Autor Tema: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti  (Posjeta: 54700 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« : Siječanj 13, 2012, 20:20:59 poslijepodne »
Pozdrav svima na ovom forumu!!!
Čitam vas već neko vrijeme tj. od kada su počela moja osobna mučenja sa kralježnicom.Prije 4 mjeseca su počeli moji problemi,nakon treninga joge(koji sam prvi put u životu i radila)počelo me kočiti u vratu,užasni bolovi u lopaticama gdje me doktorica kljukala sa ketonalima,nakon dva mjeseca bol nije popuštala,već su mi se počele javljati neke senzacije poput drhtanja lica i ruku,opća slabost u mišićima i konstantno titranje i strujanje u nogama,tu sam vidjela daje vrag odnio šalu i krenula obavljati neurološke pretrage,pošto mi mama ima multiplexsklerozu-ostavili me u bolnici na pretragama da se vidi da nije to zlo.Nakon obavljenih pretraga emng-a,krvi,i magnetske-kaže meni doktor nemaš multiplu,ali imaš protruziju diska na c5c6 i da po njegovom to treba operirati.Nalaz magnetske mi ukratko ovako:u segmentu c5c6 vidljiva je izražena dorzomedijalna protruzija diska za oko 4mm,sa posljedičnim potiskivanjem ventralne konture kralježničke moždine(to je ukratko ima još ali ovo je bed dio)nalaz emng-a kaže u korelaciji sa kliničkom slikom ukauje na osjetnu kroničnu neuralnu leziju radiksa c5c6 obostrano,te blažu leziju radiksa l5,s1 obostrano.E da bi stvar bila gora mene uz ove sve bolove i strujanja po gornjem dijelu prije mjesec dana uhvatilo i u križima tako da sam cijela pokočena i u bolovima i totalno u rasulu.Nurolog mi je preporučio da odem na razgovor sa neurokirurgom Stančićem na Rebro pa da radim šta mi on predloži ali da je to po njemu za operaciju jer imam neurološke ispade.Mene interesira dali je netko od vas imao sličnu situaciju i kako ju je riješio,bojim  se operacije ali ovakav trenutačni život mi je neprihvatljiv jer nemogu normalno funkcionirati imam malo dijete koje nemogu praktički ni podignuti jer sam sva u tom defektu-od svega toga sam i u depresiju pala,sorry na ovako dugo postu puno je problema pa mora biti i puno slova!!!Hvala vam unaprijed na odgovorima!!!

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #1 : Siječanj 15, 2012, 12:39:19 poslijepodne »
Evo prošlo je pet godina kako su se meni pojavili problemi sa vratnom kralježnicom, užasni bolovi u vratu, medju lopaticama, a onda i u lijevoj ruci. Prošla MR, EMNG, fizikalne privatno i preko HZZO-a, toplice, preglede nekoliko neurologa i neurokirurga i tako u krug. Fizikalne terapije i vježbe samo su mi pogoršavale stanje, krenuli problemi i sa leđima i nogama te tjednima nisam mogla uopće ili normalno hodati, a u jednom periodu konstantno su mi bile naotečene ruke i prsti. Kod mene je pozitivno što nemam kompresiju moždine, mada mi je na posljednjoj konzultaciji neurokirurg rekao da ni to ne treba biti apsolutna indikacija za operaciju. Jedino što mi kroz sve ovo vrijeme pomaže je akupunktura (u medjuvremenu sam imala nekoliko manjih nezgodnih situacija i problemi su napredovali). Mislim da svakako moraš do neurokirurga, traži obavezno i drugo mišljenje. Ako budeš morala na operaciju, dobro se raspitaj kod koga ćeš ići i što će ti točno raditi, a na Rebru ima i ambulanta za bol pa traži neku proceduru (akupunkturu?) da ti barem malo olakša stanje. Obzirom na bolove i nemogućnost funkcioniranja, depresija i neraspoloženje nije ništa čudno. Drži se, obavi potrebne konzultacije i sretno!
Ovdje ima puno iskusnijih forumaša i vjerujem da će se i oni brzo javiti.

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #2 : Siječanj 15, 2012, 18:07:36 poslijepodne »
Ma mene ovo totalno unakazilo-sad uza sve ove bolove i ukočenost trnu mi obije ruke i lijeva noga-neki dan sam imala osječaj kao da potkoljenica nije moja-nemogu ni prošetati pošteno jer su mi sad i u donjem dijelu leđa bolovi neizdrživi-a sve mi je počelo s tim vratom-mislim kad dođem opet kod doktora da će m reći da sam luda kad mu počnem  nabrajati simptome-ali meni je iz dana u dan sve gore i gore-kao da me tijelo ostavlja,imam gastritis i ne pijem tablete protiv bolova prepisali mi onaj Zaldiar a mene je to strah piti-žena u apoteci mi kaže da su to neke jake tablete i da se lako navuče na njih-ali neznam koliko ću ovako na suho izdržati. :'(

