Autor Tema: vratna kralježnica  (Posjeta: 7873 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
vratna kralježnica
« : Svibanj 12, 2010, 21:05:49 poslijepodne »
Pozdrav svima, Prije godinu i pol dana operirala sam lumbalni dio kralježnice u segmentu l5-s1 koji je za sada (kucam u drvo) u redu, međutim prije mjesec i pol dana pojavila se bol u vratu, bol bi bila najizraženija prilikom sagibanja glave prema naprijed. Neurokirurg je zatražio RTG snimku s funkcijskim prikazima koju sam jučer i napravila a ona glasi ovako.

Na standardnim snimkama vratne kralježnice alordoza uredno visokih i uredno mineraliziranih trupova kralježaka održane stražnje interkorpolarne linije. Uredna širina i.v. prostora na svim razinama. Uredan tijek artikulacijskih i spinoznih nastavaka.

Na funkcijskim snimkama vratne kralježnice pri ograničenoj inklinaciji vidi se manji gibus na razini c4-c5. Reklinacija je primjerena. Ne vidi se prekida stražnje interkorpolarne linije niti znakova instabiliteta.

meni ovo ne zvuči loše a opet taj gibus????  Molim pomoć

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: vratna kralježnica
« Odgovori #1 : Lipanj 11, 2010, 12:58:52 poslijepodne »
pozdrav tebi.. eh sad nemam svoj nalaz RTG vratne kraljež. pa da prepišem..
operirala sam L5/S1 što i ti.. i to dva puta.. samo nema kucanja u drvo jer mi nije dobro..ali imam probleme sad i sa vratnom..
peče me u leđima i imam trnce u desnoj strani vrata i niže malo.. skoro pa non stop.. ponekad se tako ukočim da ne mogu glavu okrenuti u stranu.. ni makac.. to boli više nego lumbalni dio.. (čini mi se tako)
samo znam da mi piše suženje od C3 do C6 .. a najgore je između C5i C6.. prominiraju osteofiti do 2 mm u spinalni kanal..
ali ruke me za sad dobro služe pa zanemarujem sve to.. dosta mi je problema s ovim lumb. dijelom  ..oh.. luda kuća

4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: vratna kralježnica
« Odgovori #2 : Lipanj 14, 2010, 22:11:11 poslijepodne »
Ajme stvarno si prošla dosta toga :(  Što se tiče mog vratnog dijela stanje se za sada znatno popravilo uz naravno puno terapija-jako su mi pomogli topli oblozi-tzv. fango i HILT laser koji za sada ne ide na uputnicu pa sam i za to iskeširala za naše prilike pozamašnu svotu ali bitno da je sada više-manje ok. Uz vježbe za lumbalni dio pridružila sam i vježbe za vratni dio pa se nadam da će biti ok. u 7mj. opet sam kod neurokirurga na kontroli pa ću čuti kaj on misli. Drži se!

Kraljeznica.com forum

Odg: vratna kralježnica
« Odgovori #2 : Lipanj 14, 2010, 22:11:11 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com