Autor Tema: Bolovi u prsima i leđima  (Posjeta: 16570 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Bolovi u prsima i leđima
« : Veljača 11, 2017, 21:49:00 poslijepodne »
Bok svima!
Unazad 10 dana boli me u prsima, između rebara i u leđima, prvenstveno između lopatica.
Inače imam problema s vratnom kralježnicom, a ovj torkalani dio me povremeno znao nakratko boliti.
Ovo se sad odužilo. Prepala sam se da je od srca, ali to je isključeno.
RTG kralježnice sam radila 2012, a MR ove godine.Evo nalaza
RTG cervikalne i torakalne kralježnice.(2012)
Analizom svih prikazanih koštanih struktura ne nalazi se patološke koštane pregradnje niti u smislu osteolitičkih promjena, a niti u smislu eventualnih akspanzivnih infiltrata. Mineralizacije prikazanih kostiju djeluje održano uz standardnu lameralnu koštanu strukturu. Ne nalazi se znakova svježe ili stare koštane traume. Ne nalazi se kongenitalnih malformacija. Spinalni kanal je uredne konfiguracije.
u CERVIKALNOM segmentu je fiziološki zavoj kralježnice održan. Korpusi kralježaka su uredni visinom uz početne umjerene degenerativne apozicije duž limbusa pokrovnih ploha, osteohondroze nekih pokrovnih ploha. Kongruentni odnosi u malim i.v. zglobovima uz početne osteoartritičke promjene i početno formiranje unkartroza. I.v. prostori održane širine osim u segmentu C5/C6 koji je sužen - mogući su radikularni konflikti.Masivniji procesus transversusi C7 obostrano - naglašeno desno - eventualnog rtg vidljivog vratnog rebra se ne nalazi što ne isključuje fibroznu formaciju.
U TORAKALNOM segmentu je fiziološki zavoj održan. Spinalni kanal je standardne i primjerene konfiguracije. Korpusi kralježaka su uredni visinom uz degenerativne apozicije duž limbusa pokrovnih ploha te umjerene osteohondroze pokrovnih ploha. U srednjem torakalnom segmentu - od Th 3 do Th 8 - suženja i.v. prostora - mogući radikularni konflikti. Kongruentni odnosi u malim zglobovima uz početni razvoj degenerativnih promjena.
Nalaz (2016)
MR C kralježnice pokazuje uznapredovali degenerativni proces C kralježnice u segmentu C5-C6 i C6-C7 sa prisutnim dorzalnim spondiloftitima s desne strane i vidljivom stenozom desnog lateralnog recesusa.
MR torakalne kraljećnice pokazuje primjereno širok spinalni kanal, urednu koštanu strukturu i uredan kanal TH medule.
Zaključak: Morfološki znaci komp. deg. radikulopatije u nivou C5-C6 i C-C7.

RTG ukazuje na probleme s torakalnom kralježnicom, MR baš i ne. Ništa mi nije jasno.
Inače radim sjedalački posao, nepravilno se držim, u zadnje vrrijeme slabo fizički aktivna
osim toga, sredinom 12. mjeseca sam pala na ledu na trticu, leđima lupila u rizol i dobro se stresla, čak sam nosila Schantzov ovratnik.
Moje je pitanje, može li me tako boliti s obzirom na moje nalaze i posao, neaktivnost..
Taj dan kad me počelo boliti bila sam na MR šake (ganglion) i ležala 20 minuta i totalnom neprirodnom položaju, na trbuhu, glava uzdignuta na nekom jastučiću i okrenuta sa strane, a lijeva ruka iznad glave. Možda je i taj poloćaj isprovocirao bolove i pikanje?

