Autor Tema: Renata moli savjet i pomoć - HITNO  (Posjeta: 360180 )

0 Članova i 246 Gostiju pregledava ovu temu.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #54 : Ožujak 12, 2009, 11:17:38 prijepodne »
Renata ma biće bolje možda će bit malo pogoršanje na početku akl vjerujem da će ipak koliko toliko pomoć,eto samo čuvaj želudac jer od tih pustih tableta sam ja sredio svoj a ujedno dobio i kamenac još uz to,eto u ovoj muci sad morat ču se malo našalit al nemam puno problema nego samo operirat vratnu kralješnici,lumbalni dio,kanmenac na žući želudac boli fizijatar mi onako u prolazu rekao da mi nešto kolina i kukovi krckaju,pa se pitam jel to sve ufffffff,izgleda meni da što god ja više kod njih da meni gore bolje bi mi bilo da popijem kašetu pive bar bi bolove nekad ublažio a ja po vodi i soku pa i kamenac natjerao ::)

GSM

  • Gost
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #55 : Ožujak 12, 2009, 17:11:01 poslijepodne »
Ako narucujes, dostava te nece izaci puno, nego carina i PDV. Mozda na ta medicinska pomagala nema carine? Treba provjeriti

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #56 : Ožujak 16, 2009, 12:07:44 poslijepodne »
Evo - 1. dan terapija završio:
pola sata vježba u mini bazenu
10 minuta interferentne struje
15 minuta ručna masaža lumbalnog dijela (najbolji dio)
vježbe u dvorani - posebno sam pohvaljena jer se "vidi da sam ja tebe vježbe naučila u vž toplicama i da ih dobro radim).
I to je to!
Desna noga malo zateže, trne, leđa su malo ukočena ali mislim da se situacija popravlja.
Inače, planiram se 30.3. vratiti se na posao, pa sam u potrazi za novom stolicom. Razmišljam o pilates lopti za sad jer sam zvala u apolloniu i trenutno nemaju loptu za sjedenje o kojoj sam već ranije pisala.
2006. interlaminectomia L4-L5

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #57 : Ožujak 16, 2009, 13:05:13 poslijepodne »
Pa piše ti da dostava košta 18,80 AUD. Na iznos računa sa poštarinom do 300 kuna ne plaća se carina i PDV.
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2009, 13:07:26 poslijepodne darko09 »

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #58 : Ožujak 16, 2009, 13:22:56 poslijepodne »
Kupit će mi TENS suprug u Njemačkoj.

Nego ljudi moji, saznala sam od Apollonie da za sada na duže vrijeme neće imati lopte za sjedenje, pa sam došla na ideju: kupit ću loptu, a jedna metalna radnja napravit će mi okvir, pa će to izgledati ovako:
.

Kad saznam cijenu okvira, javim. Da li ima možda zainteresiranih?  ???
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #59 : Ožujak 18, 2009, 10:44:33 prijepodne »
Evo mene opet sa PONUDOM!

Jeste zainteresirani za ovakvu stolicu?


Cijena bez lopte bi bila oko 300,00 kuna, a loptu možete staviti svoju ili po povoljnoj cijeni mogu nabaviti?

Ako ste zainteresirani javite na PM. Rok izrade je oko tjedan dana. Javite od kuda ste, pa ćemo dogovoriti način dostave.

 ;) :)
2006. interlaminectomia L4-L5

GSM

  • Gost
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #60 : Ožujak 18, 2009, 11:18:17 prijepodne »
Ja sam sigurno zainteresiran ako je mama pogodna za to. Cim provjeri s doktorom javim ti...

Pretpostavljam da se to koristi za ucvrscivanje i jacanje misica?

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #61 : Ožujak 18, 2009, 11:20:16 prijepodne »
Da. Isto kao da sjedite na lopti. Ali ovako ne postoji mogućnost pada. Ja ću ju koristiti kao stolicu za ured.
2006. interlaminectomia L4-L5

GSM

  • Gost
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #62 : Ožujak 18, 2009, 11:34:55 prijepodne »
Pa jel se vi tamo igrate ili radite  ;) ?

