Autor Tema: Epiduralna steroidna injekcija  (Posjeta: 35775 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Epiduralna steroidna injekcija
« : Veljača 14, 2017, 14:10:18 poslijepodne »
Da skratim pricu..danas sam bila na transforaminalnoj epiduralnoj steroidnoj injekciji..javim kroz par dana stanje..

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #1 : Veljača 14, 2017, 14:28:34 poslijepodne »
Jao buhtlice nemoj skratit priću.Znaš da ja trebam iči 2.3. Daj mi malo opiši postupak plizz,I u kojoj si bolnici bila? I kako je tekla priprema,te neke detalje ako ti nije teško :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #2 : Veljača 14, 2017, 14:36:44 poslijepodne »
Pretpostavljam da je buhtlica dobila injekciju u sakralni zglob a ne u korijen zivca koji smo mi ostali dobili ili cemo dobiti zbog bolova u nogama....

Kraljeznica.com forum

Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #2 : Veljača 14, 2017, 14:36:44 poslijepodne »

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #3 : Veljača 14, 2017, 15:02:50 poslijepodne »
Evo me natrag:))sorrry..bila kod fizijatra..koji je bia savrseno dobar..jako zadovoljna pristupom..znajnjem..svim...rekao da ce mi zbog iritacije zivca s1 koju imam..boliva u nozi..trnjenja..pozit lasegue znak....itd dati transforaminalnu epidur.steroidny injekciju u epiduralni prostor pripadajuceg zivca...ne sakroilijakalni zglob...slijedecih 8 dana pratim stanje pa kontrola...nikakve pripreme nisam imala..nisam ni znala da cu to dobit jer sam isla samo na pregled...ne znam tocno koliko je trajalo..ne dugo..pod kontrolim rtg aparata uvodi lijek..kortikosteroid i lok.anestetik. bol- od hrabre mene koju nikakd nista ne boli sa pragom visokim...sad boli sve..tako i to...bolilo me...ne strasno jer kratko traje...bas nekako nelagodno...al kazem da sam trenutno jako ranjiva pa mozda i zato...sat nakon toga sam lezala kod njih...kad sam bila ok isla kucj...sad 24 sata lezat..samo do wc.a...moram jos jedan put napisat...prezadovoljna sam pristupom..bila sam privatno....

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #4 : Veljača 14, 2017, 15:03:37 poslijepodne »
Pitajte sta vas zanima..ne znam jesam sve napisala

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #5 : Veljača 14, 2017, 15:25:42 poslijepodne »
Aha sad kuzim.... Pretpostavljala sam da si dobila u zglob kako ti je rekao neuro.... Sorry kriva procjena..

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #6 : Veljača 14, 2017, 15:52:16 poslijepodne »
Ma i ja sam izbezumljena...a kamoli neko drugi:)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #7 : Veljača 14, 2017, 16:48:38 poslijepodne »
Buhtlica,
ESI koji si primila je u dijagnostičke svrhe i djelovat će samo tih 8 dana pa ćete se dogovoriti za novu jaču ESI ili je to trajnija terapeutska doza?
Ja sam dobio terapeutsku dozu koja mi je držala oko 2 mjeseca, nisam trebao voditi nikakvu evidenciju, a sam postupak sam opisao ovdje:Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kolega s posla je dobio dijagnostičku dozu koja je držala točno 7 dana koliko su mu i rekli da će držati, a onda su mu predložili određeni operacijski postupak na osnovi bilješki koje je vodio.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #8 : Veljača 14, 2017, 17:32:05 poslijepodne »
Iskreno ne znam...

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #9 : Veljača 14, 2017, 17:46:12 poslijepodne »
Esi koju sam ja dobila sam morala nakon cca 10 dana javiti stanje..... Nekome pomogne, nekome ne.... Pretpostavljam da je I njoj tako.... Ocito iziritiran zivac pa da se smanje bolovi u nozi.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #10 : Veljača 14, 2017, 18:31:48 poslijepodne »
Sad dok sam ovo čitala malo ste me zbunili,oko tog terapiskog i diagnostičkog djela,vrhy ako nije tajna di si radio Esi.Može i na pm.Znam da to nije izlječenje nego samo metoda da se smanje ljekovi i po mogučnosti i bolovi.pročitala sam da je tebi bilo ok.nekih 90 dana,a i taj postupak koji si opisao su opisali i meni pa onda vjerujem da če mi raditi tako kao tebi,i još da mi smanji bol kud češ bolje,Nisu mi rekli dali trebam doći natašte i šta ponjeti,samo da ču biti u bolnici nekih 6 sati.( što može ovisit o 100 drugih stvari).Dan prije če me zvati sestra sa odjela pa ču ju pitati dali moram nositi čistu odječu i papuče? Jer mi to bedasto sve vuć za 6 sati bolnice :D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #11 : Ožujak 02, 2017, 13:01:27 poslijepodne »
Ljiljana jeli danas esi dan d?zao mi je sta nisam jucer pisala..sktoz sam zaboravila d aje danas...tila sam malo pozit energije poslat...kratko izvijesce-noga puno bolje od kad sam primila tu injekciju..jedino ostaje moj problem s ledjima...al sad radim obradu za nest drugo..nadam se da ce sve to bit nista:(( ljiljo hrabro i bit ce sve super...nadam se da ce pomoc  :);)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #12 : Ožujak 03, 2017, 12:18:05 poslijepodne »
Evo nadam se da se Buhtlica neće ljutiti ali napisat ču sami postupak ovdje ono čega se sječam. salu su me odvezli obučenu u piđami u 17:30.Nije mi bilo svejedno.nekakva trema,lakše mi je kad spavam,a oni to sve sami riješe.ljepo vas u vezu u salu prebacite se na njihov fensi krevet,ispod vas je spužva ispod kukova i prsne kosti,namjeste vas, spuste noge operu leđa,i onda krenu slikati i pozicionirati iglu,vidjela sam te slikice sve nešto crno bjelo,između ostalog ispituju vas gluposti di živite....i blablablaa,znam da mi je kirurg pršo rukom po svakom kralješku i potisko ga malo,kaže on meni i anasteziolozima vidi ovo koja skulioza u desno,dali ja znam da  ju imam,ja kažem da,piše na trg-u,i pita jesam išla nekad na neko vještačenje ???.kažem ne.Onda mali peckavi ubod,pa još par slikica,i odjednom se meni trzne noga skoći sama od sebe,a ja vičem nisam ja nisam ja ;D,kaže da zna da smo na pravom mjestu,i onda vam se razlije kao vruča voda po leđima kasnije se spusti i u but,bar je meni tako bilo.Tražili su da mićem nogama i jednom i drugom.i u 18h sam bila na odjelu,ležala još sat vremena ( trebala sam 2 ali nisam iz Zg.pa me pustili nakon sat i petnaest)
Sastav Esi-a: Je bio 80mg Solumedrola i 1ml 0.5% Marcaina.Ako sam nešto propustila,pitajte ;D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #13 : Ožujak 03, 2017, 21:05:18 poslijepodne »
Čitajući ove postove sad mi se malo "razbistrio" postupak ESI-a. Moja LOM je poslala E-uputnicu u Osijek, i sad mirnije čekam svoj red da me pozovu. Razgovarao sam osobno sa dr. Radošom i rekel mi je da bu  mi on to radil .... a i zasluge za to ima ddario nakon objave svog posta da u je "drugi puta" kada mu je baš on radio bilo puno bolje. Dali neko zna koliko puta je ddario bio kod dr, Radoša i koliko ga je mjeseci držala injekcija ESI-a. Svjestan sam da je čovjek  svaki slučaj za sebe, ali me to zanima jer to ulijeva nadu...

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #14 : Ožujak 03, 2017, 22:08:16 poslijepodne »
Koliko sam shvatila prva ga je drzala 10 mj, a  rekli su mu max 4.... Sad to valjda sve ovisi o covjeku.... Ne znam, nisam strucnjak.....
Mak drzim fige da I tebi upali....

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #15 : Ožujak 05, 2017, 11:17:13 prijepodne »
 Pozz!Evo i mene!Evo redoslijed...6.5.2015. prvi esi zahvat.Do odjela me dovezli autom,dalje sam išao pješke na štakama.Nakon ESI zahvata i par sati ležanja sam štake nosio u ruci kao ribičke štapove.Nije bilo nikakvih bolova samo sam taj dan morao odležati i sutradan je bilo kao da nikad nisam bio bolestan.Rekli su da će mi max trajat 4 mjeseca,međutim sljedeći zshvat je bio 31.3. prošle godine s tim da sam nekih mjesec i pol malo odgađo.Taj drugi zahvat nije radio dr.Radoš nego neka druga doktorica i bilo je jako loše.Stanje je bilo da sam trebao bit opet na štakama ali nisam si to mogao ni zamisliti.Na kraju 5. mjeseca sam bio na kontroli kog Radoša i dogovoreno je da će mi radit 23.6. što je i učinjeno.Taman se otvorii bazen kod nas i pitam ga kad mogu krenit s plivanjem,kaže on sutra.Sutra sam već bik na bazenu,dobro izgorio,a nakon par dana skakao u vodu sa zaletom..sad to zvuči ko da sam bio kod vrača,ali nije.Sve ovisi od organizma,ozljede a i od toga ko radi taj zahvat.Tako sam skužio...
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #16 : Ožujak 05, 2017, 11:21:27 prijepodne »
E da,zaboravio sam..sutra idem opet kod njeg na dogovor pa se nadam da će do kraja mjeseca bit novi zahvat jer me zna dobro šćapit zadnjih dva mjeseca...ovih 7 mjeseci je bilo super,a kad je znalo bolit to je bilo zbog mog pretjerivanja i neozbiljnosti..priznajem..
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #17 : Ožujak 05, 2017, 14:18:14 poslijepodne »
Dragi Dario. Puno ti hvala na iscrpnom opisu i izvještaju, sad mi je dosta bolje ( placebo Tvog pozitivnog iskustva )...
 Kad to čitaš, stvarno ispada kao da si bio kod vraća, ali se slažem i sa Tvojim mišljenjem da nije svejedno kakvo je stanje i dijagnoza i kralježnice, a i organizma, Ti si ipak mladić po godinama, jer mene mislim ipak malo zeza i "godina proizvodnje...
No Tvoj optimizam i "kako sam kaŽeš da si ipak bo malo "neposlušan" daje mi vjeru u dobar ishod postupka  kod mene... Javi kad ideš sada u postupak,,,!!!

Kraljeznica.com forum

Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #17 : Ožujak 05, 2017, 14:18:14 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com