pozz svima


Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #1 : Veljača 11, 2017, 22:25:52 poslijepodne »
Dobrodošli na Forum!
Odgovor je - da, može vas boliti tako ukoliko postoji radikularni konflikt. Svakako odite liječniku ob. medicine da Vas uputi na pregled kod fizijatra, a po potrebi i neurokirurga. Uvjeti na radnom mjestu i držanje su svakako nepovoljni, to biste trebali prilagoditi i svakako obaviti pregled fizijatra koji će Vam odrediti fizikalnu terapiju. Simptome imate relativno kratko vrijeme, no očito je da ste nekakve probleme već ranije imali kada ste radili taj RTG. Koliko imate godina?
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #2 : Veljača 11, 2017, 22:46:28 poslijepodne »
Imam 43 godine.
Radila sam preglede zbog omaglica, bola u vratu, povremeno u prsima, nedostatku zraka.
Patim i liječim se i od anksioznosti pa je dosta tih simptoma vezano i uz tu dijagnozu.
Međutim  ovo sad je totalno drugačija bol. Pika, boli, boli i na dodir.
Neobičn mi je da je MR torakalne uredna, a RTG pokazuje neke promjene, Da li je to moguće?
Na fizikalnu za vratnu kralježnicu i koljeno ( ruptura meniska) idem 20.2, pa cu tad zamoliti i da mi daju neke vježbe za torakalnu kralježnice i sadašnje bolove.
U 11i 12 mjesecu sam išla i neke tretmane osteopatske ( manualna terapija) pa su mi i tamo rekli da mi je kralježnica, držanje i općenito cijela postura prilično loša.
Primjerice na fizioterpaijskoj procjeni piše lijevostrana Th/l skolioza, izrazita napetost muskulature, gibljivost vrata smanjena, PVM duž cijele kralježnice itd.

A da, zaboravih napomenuti da sam zbog fascikulacija u nozi 2014. radila i RTG lumbalne kralježnice i EMNG. Dg Radikulopatija lumbalis compress, Spodilosis deff. incio, Osteohondrosis.

Dakle, svašta nešto :(

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #2 : Veljača 11, 2017, 22:46:28 poslijepodne »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #3 : Veljača 12, 2017, 00:48:07 prijepodne »
Pozdrav i dobrodosli!
Sto uzimate od lijekova za bol koju navodite?

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #4 : Veljača 12, 2017, 09:17:31 prijepodne »
Popijem Ibuxin (ibuprofen 400 mg) jedan dnevno I Normabel 2 mg.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #5 : Veljača 12, 2017, 12:03:40 poslijepodne »
Jasna dobro došla na forum.
Vaše stanje izgleda dosta kompleksno pod utjecajem raznih činbenika koji mogu utjecati na vaše bolove.
Nisam stručnjak i nisam blizak njima poput RS232 koji vjerujem bolje može od oka iz Nalaza donijeti neke zaključke.
Ja bi kao laik rekao da postoje problemi od C5-C7, da postoje degenerativni procesi, spominju se osteofiti koji mogu pritiskati korijene živaca, mogući artritis radi probleme, a pad je mogao uzrokovati da se sve to sada jaće manifestira.
Meni je pad na ledu uzrokovao da sam iz podnošljivog suživota sa hernijama završio na operaciji.
Svakao trebate stručno mišljenje Fizijatra, moguću preporuku za Neurokirurga i Neurologa.
Vježbe mogu pomoći ali i odmoći ako nisu vezane uz vaš konkretni problem i nemojte raditi vježbu koja vam uzrokuje bol i veće probleme.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #6 : Veljača 12, 2017, 15:17:09 poslijepodne »
Hvala puno na odgovoru.
Samo da priupitam tko je RS232 ( isto nektko od članova..liječnik?)
Nadam se da će pogledati moj post.
Fizijatrici kod koje sam bila i koja mi je propisala terapiju za vratnu kraljenicu požalila sam se na torakalnu bol i bol u leđima, ali nije baš nešto odreagirala, samo kao pokazat ce mi na terapiji i vježbe za taj dio.
Budem vidjela!
Što se vježbanja tiče, krenula bih ponovno na pilates, ali ne znam smijem li sve vježbe izvoditi,. Ne znam ni koliko je trenrica educirana da mi napomene koje vježbe da izbjegavam.
Gdje da se naručim kod neurokirurga?

