Autor Tema: Peharec 2. put  (Posjeta: 15671 )

0 Članova i 33 Gostiju pregledava ovu temu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Peharec 2. put
« : Kolovoz 28, 2009, 23:29:43 poslijepodne »
Faustina,

Vidim da da bi rado izbjegla operaciju i to je razumljivo. I sam sam prolazio to razdoblje. Što se tiče terapija, u HR se po bolnicama rade terapije koje su doslovno niš koristi jer su jednostavno zastarjele. Jedini koji u HR zna mnogo o terapiji kralježnice jest dr. Stanislav Peharec iz Pule i već je na forumu bilo puno pisano o njemu.
 Dvotjedna terapija je skupa, oko 5000 kuna, s tim da još moraš riješiti smještaj u Puli...

Na tvom mjestu bih išao tamo i probao pa onda vidi...

« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2009, 09:45:26 prijepodne bojan »
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #1 : Kolovoz 28, 2009, 23:46:39 poslijepodne »
Molio bi nekog da mi kaže što je Stanislav Peharec,da li je on ortoped, fizijatar, i zbog čega su njegovi tretmani skupi da li su iz razloga što je za Pok.Dr.Franju Tuđmana pravio patike kao i za Gorana Ivaniševića.Iskreno prije rata nikad nisam čuo za tog čovjeka.Odmah da naglasim ne sumljam u njegove sposobnosti al eto zanimaju me dubijoze,možda neko zna više ;)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2009, 09:46:12 prijepodne bojan »
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #2 : Kolovoz 29, 2009, 08:05:44 prijepodne »
Stanislav Peharec je po struci dr. sc. dipl. somatoped. Taj smjer je završio na defektološkom fakultetu u Beogradu

Pa normalno da prije 20 godina nisi čul za njega. Vjerojatno se čovjek još školoval ili radil na tome da postane poznat
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2009, 09:45:54 prijepodne bojan »
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #3 : Kolovoz 29, 2009, 08:35:27 prijepodne »
Draga Faustina,

Peharec je i doktorirao 2007. na biomehanici kralježnice, pisala sam već dosta o tome i o terapijama jer mislim da sam zadnja bila kod njega pa se ne bih jako ponavljala. Uglavnom došla sam u katastrofalnom stanju i vratio me u stanje funkcioniranja tako da sam dva tjedna nakon Pule polako otišla na posao, radila vježbice koje mi je dao i svakim danom mi je bilo bolje.
E sad, mislim da svakako trebaš napraviti MR i onda vidjeti što dalje. Sam pregled kod Peharca je 350 kuna, stvarno se isplati jer ti snimi kralježnicu i znaš u kakvom si stanju i onda imaš nekoliko opcija, ili da ostaneš 2-3 tjedna (dnevno je 400 kuna, subota 350) i obaviš fizikalnu terapiju (struje, magnet, masaže, bazen, vježbe) ili da ti preporuči vježbice pa ih radiš kod kuće.
Osobno imam dobro iskustvo što ne znači da sam se definitivno izvukla bez operacije, mislim da je nas četvero s foruma bilo u Puli, dvoje se odlučilo za operaciju ali vjerujem da se slažu da im je terapija bila dobra, barem su u boljem fizičkom stanju otišli na operaciju.
Ako ti bude trebalo više informacija tu sam.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2009, 09:46:26 prijepodne bojan »
L5/S1 ekstruzija

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #4 : Kolovoz 29, 2009, 09:44:35 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Molio bi nekog da mi kaže što je Stanislav Peharec,da li je on ortoped, fizijatar, i zbog čega su njegovi tretmani skupi da li su iz razloga što je za Pok.Dr.Franju Tuđmana pravio patike kao i za Gorana Ivaniševića.Iskreno prije rata nikad nisam čuo za tog čovjeka.Odmah da naglasim ne sumljam u njegove sposobnosti al eto zanimaju me dubijoze,možda neko zna više ;)

Ova tema je obradjena vec nekoliko puta

Poliklinika Peharec u Puli
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Što raditi u akutnoj fazi - mirovanje ili terapija?
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Peharec
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2009, 09:46:39 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

faustina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
    • Email
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #5 : Kolovoz 29, 2009, 12:58:37 poslijepodne »
Ja ne mogu vjerovati gdje sam ja bila do sada da me prije nije bilo na ovoj stranici i ovom forumu...stvarno ne mogu vjerovati da ste se u tako minimalnom roku potrudili dati mi toliko informacija i savjeta...jer kad ja postavim neko pitanje negdje, već i zaboravim da sam i gdje pitala dok dobijem neki odgovor, a da ne velim da mi više i nije koristio....idem sada sve to u miru pročitati...što se tiče Peharca, sad sam se prisjetila da je moj brat nekada išao kod njega sa svojim problemom koljena...kad bih mu rekla on bi me odmah tamo odpeljao jer imam najboljeg brata na svijetu, a sigurno će mi i fin. pomoći...idem sad čitat što mi sve pišete....kako je iznenađujuće da su toliki ljudi uz mene koji me uopće ne poznaju...ah, odmah mi je sve lakše...više mi niti operacija ne izgleda kao nešto zastrašujuće i zato volim vas najviše na svijetu...idem sad čitati što mi pišete...

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #6 : Kolovoz 29, 2009, 14:14:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Stanislav Peharec je po struci dr. sc. dipl. somatoped. Taj smjer je završio na defektološkom fakultetu u Beogradu

Pa normalno da prije 20 godina nisi čul za njega. Vjerojatno se čovjek još školoval ili radil na tome da postane poznat
Supermen čuo sam za njega al za njegove dr.mr.sc.mag itd titule nisam dobro si spomenuo da je 2007 godine završio.
Eto zaključavam ovu temu i ostajem u  uvjerenju da on protruzije nemože lječiti,ko misli da može neka ide i nek plača.Puno uspjeha u radu Gosp Stanislavu peharcu želi njegov prijatelj bez obzira na njegove titule ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #7 : Rujan 08, 2009, 11:00:31 prijepodne »
Molio bi da ovo ne shvatite kao reklamu za Peharca, i da ponovo ne širimo raspravu o njemu, ali mislim da vrijedi pročitati:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2009, 11:08:52 prijepodne Joško »
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Peharec 2. put
« Odgovori #8 : Rujan 08, 2009, 11:27:38 prijepodne »
Pročitala sam i jako me se dojmilo što sam dr.Peharec ne obećaje kule i gradove već naglašava da sam pacijent mora aktivno sudjelovati u terapijama i promijeniti svoje životne navike a ne se vratiti starom načinu života.I također čini mi se da naglašava da odmah kaže pacijentu da li mu može pomoći,što je jako pošteno od njega,to jako rijetko koji privatnik hoće reći a bila sam ih kod puno,uglavnom ih sve zanima zarada i za svaku dijagnozu primjenjuju isti pristup-što nikako nije logično.

 

Nagradne igre