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #63 : Ožujak 18, 2009, 13:22:44 poslijepodne »
Evo gledam ovu stolicu nije loše smišljenja Renata bravo dobra ideja, samo jedan mali komentar mislim da je ista neučinkovita dok je u tom utoru nema svoju efikasnost ,inače lopta treba bit na podu tako da te dok sjediš i mičeš se odbija, te da ti tako poskakivajući na njoj radu leđni mišići,ne znam kako če ona funkcionirati u tom utoru,u svakom slučaju je bolje za sjedit na lopti nego na sjedalici ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #64 : Ožujak 18, 2009, 13:29:32 poslijepodne »
1. Na poslu se ne mogu igrati - radim u pravosuđu!  ;)
2. Pokušala sam sjediti na takvoj lopti-stolici (originalu iz SAD čija cijena je inače duplo veća od ove koju ću ja platiti za svoju) i osjećam je odličan - lopta u tom okviru nije statična već se miče gore-dolje - nije statična kao sjedalica od obične stolice.
2006. interlaminectomia L4-L5

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #65 : Ožujak 18, 2009, 18:50:02 poslijepodne »
Ja sam još prije više godina kupila tu loptu u Sloveniji, napuhala je i ispuhala i odložila na tavan, ne znam da li je odgovarajuća veličina za tu stolicu, tj. znam da kad sam kupovala loptu ima veze koliko si visok itd. Bila bih naravno zainteresirana za stolicu, ali nisam sigurna oko dimenzija. U svakom slučaju pratit ću komentare o tome, pa kad se vratim kući možda se javim za dostavu.
L5/S1 ekstruzija

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #66 : Ožujak 18, 2009, 20:23:54 poslijepodne »
Poanta u lopti je da ne sjedite statično, nego da dinamično održavate ravnotežu, tako da je taj okvir besmislena prevara. Još jedan propagandni trik. Druga loša stvar kod plastične lopte su stalne upale i gljivice kod žena, jer lopta ne diše. Lopta NIJE dobra za  sjedenje, a pogotovo je uzaludna sa okvirom, nabavite stolicu spinalis ima istu ulogu dinamike kao lopta, a neusporedivo je bolja.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se (nije reklama)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #67 : Ožujak 18, 2009, 23:18:31 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Poanta u lopti je da ne sjedite statično, nego da dinamično održavate ravnotežu, tako da je taj okvir besmislena prevara. Još jedan propagandni trik. Druga loša stvar kod plastične lopte su stalne upale i gljivice kod žena, jer lopta ne diše. Lopta NIJE dobra za  sjedenje, a pogotovo je uzaludna sa okvirom, nabavite stolicu spinalis ima istu ulogu dinamike kao lopta, a neusporedivo je bolja.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se (nije reklama)
Druga loša stvar kod plastične lopte su stalne upale i gljivice kod žena, jer lopta ne diše

Rimiserk nebih se složio lopta je jako ugodna za sjedenje u svakom slučaju puno bolja nego sjedalica ili fotelja,kauč,itd.Što se tiće upala kod žena mislim da je to nemoguće jer ipak se na njoj ne sjedi gol.
A sjedalica Spinalis pogledavši link jako je dobra stvar koliko se to može vidjeti sa slike.
Eto ja lioptu imam 6 godina dim.85 cm bez nje ne mogu sjedim na njoj u dnevnom boravku jedem,razvalačim kralješnicu vježbam,jednokm riječju nebih je mjenjao za ništa.Velika greška je kad ljudi kupu loptu ne prilagođenoj svojoj visini pa doslovce sjedu na podu a koljena ih tuku u bradu,jer ako ista nije prilagođena može doć do neželjenih pokreta te većih problema
Recimo moja se s vremenom malo ispuhala i ja sam to osjetio al sam malo zanemario da bi se jednog jutra s nje digao te me uklještilo,sad ću morat malo više pazit na tlak zraka u istoj ;)

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #68 : Ožujak 19, 2009, 09:21:32 prijepodne »
to sa upalama nije teorija, nego je potvrđeno od više žena koje rade cijeli dan sjedeći na lopti. Imao ti hlače ili nemao, ako sjediš na plastici, oznojiš se jer ne diše.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #69 : Ožujak 19, 2009, 10:11:38 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Poanta u lopti je da ne sjedite statično, nego da dinamično održavate ravnotežu, tako da je taj okvir besmislena prevara. Još jedan propagandni trik. Druga loša stvar kod plastične lopte su stalne upale i gljivice kod žena, jer lopta ne diše. Lopta NIJE dobra za  sjedenje, a pogotovo je uzaludna sa okvirom, nabavite stolicu spinalis ima istu ulogu dinamike kao lopta, a neusporedivo je bolja.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
to sa upalama nije teorija, nego je potvrđeno od više žena koje rade cijeli dan sjedeći na lopti. Imao ti hlače ili nemao, ako sjediš na plastici, oznojiš se jer ne diše.

1. Cijenim spinalisove stolice ali ju NAŽALOST ne mogu kupiti jer košta toliko koliko dobijem svoju plaću, a još moram od toga platiti i stambeni kredit.
2. Okvir NIJE "besmislena prevara" jer većina poslovnih ljudi u USA iz određenog razloga sjedi na ovoj stolici:

ali je u Hrvatskoj nema nigdje za kupiti - bilo je u apolloniji ali imaju "problema sa dobavljačem".
Sjedila sam inače na toj lopti-stolici i vrlo je udobna - barem meni, lopta i dalje poskakuje i kreće se gore dolje, kao i da je bez okvira. A ja sam dodala okvir jer na poslu trebam pomakivati stolicu da dohvatim neke predmete sa polica.
Što se tiče plastike, uopće nije problem staviti neki prekrivač na loptu, pa se neće sjediti na plastici. Inače, osobno imam veliki problema sa upalama mjehura i dr., pa ću nakon nekoliko tjedana i/ili mjeseci javiti  da li imam kakve zdravstvene probleme.
3. Danas sam fizijatrima na terapiji pokazala slike svoje buduće uredne stolice i svi su bili oduševljeni, te će i sebi nabaviti takvu loptu-stolicu.

za KATARINU ali i ostale:
4. Što se tiče dimenzija lopte, nije problem da se okvir nabavi u veličini lopte kakvu već imate kod kuće.
2006. interlaminectomia L4-L5

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #70 : Ožujak 19, 2009, 19:18:34 poslijepodne »
Ni ja nemam adekvatnu stolicu na poslu, a za kupovanje neke vlastite jednostavnom u ovom trenutku nemam novaca. Nego, pronašla sam ovaj članak koji govori o onome što naam je poslodavac dužan osigurati i ja ću kod sebe u firmi sigurno pokrenuti to pitanje. Stavljam cijeli tekst tako da ga svi mogu pročitati, ispričavam se zbog njegove duljine...


 Znadete li da je donesen i stupio na snagu "Pravilnik o sigurnosti i zaštiti zdravlja pri radu s računalom"?
 

Temeljem Zakona o zaštiti na radu, donesen je i stupio je na snagu Pravilnik o sigurnosti i zaštiti zdravlja pri radu s računalom.

Pravilnikom se utvrđuju uvjeti za siguran rad i zaštitu zdravlja pri radu s računalom za sve zaposlenike koji pri obavljanju poslova koriste računalo sa zaslonom ukupno 4 ili više sati tijekom radnog dana.
Za takva radna mjesta poslodavac je obvezan izraditi procjenu opasnosti imajući u vidu moguće opasnosti od narušavanja zdravlja radnika, što se naročito odnosi na opterećenje vida, mišićno-koštanog sustava i psihičko opterećenje.
Poslodavci koji zapošljavaju do 50 radnika mogu sami izraditi procjenu opasnosti vezano uz rad s računalom, a na poslodavce koji zapošljavaju više od 50 radnika odnose se odredbe Pravilnika o izradi procjene opasnosti (NN 48/97, 114/02, 126/03).
U skladu s Pravilnikom poslodavac mora upoznati radnike sa svim okolnostima i zahtjevima za sigurnost i zaštitu zdravlja pri radu s računalom. To znači da mora osigurati osposobljavanje radnika za rad na siguran način prilikom prvog raspoređivanja na radno mjesto kao i prije provedbe svake promjene koja bi mogla utjecati na sigurnost i zdravlje na tom radnom mjestu.
U prilogu Pravilnika posebno su navedeni zahtjevi koje poslodavac mora osigurati za siguran rad za računalima, a odnose se na samo računalo (zaslon, tipkovnica, radni stol i radna površina, radni stolac) kao i uvjete radne okoline (osvijetljenost, bliještanje i odsjaji, buka, mikroklimatski uvjeti i zračenje). Tako npr. prirodna ili umjetna rasvjeta mora osiguravati zadovoljavajuću osvijetljenost već prema vrsti rada od najmanje 300 luxa. Ometajuće bliještanje i odsjaje na zaslonu potrebno je spriječiti odgovarajućim postavljanjem elemenata radnog mjesta u odnosu na razmještaj i tehničke karakteristike izvora svjetla. Buka opreme i drugih izvora u prostoriji ne smije ometati rad i ne smije biti veća od 60 dBA.

Mikroklimatski uvjeti moraju odgovarati zahtjevima za toplinsku udobnost pri radu bez fizičkog naprezanja (temperatura 20 – 24°C). Ukoliko se koristi klima uređaj, vlažnost treba biti između 40 i 60%, brzina strujanja zraka najviše 0,2 m/s, a u toplom razdoblju temperatura prostorije može biti najviše 7°C niža od vanjske temperature.

Kako bi se smanjilo opterećenje pri radu sa zaslonom poslodavac mora planirati aktivnosti radnika na takav način da se rad sa zaslonom tijekom rada periodički izmjenjuje s drugim aktivnostima. Ukoliko ne postoji mogućnost promjene aktivnosti radnika, odnosno radnik nema spontanih prekida tijekom rada, poslodavac mu ovisno o težini radnih zadataka i posljedičnog vidnog i statodinamičnog napora tijekom svakog sata rada mora osigurati odmore u trajanju od najmanje 5 minuta i organizirati vježbe rasterećenja.

U okviru preventivnih pregleda poslodavac mora osigurati pregled vida radnika kod specijalista medicine rada:
– prije početka zapošljavanja na radnom mjestu s računalom,
– najmanje svake dvije godine za radnike koji koriste korekcijska pomagala,
– na zahtjev radnika, zbog tegoba koje bi mogle biti posljedica rada s računalom, tj. sa zaslonom.
Radnici također imaju pravo na pregled vida kod specijalista oftalmologa ukoliko se pri pregledu utvrdi da je specijalistički pregled potreban.

Novo radno mjesto ili ono koje se oprema računalom mora ispunjavati zahtjeve za sigurnost i zaštitu zdravlja u roku od dvije godine. Postojeće radno mjesto mora se prilagoditi utvrđenim zahtjevima u roku od četiri godine od dana stupanja na snagu Pravilnika.
 


 

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Ožujak 19, 2009, 19:20:52 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #71 : Ožujak 19, 2009, 21:44:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ni ja nemam adekvatnu stolicu na poslu, a za kupovanje neke vlastite jednostavnom u ovom trenutku nemam novaca. Nego, pronašla sam ovaj članak koji govori o onome što naam je poslodavac dužan osigurati i ja ću kod sebe u firmi sigurno pokrenuti to pitanje. Stavljam cijeli tekst tako da ga svi mogu pročitati, ispričavam se zbog njegove duljine...


 Znadete li da je donesen i stupio na snagu "Pravilnik o sigurnosti i zaštiti zdravlja pri radu s računalom"?
 

Temeljem Zakona o zaštiti na radu, donesen je i stupio je na snagu Pravilnik o sigurnosti i zaštiti zdravlja pri radu s računalom.

