Autor Tema: Opako zeza gornji dio  (Posjeta: 7312 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Opako zeza gornji dio
« : Prosinac 04, 2016, 17:00:10 poslijepodne »
Da ne bi kojim slučajem sve bilo super :-[ meni se svakodnevno javljaju bolovi u gornjem dijelu, između lopatica. Po mojem bi to bio grudni dio,ne vjerujem da je vratni. I baš onako gadno boli kao da bi trebalo neko opako rastezanje tog dijela.
Mislila sam da je zadnji Emng pokazao neke nepravilnosti u torakalnom dijelu,ali nije. Emng nalaz upućuje na kroničnu radikularnu leziju blažeg do umjerenog stupnja C8(Th 1)lijevo i blažeg stupnja C6/C7 obostrano. To je bio nalaz nakon prve operacije. Samo sam jednom prije točno godinu dana imala bolove u gornjem dijelu kralježnice. Već sam napisala negdje prije tri tjedna da nešto zeza,ali ovo je svaki dan sad sve gore.

Sad mi samo hoda po glavi rečenica od fizijazrice iz toplica : Nemojte se čuditi ako vas sad počne zezati i gornji dio kralježnice :P i evo ti ga sad,a prošla su tek dva mjeseca odkako je to doktorica rekla.

Jako me sad to brine,jedino znam da kad izađem iz bazena da se bolovi smire,ali nakon dva sata opet su tu.
Šta mi je za činiti??  :'(

9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Opako zeza gornji dio
« Odgovori #1 : Prosinac 04, 2016, 17:33:16 poslijepodne »
Ako mene pitaš malo odmorit gornji dio, maknit kusin, ne gledat TV iz kreveta...gledam po sebi previše pazim taj donji dio, pa krivim vrat dok ležim, gornji dio ledja opcenito...iskreno mjeru jos nisam našao   :-\

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Opako zeza gornji dio
« Odgovori #2 : Prosinac 04, 2016, 18:43:01 poslijepodne »
Hej Anita fizijatrica ti je u pravu.Osim toga kad pogledaš realno nakon operacija se statika mjenja,pa ostali djelovi trpe tamo gdje su najslabiji...Ako si još na fiz.probaj zamolit da ti to pogledaju ili ako češ na kontrolu kod fizijatra...u svakom slučaju probaj više odmarat,ako te uz leđa bole ruke onda je vratna kralježnica.ako su samo "leđa" onda tamo sad nešto neštima,a može bit da je sve ok.da si samo trebaš priuštit dobru masažu 8),ili par vježbica ubacit za gornji dio...ja si radim vježbe za vratnu svako jutro,i razgibavam vrat i ruke jer bole odvratno i pomogne ;) ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Opako zeza gornji dio
« Odgovori #2 : Prosinac 04, 2016, 18:43:01 poslijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Opako zeza gornji dio
« Odgovori #3 : Prosinac 04, 2016, 20:20:27 poslijepodne »
Ruke su ok,mada me ono prošle godine jedan jedini dan bolhela ruka. Ovo je sad točno mrvicu više kak je kopča grudnjaka. Idem zadnji dan fizikalnih na kontrolu,a i kod Lom moram pa joj budem napomenula i sigurno me bude polala na Rtg. Ovo mi se baš i ne čini da je prolazno.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Opako zeza gornji dio
« Odgovori #4 : Prosinac 07, 2016, 21:23:04 poslijepodne »
Možda previše forsiraš,ljudi dragi pa dajte usporite malo.Čemu toliko vježbanje pa toliko niti zdravi ne vježbaju  :P
ja mislim da bi za ljude sa ozbiljnim problemima sa kičmom 1-2 tjedno vježba bila optimalna.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Opako zeza gornji dio
« Odgovori #5 : Prosinac 07, 2016, 23:27:51 poslijepodne »
Draga, da ne umireš od straha, mislim da ti je to problem biomehanike i statike. Ja sam upozoren na isto i da je sasvim normalno. Javilo se 6 mj. post. op. Bolilo da sam mislio da će se sve raspasti, ali to je tako nakon operacije, pogotovo one moje jer se meni mora i gore poravnati. Probaj testirati bol sa dubokim disanjem u plućima (diži prsa) i vidi dokle ide bol refleksno. Meni su isto radikulopatije u tim razinama kao i tebi, ali to kada boli onda ima refelksiju u ruke i osjetiš bol gore. Kad je kod lopatica to je niže. Računaj da se post. op. svuda namještaju ligamenti. Mogla bi pomoći lagana masaža, opuštanje, odmor i nikako ne nošenje bilo čega ili spremanje po kući. Pusti ligamente i mišiće da se poslože. Ako jače zaboli, apoteku doma imaš. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Opako zeza gornji dio
« Odgovori #5 : Prosinac 07, 2016, 23:27:51 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com