Autor Tema: protruzije diskova vratne kraljeznice  (Posjeta: 17680 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ice007

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
protruzije diskova vratne kraljeznice
« : Srpanj 25, 2013, 21:32:30 poslijepodne »
Poštovani,
 
prvi se puta javljam na ovaj forum u nadi da mi netko može pomoći i olakšati moje probleme.
Sve je počelo krajem 2012. godine sa jako čestim glavoboljama, popraćenim trnjenjem lica, odnosno bolovima s desne strane glave, od oka, obraza, oko uha, preko vrata , lopatice, kompletne desne ruke i desne noge. Napravila sve moguće pretrage....od collor doplera nogu i ruku, EMNG, EEG, MR vratne i lumbalne kralježnice, MR mozga i u biti jedino što bi bilo zabrinjavajuće su nalazi magneta....koji glase ovako:
 
Na seriji presjeka kroz cerikalnu kralježnicu uredno su oblikovani trupovi kralježaka,normalne visine, izravnate lordoze, održane stražnje interkorporalne linije.
Incipijentne spondilotske promjene cervikalne kralježnice.
Na nivou C3-C4 dorzolateralna , desnostrana protruzija diska sužava premedularni prostor.
Na nivou C5-C6 diskretno dorzomedijalno izbočenje diska. 
Na nivou C6-C7 dorzomediolateralna, desnostrana protruzija diska sa suženjem premedularnog prostora.
Pikazani dio medule je centralno smješten u spinalnom kanalu, fiziooških intenziteta signala.
 
Na učinjenimpresjecima kroz lumbalnu kralježnicu reducirana je fiziooška lordoza uz održanu stražnju interkorporalnu liniju. 
Trupovi lumbalnih kralježaka su normalne visine .
Schmorlove hernije uz gornje pokrovne plohe trupova L3 i L4 kralježaka.
Uži je i.v. prostor L2-L3 s degenerativno promjenjenim i.v.diskom.
Ne vide se znakovi hernijacije i.v. diskova.
Konus module završava na nivou L1
 
Moram napomenuti da imam sjedeće radno mjesto koje iziskuje osmosatno sjedenje za kompjuteroma i nažalost relativno malim fizičkim aktivnostima nakon posla. No u posljednja dva mjeseca sam fizičku aktivnost pojačala....Upravo sm završila sa drugom fizikalnom terapijom u šest mjeseci koja mi pomaže samo kratkoročno. Sutra ću pokušat i sa shiatsu masažom...
 
Što se tiće MR mozga, jedino su nađene glioze, no u daljnoj sam obradi kod neurologa, s obzirom da imam 30.godina i u ponedjeljk ću ponoviti MR mozga, sa kontrastom da se isključe neke druge bolesti. 
 
Svi ti moji problemi su počeli jednom dosta stresnom situacijom,koja se dogodila u 11.mjesecu prošle godine, jednim dosta lošim ginekološkim nalazima,no oni su riješeni i sad je s te strane sve u najboljem redu.
 
Osim što imam često bolove i u kostima tj. zglobovima i mišićima i zbog toga sam u obradi kod imunologa ( reumatidni artritis) i česte upale mjehura izazvane e. coli, nisam više ni sama sigurna što je od čega..odnosno od čega su svi ti simptomi....
 
Posjetila sam i psihijatra i jednom mjesečno hodam na "terapiju" te po potrebi pijem tablete za smirenje. S obzirom da mi ti bolovi izazivaju i ove "psihičke" smetnje, tj. konstantnu napretost, nerasoloženje, tjeskobu  i smanjuju mi kvalitetu života,molim vas za pomoć ili eventualno savjet ukoliko je netko imao ili ima sličan problem...Dali bi još bilo dobro posjetiti neurokirurga za eventualno mišljenje o operaciji ukoliko moje " stanje" kralježnice je za operaciju ili eventualno neku drugu metodu terapije. Isto tako od svih lječnika kod kojih sam bila još mi nitko nije dao ni nikakav lijek protiv tih bolova, za koji bi mogla reći da mi zbilja pomaže...Pijema najčešće lekadol, lupocet , granule magnezija za glavobolje.  
 
Hvala unaprije!

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #1 : Travanj 12, 2017, 07:44:49 prijepodne »
Pozdrav svim forumašima.
Molila bih ako netko zna da mi objasni ovaj nalaz MR..što slijedi otprilike. Dva puta sam operirala l5 s1. Već dugo vremena imam problema s vratnom kraljež. Ukočenost vrata, glavobolje, problem s lijevim uhom, u zadnje vrijeme i nekakav čudan osjećaj-kao blage vrtoglavice, trnu mi ruke i osjećam žarenje u leđima.
Nekako funkcioniram još uz zaldiar i nalgesin.
Uskoro idem na pregled fizijatrici pa vjerovatno neurokirurgu, ali evo željela bih čuti vaše mišljenje i da li netko ima slične probleme i kako se nosi s njima.
Operacija mi je ono..zadnja opcija..
Nalaz: Protruzija i.v. diska C V-VI dorzomedijalno, a lateralno obostrano osteofiti početno kompromitiraju širinu intervertebranih foramena izraženije na desnoj strani.Medula pravilne širine, urednog intenziteta signala sve do prikazane visine donjeg ruba Th 4 kralješka.
Na nivoima C IV -V i C VI -VII bulging diska dorzomedijalno uz početne manje koštane apozicije manje izražene nego na opisanom  C V-VI nivou.
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #2 : Travanj 12, 2017, 20:20:14 poslijepodne »
Pozdrav Nado!

