Autor Tema: Renata moli savjet i pomoć - HITNO  (Posjeta: 360109 )

0 Članova i 339 Gostiju pregledava ovu temu.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #342 : Veljača 24, 2010, 11:55:47 prijepodne »
Novosti:

Uživam u svom novom TENSU! Cijeli dan bi bila spojena na njega! Ima mogućnost TENS, pa EMS (za mišiće) i MASAŽA. Ah!  ;D
2006. interlaminectomia L4-L5

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #343 : Veljača 24, 2010, 12:41:50 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Novosti:

Uživam u svom novom TENSU! Cijeli dan bi bila spojena na njega! Ima mogućnost TENS, pa EMS (za mišiće) i MASAŽA. Ah!  ;D

hehehe, bash mi je drago zbog tebe, uzivaj!!!  ;)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #344 : Veljača 24, 2010, 12:44:00 poslijepodne »
Renata ajde baš mi je drago da ti pomaže,meni prije operacije nisu struje punopomagale jer ih nisam ni osjećao kad bi mi fizioterapeutkinja pojačala do kraja,nadam se da će sad biti supješnije,al se bojim onog kad se tijelo navikne na jačinu istih struja opet dolaziš u stadij da ništa ne osijećaš

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #345 : Veljača 24, 2010, 12:52:21 poslijepodne »
Sad ću ja i živčeke "masirati", pa mišiće jačati (ali naravno i vježbati), pa masirati... Dragi me se "riješio" na jednostavan način - sad me ne treba on masirati!  ;D
Ali meni odgovara! Nije to loša stvar!
2006. interlaminectomia L4-L5

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #346 : Veljača 24, 2010, 13:29:41 poslijepodne »
Jesi se raspitala koliko puta dnevno se smije koristiti

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #347 : Veljača 24, 2010, 17:15:17 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jesi se raspitala koliko puta dnevno se smije koristiti

Meni se cini sve dok ne padne u ekstazu  ;D ;) kraljica  ;D

Pa mislim da je Besana odgovorila! :) :)  ;) Ma, zezam se - rekla mi je kolegica fizijatrica da je u pravilu 1x dnevno po 20-30 min, ali može i 2x dnevno tako.
2006. interlaminectomia L4-L5

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #348 : Veljača 25, 2010, 20:16:47 poslijepodne »
Izbrisan mi post  ??? Zar je ekstaza "prljava" rijec?  :o

Sorry Renata  :)

Znash da se zezam  ;)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #349 : Veljača 25, 2010, 20:59:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Izbrisan mi post  ??? Zar je ekstaza "prljava" rijec?  :o

Sorry Renata  :)

Znash da se zezam  ;)

"Prljava"? Pa spominje se i slučajevima npr. religije - molitve! Meni ta riječ nije vezana isključivo uz sex.
Shvaćam ja što si ti mislila i baš se tako osjećam kad si stavim TENS - bilo na leđa, bilo na nogu, bilo na trbuh... :)
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #350 : Ožujak 05, 2010, 10:28:24 prijepodne »
"Prekrasne" novosti - 06.04. dobit ću holter na 24 sata!  :P
Naime, u posljednjih mjesec-dva povremeno osjećam jaki puls u vratu i nakon toga kao "napadaj panike". Par puta sam si u to vrijeme izmjerila tlak i onaj drugi - srčani je uvijek povišen. Onda sam jučer vadila krv i eritrociti su mi blago povišeni. Danas mi je doktorica ujutro u 08:00 mjerila tlak i 120/100.  :o Pitala me jel sam dobro, a ja velim da jesam, samo mi opet puls u vratu lupa. Pitala me da li se čega bojim ili me nešto uznemirava - ja velim sve je o.k., jedva čekam da "riješim kralježnicu"! Budući da su mi oba roditelja srčani bolesnici, poslala me kardiologu.
I tako ću dobiti holter koji će snimati moje srčeko 24 sata, pa ćemo vidjeti je li išta ili ništa.

I još nešto:
u ponedjeljak idem kod neurokirurga na kontrolu, a isti dan mi ističe bolovanje 42 dana, pa mi je rekla doktorica da bi ja mogla slijedeći dan završiti na poslu - bez obzira da li doktor možda napiše da treba operaciju i kad ili ništa.  :o  :o  :o Napisala mi je uputnicu nek odem fizijatru (ne opet  :o) nek me ona pregleda i napiše kakvo je moje trenutno stanje, pa mi možda liječnica iz komisije produži bolovanje.
A pitala me moja doktorica zbog srčanih problema koliko tramala pijem - ja velim obično dva dnevno - ujutro i navečer, a ponekad tri max, a ponekad samo jedan. Ona veli da je to previše! A baš me zanima koliko bi ih ona pila da nju tako boli!
2006. interlaminectomia L4-L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #351 : Ožujak 05, 2010, 12:17:08 poslijepodne »
Ne brini za srce, sve je to od treme, znam osobu kojoj je tlak prije operacije narastao na 180 a sve od straha. Smiri se nekako, uzmi biljne antidepresive, a na posao za sada ne misli, ne treba ti još i ta briga, o tome ćeš brinuti ako se to dogodi