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #2 : Siječanj 15, 2012, 18:07:36 poslijepodne »

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #3 : Siječanj 16, 2012, 11:32:24 prijepodne »
Ni ja više nisam ista otkad se to desilo (mene je "sredio" liječnik neurolog) i ne mogu prežaliti dan kad sam tamo otišla na pregled. Psihički se loše nosim sa time; kad se fizički bolje osjećam onda mi se i raspoloženje vraća. Konstantno imam probleme jer je s vremenom došlo do pogoršanja (zbog nekih situacija u prometu itd.) tako da mi je stalno više-manje pritisnut glavni snop živaca u vratu. Isto imam problema i sa rukama i nogama (jednom stranom više jer mi je stradao i gležanj koji je ostao nestabilan), a nadovezuju se tu i druge stvari tipa problema sa želucem i dr.posljedice stresa. O ograničenjima i svemu što mi pogoršava stanje da ni ne pričam. Na lijekove sam općenito alergična/preosjetljiva, ali dok sam ih i mogla još uzimati, nisu mi ništa smanjili bolove. Koristila sam samo lokalne pripravke protiv bolova u kombinaciji sa mentolom. Dobila sam preporuku za homeopatske pripravke koji su djelotvorni u tom smislu, a neškodljivi. Redovito idem na akupunkturu i tako održavam stanje. Možda da probaš nešto od toga. Od silnih doktora specijalista gotovo da i nije bilo neke koristi. Nešto lagano za smirenje, tipa Xanaxa, takodjer može donijeti neko olakšanje. Eto, nadam se da će nešto biti od pomoći.

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #4 : Siječanj 17, 2012, 18:24:49 poslijepodne »
Ma i ja pokušavam sve živo i neživo da mi bude bolje,od kupovanja svi onih krema za mazanje koje mi niš ne pomažu,ali se mažem svejedno-valjda si umislim da mi pomogne,tablete za bolove ne pijem,a xanax mi je neurolog prepisao-valjda je skužio kak sam bila sva u paranoji-i tako da si to popijem navečer da si ne požđerem živce a i opusti mi mišiće pa mi bude bar malo lakše.Sada opet moram na pregled kod neurologa zbog ovog lumbalnog dijela-i opet moram na magnet koji moram čekati dva mjeseca-koma-samo molim Boga da mi i tu dole ne nađu nekog vraga-jer ne mislim ići na dvije operacije-eto kako me složilo u 4 mjeseca!!!

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #5 : Siječanj 19, 2012, 18:48:26 poslijepodne »
Pozdrav, prvo koliko znam Stančić operira tumore leđne moždine torakalonog dijela , a ovo što tebe muči može ti pomoći jedino profesor Vukić na Rebru jer on radi takve stvari ja sam OP. OD c-3 do c7 prije nekih 9 mj. sad radim ,moram se čuvati dizanja tereta i sl za sad sam ok. imao sam bolove u lopaticama, nisam osjećao noge ,osjećaj propadanja,vrtoglavice ,nemoć i sl. depra užas.....

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #6 : Siječanj 19, 2012, 20:06:56 poslijepodne »
Hej!Meni je neurolog preporučio da idem kod Stančića i da radim kaj mi on veli-kao da je on najbolji za to-a ja sad neznam-dogovorila sam pregled kod njega za 2 mjesec-a valjda mi bude čovjek rekao ak on nije najbolji za to?hmm-neće valjda prčkat po meni a da nezna!Ja isto imam te neke čudne sumptome-trne mi ljeva strana noge i ruke-neki čudan osječaj po koži-ma užas,ajde bol bi još izdurala,ali ovo izludi čovjeka! :o :o

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #7 : Siječanj 20, 2012, 17:12:17 poslijepodne »
Dragec dobro kaže, Vukić je stručnjak za vratni dio kralježnice.
Kud ćeš kod Stančića, nema on veze s vratnom kralježnicom, njegova domena nije vratni dio kralježnice.

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #8 : Siječanj 20, 2012, 20:57:17 poslijepodne »
A otići ću sad samo na pregled kod njega kad sam već dogovorila,a budem se naručila i kod Vukića-nadam se da mogu i kod njega ako obavim pregled kod Stančića-pa uvijek mogu tražiti drugo mišljenje-samo se nadam da nebum čekala predugo vremena na termin ??? ???

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #9 : Siječanj 21, 2012, 07:55:38 prijepodne »
Od kuda vam informacije da dr. Stancic ne radi operacije vratne kraljesnice? Naravno da ih radi.

Druga stvar su njegove ljudske kvalitete i osobine, na osnovu kojih ga ja ne bi preporucio NI NAJGOREM NEPRIJATELJU.........
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #10 : Siječanj 21, 2012, 16:41:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Od kuda vam informacije da dr. Stancic ne radi operacije vratne kraljesnice? Naravno da ih radi.

Druga stvar su njegove ljudske kvalitete i osobine, na osnovu kojih ga ja ne bi preporucio NI NAJGOREM NEPRIJATELJU.........

To što on operira i vratnu kr.ne znači da to radi jednako uspješno kao Vukić koji pretežito operira vratnu kralježnicu.


cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #11 : Siječanj 21, 2012, 16:49:38 poslijepodne »
Ja sam bila uvjerena da je on najbolji za to-tako sam bar čula na par strana-a sad ove riječi-ni najgorem neprijatelju-hmm,kaj je nekog jako zeznuo ili šta-mislim operirala se kod njega nebudem da si moram misliti hoću bogalj ostati-ali ja sam čula samo dobre stvari o njemu-budem se ja kod Vukića naručila-ziher je ziher-moja glava je u pitanju 8) 8)

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #12 : Siječanj 21, 2012, 17:16:01 poslijepodne »
Kako hoćeš ja sam po Rebru hodao godinama i po terapijama i upoznao doktore i znam da Stančić ima svoj tim za op.tumore leđne moždine,Vukić op.cervikalni i lumbalni dio što se tiče diskova. Paladino tumore na glavi ...svako ima svoj tim.Može tebi i Paladino operirati vratnu kralj.ako hoće i Stančić  ali je prof.Vukić expert na tom području vjeruj mi radi četvrtkom ambulantno i čeka se oko 4 mj. pregled.

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #13 : Siječanj 21, 2012, 20:48:08 poslijepodne »
Zanima me vaše mišljenje,pošto sam prošla sve članke po netu za te protruzije i negdje je pisalo da se te protruzije s vremenom kao povuku,hmm-jel moja od 4mm neka bed ili se mogu nadati da će se ona nekako zakamuflirat ??? ???nadam se jadna nebila!!!

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #14 : Siječanj 23, 2012, 21:00:27 poslijepodne »
Ovako, neka te ne iznenadi ako ti na MR-u lumbalnog dijela nadju neku protruziju/bulging diska. Našli su je i meni, ali rekli da je primarni problem vratna kralježnica. S vremenom sam shvatila da tako i jest.
Što se tiče protruzije od 4 mm, ona jest relativno mala, no pitanje je koje probleme ti stvara. Netko može imati veću protruziju i manje probleme u stvarnosti, sve je to individualno.
Čitala sam i ja (i nadala se) reponiranju, ali se, na žalost, nije dogodilo. Navodno se dogadja vrlo rijetko. Ne znači da nećeš ti biti ta sretnica. I naruči se na dodatnu konzultaciju, neće škoditi.

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #15 : Siječanj 23, 2012, 22:42:46 poslijepodne »
Pa vidiš kakva sam sretnica odem na jogu i izleti mi disk-a sad bi me Bog mogao nagraditi pa da se taj isti vrati tam od kud je i došao!-A za MR lumbalnog dijela mo je neurolog neki dan i rekao da će vjerojatno i tu biti neka protruzija ali da se rješavam ovaj vratni problem je mi je to u većoj banani,a ja inače imam držanje koma i grbavo sjedim tako da me sve strah šta će mi sve pronaći dole :o :o

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #16 : Siječanj 24, 2012, 12:21:57 poslijepodne »
Postoji vjerojatnost da i u lumbalnom dijelu nešto nadju, ali nemoj se fokusirati na to. Kao što je rekao i neurolog - vrat je tu bitniji.

cookie

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #17 : Veljača 08, 2012, 23:08:27 poslijepodne »
Eto nakon skoro dva mjeseca čekanja termina kod Stančića napokon sam obavila pregled-jest da sam u bolnici čekala od 10 ujutro da bi u 17h došla na red :o :o.Uglavnom pogledao je Mr,poslušao moju ispovjest,čak me i pregledao-i kaže da to nije za operaciju jer je prortuzija mala i da bi to s vremenom trebalo se smanjiti-kao disk dehidrira i tako nešto-pa da neće vršiti kompresiju-da ne radim nikakve vježbe,niti nikakve egzibicije-samo neke statičke vježbe kao držim si glavu i lagano guram-da ojačam mišiće vrata i kontrola za dva mjeseca,a u 6-tom mj. da napravim kontrolni mr da vidomo kakvo je stanje.Čovjek je stvarno ostavio dobar dojam na mene a i na supruga jer je on bio sa mnom unutra,stvarno sve što sam ga pitala mi je lijepo objasnio,ja sam očekivala da će me samo otpilit ali eto nije.Sad mi još ostaje čekanje do magnetske donjeg dijela jer i tamo imam neku frku-jaku bol u križima koja je prešla u trnjenje nožnih prstiju i opčenito zatezanje i strujanje u nozi-eto u životu nisam išla po doktorima,ali sad me baš složilo!

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija diska c5c6 iskustva i savjeti
« Odgovori #17 : Veljača 08, 2012, 23:08:27 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com