Vidim da forumaši nisu baš nešto aktivni zadnjih dana,a ja se baš ne razumijem u vratnu. Mislim da je ipak najbolje rješenje posjetiti neurokirurga.
Nego...čitala sam tvoje starije postove i zanima me u kakvom je stanju lumbalni dio?  Zadnje si pisala da boli još uvijek,nakon dvije operacije. Ja sam isto dva puta operirana i opet mi se stanje svakim danom pogoršava. Hodam na fizikalne i danas sam se uvjerila da mi dynatron struja smeta,a do sad sam uživala kad su me priključili. Već mi je muka od svega. Na MR idem za oko dva tjedna...kad skupim pare.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #2 : Travanj 12, 2017, 20:20:14 poslijepodne »

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #3 : Travanj 13, 2017, 11:18:30 prijepodne »
Vidi draga moja, što se tiče lumbalnog dijela dugo i predugo sam se jako mučila. Nikad mi nije bilo osobito dobro, stalno pečenje,žarenje i bol.. onda prošle godine mi je fizijatrica preporučila da idem psihijatru i eventualno antidepresivi da se smanji ta bol.. pila ja 5 mj. amyzol i evo ..nema pečenja više, a osobito i neke boli.. noge mi jesu utrnute i nije to ni blizu normalnom ali bar ne boli.. smeta me dugotrajno sjedenje, a to radim.. sjedim na poslu..kad god mogu prošetam..
e sad..da li bi ti ovo pomoglo neznam..sve je to ponaosob.. ja sam pokušala i meni je bolje nakon te terapije.. samo da ti kažem da više ne uzimam antidepresive..a to pečenje i žarenje se nije vratilo :) bar nešto..
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #4 : Travanj 13, 2017, 11:22:18 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav svim forumašima.
Molila bih ako netko zna da mi objasni ovaj nalaz MR..što slijedi otprilike. Dva puta sam operirala l5 s1. Već dugo vremena imam problema s vratnom kraljež. Ukočenost vrata, glavobolje, problem s lijevim uhom, u zadnje vrijeme i nekakav čudan osjećaj-kao blage vrtoglavice, trnu mi ruke i osjećam žarenje u leđima.
Nekako funkcioniram još uz zaldiar i nalgesin.
Uskoro idem na pregled fizijatrici pa vjerovatno neurokirurgu, ali evo željela bih čuti vaše mišljenje i da li netko ima slične probleme i kako se nosi s njima.
Operacija mi je ono..zadnja opcija..
Nalaz: Protruzija i.v. diska C V-VI dorzomedijalno, a lateralno obostrano osteofiti početno kompromitiraju širinu intervertebranih foramena izraženije na desnoj strani.Medula pravilne širine, urednog intenziteta signala sve do prikazane visine donjeg ruba Th 4 kralješka.
Na nivoima C IV -V i C VI -VII bulging diska dorzomedijalno uz početne manje koštane apozicije manje izražene nego na opisanom  C V-VI nivou.
ako neko može o ovome molim vas.. nekako sam nestrpljiva..
i što znači dorzomedijalno..što lateralno.. onako po hrvatski..
hvala vam
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #5 : Travanj 13, 2017, 11:35:24 prijepodne »
Mogu ja, jer imam isto zeznutu vratnu kralježnicu, ali srećom bez protruzija diskova. Tu u vašem MR nalazu ne piše da ima neuralnog konflikta, pa možda to nije ni tako strašno, ali odite na pregled kod neurokirurga. Možete napraviti i EMNG gornjih ekstremiteta da se vidi imate li oštećenja živaca. Meni je fizikalna terapija za vratnu kralježnicu bila 100% učinkovita, iako se povremeno kod nekih pokreta javljaju neki gadni simptomi; najčešće vrtoglavica i osjećaj da ću se srušiti u nesvijest. Ali to je kratkotrajno. No, moram paziti na određene pokrete i voditi računa da su mi mišići vrata i ramena u formi. Inače, od svih simptoma koje sam imao, najbolniji je bilo grčenje mišića vrata tako da bih morao pritiskati prstima da se izravna, a pritom bi mi još ispao i jezik. Nakon fizikalne terapije, to se više nije ponavljalo.
Ovo "dorzomedijalno" i "lateralno", to vam je u svim smjerovima.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #6 : Travanj 13, 2017, 11:43:12 prijepodne »
Hvala ti na odgovoru. Kod neurologa sam bila i napravila EMNG i evo sad nemam tu nalaz ali postoji valjda neka lezija ..uglavnom kaže on - nemojte na operaciju, rezultati nisu baš dobri nakon operacija-takva on ima saznanja , dok ide ovako ..ide.. eh da..
27.4. idem fizijatrici prvo pa ću vidjeti što kaže..
jesam te živote gorki ..govorila jedna baba .. tako bih sad mogla i ja  :P
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #7 : Travanj 13, 2017, 12:31:35 poslijepodne »
Po vratnoj kralježnici je zeznuto kopati jer ako se tamo prekinu živci može biti i fatalno i izazvati kvadriplegiju. Ali, ima i uspješnih operacija i rade se kad dođe voda do grla. Za početak, pridržavajte se fizikalne terapije, može dobro doći struja, meni je svakako pozitivan učinak imao i laser.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #8 : Travanj 13, 2017, 14:16:02 poslijepodne »
Thanks tebi .. kako god.. šta da se radi..iz ove kože nemože
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #9 : Travanj 13, 2017, 16:15:44 poslijepodne »
I koža se da presaditi, ali kičma ne.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzije diskova vratne kraljeznice
« Odgovori #9 : Travanj 13, 2017, 16:15:44 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com