Autor Tema: Kraljeznica.com i forum na kineskom Tabletu  (Posjeta: 6782 )

0 Članova i 49 Gostiju pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Kraljeznica.com i forum na kineskom Tabletu
« : Listopad 02, 2010, 00:52:38 prijepodne »
Malo da se pohvalim, a vjerujem da bi moglo biti korisno svima na forumu jer je korisno za citanje i surfanje u krevetu umjesto sjedenja.
Prije par mjeseci sam pisao kako je Apple iPad super stvar. Vjerujem da je vecina od tada vidjela iPad u medijima. Prodao se u milijunima komada. Trenutno puno firmi radi slicne uredjaje (HP, Samsung,...). Poceli su lagano stizati na trziste ali su dosta skupi.

Ja sam za mamu kupio kineski uredjaj slican Ipad-u ali manjih dimenzija i naravno manje cijene.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Preko Ebaya sam ga nabavio za 100 dolara ukljucujuci trosak dostave. Na srecu platio sam jos samo PDV.
Naravno rizik je bio da nece raditi ali malo sam se kockao.

Uredjaj nije jako brz i ekran je relativno mali ali za pocetnike i povremeno surfanje u krevetu nije los.
Cak i meni koji inace surfam s 10-15 prozora i dva internet preglednika u isto vrijeme moze posluziti za citanje i surfanje u horizontali.
Bilo mi je zao kad sam ga dao mami.  Namigujem

Vrlo bitna stvar je da se moja mama ranije nije koristila racunalima i internetom.
Prvo sam joj dao stari Nokia tablet od 4,13 inca koji isto ima ekran osjetljiv na dodir i jako se brzo naucila raditi na njemu.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Prije toga nije uspijela koristiti mis i obican laptop. Za starije ljude koji prvi put koriste racunalo koliko sam imao prilike vidjeti tesko je uskladiti ruku, misa, kursor i jos i citati tekst.
Tableti osjetljivi na dodir tako da su idealna stvar za prvo koristenje interneta.
Ako imate nekoga da vam moze donjeti neki tablet iz inozemstva preporucam kupovinu i koristenje.
Ili ako zelite nekome pomoci da pocne koristiti internet.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kraljeznica.com i forum na kineskom Tabletu
« Odgovori #1 : Listopad 02, 2010, 09:18:39 prijepodne »
Bojane jel ovo u biti moze sluziti i kao telefon ili je ovo samo neki mini komp ? Da odmah potrazim na Ebbay da uzmem...Naime ja se namjeravam uskoro podvrgnuti hirurgiji vjerujem da ce trebati ... :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Kraljeznica.com i forum na kineskom Tabletu
« Odgovori #2 : Listopad 02, 2010, 10:21:54 prijepodne »
Mislim da nijedan nece imati GSM odnosno da nece biti telefoni s tako velikim ekranima.

Ovaj uredjaj od gore nema mikrofon. Postoje drugi koji imaju kameru i mikrofon i moze se korisiti Skype.
Ovo je primjer sto sve postoji
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Ja cekam da se ovaj pocne prodavati
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Ta tvrtka godinama radi tablet uradjaje. Ima samo 480 grama.
Mislim da ce se na njega moci instalirati Skype.

Uglavnom uskoro na trziste dolazi jako veliki broj takvih uredjaja.
Treba jos samo malo pricekati. Tko ima novaca neka kupi iPad. Uredjaj je za sada tehnoloski znatno ispred drugih.
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2010, 10:31:36 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

 

Nagradne igre