Autor Tema: Gipsano korito  (Posjeta: 16870 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

eminalei

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Gipsano korito
« : Listopad 04, 2010, 11:55:30 prijepodne »
Bok svima! Jedno pitanje, mozda netko ima kakva iskustva s gornjim naslovom. Prije 4 tjedna sam imala saobracajku i zavrsila s kompresivnom frakturom TH10, TH12 i L1 prsljena (valjda sam dobro napisala) i zavrsila u gipsu od vrata do guze (kao potkosulja od gipsa). Tjedan dana bila u bolnici, pa me pustili doma uz uobicajenu pricu o mirovanju (zivci na srecu nisu povrijedjeni tako da sam pokretna). Na moju zalost nisam bas pretjerano mirovala, nego sam pokusavala imati nekakav lagani ritam.

Danas na kontroli sok - stvar ne zacjeljuje kako treba i u srijedu sam narucena na novo gipsanje. Stavit ce mi nekakvo gipsano korito, koje je koliko sam ja shvatila ovo sto sad imam, ali ce gips protegnuti na obje noge od guze do koljena - UZAS! Ima tko kakvog iskustva ili pojam o tome? Trazim po internetu, ali nema bas nesto korisno, a doktor nije bio bas pricljiv :(

Ema

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Gipsano korito
« Odgovori #1 : Listopad 08, 2010, 11:57:33 prijepodne »
Zao mi je sto nema odgovora iako citanja poruke ima relativno dosta. Zamolio bi kada budes u stanju da napises kako je proslo pa da netko drugi ima informaciju u buducnosti. Hvala i sretno u oporavku.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

eminalei

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Gipsano korito
« Odgovori #2 : Listopad 09, 2010, 08:26:18 prijepodne »
Da, ovdje nema odgovora, no ja sam saznala sto je to :( "Gipano korito s nastavkom za obje nadkoljenice" je strucno naziv, barem meni tako rekli.

Uglavnom, zagipsana sam od vrata do oba koljena - ne znam kako bih to drukcije opisala. Gornji dio gipsa mi je ostao isti - korzet, odnosno kao potkosulja od gipsa (doslovno - cijeli trup mi je zagipsan i imam kako dvije bretele, dosta siroke, preko oba ramena), i sad je na taj gips nadodan i "donji" dio koji ide preko bokova, guze i s prednje strane, te obuhvaca oba bedra do 2-3 cm iznad koljena. I da to nije dovoljno jos medju nogama (otprilike malo iznad zavrsetka gipsa kod koljena) imam zagipsanu precku - zbog stabilnosti i cvrstoce gipsa kazu. Cijela kicma je sad fiksirana i nema sanse da se imalo pomakne. Mogu stajati i lezati, sjediti nikako (jer sam zagipsana ravno, kao na dasci), a hodanje je smijesno geganje uz hodalicu. Eto...

Ema

Kraljeznica.com forum

Odg: Gipsano korito
« Odgovori #2 : Listopad 09, 2010, 08:26:18 prijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Gipsano korito
« Odgovori #3 : Listopad 09, 2010, 17:38:12 poslijepodne »
Zašto niste operirani neposredno nakon traume?

eminalei

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Gipsano korito
« Odgovori #4 : Listopad 09, 2010, 20:41:19 poslijepodne »
Zbog prethodnih komplikacija s anestezijom odlucili su u korist konzervativne terapije gipsom umjesto operacije.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Gipsano korito
« Odgovori #5 : Listopad 11, 2010, 08:46:56 prijepodne »
Tri prijeloma su potencijalno nastajanje dugoročne nestabilnosti i zakrivljenosti kralješnice. Pretpostavljan da ste mlađe dobi i da vas čeka godina i godina rada tako da situacija ne izgleda bajno.

Kraljeznica.com forum

Odg: Gipsano korito
« Odgovori #5 : Listopad 11, 2010, 08:46:56 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com