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #352 : Ožujak 05, 2010, 14:01:34 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
"Prekrasne" novosti - 06.04. dobit ću holter na 24 sata!  :P
Naime, u posljednjih mjesec-dva povremeno osjećam jaki puls u vratu i nakon toga kao "napadaj panike". Par puta sam si u to vrijeme izmjerila tlak i onaj drugi - srčani je uvijek povišen. Onda sam jučer vadila krv i eritrociti su mi blago povišeni. Danas mi je doktorica ujutro u 08:00 mjerila tlak i 120/100.  :o Pitala me jel sam dobro, a ja velim da jesam, samo mi opet puls u vratu lupa. Pitala me da li se čega bojim ili me nešto uznemirava - ja velim sve je o.k., jedva čekam da "riješim kralježnicu"! Budući da su mi oba roditelja srčani bolesnici, poslala me kardiologu.
I tako ću dobiti holter koji će snimati moje srčeko 24 sata, pa ćemo vidjeti je li išta ili ništa.

I još nešto:
u ponedjeljak idem kod neurokirurga na kontrolu, a isti dan mi ističe bolovanje 42 dana, pa mi je rekla doktorica da bi ja mogla slijedeći dan završiti na poslu - bez obzira da li doktor možda napiše da treba operaciju i kad ili ništa.  :o  :o  :o Napisala mi je uputnicu nek odem fizijatru (ne opet  :o) nek me ona pregleda i napiše kakvo je moje trenutno stanje, pa mi možda liječnica iz komisije produži bolovanje.
A pitala me moja doktorica zbog srčanih problema koliko tramala pijem - ja velim obično dva dnevno - ujutro i navečer, a ponekad tri max, a ponekad samo jedan. Ona veli da je to previše! A baš me zanima koliko bi ih ona pila da nju tako boli!


Ne mogu da vjerujem  ???, prvo ta doktorica nije normalna, nikako, cuj na posao sutradan, ma shta doktor napisao o operaciji.   ??? Nadam se, zaista da nisu problemi sa srcem kod tebe. I ja imam visok pritisak, bude i 160/100, glava mi puca, srce lupa. Meni je to , milsilm zbog premalo kretanja i previshe razmishljanja.  ::)
Sretno Renata
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #353 : Ožujak 06, 2010, 12:46:02 poslijepodne »
Moja doktorica je - za čudo - to ozbiljno shvatila jer su mi oba roditelji teški srčani bolesnici, a meni je njihov kardiolog prije par godina rekao da i ja to mogu naslijediti, pa me zato sad kontrolira.
Ali tješim se - oni su okrugli ko loptice i imaju po 15 kg viška, a ja samo 2-3. I nikada nisam imala povišeni kolesterol. Dosta mi je da njih pogledam i popis njihovih bolesti (srce, dijabetes...) i odmah izgubim volju za jesti!  ;)

U srijedu, 10. ću znati sve - što i kako dalje - mislim što se tiče kralježnice, bolovanja i mišljenja fizijatra! Do onda pozdrav!
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #354 : Ožujak 10, 2010, 12:37:22 poslijepodne »
Novosti:
1. neurokirurg - ne indicira za sada fuziju, predlaže Lyricu 2x1 tbl i Amyzol 10 mg navečer, kontrola za mjesec dana

2. liječnica opće prakse - nakon prelistavanja 3 knjige i interneta predlaže:
Lyrica 75 mg 2 x 1 tbl 7 dana, pa 3x1 tbl 3 dana, pa 150 mg 2x1, a dalje ćemo vidjeti
Amyzol 10 mg navečer
OBAVEZNO otići na terapije jer mi o tome ovisi bolovanje
 ???  :P

3. ljekarna - Lyrica 75mg 56 kom - 280,00 hrvatskih kunića!  :o  :o  :o

4. fizijatar - nema potrebe za pregledom, klinički status stacioniran, 10x terapija od sutra, tj. 11.03. - bazen (3 x 2 m, dubina 1 m  :D), vježbe u dvorani, galvanizacija niz lijevu nogu i IF struje.

Na sve navedeno u cjelini ostadoh bez teksta.  :-X Jedino korisno je bilo to za sad što sam jučer navečer popila Lyricu i Amyzol i sat vremena poslije zaspala ko top i spavala 10 sati sa 3 buđenja po par minuta.