lp

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #7 : Veljača 12, 2017, 15:45:01 poslijepodne »
Koliko god da svi imali prigovora na fizikalnu terapiju - medicinske vježbe su ipak vježbe koje je ordinirao liječnik. Na pilates idu žene koje bi htjele povećati kvalitetu života, ali u pravilu zato da si nađu prijateljice i da se na poslu hvale kako su si važne jer idu na - pilates. Odite prvo na fizikalnu terapiju i za početak se držite toga. Meni je situacija u cervikalnoj kralježnici dosta loša, ali mi je fizikalna terapija za taj dio ipak 100% pomogla. LS dio je katastrofa, ali to kod Vas nije slučaj. Probajte prvo sa svime što preporuča liječnik i nemojte na svoju ruku, jer to može biti jako kontraproduktivno.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #8 : Veljača 12, 2017, 16:35:28 poslijepodne »
Ma naravno, nije uopće u pitanju da bi ja nešto radila mimo liječničke preporuke. Idem na fizikalnu, kažem samo ne znam da li bi paralelno išla i na pilates, na koji sam išla do unazad dva mjeseca kad sam pala na ledu.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #9 : Veljača 12, 2017, 17:58:35 poslijepodne »
Ja osobno ne bi miješao dvije različite vrste vježbi, naravno prvo bi probao ove sa Fizikalnih terapija.
Nakon što završite terapije kod Fizijatra na kontroli svakako se požalite ponovno na ove probleme ako će i dalje biti prisutni, pa oni obično ako procijene da je problem takav, će vam preporučiti pregled kod Neurokirurg ili i Nurologa.
Ovisno odakle ste, za ZG i oklolicu Neurokiruga možete potražiti u KBC-ovima: Vinogradska, Rebro, Dubrava, a kod privatnika (prvi pregled oko 500Kn, kasnije od 200-300Kn): Sv Katarina i Poliklinika Axis.
RS232 je forumaš sa velikim iskustvom i poznavanjem ovog područja, a čini mi se posebno ima znanja o minimalno invazivnim postupcima.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #10 : Veljača 12, 2017, 19:46:32 poslijepodne »
Tako cu i napraviti, idem ja prvo odraditi fizikalnu i možda odem na plivanje koji put na bazen ( leđno of course), pa cemo vidjeti dalje.
Iz Zagreba sam. U Poliklinici Sveta Katarina sam bila prije 2-3 mjeseca kod dr. Mikule, mislim da je on samo neurolog. Trnula mi je lijeva strana lica, pa sam radila EEG, EMNG, MR angiografiju i još nešto. Sve ok..zaključak kralježnica + anksioznost

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #11 : Veljača 13, 2017, 13:51:18 poslijepodne »
Bolovi, anksioznost i depresija vuku jedno drugo i treće u zatvoreni krug koji se samo povećava. Zato se nekada liječenju kronične boli pristupa i sa psihijatrijskim tretmanom pa se daju lijekovi za suzbijanje anksioznosti i ublažavanje depresije. Razmislite i o tome da posjetite psihiajtra ukoliko Vas anksioznost muči do te mjere da ne možete funkcionirati i ako Vam pogoršava bolove. Nemojte se toga sramiti, znam da je društveno velika stigma, no nema smisla da trpite bolove više nego što ih objektivno uzrokuje stanje kralježnice.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #12 : Veljača 13, 2017, 14:02:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bolovi, anksioznost i depresija vuku jedno drugo i treće u zatvoreni krug koji se samo povećava. Zato se nekada liječenju kronične boli pristupa i sa psihijatrijskim tretmanom pa se daju lijekovi za suzbijanje anksioznosti i ublažavanje depresije. Razmislite i o tome da posjetite psihiajtra ukoliko Vas anksioznost muči do te mjere da ne možete funkcionirati i ako Vam pogoršava bolove. Nemojte se toga sramiti, znam da je društveno velika stigma, no nema smisla da trpite bolove više nego što ih objektivno uzrokuje stanje kralježnice.

