Autor Tema: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama  (Posjeta: 12234 )

0 Članova i 18000 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« : Rujan 02, 2009, 12:56:37 poslijepodne »
Pretpostavljam da ste svi barem jadanput u životu doživjeli da vam kažu kako na pregled kod nekog doktora u bolnici morati čekati mjesecima, ali da za pregled u njegovoj privatnoj ambulanti nema nikakvih problema. Tamo vrlo brzo možete doći na red, uz uvjet naravno da platite taj pregled. Trenutačno se cijene kreću oko 400 kuna, za pregled koji traje najviše 20 minuta. Zanima me što mislite o takvom načinu rada. Je li to sukob interesa i je li to u redu prema pacijentima koji su primorani plaćati osnovno i dopunsko osiguranje, a onda na nekakav specijalistički pregled moraju čekati i više od mjesec dana?
Operacija L4/L5 2007. godine

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #1 : Rujan 02, 2009, 13:30:29 poslijepodne »
Ja sam sve placao privatno jer me je toliko boljelo da nisam mogao izdrzati.Srecom ustedio sam za jedno putovanje(Armenija ce morati malo sacekati  :'() pa sam si sve mogao priustiti.Tako da sam ima u roku od deset dana sve nalaza i preciznu dijagnozu.
Tako da mislim da je dobro imati i tu privatnu opciju.
A nas sustav je jadan ali i dalje bolje i takav nego ,nedaj boze, onaj americki.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #2 : Rujan 02, 2009, 17:01:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tako da mislim da je dobro imati i tu privatnu opciju.
Slažem se, samo se onda pitam čemu plaćanje zdravstvenih osiguranja. To je ono što me muči  :). U naslovu sam zaboravila staviti "istovremeni", tj. trebao je glasiti "istovremeni rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama". Meni je to klasičan sukob interesa, pogotovo kada nemaš vremena za pacijenta u javnoj ambulanti, a u privatnoj imaš. Osobno me ne bi bila briga što liječnici ili bilo tko drugi radi u slobodno vrijeme, ali ne volim kada se to prelama preko leđa pacijenata.
Operacija L4/L5 2007. godine

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #3 : Rujan 02, 2009, 17:52:07 poslijepodne »
Jasna, apsolutno se slazem s tobom da je to klasicni sukob interesa. Ja bih zakonom regulirala da lijecnici koji rade u javnim bolnicama/ambulantama ne mogu imati i svoju privatnu praksu i da je na njima da se odluce da li ce raditi jedno ili drugo.
I mene jako muci placanje osnovnog i dopunskog osiguranja, a onda ponovno placanje pregleda kod privatnika, jer u javnim ustanovama ne mozes doci na red.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #4 : Rujan 02, 2009, 18:18:51 poslijepodne »
panthagana potpuno se slažem s tobom

GSM

  • Gost
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #5 : Rujan 02, 2009, 20:50:26 poslijepodne »
Pa zar nije jedan posjetitelj ovog foruma skoro prevaren kad mu je diskografija ponudjena u privatnom aranzmanu za odredjenu sumu novca...?

Eto ga jos jedan primjer!


EDIT: Link: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2009, 21:10:28 poslijepodne GSM »

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #6 : Rujan 02, 2009, 21:57:25 poslijepodne »
GSM, stoji sve što si pričao za Rebro. Nije da nisam vjerovala, ali eto - sada sam se i osobno uvjerila u neke stvari.
Operacija L4/L5 2007. godine

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #7 : Rujan 03, 2009, 09:26:58 prijepodne »
u jednu ruku jest sukob interesa, u drugu nije.
uzmimo za primjer npr. nekog neurokirurga (nama ovdje uglavnom oni trebaju)). on radi u nekoj bolnici i u svoje slobodno vrijeme radi u nekoj privatnoj praksi. ako pređe potpuno u privatnu praksu - gdje će operirati... pa nisu to baš zahvati koji se rade ambulantno.

da, brže se dođe na red privatno nego u državnim bolnicama.... ali to nisu liječnici krivi nego je sustav nikakav. što bi jedan kirurg trebao - operirati 5 pacijenata dnevno i u pauzama primati na preglede pa još negdje uhvatiti vremena za obići operirane pacijente... divno bismo bili i operirani i pregledani.
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #8 : Rujan 03, 2009, 16:24:26 poslijepodne »
Danas sam bila na pregledu kod jednog kirurga koji radi u bolnici Sv.Duh. Bila sam primljena u točno naručeno vrijeme, a pregled je bio vrlo temeljit. Nije bilo čekanja ni živciranja oko toga hoće li se uopće pojaviti. Na pregled sam, inače, čekala svega 10.-ak dana.
Ne vidim razloga zašto tako nešto ne bi moglo funkcionirati i u drugim bolnicama. Izgleda da nekima kaos odgovara jer onda pacijenti od očaja odu u privatne ambulante. Moram priznati, dobar način da se zaradi lova  ;D
Operacija L4/L5 2007. godine

