Autor Tema: Bolovi nakon operacije hernije diska  (Posjeta: 39860 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Siniša27

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Bolovi nakon operacije hernije diska
« : Svibanj 29, 2017, 16:44:36 poslijepodne »
Evo na žalost moram reći da nakon dužeg vremena koje mi je trebalo da se odlučim na operaciju hernije diska l2l3, napokon sam se nakon cca 10 mjeseci odlučio za operaciju. Operiran sam prije 14 dana. Operacija je prošla odlično i treći dan sam otpušten doma. Nakon 10 dana mirovanja doma, odnosno minimalnog kretanja ( samo po stanu ), odlučio sam malo probati prošetati da vidim kakva je situacija, jer je bol prije operacije bila najprisutnija dok hodam ili duže stojim u mjestu. Nakon hodanja od cca 100 metara bol je polako počinjala identično kao i prije operacije. Mislio sam da je to reakcija jer nisam hodao, međutim svakim metrom daljnjeg hodanja, bol se pojačavala. Ista situacija se ponavlja i sutradan i prekosutra.
Znači li to da moram ponovo na operaciju ili što? 
Molim vas pomoć!

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #1 : Svibanj 29, 2017, 17:14:01 poslijepodne »
Rano je to jos za reci.... Svaki veci napor hodanje, vjezbanje izaziva bol sve dok se zivac ne oporavi... Proslo ti je tek 14 dana proslo probaj svaki tjedan povecavati minutazu... Neki dan sam stavila post koliko se smije hodati dnevno poslije operacije.
Samo polako treba vremena.....
« Zadnja izmjena: Svibanj 29, 2017, 18:25:42 poslijepodne Natali34 »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #2 : Svibanj 29, 2017, 17:48:09 poslijepodne »
Podigla sam danas Palexsiu...ništa strašno,malo su mo nekakvi crni balončići bili pred očima i suha usta. Bolove je smanjila donekle,ali nebih znala reći točno sad od prve tablete. Sad navečer ide druga,pa bi konačne rezultate mogla znati sutra. Hahahaa, ali sam gužvu napravila u ljekarni...komplicirano kao da oružje kupujem.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #2 : Svibanj 29, 2017, 17:48:09 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #3 : Svibanj 30, 2017, 07:48:59 prijepodne »
Tako je kako je rekla Natali. To sa operacijom kičme ne ide preko noći. Sumnjam da je preko noći bolje i sa bilo čime drugim, jer je to tkivo i treba vremena da zaraste, namjesti se i stabilizira. Za poslijeoperativni oporavak je iznimno bitno da bude polagan i bez napora da ne bismo sami izazvali pogoršanje ili neuspjeh operacije. Sada treba sve malo po malo, s time da dulje stajanje treba uvijek izbjegavati jer je to nešto što izazove bolove začas.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #4 : Svibanj 30, 2017, 11:25:38 prijepodne »
Siniša , ako te boli ponovo u živcima u stražnjici i nogama kao i prije operacije to baš i nije normalno. Pri operaciji bi trebao bit oslobođen živac i ti bolovi bi trebali poslje operacije nestat , mogu eventualno neki lagani bolovi u živcima tipa pečenje i trnjenje ostat ali nesmije bit identični bolovi kao prije operacije. Ja kad sam se lani probudila i kad su me stavili na noge , užasni bolovi na mjestu operacije ali živci u nogama i stražnjici koji su bolili prije operacije kao da te boli nikad nije ni bilo.ove godine drugi segment i nakon prvi operacije bol identična , otpustili su me iz bolnice kao to je normalno. Nakon par dana nazvala sam svog neura i dao mi je medrol jer da je možda upala a kad ni to nije pomoglo vratio me u bolnicu , napravio noviMR i bila je reekstruzija i Ponovna operacija. Nakon druge operacije ta bol je nestala a ostala je bol kroz neke živce bočno niz nogu. Zato ako ti je bol ista ili se još i pojačava nazovi svog neurokirurga i posavjetuj se s njim.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #5 : Svibanj 30, 2017, 15:09:06 poslijepodne »
Topalo naravno da postoji postoperativna bol u zivcima ili ono sto se zove ostecenje zivca, jos ako je kronicno kao moje onda naravno da boli.
Ukratko bol ostaje zauvijek al mora biti podnosljiva da mozemo funkcionirati.Rijetki su ti koji su bez boli.
Sinisa polako i dozirano sa kretnjama ili kontaktiraj neura da ti naprave kontrolni Mr....