Pijem ja AD zbog anksioznosti od 10. mjeseca. Ali i prije sam u nekoliko navrata pila jer bolujem od anksioznog poremećaja i paničnih strahova, a sve uzrokovano hipohondrijom.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #13 : Veljača 13, 2017, 14:16:24 poslijepodne »
Osim što Vas tablete mogu umiriti, pokušajte i sa samokontrolom. Nemojte se fokusirati na bolesti i stanja koja nisu realna, niti nemojte od stanja sa kičmom sada raditi paniku zato što bez obzira na nalaze stanje je ipak takvo da bi mogla pomoći fizikalna terapija. Jako je važno da ne djelujete pod strahom, jer bi onda mogli poduzimati aktivnosti koje su kontraindicirane kod bolesti kralježnice. Ljudi se znaju uplašiti pa otići kod kiropraktičara i raznih drugih "znalaca" i ode kičma u još gore stanje nego što je bila.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

jasna1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #14 : Veljača 13, 2017, 14:47:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Osim što Vas tablete mogu umiriti, pokušajte i sa samokontrolom. Nemojte se fokusirati na bolesti i stanja koja nisu realna, niti nemojte od stanja sa kičmom sada raditi paniku zato što bez obzira na nalaze stanje je ipak takvo da bi mogla pomoći fizikalna terapija. Jako je važno da ne djelujete pod strahom, jer bi onda mogli poduzimati aktivnosti koje su kontraindicirane kod bolesti kralježnice. Ljudi se znaju uplašiti pa otići kod kiropraktičara i raznih drugih "znalaca" i ode kičma u još gore stanje nego što je bila.

da, nažalost kod mene je samokontrola najteža stvar, začas uđem u začarani krug straha, panike, napetosti...
Hvala na podršci i savjetima

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #15 : Veljača 13, 2017, 17:18:02 poslijepodne »
Razgovarajte sa psihijatrom o mogućnosti da Vam se pruži i odgovarajuća psihoterapija. Te impulse i nemogućnost njihove kontrole i panične napadaje neće riješiti samo tablete. Uz odgovarajuću psihoterapiju mogli biste se disciplinirati da ne upadnete u začarani krug, odnosno naučiti da iz njega izađete kad se to desi.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #16 : Travanj 04, 2017, 15:09:49 poslijepodne »
 :)poz vidim da se borite sa bolovima ,ima mojih postova ovdje pa potrazite meni je inace od th7do th12 sve u herniji ili protruziji bolova pun  kufer napetosti takve da mi je i teze dosta i disanje vrat ciste i jedna hernia ,,i ko god reko da imate anksioznost lud je,,jer sve dolazi od kicme i misica zajedno i oni samo prepisu na ankcioznost uzas zivi ,i ljudi piju tablete bezveze ,meni od napetosti vrat spojen sa lednim misicima i sta onda ja imam po tome 100 ankcioznosti zato jer mi sve strgano ,ja bolujem vec tri god i jos me nece rezat jer je opasno pa cekaju da mozda dragi Bog stavi ruku za sada jedini spas on.a ovo sto se bojite nema veze sa time nikakve bas to je posebno vec ,tijelo kada nema dotok krvi u sve organe kako treba ono odmah pokaziva eto tako kako je vama sada,,ono sto ja znam pomoglo bi voda ,vjezbe u vodi ,,,podvodna masaza a ako imate slabost bilo gdje  u tijelu onda je hernia a tu samo neurokirurg  i rastezanje ekstezomatom koji je meni vratio na noge a bila na stakama,ako cete piti duze vrijeme inbrufen stradat ce vam srce on ga  ne podnosi  ,i ima tu jos sitnijih detalja koji kao masaze rucne mogu pomoc

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi u prsima i leđima
« Odgovori #16 : Travanj 04, 2017, 15:09:49 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com