Autor Tema: Kineziotaping  (Posjeta: 11059 )

0 Članova i 162 Gostiju pregledava ovu temu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Kineziotaping
« : Travanj 13, 2011, 15:28:07 poslijepodne »
Kineziotaping je metoda koja se temelji na procesu prirodnog tjelesnog samoizlječenja.

Uporabom ljepljive elastične trake došlo se do otkrića kako poboljšati rad mišića (a posredno i drugih sustava) vanjskim djelovanjem.

Traka se lijepi različito od standardnog sportskog tapinga čija je funkcija ograničavanje pokreta. Funkcija Kinesiotapinga je omogućiti pokret, odići ili rastegnuti mišić i tako omogućiti brže regeneracijske procese na zahvaćenom području.

 

Četiri važne funkcije Kinesiotapinga su:

1. Podržava mišiće - poboljšava mišićnu kontrakciju kod oslabljenog mišića, umanjuje mišićni zamor, umanjuje preistegnutost i prenapetost mišića, umanjuje grčeve i nastanak ozljede mišićnih ozljeda, povećava opseg pokreta i uklanja bol

2. Poboljšava protok tjelesnih tekućina - poboljšava krvnu i limfnu cirkulaciju, smanjuje upalne procese, poboljšava stanični metabolizam

3. Smanjuje bol - aktivira spinalne i silazne inhibitorene sisteme

4. Korigira položaj zglobova - ispravlja nesrazmjer uzrokovan spazmom i skraćenjem mišića, normalizira mišićni tonus, poboljšava opseg pokreta i smanjuje bol

Fizioterapijska tehnika Kinesiotaping začeta je prije 30 godina, koristi se i usavršava tijekom svih tih godina u većini zemalja svijeta.

Metoda nema neželjenih pojava, nije štetna, može se primjenjivati u svim dobnim skupinama i za sve bolesti i ozljede mišićno-koštanog sistema.

 

Primjena Kinesiotapinga, u kombinaciji s ostalim fizioterapijskim tehnikama, doprinosi uspjehu u tretmanu, treningu i rehabilitaciji.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Kineziotaping
« Odgovori #1 : Travanj 13, 2011, 20:16:47 poslijepodne »
Bas sam jucer naletila na ovo i isla napravit novu temu pa me nesto prekinulo i poslije zaboravila:)
Bas me zanima sta struka o ovome misli. Kokolino?
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Kineziotaping
« Odgovori #2 : Travanj 13, 2011, 20:29:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Kineziotaping
« Odgovori #3 : Travanj 13, 2011, 22:10:37 poslijepodne »
E sad kad sam otkri da to ima veze sa ayurvedom, bojama, energijama, ying yangom i ostalim istočnjačkim tehnikama.....
Neka hvala, tko voli nek izvoli, ja što dalje od toga....
HHvala Pegula za link!
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kineziotaping
« Odgovori #4 : Travanj 15, 2011, 22:09:28 poslijepodne »
Vi stvarno svo vrijeme miješate kruške i jabuke?! Kakve veze ima sad arjuveda sa kinesiotapingom. Kod svježih sportskih ozljeda i većine sindroma prenaprezanja terapijska traka ima svoje mjesto. Google je veliko zlo za zdravstvenu struku. Čitate i vadite iz konteksta te donosite brzoplete zaključke. Kad bi se medicina mogla učiti iz Googla  ;Dne bih potrošila pola svog života na učenje. :(

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Kineziotaping
« Odgovori #5 : Travanj 16, 2011, 12:40:16 poslijepodne »
Pa ovdje piše:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

To je netko izumio, a nije dio Medicine (službene).
Već sam dovoljno puta draga Kokolino napisao kako izuzetno poštujem i godine studiranja i vašu struku i vas.
Ali, neke stvari, eto pridržavam, ne svom tumačenju, nego uvjerenju....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Kineziotaping
« Odgovori #6 : Travanj 16, 2011, 20:29:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vi stvarno svo vrijeme miješate kruške i jabuke?! Kakve veze ima sad arjuveda sa kinesiotapingom. Kod svježih sportskih ozljeda i većine sindroma prenaprezanja terapijska traka ima svoje mjesto. Google je veliko zlo za zdravstvenu struku. Čitate i vadite iz konteksta te donosite brzoplete zaključke. Kad bi se medicina mogla učiti iz Googla  ;Dne bih potrošila pola svog života na učenje. :(

Moje laicko misljenje se podudara s kokolininim. Kod sportskih ozljeda mozda ima smisla ali razmisljati o ovome kao ozbiljnom tretmanu za problematicnu kraljeznicu vjerujem da nema smisla. Kao da se narusena biomehanika moze rijesavati ljepljenjem trakica. Bas bi volio cuti iskustvo stvarno bolesne osobe.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: Kineziotaping
« Odgovori #7 : Svibanj 08, 2011, 16:01:00 poslijepodne »
Evo da ja kažem svoje iskustvo sa tim trakama.....kako se nisam još predstavila, (napravim to ovih dana)  da kažem odmah da sam tada imala problema sa kralježnicom, operirana sam pa se nadam da ne budem više
kao i svi, tako sam i ja pokušavala sve ne bi li mogla funkcionirAT normalno, na bolovanju sam ali barem da mogu biti donekle ispravljena i da mogu biti na nogama duže od 10min u komadu, otić do dućana i da poslije toga ne moram 2 sata dolazit sebi
Tamo u 11mj sam čula za to i otišla kod fizioterapeutkinje koja je to imala
kako mene boli lijeva strana i cijela lijeva noga, izljepila me sa tamnoplavim širim trakama jer ih ima i drugih boja...to se kao treba znati pravilno zaljepiti i izašla sam cijela izljepljena, preko kičme,donjeg dijela leđa u neke križeve, preko bedra i lijeve noge sve  do stopala
i da ne dužim....to je trenutno rješenje koje je meni tada pomoglo...ali 5 dana(kaže da može to trajati 10dana jer se poslije počnu odljepljivat)
malo me ispravilo...i nije me toliko bolilo, ali se nisam toliko ni opterećivala
kad sam nakon 15-20 dana nakon što sam ih skinula...opet zaljepila....jer sam imala neko slavlje pa da mogu normalno kuhat i pravit kolače....taj dan kad sam se opteretila, bolilo  me užasno, nisam znala s čime da lupam u zid...glavom ili nogom koju sam htjela išćupati
trebal sam se odmorit i nakon 36 sati sam se vratila u normalu...i tada mi je bilo dobro dok ih nisam skinila
znači...pomaže trenutno  ako se treba što obavit ali ono minimalnoi, daje ti malo više nego što možeš do tada,

i po tome bi se trebalo ljepiti svakih 5-6 dana....prema tome, nema svrhe za ljude koji imaju većih problema
ali kod nekakvih povremenih tegoba i kao trenutno rješenje.....nije loše, pomaže

     

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre