Autor Tema: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)  (Posjeta: 72648 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bluekoralj

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« : Rujan 09, 2010, 11:57:39 prijepodne »
Pozdrav!
Moje ime je Koraljka i imam 21 godinu.
Imam problema sa vratnom kralježnicom.Moji problemi su počeli početkom 4 mjeseca sa jakom vrtoglavicom i osjećajem propadanja ikao gubljenja.Isti taj osjećaj se pojavio u razmaku od nekoliko dana .Nakon posjeta doktorici opće prakse koja mi je rekla da je upala sinusa i uha dobila sam antibiotik i tako je trajalo krivo liječenje skoro 1 i pol mjesec uz sva vađenja krvi i pregleda,inhalacija.Pošto mi naravno nije bilo bolje nego samo gore na rtg mi je ustanovljen instabilitet c2c3 kralješka.Počela sam sa fizikalnom,posjetila fizijatricu.Propisali su mi draminu i normabel koji nisam htjela piti jer su me samo uspavljivali i od njih mi nije bilo bolje.Tegobe su i dalje bile prisutne pa sam otišla neurologu koji me uputio na magnetsku glave i vrata te na ultrazvuk vratnih žila .Uglavnom krajnja dijagnoza mi zvuči DEGENERATIVNE PROMJENE NA VRATNOJ KRALJEŽNICI I SLABIJA CIRKULACIJA na desnoj strani.Simptomi su i dalje tu propadanja,pritisak u glavi kao da mi je sva krv u njoj ,vrtoglavica, tu itamo pulsiranja po tijelu,bolovi u prsnim mišićima.Do nedavno mi se i javljao u hodanju kao osjećaj lebdenja,znam da tu veliku igru igra i moj strah,nesigurnost jer mi znaju i najcrnije slike prolaziti po glavi,zna mi lupat srce ubrzano od te panike.Studentica sam i momentalno mi i faks stoji jer konačnog poboljšanja nikako nema.Svi mi govore polako to traje jako dugo ,sada pijem betaserc za koji sam sama saznala pa zvala doktore da li ga smijem piti i uzimam aspirin c protiv bolova u mišićima.Moje pitanje je koliko još,jer uopće ne mogu shvatiti da sa toliko godina imam te smetnje i probleme,kako si još mogu ubrzati oporavak uz vježbanje,masaže i plivanje.
Hvala!
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2010, 15:21:10 poslijepodne bojan »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #1 : Rujan 10, 2010, 00:37:10 prijepodne »
Ja sam imao osjecaj propadanja prvi put prije cca 14 godina (bio sam tada 22 godine). Napravio sam neke osnovne pretrage ali nista nisu pronasli. Nisam radio MR. Poslije mi se znalo dogoditi ali jako rijetko. U zadnjih par mjeseci vid mi je oslabio tako da sam danas vadio krv, a sljedeci tjedan idem kod okuliste pa cu vidjeti stanje i sto bi moglo biti uzrok i moze li to biti povezano. Nadam se da cu napraviti MR iako vec znam da mi je vrat u banani.

Koliko cesto ti se dogadja osjecaj propadanja i koliko dugo traje? Kod mene samo sekundu i kao da klonem u toj sekundi.
Ja nemam druge simptome - glavobolja, vrtoglavica.

Prije sam znao biti nervozan i u nekom grcu ali trenutno sam totalno opusten i ipak mi se to zna dogoditi.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bluekoralj

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #2 : Rujan 10, 2010, 13:05:27 poslijepodne »
Meni to propadanje traje isto nekoliko trenutaka samo što se meni to čini kao cijela vječnost.Vrlo je neugodan osjećaj.nema pravila kada dođe do propadanja ili ako se saginjem ili glavu previše lijevo desno a koji puta iz čistog mira.A vidiš svi govore kao da se smirim i to prihvatim i da će onda to proći.Ma mogu mislit.Moguće da ti je taj problem sa vratom ima veze sa vidom jer je to sve povezano.

