Autor Tema: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.  (Posjeta: 10235 )

0 Članova i 39 Gostiju pregledava ovu temu.

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« : Prosinac 06, 2010, 16:17:17 poslijepodne »
Pozdrav svim forumašicama i forumašima!
Ovo su moji nalazi. Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Prije 7 mjeseci buđenje i ukočenost vrata. Tada bio kod doktorice kao nije ništa maži kremama.
I to je bio početak u tih 7 mjeseci sam odradio 4 fizikalne terapije, vježbao leđa, vrat,rameni obruč , istezanja, izometričke vježbe. Pazim na držanje koliko mogu prilagodio ergonomiju radnog mjesta, svakih 45 minuta se istegnem, prošetam, kupio novi madrac i anatomski jastuk.
Unazad 3 godine plivam 1x tje.samo leđno.
Sada  Imam lagane trnce u rukama i bolove u zglobovima ruku (kao da me netko isteže). Bolovi u mišićima (oba trapeziusa) koji su na početku bili napeti sa malim miogelozama.
Sada su puno tvrđi a trapeziusi su mi dvije kvrge skroz napeti i bolni tako da mi se bolovi protežu skroz u vrat i teško mi je sjediti stajati i uopće glavu držati:(.
Trenutno sam  na terapiji u medikolu: ultrazvuk, struja (nije Tens nego interferentne ili dijadinamske struje)(općenito mi nije pasalo TENS struja koju sam prije dobivao na ramena i šake nakon nje su me počeli boliti zglobovi) sad samo na ramena opet dobio ali mi je neugodno mišići mi se grče bez obzira na amperažu. Neznam kojim smjerom krenuti jer vježbe u medikolu su smiješne 15 minuta ono općenito sve to i više od toga radim unazad 7mj.:/.
Imam par pitanja dvojbi i nejasnoća moli da mi odgovorite sa vašim iskustvom, znanjem da se konačno pomakne prema oporavku stvarno me to sve iznenada pogodilo i htio bi krenuti pravim  putem ali mi je sada nakog svog iskustva potrošenog vremena i novaca čak i gore:(

1. forumski neuro mi je napisao nakon nalaza MR "učiniti dodatnu obradu u smislu dijagnostičkih infiltracija kako bi se odredio uzrok boli" što to točno znači? Jel trebam EMNG, diskografiju..nekaj treće?
2. Kod kojega neurokirurga da se naručim na pregled u vinogradskoj i u KB Rebro molim preporuke. Dali minimalne invazivne tehnike dolaze u obzir?
3. Koje i kod koga na Vježbe!? Molim preporuku ustanove ,stručnog čovjeka koji može pomoći mojim mišićim( kralježnici) jel bojim se raditi bilo kakve vježbe u ovom stanju a i prebolio sam   
    duboku vensku trombozu pa moram paziti na neprezanja!!Mišiće me bole i napeti su pa više neznam nije li loše još ih naprezat?i Nekako mi nije jasno svi govore vježbaj ja to radim mjesecima da li   
    mi može biti gore od vježbi? Za vježbe kamo: Reaktiva, peharac, cybex, ligament, koliko su vama koji imate slične probleme pomogli ili netko drugi? Bicikl da ili ne?
4. Plivam leđno sam nikad nisam uzimao poduku kineziologa terapeuta dali smijem plivati sa svojim vratom? Ako da ima nekoga na forumu ili zna nekoga za poduku nek mi javi, na utrinama sam svaku nedelju? Molim za dogovor jer bi htio pravilno plivati.
5. Ima li ko iskustava sa akunpukturom (zbog bolova u mišićima)
6. MANUELNE TEHNIKE - Pomoć kod osteopata dr.Kasumović u zaprešić? kiropraktičar-fizijatar dr. Grgića Bosanska vidim da ga spominju i tu na forumu dobio preporuku par fizijatara za njega. Dali bi mi lagana manulna tehnika mogla pomoći ili naprotiv naškoditi?dr, grgić nakon pregleda nalaza rekao da bi mi mogao pomoći? Tu sam u velikoj dvojbi!
7. Nado centar zdravlja isto rekli da mi mogu pomoći nakon pregleda MR ali i to me strah kakva su vaša iskustva?
8. masaže medicinske sam probao par puta nije mi bilo bolje čak jači bolovi  čak posebno ulje uzimao ali svjedno dobio sam 2x osip imam masnu kožu tak da više nejdem.  Dali shiatsu,yumeiho i ine u mojem slučaju mogu pomoći pošto me bole mišići a opet vrat da mi netko dira ko ima neki tečaj od 3mj. 
9.Pojavilo mi se unazad mjesec dana bol u lijevom stopalu prednji prsti dr, opće prakse rekla da je tarzalgija tj kao statika stopala nije dobra znači bol je kad pritisnem određeno mjesto na stopalu onak ko struja.. sad nosim ortopedske uloške napravljen sa kompjuterskom analizom hoda.. ima li to neke veze sa kralježnicom imam osijećaj da mi treba remont:) nije to sve
9. U zadnja 3-4 dana me glava boli tj oči inače nosim naočale imam astigmatizam i radim za kompom 8h dnevno. Ujutro mi je ok kad se dignem prek dana bol u čelu, očima...dali to može biti vezano na cervikalnu kralježnicu, ili mi se sve odjednom srušilo na glavu.
10. Laser dobivam "obični" a dobio i preporuku za HILT s tim da je ovaj 100kn 5 minuta dali ima tolike razlike tj dali se isplati probati?