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #9 : Rujan 03, 2009, 21:03:41 poslijepodne »
Kratko i jasno to je lopovluk pojedinaca,a ujedno svaka im čast neka uživaju u tim blagodatima kad mi to sve gledamo i ništa ne poduzimamo kao narod,jer mi više volimo ispijati kavice nego se živcirati te ujedno tražiti svoja prava ???
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #10 : Rujan 24, 2009, 12:21:55 poslijepodne »
da ne bih uzimao u obzir neke druge kolege ja cu iznijeti svoj primjer a nakon toga me interesira vase misljenje.
da bi se narucio kod mene u ambulantu koju radim ponedjeljkom popodne kada sam  i dezuran treba cekati otprilike mjesec dana. prosjecan broj pacijenata koji ja mogu pogledati je izmedju 15 i 20. cesto se desi da za vrijeme koje radim ambulantu moram nesto hitno raditi tako da neki pacijenti cekaju i puno duze od onoga sto je dogovoreno. nekada se desi da ponedjeljkom ne dodjem u bolnicu jer sam na putu ili slicno pa se stoga naruceni pacijenti odgadjaju i pomicu na slijedeci slobodni termin....kako bih pomogao ljudima i izasao im na neki nacin u susret ja pacijente gledam i tijekom ostalih dana u 7.15 iako mi je radno vrijeme od 7.30. ili u dezurstvu popodne ili poslije dezurstva ujutro i slicno. to je iskljucivo moja dobra volja za koju nisam placen i koju prema zakonu ne bih trebao raditi jer na neki nacin krsim pravila...ja mjesecno imam otprilike 250 radnih sati a placen sam 182 sata.
mene interesira zasto se niti jedan pacijent kojem kazem da dodje izvan s HZZO ugovorenog termina za pregled a to je moja ambulanta ponedjeljkom ne buni, jer mimo pravila ostvaruju svoje pravo na pregled?  to nisam nigdje procitao na ovom forumu, a vecina vas negoduje kada vam se ponudi opcija da svoj problem rijesite u privatnoj ambulanti? i jos jedno pitanje, kako bi izgledao nas zdravstveni sustav kada bi se donijela odluka da lijecnik moze raditi samo privatno ili samo u bolnici? tko bi ostao u bolnici? ja na ovo nemam adekvatan odgovor, mozda vi imate?

GSM

  • Gost
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #11 : Rujan 24, 2009, 13:07:08 poslijepodne »
To sto Vi tako radite znam da je istina, i iz perspektive pacijenta to je san snova. A naravno da se nitko na to nece buniti...jer dok je pacijentu dobro on suti.

Sto se tice ostalih doktora, ne bi bio problem da nas netko posavjetuje: "Guzve su, imamo liste cekanja, pokusajte se naruciti privatno, prije cete doci na red.", ali onako besramno laganje i navlacenje posla u njihove privatne klinike mi bas i nema smisla.

Znaci, ja prihvacam i postujem odvojen rad doktora u drzavnoj i privatnoj ustanovi, ali ne onako kako pojedinci rade.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #12 : Rujan 24, 2009, 14:41:42 poslijepodne »

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
mene interesira zasto se niti jedan pacijent kojem kazem da dodje izvan s HZZO ugovorenog termina za pregled a to je moja ambulanta ponedjeljkom ne buni, jer mimo pravila ostvaruju svoje pravo na pregled?

Za to je već potrebna opsežna socioekonomska studija o Hrvatima općenito.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
i jos jedno pitanje, kako bi izgledao nas zdravstveni sustav kada bi se donijela odluka da lijecnik moze raditi samo privatno ili samo u bolnici? tko bi ostao u bolnici? ja na ovo nemam adekvatan odgovor, mozda vi imate?

Potreba za konkurentnosti bolnica je pravi odgovor.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

zvjezdica

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #13 : Rujan 24, 2009, 15:44:42 poslijepodne »
Neurokirug,

morate biti svjesni sa postoje ljudi koji su Vam itekako zahvalni na svemu što radite. Vjerujem da niste jedini koji ulažu dodatni trud, ali nažalost izgleda da ste ipak u manjini. Ja sam u svojim postovima pohvalila upravo Vašu Kliniku za neurokirugiju i sve ljude koji u njoj rada, a imala sam kontakta s njima. Također sam navela, a sad opet mogu ponoviti, da sam svjesna uvjeta u kojima svi vi radite i da mi nije problem kad moram čekati na kontrolu jer vidim da čekam s razlogom. Ako moj neurokirug trči na dvije operacije i odmah nakon toga me primi i sasluša naravno da ne mogu ništa prigovoriti.
Kao čovjek moram priznati da nije fer to što ja imam veću plaću od Vas (pretpostavimo da je tako) jer Vi (pri tome mislim i na Vas osobno i na sve vaše kolege) ipak više i duže ulažete u svoje znanje, Vaše greške se ne mogu tako lako ispraviti, Vaš fond sati je nešto veći od mog, ali krivo je postavljen cijeli naš zdravstveni sustav. No to je priča za sebe
Zato potpuno podržavam sve vaše kolege koje rade i privatno jer mi je potpuno logično da svatko od vas želi za sebe i svoju obitelj stvoriti bolji život, a on nažalost ovisi i o novcu. Podržavam pravo vas liječnika da radite i u bolnici i u privatnim poliklinikama ako to želite i ako taj posao obavljate kvalitetno.
Ono što neke vaše kolege rade, a smeta pacijente, je potpuno drugačiji pristup kada pacijent dođe u bolnicu i kad dođe privatno zato što postoji veliki broj ljudi koji nije u mogućnosti platiti doktora u privatnoj poliklinici a svi bi trebali imati pravo na zdravlje.   
08.2008. protruzija L5/S1
11.2008. Microdiscetomia, flavectomia