Molim one koji su pili Lyricu i prestali, a ostalo im je Lyrice od 150 mg da mi jave ako ju mogu pokloniti ili prodati jeftinije nego u ljekarni jer mi ova kutija od 75 mg neće biti dosta za dalje. HVALA!

p.s. Upravo mi je liječnica opće medicine javila da je kolegica koja radi kao komisija za bolovanje odlučila da mogu biti na bolovanju JEDINO ako idem na terapije. Dakle od 13. do 24. 03. imam terapije, a dalje... Bože pomozi!
« Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2010, 14:04:09 poslijepodne Renata »
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #355 : Ožujak 11, 2010, 12:50:22 poslijepodne »
Dovukla se ja sa prvih terapija. Bilo je "zabavno":
1. brčkanje u bazenu 3x2 m, dubina 1m, par vježbica sestra pokazala - ja napravila
2. vježbe u dvorani - ah, vi znate vježbe, ne treba vam im pokazati jer ste tu već bili 100 puta - radim ja svoje vježbe - kombinacija pilatesa i vježbi iz toplica - sestra viče: ne smijete raditi "te neke nove vježbe", samo one 3 na leđima (od toga 1 ne mogu) i 3 na trbuhu (isto 1 ne mogu), ostale ne smijete tu kod nas raditi da vam se što ne dogodi  ???  ;D
3. struja 1: tu struju neće osjetiti - struja 2: sasvim o.k. (jedino što mi je odgovaralo, ali tko sam ja da prigovaram).

I nakon toga 45 minuta hoda do doma (najveća i najbolja terapija).

Sad idem na spavanje jer jedva držim otvorene oči (i tako cijeli dan).
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #356 : Ožujak 18, 2010, 13:12:20 poslijepodne »
Jučer: bolovi u lijevoj strani prsta, trnula lijeva ruka i tlak 160/110. I trajalo je to oko sat vremena. Zove suprug HMP - kaže im da pijem Lyricu i Amyzol - nikad čuli za Lyricu, ali kažu neka popijem normabel ili praxiten i bit će sve o.k. Još sat vremena je sve to potrajalo onda je tlak vrlo sporo počeo padati dok nije došao do 130/90 i tu je stao.
Danas sam zvala anesteziologa iz ambulante za bol koji mi je rekao da je moguće da je to od lyrice i neka ju prestanem piti. I neka konzultiram kardiologa. Bila sam kod kardiologa (prijatelj), sve mu objasnila (isto nije čuo za Lyricu) pa mi je rekao neka prestanem piti i Lyricu i Amyzol.

I što sad? Čime da smanjujem bolove? Idem popodne do svoje "pametne" doktorice, pa da čujem što će reći!
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #357 : Ožujak 18, 2010, 16:32:26 poslijepodne »
Došla ja od svoje "pametne" doktorice!

Sjednem na stolicu, zbog ubrzanog disanja jedva objasnim kako mi je bilo jučer, ona uzme tlakomjer i tadaaaaaaaaaa: 140/100. Još jedanput mjeri i opet isto.  ??? Nakon toga napravi mi EKG i nalaz uredan. Napiše u karton: "nastupile nuspojave od Amyzola i/ili Lyrice - ukinuto".
I onda pita što i svaki puta: "jel te jako bole leđa i noga - od 0 do 10",
ja: "neki dan 0, neki dan 7-8",
ona: "jel ti tramal pomaže"
ja: "baš i ne"  :o to sam joj rekla prije mjesec-dva
ona: "evo helex za smirenje, pa će i tlak pasti i TRAMACUR 125 mg protiv bolova - to ti je kao tramal, obavi terapije, pa ćemo vidjeti što i kako dalje do 12.4. kad ideš na kontrolu u ZG"!
 ???  :o  ???

Ne nalazim prikladniji izraz od "j... lud zbunjenog"!
2006. interlaminectomia L4-L5

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #358 : Ožujak 18, 2010, 17:05:05 poslijepodne »
Helex ili Xanax je lijek protiv depresije no medjutim u svakoj ioloe ozbiljnijoj studiji dokazano je da djeluje upravo obrnuto to jest izaziva depresiju. To nije lijek za smirenje.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #359 : Ožujak 18, 2010, 17:15:32 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Helex ili Xanax je lijek protiv depresije no medjutim u svakoj ioloe ozbiljnijoj studiji dokazano je da djeluje upravo obrnuto to jest izaziva depresiju. To nije lijek za smirenje.

Toliko o stručnosti moje liječnice koja je već više puta dokazana!
Hvala na odgovoru!  :) Onda to neću ni piti.
Stavljat ću TENS i izdržati do 12.04. Uz uvijet da me prije ne pošalje na posao jer ću onda imati tlak 200/150.
2006. interlaminectomia L4-L5

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre