Autor Tema: Tens u Burst nacinu rada  (Posjeta: 13173 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Tens u Burst nacinu rada
« : Svibanj 08, 2010, 12:18:24 poslijepodne »
I dalje sam u bolnom stanju, pio sam tblete, ali slabo djeluju. Ovih dana sam poceo TENS koristiti u Burst nacinu width 200μs, burst rate 0,5Hz, frequency 100Hz. Dva kanala na ledjima i po jedan u nogama. Radi tako sto daje kratke elektricne pulseve svako dvije sekunde. Dakle spojen sam nekih 12 sati dnevno i uspjesno obavljam aktivnosti bez bolova. Sad dali je ovo ispravno neznam, ali mi je dobro i ne pijem tablete. Tako da ujednno postavljam pitanje za Kokolinu ili Neurokirurga.
Pronasao sam ovaj clanak na engleskom: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se.
Znam da mi ovo ne moze rijesiti probleme, ako imam novo vrijedjanje, ali barem da smanji bolove dok cekam MRI I EMNG krajem 6. mjeseca da vidim sta mi je vise.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #1 : Svibanj 08, 2010, 16:45:46 poslijepodne »
Dragi Tesla, žao mi je što te muče bolovi. Znam kako ti je. Ja sam popila danas 300 mg tramala, 1200 mg ibuprofena i ništa. Dok složim TENS također na 100 HZ bila bi najrađe spojena na njega cijeli dan.
Meni je rekla fizijatrica prije 2 mjeseca da TENS nije štetan i da ga mogu koristi kad god imam bolove ali ne baš opet cijeli dan biti spojena na njega nego otprilike max 3x dnevno po 30 min.
Čula sam od mnogo ljude diljem svijeta (preko Facebook-a) da im TENS najviše odgovora od svega kada imaju jake bolove.
Zanimljiv mi je članak, a stručni komentar naravno prepuštam stručnjacima.
:)
2006. interlaminectomia L4-L5

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #2 : Svibanj 08, 2010, 18:18:54 poslijepodne »
Tesla samo dalje. Ne brigaj. Blokada boli tim kratkim impulsima puno je bolji izbor nego Renatin "koktel" barem za nekoliko dana . Jasno da ne možeš tako funkcionirati mjesecima.Točno da autori opisuju 12 mjesečnu primjenu ali moramo i raditi nešto u životu, putovati, sjediti, jesti,prati se,hodati i sl...
« Zadnja izmjena: Svibanj 08, 2010, 18:24:46 poslijepodne kokolino »

Kraljeznica.com forum

Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #2 : Svibanj 08, 2010, 18:18:54 poslijepodne »

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #3 : Svibanj 09, 2010, 11:00:38 prijepodne »
Ma super :), Kokolino hvala na odgovoru, fora je u tome sto ja to i koristim najvise kad radim, dakle pomaze mi da uspjesno obavljam sve aktivnosti, osim kupanja naravno  :). Fino postavim elektrode, kablove, tens, pojas i furajcam.
Uradim mnogo vise toga bezbolno, a sutri dan i ne osjetim neke posljedice, samo ujutru klasicne bolove kao i uvjek, zato sto pravim pauzu dok spavam. Potrebno je dva sata da popuste bolovi, ali bas i popuste.

Renata i meni je zao zbog tvojih bolova. Razlika je sto u burst modu idu kratki impulsi, dakle 1,5 sec. pauza i 0,5 sec struja. Znaci radi 1/4 vremena. To sto kazes da sa ne smije vise od 30 min i 3 puta na dan, vazi za konstantni nacin rada, ni ja nisam nigdje procitao da smije vise. Neznam dali taj tvoj uredjej ima ovaj burst nacin, pogledaj u uputama.
Sretno u borbi protiv boli!
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #4 : Svibanj 09, 2010, 13:40:41 poslijepodne »
Ima moj TENS 20 programa i još sama mogu složiti isto toliko programa. Budem proučila uputstva, tvoj post i članak i nešto "smućkala" jer mi zbilja TENS jedino najbolje pomaže. Iako mi je još problem kako ga koristiti na poslu jer me onda i najviše boli, ali budem ga probala nekako sakriti ispod šire majice i košulje jer je meni bitno da mi je na leđima - na nogama ne treba.

Sretno i tebi u borbi!  ;)  Čestitam na odličnom prijedlogu!
2006. interlaminectomia L4-L5

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #5 : Svibanj 09, 2010, 19:32:10 poslijepodne »
Pita te li se da li nam bol šalje znak da je problem velik i da ga treba riješiti jer bi šteta mogla biti veća i nepopravljiva. Analgezija sama za sebe nije svrha osim ako ste isporbali baš sve i ostaje vam jedino to.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #6 : Svibanj 09, 2010, 21:39:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pita te li se da li nam bol šalje znak da je problem velik i da ga treba riješiti jer bi šteta mogla biti veća i nepopravljiva. Analgezija sama za sebe nije svrha osim ako ste isporbali baš sve i ostaje vam jedino to.

Ja imam problem, da li je velik - ne znam - ja mislim da jest kad stvara toliku bol, neurokirurg smatra da mi se operacijom ne može otkloniti bol (ako sam dobro shvatila) - detalji su pod "mojom temom" tako da ih ovdje ne ponavlja i odem u off. Moja liječnica opće medicine "vodi" me pod dijagnozom "kronična bol" - očito i ona odustala od mene.
Za sada smo TENS i ja najbolji drugovi - bolje i to nego tramali koji ionako baš i previše ne pomažu, a raditi se mora, a uostalom bolovi su tu i kad mirujem i praktički uopće ne sjedim preko vikenda.
2006. interlaminectomia L4-L5

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #7 : Listopad 21, 2010, 12:34:07 poslijepodne »
Ne znam jesam li u off-u ali ozbiljno razmisljam o kupovini compex uredjaja. Mislim da je jedna od funkcija I TENS. Ukratko elektro stimulacija misica. Moj fizio to primjenjuje na meni, prijatelj koji je kondicioni trener kosarkaskog kluba(I sam op L5S1) ga hvali I koristi za kosarkase (ne samo kod rehab vec I opcenito za jacanje misica).ima li ko kakva iskustva s njima tj gdje ga kupiti u rh (zelim usporediti cijene sa USA) te koji model. Hvala!
Ako ja sta saznam podijelit cu sa vama. Za sada kazu model MI 500

Kraljeznica.com forum

Odg: Tens u Burst nacinu rada
« Odgovori #7 : Listopad 21, 2010, 12:34:07 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com