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #14 : Rujan 24, 2009, 15:47:21 poslijepodne »
Pa izgleda da forumskog neura nebi bilo loše klonirati.

Ali mi nije jasan toliki entuzijazam, želja i volja za pomoći oboljelima od kralježnice za razliku od ostalih liječnika kojima se brzo ogadi posao a zaljube se u novac.

Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #15 : Rujan 24, 2009, 17:00:01 poslijepodne »
Naš Neuro je i meni rekao da dođem u 7.15 dok je dežuran a to nije njegova dužnost već isključivo dobro djelo.A što se tiče velikog broja lijećnika s kojima sam se susrela u ovih 5 godina liječenja,uopće nisam oduševljena njima.Pregledi su im bili kratki,površni i bez ikakvog zanimanja da mi pomognu a za neke od njih čujem da privatno i pola sata posvete pacijentu.Znam da privatnik za to jednostavno ima više vremena i da nije sve samo zbog zarade,ali je činjenica da na svom radnom mjestu u bolnici nisu ni približno toliko motivirani

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #16 : Rujan 25, 2009, 00:46:19 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ono što neke vaše kolege rade, a smeta pacijente, je potpuno drugačiji pristup kada pacijent dođe u bolnicu i kad dođe privatno zato što postoji veliki broj ljudi koji nije u mogućnosti platiti doktora u privatnoj poliklinici a svi bi trebali imati pravo na zdravlje.   

Slazem se s ovim. Problem je u ponasanju i zlouporabi statusa u bolnici.
Slicno sukobu interesa kao i kod politicara. Problem je sto nema adekavtne kontrole takvog rada i sto ne postoji pravosudni sustav koje moze ispraviti nepravilnosti. Uvijek je problem pravosudje jer je ono jedino moze ispravljati nepravilnosti.

Trenutno nisam ni za ali ni protiv paralelnog rada u bolnici i privatnog angazmana iako naginjem odvojenosti ta dva podrucja. Znam da je tesko usporedjivati investiciju u stomatolosku ordinaciju i kirurgiju ali ne moze svaki lijecnik imati vlastitu polikliniku. Po meni nek investitori naprave poliklinike i zaposle lijecnike koje ce placati puno bolje, a nuditi ce vrhunsku uslugu za novac koji ce placati pacijenti i njihova osiguravajuca drustva. Po meni u treutnom sustavu lijecnici mogu loviti u mutnom.

Vama Neuro skidam kapu na volji za radom i spremnosti da pomognete ljudima. Siguran sam da ce se visestruko isplatiti, a vjerujem da vec sada osjetite pozitivne ucinke takvog nacina rada.

Ovo tek polu razmisljanje u par minuta. Znam da je sve to skupa puno kompleksnije.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Rad liječnika u javnim i privatnim ambulantama
« Odgovori #17 : Rujan 25, 2009, 09:37:08 prijepodne »
Čitam sve ovo i imam svoj primjer.

U 2mj. OG na preoperativnim pretragama našli su nekakvu srčanu manu.....
Anesteziolog je zahtjeval pregled internista - kardiologa i pošto se taj pregled čeka po 6 mj
otišel sam na odjel zamolil ih i teške duše su me primili.
ALI nije me pošteno pogledala (izmjerila mi tlak i poslušala stetoskopom) i več sam bil vani da sam zdrav.
Fala Bogu.

Da bi u 8 mj. išel na sistematski u Sunce čiju policu imam prek firme i vidi vraga.EKG loš, pregled kod interniste
odmah sa UZV srca i nekakvim hormonskim krvnim slikama, RTG...... Holter, ergometrija i na kraju me poslal u ZG
na koronarografiju. Uzel sam čovjeku jutro od 8-12:30, holter cijeli dan, ergometriju drugi dan od 13:00- 14:00 i vrijeme za pisanje pov. bol. i u ZG recimo 1 i pol sat. Ukupno skoro 2 radna dana za 1 pacijenta.
I da ne zaboravim, dobil sam terapiju za srce i to od liječnika koji radi u privatnom sektoru.

No nemogu reči da su svi iz javnog zdravstva isti. Ima ljudi koji su svjesni da svojim radom pomažu nama i to se cjeni, a opet ima i onih koji su presvjesni toga i misle da su bogomdani i da se bez njih nemože.
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre