Tretmani > Alternativa

Alternativna medicina

(1/12) > >>

Jopan:
Volio bi čuti iskustva forumaša o alternativnoj medicini.

Ja sam pored nebrojenih pokušaja da si pomognem konvencionalnim metodama puno puta pokušao sa raznim narodnim lijekovima bez nekih većih rezultata.
 Jedino što mi je pomoglo je bioenergija, to je bilo kada je prijateljev poznanik koji bavi bioenergijom dolazio na godišnji iz Švicarske i sa mnom odradio par tretmana. Da li je to bilo psihološki (jer mi se čovjek stvarno posvetio) neznam, ali je činjenica da mi je jedno vrijeme bilo stvarno bolje. Pitam se, bi li mi bilo bolje i kada bi me neki doktor samo pažljivo saslušao, (što mi se u ovoliko godina nije dogodilo).
Bilo mi je nekako bolje i kada sam vidio da je Kokolina pažljivo pročitala moj post i odgovorila mi na njega.
Znači po mom mišljenju sama spoznaja da je neko odvojio malo vremena za tebe već ima neki rezultat, i to graniči sa alternativnom medicinom.
Kako čovjeku može pomoći doktor kod koga čekaš na pregled mjesec dana, a on te i ne pogleda, nego napiše uputnicu za nekog drugog i da ti eventualno voltaren i idi kući.
Interesuju me iskustva i sa akupunkturom ako je neko bio.

Rimiserk raspali.  :)

Jasna:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bilo mi je nekako bolje i kada sam vidio da je Kokolina pažljivo pročitala moj post i odgovorila mi na njega.
Znači po mom mišljenju sama spoznaja da je neko odvojio malo vremena za tebe već ima neki rezultat, i to graniči sa alternativnom medicinom.
Kako čovjeku može pomoći doktor kod koga čekaš na pregled mjesec dana, a on te i ne pogleda, nego napiše uputnicu za nekog drugog i da ti eventualno voltaren i idi kući.

--- Kraj citata ---

Ovo potpuno razumijem jer sam se i sama tako osjećala, odnosno tek sam se osjećala kao čovjek kod svog neurokirurga. O alternativnoj medicini ne znam puno, ali je sve više istražujem. Između ostalog, probat ću ovu shiatzu masažu Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se najviše zbog toga što vjerujem osobi koja to radi. Inače je psiholog po struci i znam da nije nekakva šarlatanka. Akupunktura i mene zanima zbog glavobolje.

Sada vidim da ovaj link baš i ne funkcionira, pa je najbolje u google upisati shiatzu masaža...ima dosta toga koga zanima...

GSM:
Akupunktura kod lijecenja bolesti kraljeznice (bol u krizima, hernija, degenerativne bolesti diska) prema SpineUniverse.com:

"Acupuncture: This ancient Chinese practice is rooted in the belief that everyone has an energy force called the Chi (sometimes spelled Qi, but both are pronounced "chee"). When the Chi is blocked or unbalanced, your body may respond with pain and illness. Traditional acupuncturists aim to free up Chi channels, known as meridians, by inserting extremely thin needles into specific points in your body's meridians.

Based on your specific diagnosis, the practitioner will likely insert multiple needles that are left in for about 20-40 minutes.

It has also been suggested that acupuncture triggers the release of endorphins into the blood stream. Simply put, endorphins are your body's natural pain relievers. As such, their release decreases your perception of pain.

Similarly, the Gate Control Theory may play a role in acupuncture's effectiveness at reducing pain. This theory asserts that pain signals travel slowly from the area of injury to the spinal cord into the brain because the nerves can only handle a limited number of signals at once. Acupuncture is thought to generate faster signals to crowd out the slow-moving pain signals, thus blocking out the pain."

bojan:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi seAkupunktura kod lijecenja bolesti kraljeznice (bol u krizima, hernija, degenerativne bolesti diska) prema SpineUniverse.com:

"Acupuncture: This ancient Chinese practice is rooted in the belief that everyone has an energy force called the Chi (sometimes spelled Qi, but both are pronounced "chee"). When the Chi is blocked or unbalanced, your body may respond with pain and illness. Traditional acupuncturists aim to free up Chi channels, known as meridians, by inserting extremely thin needles into specific points in your body's meridians.

Based on your specific diagnosis, the practitioner will likely insert multiple needles that are left in for about 20-40 minutes.

It has also been suggested that acupuncture triggers the release of endorphins into the blood stream. Simply put, endorphins are your body's natural pain relievers. As such, their release decreases your perception of pain.

Similarly, the Gate Control Theory may play a role in acupuncture's effectiveness at reducing pain. This theory asserts that pain signals travel slowly from the area of injury to the spinal cord into the brain because the nerves can only handle a limited number of signals at once. Acupuncture is thought to generate faster signals to crowd out the slow-moving pain signals, thus blocking out the pain."

--- Kraj citata ---

Google prijevod kaze:
"Akupunktura: Ova drevne kineske praksa ukorijenjena u uvjerenju da svatko ima snagu energije nazivaju Chi (ponekad napisane Qi, ali oba su proglašena" chee "). Kada je Chi je blokiran ili neuravnotežen, svibanj vaše tijelo reagira s boli i bolesti. Tradicionalni acupuncturists za cilj osloboditi Chi kanala, poznat i kao meridijana, po umetanju iznimno tanke igle u specifične točke u vašem tjelesnih meridijana.

Temeljem Vašeg specifične dijagnoze, liječnik će se vjerojatno više umetanje igle koje su lijevo u oko 20-40 minuta.

On je također sugerirao da akupunktura aktivira oslobadjanje endorphins u krvi stream. Jednostavno rečeno, endorphins su vaše tijelo prirodno relievers bol. Kao takve, njihov release smanjuje Vašu percepciju boli.

Isto tako, Gate Control Theory moze igrati ulogu u učinkovitosti akupunkture je u smanjenju boli. Ova teorija tvrdi da je bol signali putuju polako iz područja ozljede na kičmena moždina u mozgu, jer živci mogu rukovati samo ograničen broj signala odjednom. Akupunktura je mislio da se stvaraju brže signale van vreve sporo pokreće bol signala, čime se blokiranje boli.

Katarina A.:
Ja sam više puta u posljednjih sedam godina bila na tretmanu akupunkturom kad god su me malo stegla križa, ne zato jer sam sama to odabrala već što između ostalog to radi fizioterapeutica kojoj mogu zahvaliti da sam svo to vrijeme normalno živjela i funkcionirala, i bila sam više nego zadovoljna...i znam puno ljudi kojima je pomoglo, kao i u slučaju migrena...
Dakle, svakom preporučam, naravno kod nekog tko doista zna taj posao...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju