Autor Tema: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici  (Posjeta: 58651 )

0 Članova i 78 Gostiju pregledava ovu temu.

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« : Veljača 17, 2009, 10:40:44 prijepodne »
Pozdrav svima,
pokusala sam naci na forumu ime nekog splitskog doktora ali nisam uspjela. Molila bih da mi netko preporuci dobrog specijalistu koji bi mozda mogao pomoci mojoj mami. Ona se vec pola godine bori sa jakim bolovima i vec jako dugo uzima teske analgetike da mi mogla funkcionirati. Prosla je sve preglede ali joj nitko nista nije objasnio. Dobije nalaz i posalju je njenoj doktorici opce prakse koja se u to ni nerazumije i rezultat budu ili nove tablete protiv boli ili ponovljena fizikalna terapija koja joj uopce ne pomaze, dapace samo je jos vise poslije boli. Ne bole je samo ledja vec i drob te noge... Kad je napravila CT doktor joj je samo rekao da je nalaz ocajan, tj. da je kicma skroz kriva ali da s tim moze zivjeti jako dugo...kakva je to nebuloza! Ona ima takve bolove i rekla mi je da ako se s tim mora pomirit da ce se ubit nego nastavit takav zivot. Presla je na cepice da joj zeludac ne propadne ali ni cepice ne moze stavljati beskonacno dugo jer moze prokrvariti i sta ja znam sta vec.
Ne stanujem blizu nje, u drugoj sam drzavi tako da nalaze nemam kod sebe i ne mogu vam ih napisati. Svaki dan razgovaramo i svaki dan je isto, nekakva struja ili vakum na teraiji joj nisu pomogli...za operaciju navodno nije jer joj ni operacija nebi pomogla. Kad je nesto pitam, kaze ne znam jer joj niti jedan doktor nije konkretno objasnio u cemu je problem! E da, famozni doktor koji je radio CT je rekao "to vam je osteoporoza" a radila je preglede iskljucivo za osteoporozu i ti su nalazi rekli da nema osteoporozu. Jel osteoporoza moze uzrokovati takve boli?
Inace sve je pocelo prije pola godine kada se ujutro razgibavala ( redovito je svako jutro radila lagane vjezbe). Rasirila je noge i nagnula je trup naprijed i tada se culo "krc" i od tada je boli.
Molim ime nekog strucnjaka koji ce pogledati sve nalaze i objasniti joj sto je i sta se moze napraviti ili ocekivati.
hvala

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #1 : Veljača 17, 2009, 14:07:58 poslijepodne »
Manuela, na ovo će ti pitanje najbolje odgovoriti naša Kokolina. Gledaj da tema ostane na površini (na naslovnici), tako da je Kokolina vidi kad dođe.
Operacija L4/L5 2007. godine

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #2 : Veljača 19, 2009, 11:43:33 prijepodne »
Mama je jucer bila kod nekog fizioterapeuta Tadina. On joj je cini se sve objasnio i rekao da ima na kraljeznici nekakve "ljuskice" koje iritiraju zivac/ce. Radio je s njom nekakvu terapiju pa smo sad u iscekivanju hoce li pomoci.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #3 : Veljača 19, 2009, 21:54:18 poslijepodne »
Moja sestra (pegula na ovom forumu) je bila nedavno na pregledu kod dr Busica i jako joj se svidio jer joj je sve lijepo detaljno objasnio (cak joj je i crtao). Za njega i dr Bulovica (kod kojeg je prosli tjedan operirana moja prijateljica) kazu da su dobri. Za dr Tudora nisam cula bas najbolje price.

Eto, to je sve sto znam o neurokirurzima u Splitu.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #4 : Veljača 20, 2009, 13:23:10 poslijepodne »
Pozdrav Manuela. Vrlo je teško biti "pametan" sa tako šturim podacima. Bol u trbuhu kod žena starijih  od 50 godina zahtjeva obradu abdomena u smislu isključenja bolesti unutrašnjih organa  žuč, crijeva, gušterača, bubrezi,ginekološki organi,(Ultrazvuk abdomena, kompl lab obrada, imunološko-reumatol.obrada,onkomarkeri koji se vade iz krvi, pregled ginekologa ako treba CT trbuha , istovremeno se vrši obrada lokomotornog sustava (Rtg Th i LS kralješnice te zdjelica s kukovima), živaca (EMNG,neurolog) te krvnih žila (Dopler ultrazvuk krvnih žičla nogu). Kad se to sve izvrši podvuče se crta i vidi što se dobilo. Osobno bih krenula od UZ abdomena,ginekološkog UZ i preghleda ginekologa,Rtg kralješnice i zdhelice te onkomarkera i laborat obrade.To sve može biti gotovo u tjedan dana nakon toga prehled neurologa. Ako su sve pretrage vratile priču na kralješnicu, a imate podatak o mikrotraumi ujutro pri vježbi, već običnim RTg kralješnice, CT  ili MRI kralj.vidjeti će se da li je došlo do kompresivne frakture kralješka uzrokovanom osteoporozom. U tom slučaju terapija je hiperekstenzijska ortoza Jewet (nešto poput trouporišnog steznika) što se nosi 3 mj, bolove kod tih prijeloma najlakše se kupira Myacalcic sprejem (kalcitonin u spreju koji se aplicira u nosnice) Već sam steznik značajno umanjuje tegobe, mirovanje 2-3 tjedna a potom fizikalna terapija(TENS,magnetoterapija,IFS...). Svakako treba napraviti detaljnu obradu kako sam gore navela. Ako je bol iz živca, neurogena bol koja zna biti užasno jaka dolazi u obzir Gabapentin-Katena ili Neurontin što će svaki neurolog preporučit ako isto dokaže.Koji doktor je dobar i iskusan neurolog dr Cindro-Vrebalov u KBC Split Križine koji radi pregled i EMNG, može i privatno u Poliklinici Sunce,  ginekolog dr Mimica privatno.

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #5 : Veljača 21, 2009, 18:22:03 poslijepodne »
hvala Kokolino! Mama je odavno napravila sve moguce preglede, cim je bol nastupila prije cca. pola godine. Kako je prezivjela rak dojke odmah se prepala najgoreg ali to na svu srecu nije. Svi organi su u redu. Svi ti bolovi u trbuhu su ocito nekakva refleksija boli u kraljeznici ili od tableta koje uzima. 
Jedino pozitivno sto sam danas saznala je da je bila kod nekog gospodina Pere (prezime ce mi naknadno javiti), inace makedonac koji je u mirovini i radio je navodno u vise bolnica i izvan bivse Jugoslavije. Napravio joj je nekakvu terapiju i evo vec drugi dan mama je bez tableta! Znaci da se bol vidno smanjila. Jako sam sretna zbog toga jer je to prvi pomak nakon 6 mjeseci. Ide iduci tjedan opet na terapiju kada ce mi reci prezime doktora i nesto vise o samoj terapiji. 

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #6 : Veljača 22, 2009, 14:14:33 poslijepodne »
a mene je nakon gospodina Pere još više bolilo...Al nekoliko članova moje šire obitelji su jako često u Pere i zadoboljni su...Sad, moje mišljenje je da je njima dobro da nebi tako često morali ić, al...
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #7 : Veljača 22, 2009, 15:15:50 poslijepodne »
I meni je, kao i sestri Peguli, nakon gosp. Pere bilo losije.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #8 : Veljača 22, 2009, 19:23:49 poslijepodne »
Manuela mislim da će to najprije biti od kralješnice refleks i mene bolu bubrezi kad me boli kralješnica a kad mi je u stanju mirovanja onda me ni bubrezi ne bolu to je moje mišljenje

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #9 : Veljača 23, 2009, 14:41:32 poslijepodne »
nakon dva dana malih bolova mamu danas opet jako boli. Inace osijeca nekakvu nesigurnost u nogama. Ima osijecaj kao da bi joj se mogle "osjeci". Pretpostavljam da je i to povezano sa svime. Otisla je na bolovanje jer se sada i boji voziti auto s obzirom a te noge. Jel tko cuo za fizioterapeuta Tadina? On joj je rako da ima te nekakve "ljuskice". Ja sam si to zamislila kao kad reklamiraju sampone za ispucanu kosu pa prikazu ispucanu vlas. Jel to slucaj sa kraljeznicom da povrsinski popuca i stvori te "ljuskice" ? Ima li kakva terapija za to? Ja sam mali padobranac u svemu ovome. Zao mi je sto vi svi imate bolnu kraljeznicu i sto ste "strucni" u svemu ovome. Ja osim vas nemam koga pitati.
pozdrav svima i zelim vam dane bez boli!