Kraljeznica.com forum

Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #2 : Rujan 10, 2010, 13:05:27 poslijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #3 : Rujan 10, 2010, 16:51:36 poslijepodne »
Betaserc 24 mg 2x1 uzimajte 3 mj pa će te  vidjeti. Ako ne bude bolje kontrola neurologa. Niste rekli što je sa hormonima štitnjače, oftalmološkim nalazom? Da li ste imali kada prometnu sa trzajnom ozljedom vrata?

bluekoralj

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #4 : Rujan 10, 2010, 18:42:40 poslijepodne »
Kod neurologa sam bila i on mi je propisao magnetsku,betaserc pijem ali tek 1 mjesec.Štitnjača mi je isto ok!Kod oftamologa nisam bila.Nisam imala prometnu ali sam dizala utege pa mi je fizijatrica rekla da je vjerovatno prilikom rotacije došlo do trzaja.

Tigar39

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #5 : Listopad 18, 2010, 17:30:30 poslijepodne »
Pozdrav svima!
Novi sam ovdje i imam istih problema kao i dama koja je otvorila post. Ja sam ipak malo stariji, imam 39 godina.Naime, nisam sve pročitao, ali znam uzrok mojoj vrtoglavici (ako je to pravi uzrok).
Naime, bio sam kod neurologa, obavio kolor dopler, vratne kralježnice i utvrđeno je da mi je protok krvi svega 20 do 30%. Obavio sam CT mozga gdje je sve u redu, rentgen i zapravo mi je utvrđeno da mi kralježnica pritišće te vratne žile i zaustavlja normalan protok krvi. Pio sam i Betaserc nekoliko mjeseci i bilo mi je relativno dobro. No Betaserc nije na popisu ljekova te mi je trebalo oko 400 kn mjesečno za lijek. No, za zdravlje sam u stanju platiti i više, ali mene zapravo zanima, šta ja trebam napraviti da se to popravi. Ne bi htio biti doživotno na lijekovima i tako samo zalječiti bolest. Naime, postoji li kakvo izlječenje koje bi bilo trajnije, možda kirurški zahvat ili slično. Išao sam i na američku kiropraktiku, fizikalna terapija, ali ništa mi ne pomaže. Pomagalo mi je trenutno, a sada je opet ista stvar. Uz vrtoglavice imam i strašne glavobolje. Spreman sam čak i na operaciju, ako će biti bolje. Neka mi netko da neki savjet ako je moguće.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #6 : Listopad 19, 2010, 07:45:03 prijepodne »
potrebno je napraviti MR vratne kralježnice a potom doći na pregled kako bi se eventualno mogla postaviti indikacija za operaciju....no postoje i dtugi načini liječenja bez operacije.
Lp

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav svima!
Novi sam ovdje i imam istih problema kao i dama koja je otvorila post. Ja sam ipak malo stariji, imam 39 godina.Naime, nisam sve pročitao, ali znam uzrok mojoj vrtoglavici (ako je to pravi uzrok).
Naime, bio sam kod neurologa, obavio kolor dopler, vratne kralježnice i utvrđeno je da mi je protok krvi svega 20 do 30%. Obavio sam CT mozga gdje je sve u redu, rentgen i zapravo mi je utvrđeno da mi kralježnica pritišće te vratne žile i zaustavlja normalan protok krvi. Pio sam i Betaserc nekoliko mjeseci i bilo mi je relativno dobro. No Betaserc nije na popisu ljekova te mi je trebalo oko 400 kn mjesečno za lijek. No, za zdravlje sam u stanju platiti i više, ali mene zapravo zanima, šta ja trebam napraviti da se to popravi. Ne bi htio biti doživotno na lijekovima i tako samo zalječiti bolest. Naime, postoji li kakvo izlječenje koje bi bilo trajnije, možda kirurški zahvat ili slično. Išao sam i na američku kiropraktiku, fizikalna terapija, ali ništa mi ne pomaže. Pomagalo mi je trenutno, a sada je opet ista stvar. Uz vrtoglavice imam i strašne glavobolje. Spreman sam čak i na operaciju, ako će biti bolje. Neka mi netko da neki savjet ako je moguće.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #7 : Listopad 20, 2010, 15:39:06 poslijepodne »
To s protokom je svakako problem koji ne možete značajnije u % popraviti tbl.ako je problem mehaničke naravi. Poslušajte Nk i napravite MRI .

Kraljeznica.com forum

Odg: Vratna kralježnica (vrtoglavica i osjecaj propadanja)
« Odgovori #7 : Listopad 20, 2010, 15:39:06 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com