Autor Tema: stres  (Posjeta: 18002 )

0 Članova i 42 Gostiju pregledava ovu temu.

barbara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
stres
« : Siječanj 05, 2012, 14:06:14 poslijepodne »
bok............ imam 1 problem.......... navečer se budim jako stresno......... kao da moram na wc-e no to je kao u polusnu........ počne me gušit kao da ču umrijet, stisne me u prsima.........nemam snage, željela bi nekog zazvat no glas ne izlazi.......... pliz pomozite jer ne znam što je to. a opčenito patim od vratne kralježnice, bol u lijevoj ruci, trnjenju prstiju, itd. neki kažu stres.........al ne mogu si pomoć...mislim da je srce, no prije 4 god. sam bila na ekg-u i sve je bilo u redu
« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2012, 14:09:30 poslijepodne barbara »
:)
barby

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: stres
« Odgovori #1 : Siječanj 05, 2012, 20:23:00 poslijepodne »
Moj savjet ti je da odeš na namještanje Atlasa-prvog vratnog kralješka, vitalogie metodom,
kod Maruševca u VŽ toplice.

Pogledaj temu o namještanju Atlasa tu na forumu.

Imaš neka iskustva i na forumu Slobodni.net 

barbara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: stres
« Odgovori #2 : Siječanj 06, 2012, 20:52:06 poslijepodne »
da, lako mi je sad sve ču probat samo da nestane................. al to buđenje u noći me izluđuje............. jako neugodno iskustvo imam, ne znam jel to od toga ili čega već............ no hvala ti na savjetu, idem na puste preglede pa ču sve vidit
 ???
:)
barby

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: stres
« Odgovori #3 : Siječanj 07, 2012, 19:13:41 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
da, lako mi je sad sve ču probat samo da nestane................. al to buđenje u noći me izluđuje............. jako neugodno iskustvo imam, ne znam jel to od toga ili čega već............ no hvala ti na savjetu, idem na puste preglede pa ču sve vidit
 ???

Naravno, odi na sve pretrage i preglede.
Ne podcjenjujem konvencionalnu medicinu no meni osobno ona nije niti malo pomogla.
Ali imamo tu na forumu i drugačija iskustva, nekome je operacija pomogla i to onima kod kojih je bila opravdana s neurološkog aspekta.
No slažem se sa neurologom koji mi je rekao da nema opravdanosti za operaciju vratne kralježnice ukoliko nema neurološkog deficita.
Bolovi u vratnoj kralježnici se često znaju pogoršati nakon operacije ako je prethodna indikacija za operaciju bila samo bol.
Ne kažem da možda nema drugačijih iskustava no rekla bih da su iznimka

barbara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: stres
« Odgovori #4 : Siječanj 08, 2012, 22:20:46 poslijepodne »
 ;D           hvala ti...................
:)
barby

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: stres
« Odgovori #5 : Siječanj 15, 2012, 12:56:37 poslijepodne »
Moguće da je od kroničnog stresa, autonomni živčani sustav postane preosjetljiv, a on utječe na rad srca, disanje, hormone, probavu.. U tom slučaju javlja se i nesanica, buđenje noću, lupanje srca, vrućina itd.

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: stres
« Odgovori #6 : Siječanj 19, 2012, 18:54:21 poslijepodne »
Bok po meni ovo je klasični anksiozno,panični poremećaj .Koju ti terapiju može prepisati doktor opće prakse ako neće odi psihijatru ništa ti neće naškoditi samo će ti pomoći par tableta i za mjesec dana si kao novi-a.Poznato je da pogotovo žene uhvati napadaj panike u noći oko 1,2 sata ujutro....Pročitaj si malo na internetu.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: stres
« Odgovori #7 : Siječanj 20, 2012, 11:37:19 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bok po meni ovo je klasični anksiozno,panični poremećaj .Koju ti terapiju može prepisati doktor opće prakse ako neće odi psihijatru ništa ti neće naškoditi samo će ti pomoći par tableta i za mjesec dana si kao novi-a.Poznato je da pogotovo žene uhvati napadaj panike u noći oko 1,2 sata ujutro....Pročitaj si malo na internetu.

Slažem se s Dragecom,ali isti ti simptomi mogu pratiti i probleme sa štitnjačom,govorim iz iskustva moje supruge ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: stres
« Odgovori #8 : Siječanj 20, 2012, 17:17:00 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bok po meni ovo je klasični anksiozno,panični poremećaj .Koju ti terapiju može prepisati doktor opće prakse ako neće odi psihijatru ništa ti neće naškoditi samo će ti pomoći par tableta i za mjesec dana si kao novi-a.Poznato je da pogotovo žene uhvati napadaj panike u noći oko 1,2 sata ujutro....Pročitaj si malo na internetu.

Ne mogu joj prsti trnuti od napada panike.
Mi koji imamo problema s vratnom kralježnicom često puta imamo i napade panike, sve je to nekako povezano sa spletom živaca u vratnoj kralježnici.
Donekle si u pravu no liječenje psihe ne rješava i problem vratne kralježnice, treba pristupiti liječenju i psihe i vratne kralježnice.

A Worf je potpuno u pravu kada kaže da treba provjeriti i hormone štitnjače

dragec11

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: stres
« Odgovori #9 : Siječanj 21, 2012, 17:19:18 poslijepodne »
Naravno ako se isključe bolesti štitnjače ,poremećaj hormona bolesti vratne kralj. Ali vrlo vjerovatno se radi o napadima panike,pa pobogu porazgovaraj sa svojim dr, opće prakse odmah bi trebao prepoznati o čemu se radi.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: stres
« Odgovori #10 : Siječanj 21, 2012, 19:58:32 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Naravno ako se isključe bolesti štitnjače ,poremećaj hormona bolesti vratne kralj. Ali vrlo vjerovatno se radi o napadima panike,pa pobogu porazgovaraj sa svojim dr, opće prakse odmah bi trebao prepoznati o čemu se radi.

Istina, u pravu si. Neke svari treba isključiti.
A i dr. opće prakse bi trebao nešto tako jednostavno prepoznati kao simptome anksioznosti (paničnih napada)

barbara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: stres
« Odgovori #11 : Veljača 22, 2012, 14:35:45 poslijepodne »
ok, hvala vam svima na komentarima.................. vratna kralježnica je u pitanju, idem na magnetsku rezonancu pa čemo vidit...............bila sam u neurologa.........nemam nikakav poremečaj psihički, već mi je to bila samo panika jer nisam mogla disat, pokušavam što više vježbat al mi ne pomaže.....ima li ko kakve vježbice za preporučit.... znači od vrata mi se pruža bol na lijevu stranu, te mi trne prsti...........i ispod lopatice lijeve.....  ???
:)
barby

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: stres
« Odgovori #12 : Travanj 17, 2012, 22:24:52 poslijepodne »
Meni su najprije dinamičke, a onda i statičke vježbe samo pogoršavale stanje.

 

Nagradne igre