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #10 : Veljača 25, 2009, 18:24:26 poslijepodne »
mama je danas bila na preledu kod nepoznate osobe. Naime jedino sto zna je da su na radiu razgovarali o problemima s kraljeznico, hvalili se kako ljudima pomazu i ostavili broj telefona. Mama je nazvala, rekli su da je Euromedika i da dodje na pregled u 17 sati sa svim nalazima. Tamo nije pisalo ime doktora niti se gospodin predstavio ali kada je vidio nalaze rekao je da je davno trebala na operaciju, da kakva fizikalna terapija, da moze ostati nepokretna i da joj oni ne mogu pomoci! Mozete misliti kako je sad njoj a i meni! Otisla je u soku a da ni nezna ime te osobe. Ali imao je danas ujutro emisiju na radio Splitu. Rekao joj je takodjer da treba odmah u Zg na pregled ali nije rekao konkretno sto i gdje. Ja sam sad isto sva ljuta. Mozda je to neki sarlatan koji se pravi pametan ali nas je posteno prepao.
Mama ce sutra provati preko veze doci do drugog neurokirurga jer je vec kod jednog bila i on joj je rekao da nije za operaciju i da s tim moze zivjeti 100 godina. zabrinute smo jer je posljednje vrijeme noge ne slusaju. 

GSM

  • Gost
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #11 : Veljača 25, 2009, 18:53:06 poslijepodne »
Idite drugom i (osobna) preporuka mladjem doktoru...

Npr. Dr. Saftić ili Prof. Rotim iz KB Sestara Milosrdnica. S njima ne mozete pogrijesiti.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #12 : Veljača 25, 2009, 20:01:14 poslijepodne »
manuela karatko i jasno puno je šarlatana i u ZG danas sam primio iz prve ruke vjesti da i tamo uzimaju mito,.dalje nećemo o tome jer nije tema  o tom a ujedno nemam konkretan dokaz osim prijateljeve rijeći koja nažalost na sudu ne prolazi ako optužuješ javno.Moj savjet ne slušajte baš sve i svašta i ja sam slušao al sam se sad razočarao u neke stvari :'( :'( :'( :'(

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #13 : Veljača 26, 2009, 14:57:33 poslijepodne »
Prilično neozbiljno od Vaše mame da ide na osnovu radio emisije nepoznatom čovjeku.

GSM

  • Gost
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #14 : Veljača 26, 2009, 15:06:31 poslijepodne »
Pa da, ima i tu istine, ali vjerujem da ni oni vise ne znaju sto rade i kome bi se obratili, pa hvataju svaku slamku bez obzira na imena...

Znam kako je nama bilo, pa se poistovjecujem s njima :)

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #15 : Veljača 26, 2009, 18:51:11 poslijepodne »
evo mi je brat prepisao nalaz na mail pa molim kokolinu ili nekog strucnog da mi kaze nesto o tome i jel mislite da je to za operaciju
"CT L / S kralješnice:   Kod CT i 3D rekonstrukcija L / S kralješnice vide se spondilo degenerativne promjene sa izraženom lijevostranom skoliozom, uz torkvirane kralješke.  U visini segmenta i.v. prostora L2-L3 ne vidi se protruzije diska.  U visini segmenta i.v. prostora L3-L4 vide se spondilo degenerativne promjene, poglavito malih zglobova, uz dorzo medijalnu protruziju diska.  U visini segmenta i.v. prostora L4-L5 vide se spondilo degenerativne promjene , Fickov znak, sužen i premošten i.v. prostor sa dorzo medijalnom disk-osteofitozom.  U visini segmenta i.v.prostora L5-S1 vide se spondilo degenerativne promjene sa trnastim osteofitima pokrovnih ploha uz dorzo lateralnu obostranu protruziju diska sa dorzo medijalnim disk-osteofit kompleksom. Vidi se osteoporoza svih prikazanih kralježaka, trabekularne građe.

hvala

GSM

  • Gost
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #16 : Veljača 26, 2009, 18:53:50 poslijepodne »
Ako si u mogucnosti skeniraj/uslikaj te materijale...

Osobno ti ne mogu pomoci, ali svaki doktor zna da nije sve onako kako pise. Slikovni nalaz je jedini bitan.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: molim preporuku za dobrog doktora u Splitu i blizoj okolici
« Odgovori #17 : Veljača 26, 2009, 22:53:29 poslijepodne »
Manuela, nije čudo da je boli: osteoporoza + višestruke protruzije diska. Nisam stručnjak, ali ja bih na vašem mjestu hitno zatražila ozbiljan pregled kod nekog stručnjaka.
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2009, 22:55:53 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

 

Nagradne igre