Autor Tema: Poliklinika Peharec u Puli  (Posjeta: 45769 )

0 Članova i 56 Gostiju pregledava ovu temu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Poliklinika Peharec u Puli
« : Rujan 02, 2008, 16:05:23 poslijepodne »
Vidim na forumu da ama baš nitko ne spominje daleko najvećeg stručnjaka za kralježnicu u Hrvata a i šire.
Dr. Stanislav Peharec je poznat široj javnosti kao vrstan sportski liječnik i jedan od onih koji uspiju kada i svi liječnici ovog svijeta dignu ruke od pacijenta.
Ja sam vukao nogu jedno godinu dana i bio na 3 Brufena dnevno. Išao na terapiju u bolnice, što se na kraju ispostavilo kao gašenje vatre sa benzinom.

MRI je pokazivao 6mm herniju na L5-S1. O intenzitetu bolova je već dosta napisano ovdje pa neću nikoga daviti s tim. Neurokirurg mi je rekao da me nema smisla operirati sve dok mi nisu ugroženi mokraćni putevi i dok mi se ne pojavi trnjenje nogu.

I kad su bolovi postali jednostavno neizdrživi, pukao sam, nazvao neurokirurga i rekao mu da ako treba neka me reže po pola. On je onda rekao ok i neka dodjem na operaciju.

Kolega s posla mi je rekao da ne budem lud da odem na operaciju dok ne probam najbolju terapiju u državi.

Na prijedlog prijatelja sam izdvojio neke novce i otišao u Pulu na pregled i 20-dnevnu rehabilitaciju.

Došao sam vidno šepajući, a otišao igrajući nogomet. Naravno, promjena životnih navika je najbitnija u cijeloj priči.

Terpija košta 300 kuna dnevno + smještaj + prijevoz + hrana.

Ako netko traži dodatnih informacija neka slobodno napiše i rado ću mu odgovoriti.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #1 : Rujan 02, 2008, 16:45:12 poslijepodne »
Izvrsno iskustvo. Molim te navedi nam koje si sve terapije imao?Da li ti jer dr Peharec vršio kakvu dijagnoastiku ili si ti samo donio svoju med dokumentaciju? Napiši nam kontakt tel i adresu.Čini mi se da je to bio Hotel Histria u Puli?
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2008, 16:51:35 poslijepodne kokolino »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2008, 09:42:12 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Doktor ima svoju kliniku, nije više smješten u hotelu Histria.

Kod njega je uputno doći sa medicinskom dokumentacijom od prije ali njie uvjet. Pregled košta 300 kuna. Traje jedno 30-45 min. Njemu je dovoljno pogledati pacijenta i već m je mnogo toga jasno. Veliku ulogu igra FPR pretraga koja ispituje stanje mišića i određuje daljnji tijek terapije.

Naravno, svaki pacijent je individua za sebe, pa se tako i način liječenja "pika" prvih par dana, mada Peharec u većinu terapije pogodi iz prve.

Terapija traje jedno 6 sati dnevno. Ja sam došao u takvom stanju da me je bilo ružno za gledati.

09.00 Vježbe sa fizioterapeutom u bazenu.

10.00 Medicinska masaža + stretching (ključni dio terapije)

10.30 VISS - stroj koji šalje mikrovibracije duboko u leđne mišiće + struje

11.30 Manipulacija lubalne i torakalne kralježnice (osobno Peharec)

12.00 - 13.00 Pauza za na kavu   :)

13.00 - 15.00 Rad u teretani, specijalne vježbe za jačanje trbušnih mišića, 300 kom po treningu.


Moja terapija je trajala 20 dana (minimalno) i riješio sam se bolova. Naravno, rezultat koji se postiže terapijom je normalan suživot sa diskus hernijom. Ona je i dalje tu, samo više ne boli i ne pričinjava poteškoće pri svakodnevnom životu.

