Autor Tema: Putovanje avionom  (Posjeta: 11135 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Putovanje avionom
« : Rujan 06, 2009, 00:14:14 prijepodne »
hehe nema nam druge Davore nego da nas pozoveš u Qatar pa da se uvjerimo :)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Putovanje avionom
« Odgovori #1 : Rujan 06, 2009, 00:22:43 prijepodne »
Ja sam upravo zamislila face stjuardesa kad bi usla nasa "pokocena" grupa u avion sa svim mogucim pomagalima, raznoraznim vrstama jastuka, loptama raznih velicina, prostirkama za vjezbanje (jer ipak je let do Dohe, ili gdje vec, poprilicno dug, pa jelte, treba se malo i razgibati),.... ;D ;D ;D
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2009, 00:25:20 prijepodne pantaghana »
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Putovanje avionom
« Odgovori #2 : Rujan 06, 2009, 07:33:04 prijepodne »
Je, je....dovoljno je da te malo turbulencije dohvate, pa ćeš vidjeti kako diskovi plešu..... ;D

U Dohu se putuje na dva načina: preko jednog od zapadnoeuropskih gradova pa onda let traje cca 2 + 6 sati. ili direktno Turkish airlinesom preko Istanbula, cca 2 sata do istanbula pa 4 sata čekanja na terminalu gdje je zabranjeno pušenje, pa 4 sata do Dohe.

Naravno svi letimo Turkishom jer nam je najjeftinije a i najbrže, jest da je usluga pomalo "egzotična"...samo ko te pita...

Samo moram reći da je naporan let, pogotovo ovaj drugi dio puta, nisam znao kud bi sa sobom, a da se možeš tak lako ustati i protegnuti, malo sutra...onaj uski koridor stalno okupiraju stjuardese hodajući gore dole pa je gužva. Naravno, ispalio sam na živce nakon 4 sata truckanja....i još sletimo oko 2 ujutro pa doživiš šok jer te zapljusne oko 44 stupnja....

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Kraljeznica.com forum

Putovanje avionom
« Odgovori #2 : Rujan 06, 2009, 07:33:04 prijepodne »

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Putovanje avionom
« Odgovori #3 : Rujan 06, 2009, 12:11:40 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Je, je....dovoljno je da te malo turbulencije dohvate, pa ćeš vidjeti kako diskovi plešu..... ;D

U Dohu se putuje na dva načina: preko jednog od zapadnoeuropskih gradova pa onda let traje cca 2 + 6 sati. ili direktno Turkish airlinesom preko Istanbula, cca 2 sata do istanbula pa 4 sata čekanja na terminalu gdje je zabranjeno pušenje, pa 4 sata do Dohe.

Naravno svi letimo Turkishom jer nam je najjeftinije a i najbrže, jest da je usluga pomalo "egzotična"...samo ko te pita...

Samo moram reći da je naporan let, pogotovo ovaj drugi dio puta, nisam znao kud bi sa sobom, a da se možeš tak lako ustati i protegnuti, malo sutra...onaj uski koridor stalno okupiraju stjuardese hodajući gore dole pa je gužva. Naravno, ispalio sam na živce nakon 4 sata truckanja....i još sletimo oko 2 ujutro pa doživiš šok jer te zapljusne oko 44 stupnja....


Davore jedno pitanje.
Da li osjećaš kakav pritisak prilikom putovanja u kralješnici na većim nadmorskim visinama,mislim kakve promjene.Zanima me u svezi tlakova da li oni što pravu promjene,eto davno nisam putovao avionom pa mi je baš to sad palo napamet.
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Putovanje avionom
« Odgovori #4 : Rujan 06, 2009, 12:16:43 poslijepodne »
Ja sam dosta puta putovala avionom nakon operacije i nikakav pritisak nisam osjecala u kraljeznici.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Putovanje avionom
« Odgovori #5 : Rujan 06, 2009, 12:44:18 poslijepodne »
Što se tiče putovanja avionom,mene je jako boljela kralježnica prilikom uzlijetanja i slijetanja,a tijekom leta sve ok. A što se tiče dr.Perovića,rekao mi je da radi koblaciju,to je naučio od lijećnika iz Dubrovnika.I još jednu vrstu operacije koju je htio raditi na meni nakon što nije uspjela koblacija u Dubrovniku,ali mi nije rekao kako se zove samo mi je objasnio da bi mi stavio umjetni disk-možda neka vrsta diskektomije,ali nisam sigurna.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Putovanje avionom
« Odgovori #6 : Rujan 06, 2009, 14:27:11 poslijepodne »
Prije operacije sam u 2008 godini imao točno 143 leta i nijednom nisam osjetio tegobe osim onih standardnih zbog sjedenja, ali kad krenu turbulencije ko da mi je netko nož zabijao u bolno mjesto.

Poslije operacije sam imao svega jedan let i to u Qatar, ali nisam imao nikakvih tegoba, ali baš nikakvih ni kad su turbulencije ni kod tlakova.

Koliko se ja razumijem u fiziku i aeropromet, mislim da tlakovi i nemaju neke veze jer je tlak u kabini identičan kao i kad si na tlu s jednom razlikom, a to je da se tlak u kabini održava umjetno....

E, sad, tko ima makar djelomičan strah od letenja kao npr. ja, onda bi stres mogao dosta utjecati na bolove...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Putovanje avionom
« Odgovori #7 : Rujan 06, 2009, 22:10:20 poslijepodne »
Tako nešto sam predpostavljao a ujedno  baš danas sam pitao jednog pilota pa mi je također tako nešto objasnio,ipak hvala na odgovoru ;)
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: Putovanje avionom
« Odgovori #8 : Listopad 09, 2010, 17:48:35 poslijepodne »
Evo da I ja malo doprinesem ekipi. Moj stari je pilot I operirao je l5s1 prije 10 god I sve 5.leti I dalje. Dakle avion I kicma tj operacija NAKON rehabilitacije nisu povezani. :) Naravno da necete u avion dan nakon op.

Kraljeznica.com forum

Odg: Putovanje avionom
« Odgovori #8 : Listopad 09, 2010, 17:48:35 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com