Tako je bilo i pokojnom Peri." :P
Nema tu niš od straha, od toga se ne umire, bar ne još u ovim fazama bolesti, jedino užasno boli, izaziva invaliditet i svakom tu i tamo dođe da se objesi, ali u pravilu se živi, mukotrpno, ali se živi. Od psihijatra nema puno koristi; popio sam sve moguće za spavanje zadnje 2 godine, ništa mi nije pomagalo da se odmorim, dok nisam otkrio da je nesanica uzrokovana kroničnim bolovima. A to su takvi bolovi koji se ne osjete po danu pod adrenalinom, ali noću počne balada. Sada pod lijekovima protiv bolova spavam kao beba, uspijem se odmoriti, jedino je problem što su omamljujući i spavam previše, a i bioritam je poremećen. No bolje i to nego vrludanje kod psihijatra, koji pak samo zna donekle o svojoj struci, baš ga briga za somatske bolesti niti zna bilo što o tome.

Skolioze same po sebi ne bi trebale boliti, ali ima nas neki manji broj ljudi kojima izazovu svakakve popratne užase, pa boli kralježnica kao vrag.

Meni puno pomaže TENS. To sam otkrio kad sam išao na struje na fizikalnu, kupio prije mjesec i pol taj uređaj, praktičan je, mali, elektrode samoljepljive, stavim tamo gdje boli, pustim na pola sata pa tako par programa i već je lakše. To svakako radim i prije odlaska na vježbanje i bazen. Odem i u saunu grijati se (zamjena za Solux lampu), mada sam se zeznuo ne pazeći i direktno stavio kičmu na zid u sauni pa pokupio bakterijsku infekciju. No, i to je mala stvar prema bolovima i užasima kakvi su bili prije toga.

Problem mi je sa poslom jer sam navikao raditi kao konj, često i prekovremeno - vrlo ambiciozan karijerist. I treba sad odvojiti vrijeme za te vježbe i plivanje. I to ne 20 min dnevno, nego 3 sata, ali samo to pomaže. Sve ostalo je kratkoročno i onda opet ista koma.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mare0105

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #17 : Siječanj 27, 2015, 10:23:53 prijepodne »
dugo se nisam javljala jer sam krenila na fizikalne vjezbe. vidim ljepo ste opisalu sve simptome jer sve ih prozivljavam svaki dan. meni nisu radili bas puno pregleda jer je rtg odmah potvrdio doktoricine sumlje u problem vratne kraljeznice......da i ja sam ludila i razmisljala kako sve umisljam i kako mi treba psikijatar ali malo me smiri cackanje po internetu kad citam o svim simptomima. taj problem sa grlom i zacepljenim nosom imam i ja i bila sam na svoju ruku kod pulmologa jer sam imala i bol u plucima medutim sve u redu tako da je i to vjerojatno od vratne. namjestanjem atlasa mi nije pomoglo nimalo samo sta ja uza sve bolove imam i mucnine i strahoviti gastritis medutim pregledim kod niza doktora nijedan mi nezeli radit gastroskopiju i svi znaci njih ukupno 6 i to prepisuju vratnoj,......uglavnom cini mi se da kicma djelije na sve i sada se pokusavam na svu bol naviknuti..

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozzz svima :)
« Odgovori #17 : Siječanj 27, 2015, 10:23:53 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com