Intersantno je da tijekom pregleda i 20 dana terapije, nijedan jedini put Peharec i njegovo osoblje nisu spomenuli riječi poput kralježnica ili disk. Svi su govorili o mišićima. Kod mene je FPR-om utvrđeno da su mi mišići lijeve strane leđa u cijelogodišnjem konstantnom grču i kada bi sad otvorili da vidimo kakve su boje bili bi u potpunosti bijeli. Dakle, plan je bio da se intenzivnom akcijom na te mišiće dobije neko rasterećenje odnosno da se masira najjačim tehnikama. Moram reći da je taj dio kod fizioterapeuta Irijana bio pakleni. Meni su leđa još dugo nakon terapije bila plava i zelena od podljeva, ali se kasnije pokazalo kao ključno i kao jedini ispravni put. Nakon desetak dana (koliko treba da se pokaže rezultat), ako se postigla ujednačena opuštenost leđnih mišića, onda se na spomenute trbušnjake u teretani odmah dodaje i jačanje leđnih mišića.

Nijedan jedini pokret na terapiji se ne napravi bez nadzora fizioterpeuta, a oni nisu nimalo ljubazni :). Ponekad prilikom trbušnjaka dođe do krize kada bi rado stao, ali on stoji iznad tebe i samo ti kaže: - Crkni, trute, ako ne možeš više!! ....da ne zaboravim da se taj tretman i naplaćuje 300 kuna dnevno :). Takav pristup ipak budi određenu motivaciju u ljudima što je dokazano.

Ja svoje zdravlje dugujem dr. Peharcu, bez obzira što sam to platio, agonija koja je završila bez operacije je naprosto...

Pozdrav Svima,
Davor

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #3 : Rujan 04, 2008, 11:47:17 prijepodne »
Svaka čast dr.Peharcu i njegovom osoblju,pošto živim u okolici Pule,znam di je klinika i koliko se naplačuje.
Svaka medalja ima dvije strane,nisi prvi slučaj za koji sam čuo (u direktnom razgovoru s pacijentom,a ne rekla-kazala) o ozdravljenju nakon hernije diska,ali isto tako sam čuo i neke koji su i nakon tretmana u poliklinici Peharac morali na operaciju,jer nije bilo druge.
Iste takve pohvale sam čuo i za kiropraktičare,hvalili su ih ljudi koji su "čudotvorno" ozdravili,ja sam promjenio tri kiropraktičara i kod svakog sam odradio cijeli tretman,pa ipak niš od toga.
Isto tako su mi neki bivši pacijenti hvalili ortopedsku kliniku Biograd na moru i njihov tretman,probah i to,ali i njihov tretman je bio kratkoročan.
Svi smo mi slučaj za sebe i kao što negdje već napisah,nije svaka hernija ista,1 mm hernije lijevo ili desno može činit razliku između "čudotvornog" ozdravljenja i neizbježne operacije,a ponekad i operacija je kratkotrajno riješenje,jer iz XY razloga hernija se vrača (rehernija).
Gle šta se tiče mišiča,kako leđnih,tako i trbušnih,ja kao bivši vrhunski sportaš, redovito sam održavao formu,te nisam nikad,ponavljam, nikad imao problema s leđima i baš u vrijeme kad me to ulovilo, bio sam u odličnoj  formi.
I danas,bez obzira na trogodišnju golgotu i godine imam impozantnu figuru,iako je to daleko od onog šta sam bio prije dana X,te ljudi na prvi pogled ne bi nikad rekli da bolujem od lumboišijalgije ;D
Redovito vježbam,a te vježbe ja zovem "babskim" vježbama,ali to su jedine vježbe koje si sad mogu "priuštiti",te pješačenje i plivanje me donekle održavaju u formi ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #4 : Rujan 04, 2008, 13:04:44 poslijepodne »
Davore, nadam se da si i dalje dobro, jos jednom zahvaljujem na svim informacijama.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vidim na forumu da ama baš nitko ne spominje daleko najvećeg stručnjaka za kralježnicu u Hrvata a i šire.
Dr. Stanislav Peharec....
Kako da ne, doduše ne u ovoj rubrici (Vidi: Ja sam novi/a).
Inace, cijena je ove godine porasla na 400kn dnevno.  >:(

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #5 : Rujan 04, 2008, 13:54:15 poslijepodne »
Poboljšanja kratko traju , a operacija te svejedno čeka.