Molim vas odgovore prema brojevima ko ima vremena volje , iskustava i znanja za svaki savjete bio bi Vam zahvalan da znam kojim putem krenuti jel zadnjih 7mj baš mi nije bilo bajno ali  borim se i ne predajem mogu ja to savladati sam trebam poticaj i pravi smjer i zato sam došao ovdje jer svaka pomoć je dobrodošla a i da na našem iskustvu drugi nauče.
Vježbati, rekreacija za tijelo i ne sjediti predugo to i nije tako teško ali ne obraćamo pažnju dok nas ne stisne a onda nekima bude prekasno...

Ljudi držite se svima kojima to treba želim brz oporavak i što više zdravlja a manje bolova !
P.S. sorry na dugom postu nakupilo mi se pitanja:) i na pravopisnim greškam nemam vremena.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #1 : Prosinac 06, 2010, 18:58:06 poslijepodne »
Da li ste vršili laboratorijske nalaze,KKS,DKS, CRP,SE,hepatogram,guk,elektroliti, CPK,LDH,reuma faktor, štitnjača,ANA,EFSP...EMNG ruku,Isključit imunološko-reumatološki poremećaj s obzirom na šaroliku sliku simtoma.

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #2 : Prosinac 06, 2010, 22:21:20 poslijepodne »
Idem u petak na rebro u labos CRP,CCP, RF,ASO,ASTA, prema preporuci fizijatra. Emng još nisam radio rekla mi je fizijatrica da će me slati kad odradim vježbe.
inače mama mi ima RA, pa su zato doktori tražili. Mislim da ovo s nogom i vidom nije povezano sa cervikalnom kralježnicom bar se nadam....

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #3 : Veljača 19, 2011, 23:11:48 poslijepodne »
Nalaz za faktore:
 za RF 2 < 14
CRP  2.7 < 5
AST 15 <200
CCP nisu napravili dobit ću naknadno.

Meni je to od puno sjedenja a premalo vježbanja :(.
Sad me unazad 3mj počela ubijati i lumbalna kralježnica, vježbam plivam 2x tj. ali mi nikaj nije bolje.
To me počelo od kad sam u perfecti kupio novi madrac (2000kn) mislim da mi je premekan upadnem cijeli u njega iako ima 70-tak kg. tak da me od tada baole ali baš mišići upljene bolne točke :(
Znali tko di bi mogao na dobar test mišićnog stanja leđa?
Neznam dal da idem  na dekompresijsku terapiju jer mi je zbog ostefita na vratu jedan  fizijatar reko da tražim mišljene neurokirurga. Drugi da probam na svoju odgovornost??
Uglavnom opet neznam nikaj, a vrat i leđa bole pa ti idi na posao i sjedi opet 8h:(

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #4 : Veljača 21, 2011, 09:09:55 prijepodne »
Pokušajte s manuelnom kod dr Grgića.

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #5 : Veljača 25, 2011, 13:18:18 poslijepodne »
javi se dr.kukin ambulanta za bol na rebru u novoj bijeloj zgradi soba 23. 1 kat meni je pomogao 5-6 god.ali cu ipak morati na op.c4-c5 uz to sto ti imas ja imam uzasne vrtoglavice i ponekad osjecaj nesvjestice nemogu niti hodati puno a niti sjediti vrat me ubija a sto se neurokirurga tice prof.vukic rebro.

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #6 : Ožujak 10, 2011, 14:27:38 poslijepodne »
hvala kokolino i dragec!
naručio se već prije kod spomenutih liječnika sljedeći tjedan idem pa javim impresije;).
Ovo za rebro ću pogledati na koji način pomažu?Koja vrsta terapije?

LP

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #7 : Ožujak 10, 2011, 20:35:47 poslijepodne »
nezanam , meni trenutno je pomagalo, a akupunkture kod spomenutog doktora su na vise mjeseci uklanjale bol i pokazao mi je razne vjezbe samo za moje tegobe i istezanja samo za moje tegobe i fakat mi je pomagalo  i jos uvijek mi pomaze mada moram ici na op ali to sve vrijeme nisam poipo niti jednu tabletu protiv bolova...nadam se da ce i tebi olaksati tegobe!pokusaj kod dr.Kukina.Rebro
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2011, 19:15:36 poslijepodne dragec11 »

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #8 : Ožujak 11, 2011, 11:37:00 prijepodne »
Ne znam na kakvom poslu radiš, ali sjedenje za kompom sigurno ne pomaže. Prvo, vidjeti što kaže neurokirurg, a do tada što manje naprezanja...
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Proturzija 2 diska i bulging 1 diska, Molim savjet - operacija, vježbe itd.
« Odgovori #9 : Ožujak 14, 2011, 14:08:12 poslijepodne »
sjedim sjedim to me i dovelo do ovoga :(

EMNG  stavim kad uhvatim vremena ali uglavnom loša mi i lumbalna kralježnica neurolog pretpostavlja moguće proturzije i na LS .

Sad Idem na MR lumbalne kralježnice nakon toga kod prof.Vukića prebolio sam trombozu tako da operacija msilim da je najzadnja opcija.

Sad sam u fazi da me mišići leđa bole i pri sjedenju stajanju ili ležanju ...čak me zateže i pri plivanju (samo leđno plivam 2xtj).

Jedino da odem u bestežinsko stanje ???

Molim preporuke fizioterapeuta koji ima uspijeha u vježbi (proturzije bulging i sl. znači ne ovi kaj se bave sportašima... ako tko ima iz osobnog iskustva da odem par puta na kvalitetnu poduku vježbi.

Ovo kaj sam naučio u klinikama je očito slabo ili krivo jel fakat se trudim ali samo mi gore.

Sutra kod dr. Grgića  nadam se boljim vjestima nego dosada.

LP
 

 

Nagradne igre