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #6 : Svibanj 30, 2017, 16:52:07 poslijepodne »
Svaka od naših situacija je drugačija, svaka dijagnoza je za sebe . Nas je u sobi bilo 6 žena , tri odmah poslje operacije nisu osječale bolove osim naravno u predjelu operacije, dvije smo završile ponovo na operaciji zbog reekstruzije a jedna je srednje dobro, ostala joj ta bol u nozi i trnjenje. Tako je i meni sad nakon druge operacije. Očito je došlo do oštečenja živaca . Neuro kaže da će se to riješit rehabilitacijom a mene strah da je to nešto s čim ću Morat živit. Siniša nije loše kontaktirat svog neurokirurga a on će odlučit dali Radit kontrolni MR. Bilo bi dobro ali neće svaki neuro odmah to preporučit . Ja hvala Bogu imam dobrog neura pa je eto on odmah vidio da moja bol nije normalna i odmah me ponovo operirao.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #7 : Svibanj 30, 2017, 16:55:52 poslijepodne »
Siniša sad vidim da si ti isto operirao ka ja L2/L3. To je nakon L1/L2 najzeznutiji segment jer su tu još svi živci u snopu i usljed oštečenja može doć do paralize. Gdje si operiran?
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #8 : Svibanj 30, 2017, 22:39:02 poslijepodne »
Najzeznutniji je dio L5-S1 jer je to povezano sa mokrenjem, stolicom i tu se spajaju svi zivci u jedan (isijatikus) a S1 ide kroz cijelu nogu i on je dugacak 120 cm... a kazu da se zivac oporavlja jako jako polako i pitanje je dal ce se oporaviti...
I kod svakog ostecenja zivaca moze doc do paralize.
Makar iskreno mene nakon 3 tjedna od fuzije je pocela boliti desna noga i moj glavni neuro nije dao da napravim Mr jer je rekao da nema smisla jer je to sve frisko... al u dogovoru sa mladjim sam napravila Ct zbog sipki i sarafa i to je bilo ok.

Probaj se dogovorit sa neurom da ti da kortikosteroide jer je mozda upala, mozda Crp napraviti ili ak je LOM ok mozda ce ti ona sama to preporuciti... Ja dobila 2 pikice i ostalih 5 dana sam ih pila i upala se povukla...

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #9 : Svibanj 30, 2017, 23:48:08 poslijepodne »
Meni se upalio onaj grozni sarkoilijačni zglob i već se danima mučim kao pas. Sad više ne mogu niti ležati jer me boli u svakom stanju. Srećom da imam zalihu kortića pa sad idu u usta dok se to ne smiri. Ali, prema istraživanjima, 30% fuzija završi sa oštećenjem sarkoilijačnog zgloba pa je vjerojatno da će i za to biti operacija. To kad se dirne u kičmu sve se raštima. Bolje je kopati po pi... nego po kičmi! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #10 : Svibanj 31, 2017, 09:04:41 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni se upalio onaj grozni sarkoilijačni zglob i već se danima mučim kao pas. Sad više ne mogu niti ležati jer me boli u svakom stanju. Srećom da imam zalihu kortića pa sad idu u usta dok se to ne smiri. Ali, prema istraživanjima, 30% fuzija završi sa oštećenjem sarkoilijačnog zgloba pa je vjerojatno da će i za to biti operacija. To kad se dirne u kičmu sve se raštima. Bolje je kopati po pi... nego po kičmi! :D

Da moram na jos jednu operaciju mislim da bi zviznula..... Vec mi je pun kufer bolovanja, bolova, fizikalnih i onih bakica I dedeka koji sa mnom vjezbaju..... Ne mogu ih vise vidit....

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #11 : Svibanj 31, 2017, 11:57:57 prijepodne »
Nisam doktor znam samo šta mi moj neuro kaže. On je rekao i sedam drugih kod kojih sam bila da sam lani dobro prošla da nisam ostala paralizirana a imala sam i inkontinenciju koja je operacijom l1/L2 srećom riješena. Sad još imam dve protruzije L4/L5 i L5/LS1 ali doktor kaže da sad nisu strašne i da od njih ide taj ishijatikus i može eventualno Ostat padajuće stopalo ali da od ta dva segmenta nemogu ostat paralizirana pa da možemo pričekat i vidjet kako će se situacija razvijat. Nadam se da znaju šta govore. Ako ovi kralješci gore popuste navodno sljedi fuzija.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #12 : Svibanj 31, 2017, 13:41:58 poslijepodne »
Kralješci gore su opasni za paralizu. Oštećenje živaca u Th-11 sigurno izaziva paralizu. Zato je meni i sama operacija imala rizik paralize, ali je neliječenje imalo i rizik od smrti. Ako je Frida Kahlo imala 35 operacija prije 100 godina i to je čak izdržala, onda ja računam da mogu izdržati do 5 operacija. Fuzija je jako teška, ne znam kako ću izdržati još jedno "nadoštukavanje", a za kuk i zdjelicu mi svi kažu da je bolje da to operiram mlad, jer starci obično brzo umru.
I meni se isto gadi gledati starce. Najgore mi je kad guraju nos tamo gdje im nije mjesto ili se iživljavaju. Na meni se tako dobro iživljavao jedan čića na fizikalnoj da kako sam ja u lošem stanju, a on je sav fletan i spretan, dok mu nisam rekao da neka pazi srce da ne dobije infarkt dok vježba. :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #13 : Svibanj 31, 2017, 13:50:28 poslijepodne »
Legendo....
Ja se danas rijesila staraca I sutra krecu vjezbe 1 na 1.... Iskreno vise ih nemrem smisliti....
Danas u cekaoni vadi baba rucnik I stavi ga na mene, ja je blijedo pogledam a veli ona meni pa sam da si poslozim stvari.... Alergicna sam vise na njih,  ovi u bazenu su mi ok al ovi na vjezbama horror...

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #14 : Svibanj 31, 2017, 14:00:02 poslijepodne »
Meni su bili neizdržljivi u toplicama u bazenu, jer je trebalo oko sat vremena čekati na hidromasažu. Onda bi za tu istu hidromasažu, koja je meni trebala odmah i sad se čekalo i čekalo, a oni svi pošlihtani i ne možeš plivati. Pa dvije babe počnu kako mladi neće raditi i prave se da imaju problema i oni stari ne mogu godinu dana doći na red, a zaradili... Joj, tako mi je došlo da ih udavim. Na kraju sam prestao na to ići jer se predugo čekalo, a u bazenu sa 33 C isto postane hladnjikavo ako se ne pliva.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #15 : Svibanj 31, 2017, 15:09:18 poslijepodne »
Ovaj moj bazen je 27 a da je previse mislim da bi crkla od vrucine..... Nekako vise ne podnosim vrucinu , volim toplo al pak niti pretoplo.

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #16 : Svibanj 31, 2017, 16:00:03 poslijepodne »
Meni je bazen bio na 30 i to mi je bilo ok, ali su se stariji bunili da je hladan ali oni su bili stalno uz šipku i pričali ali kad plivaš to je ok temperatura. Jedan dan im je bio neki kvar na sistemu i digla se temp na 33 , ja sam mislila da ću iskočit iz svoje kože. Valjda svatko od nas različito podnosi temperaturu. Henrik tebi su radili fuziju i šta sad bi radili ponovo fuziju na lumbalnim segmentima? Šta to je moguće,mislim mogu dvije fuzije u nizu? Koliko će ti između Ostat zdravih kralježaka?
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #17 : Svibanj 31, 2017, 16:13:04 poslijepodne »
Moguće je nadoštukati od L2 do kraja dokle ide, mislim da je do S1 ili S2. Neurokirurg je rekao da treba proći cca 2 godine od prve operacije da se to stabilizira dovoljno da mogu ponovo po tome čačkati. Između ne smije ostati ništa. A i sada su ti kralješci nefunkcionalni. I zbog toga su sad ti kukovi i ovaj grozni zglob kod trtice pod opterećenjem pa se upale i to fakat grozno boli. I još imam simptome upale kao da imam rak. Umorim se za 5 min od ničega.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi nakon operacije hernije diska
« Odgovori #17 : Svibanj 31, 2017, 16:13:04 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com