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #6 : Rujan 04, 2008, 14:11:31 poslijepodne »
I da zaboravio sam dodati . Koliko god da sam ukočen i da mi netko kaže crkni trute , razbio bi mu glavu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #7 : Rujan 04, 2008, 14:29:14 poslijepodne »
Darko09,

Ja se već godinu dana dobro osjećam, naravno nisam najboljim ali mogu normalno funkcionirati. Sto se tiče operacije, ona me neće napraviti ponovno sposobnim da igram nogomet, a u takvom sam stanju i sad.

Sto se tiče "truta", ja podržavam tu ekipu sa tim načinom, jer me je moje "trutsko" ponašanje i dovelo do toga stanja u kojem sam bio. I trebalo me je izvrijeđati još puno jače nego što su oni to činili jer sam to potpuno zaslužio.

Pozdrav
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #8 : Rujan 04, 2008, 16:10:19 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da,nismo svi jednaki nekom opsuj majku on će se smijati ha,ha,ha... drugom opsuj majku on će ti zabosti nož u leđa.Svatko u svom srcu to drugačije doživljava.Ali je činjenica da jedan osmijeh puno znači,pristup pacijentu,da ga se sasluša i da mu se kaže što mu je u stvari a ne da ga se tretira kao životinju ili pokusnog kunića. ::)

Robert

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #9 : Rujan 24, 2008, 21:51:58 poslijepodne »
On nije doktor on je somatoped.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #10 : Rujan 25, 2008, 16:49:25 poslijepodne »
To smo već ranije zaključili. Ne znam zbog čega svoja znanja ne podjeli sa med strukom posebice fizioterapeutskim studijima makar u Rijeci, jer ipak svi radimo za dobrobit bolesnika a ne bankovnih računa.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #11 : Rujan 25, 2008, 18:38:52 poslijepodne »
Kokolina,

Što se tiče dijeljenja znanja, mislim da to i ja mogu prenijeti fizijatrima. Mislim, kako dolazi do toga da meni u bolnici rade nešto dijametralno suprotno od onoga što su mi radili u Puli? Ne samo da je suprotno, nego izuzetno štetno u mom slučaju.

HZZO: Moramo ti ojačati mišiće na leđima da se smanji opterećenje na disk, a samim time na živac.
Peharec: Lijeva strana mišića ti je u konstantnom spazmu i radi ti veliko opterećenje prema živcu, velike napore moramo sad uložiti da ih opustimo. Kada ih opustimo na razinu desne strane, onda ćemo specijalnim vježbama ujednačeno ih jačati. Dok traje period terapije  za opuštanje, u isto vrijeme ćemo jačati trbušne mišiće koji će preuzeti barem jednim dijelom globalno opterećenje. Nakon opuštanja ćemo pojačati ritam vježbi za kompletna leđa i trbušne mišiće.

Rezultati nisu izostali, a kaj se tiče HZZO fizijatara, jednostavno mislim da nisu dovoljno educirani. Pristup s njihove strane je bio toliko površan da...
Mislim da sam dovoljno rekao...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #12 : Rujan 25, 2008, 20:03:25 poslijepodne »
Pisala sam o Studiju fizioterapije a ne o specijalizaciji iz fizikalne i rehabilitacijske medicine. To su kruške i jabuke.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #13 : Rujan 25, 2008, 23:07:40 poslijepodne »
Kokolina,

OK, sad razumijem, ali svejedno bih volio da daš komentar na moj prethodni post.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #14 : Rujan 26, 2008, 15:29:08 poslijepodne »
Sve što si napisao potpuno mi je poznato i primjenjuje se što ja znam sigurno zadnjih 12 godina. Drugi je problem da li svi tako rade. Ono što ti sigurno mogu reći to je da ekstruziju diska i veliki pritisak na korjen niti jedan kineziterapija ne može riješiti.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #15 : Rujan 26, 2008, 22:56:42 poslijepodne »
Kokolina,

Ni meni nisu riješili herniju diska, ali su riješili:

1. Prestanak boli,
2. Normalno hodanje
3. Nema više grčeva
4. Nema više tableta

Jedino je neriješiva enigma ostalo to što se ne mogu sagnuti, ali to mislim da ne mogu riješiti bez operacije. Ali, meni je ovako dobro, jedino što me još muči, a puno puta sam pitao na forumu, ali izgleda mi nevjerovatno da nitko ne zna odgovor, a to je:

Da li je dugoročno štetno za tijelo ako se ja ne mogu sagnuti? Ako mi netko argumentira da je odmah se podvrgavam operaciji...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #16 : Rujan 27, 2008, 15:01:51 poslijepodne »
Hm teško mi je žestoko argumentirat štetne posljedice nemogućnosti pregibanja kako ti navodiš. Prvo kvaliteta života ti je umanjena htio ti to priznat ili ne,invalid si pored godina, vjerovatno ti supruga ili već netko drugi mora sve raditi umjesto tebe, što zahtjeva potpun opseg pokreta LS a to je 1000 naših aktivnosti, ako ti ne smeta da budeš invalid u srednjim godinama ok tvoj izbor.Meni bi to jako smetalo jer sam po prirodi vrlo samostalna i kad bih čekala na druge ili muža da mi obavi neke svakodnevne aktivnosti spalila bih na živce. Vama muškarcima ipak je lakše jer kućanske poslove ne obavljate. Zamisli svoju ženu u toj poziciji (ne znam jesi li oženjen) ili svoju majku. Teško si koja žena to može dopustiti?! Treće "blok" kralješnice nešto što je potpuno neprirodno izaziva osovinska opterećenja na kosti zdjelice i oba kuka, koljena i oba stopala, a prenosi se i na segmente grudne kralješnice i na kraju što je sa mišićima koje si izbacio iz funkcije (trbušni zid). Sigurna sam da su te kod Pehareca vrlo dobro podučili svemu tome i prevenciji oštećenja ostalui segmentata tijela i slabosti muskulature. Tijelo je ipak cjelina i zaštekavanje jednog značajnog dijela ne može ne ostaviti reperkusije na ostale. No ipak nisam vertebrolog tako da ovo moje uzmeš sa blagom rezervom. Pitanje postavi iskusnom vertebrologu primjerice prof Kovač u KB Dubrava ili iskusnom stručnom neurokirurgu koji se bavi slabinskom kralješnicom.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Poliklinika Peharec u Puli
« Odgovori #17 : Rujan 27, 2008, 17:24:56 poslijepodne »
Kokolina,

Mislim da malo pretjerujueš. To što se ne mogu sagnuti, ne znači da se ne mogu sagnuti u čučanj i odraditi sve ono što neko može i iz pregiba. Stvarno ne vidim razlog zašto toliko dramatiziraš oko toga. Da, oženjen sam i imam dvoje male djece, i sigurno mi kvaliteta života nije pala, jednostavno ono što sam nekad radio iz pregiba, sada radim iz čučnja. Medjutim, ja stvarno jesam isfrustriran, a ta isfrustriranost se zove sport, ja zbog toga ne mogu igrati nogomet, košarku odbojku itd. Ne mogu sprinati, kretati se mogu samo polako i umjereno, a malo brži tempo ne mogu jer jednostavno ne mogu ispružiti nogu u tolikoj mjeri. Samo...hajde ti meni reci, tko će meni garantirati da ja mogu opet igrati nogomet, nakon operacije? Tu leži sva moja isfrustriranost, a da se razumijemo, nijedna kineziterapija mi ne može otkočiti taj segment, baš onako kako si i napisala.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

 

Nagradne igre