Pravilnikom se utvrđuju uvjeti za siguran rad i zaštitu zdravlja pri radu s računalom za sve zaposlenike koji pri obavljanju poslova koriste računalo sa zaslonom ukupno 4 ili više sati tijekom radnog dana.
Za takva radna mjesta poslodavac je obvezan izraditi procjenu opasnosti imajući u vidu moguće opasnosti od narušavanja zdravlja radnika, što se naročito odnosi na opterećenje vida, mišićno-koštanog sustava i psihičko opterećenje.
Poslodavci koji zapošljavaju do 50 radnika mogu sami izraditi procjenu opasnosti vezano uz rad s računalom, a na poslodavce koji zapošljavaju više od 50 radnika odnose se odredbe Pravilnika o izradi procjene opasnosti (NN 48/97, 114/02, 126/03).
U skladu s Pravilnikom poslodavac mora upoznati radnike sa svim okolnostima i zahtjevima za sigurnost i zaštitu zdravlja pri radu s računalom. To znači da mora osigurati osposobljavanje radnika za rad na siguran način prilikom prvog raspoređivanja na radno mjesto kao i prije provedbe svake promjene koja bi mogla utjecati na sigurnost i zdravlje na tom radnom mjestu.
U prilogu Pravilnika posebno su navedeni zahtjevi koje poslodavac mora osigurati za siguran rad za računalima, a odnose se na samo računalo (zaslon, tipkovnica, radni stol i radna površina, radni stolac) kao i uvjete radne okoline (osvijetljenost, bliještanje i odsjaji, buka, mikroklimatski uvjeti i zračenje). Tako npr. prirodna ili umjetna rasvjeta mora osiguravati zadovoljavajuću osvijetljenost već prema vrsti rada od najmanje 300 luxa. Ometajuće bliještanje i odsjaje na zaslonu potrebno je spriječiti odgovarajućim postavljanjem elemenata radnog mjesta u odnosu na razmještaj i tehničke karakteristike izvora svjetla. Buka opreme i drugih izvora u prostoriji ne smije ometati rad i ne smije biti veća od 60 dBA.

Mikroklimatski uvjeti moraju odgovarati zahtjevima za toplinsku udobnost pri radu bez fizičkog naprezanja (temperatura 20 – 24°C). Ukoliko se koristi klima uređaj, vlažnost treba biti između 40 i 60%, brzina strujanja zraka najviše 0,2 m/s, a u toplom razdoblju temperatura prostorije može biti najviše 7°C niža od vanjske temperature.

Kako bi se smanjilo opterećenje pri radu sa zaslonom poslodavac mora planirati aktivnosti radnika na takav način da se rad sa zaslonom tijekom rada periodički izmjenjuje s drugim aktivnostima. Ukoliko ne postoji mogućnost promjene aktivnosti radnika, odnosno radnik nema spontanih prekida tijekom rada, poslodavac mu ovisno o težini radnih zadataka i posljedičnog vidnog i statodinamičnog napora tijekom svakog sata rada mora osigurati odmore u trajanju od najmanje 5 minuta i organizirati vježbe rasterećenja.

U okviru preventivnih pregleda poslodavac mora osigurati pregled vida radnika kod specijalista medicine rada:
– prije početka zapošljavanja na radnom mjestu s računalom,
– najmanje svake dvije godine za radnike koji koriste korekcijska pomagala,
– na zahtjev radnika, zbog tegoba koje bi mogle biti posljedica rada s računalom, tj. sa zaslonom.
Radnici također imaju pravo na pregled vida kod specijalista oftalmologa ukoliko se pri pregledu utvrdi da je specijalistički pregled potreban.

Novo radno mjesto ili ono koje se oprema računalom mora ispunjavati zahtjeve za sigurnost i zaštitu zdravlja u roku od dvije godine. Postojeće radno mjesto mora se prilagoditi utvrđenim zahtjevima u roku od četiri godine od dana stupanja na snagu Pravilnika.
 


 

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna ovaj tekst možete bacit odma u smeće jer i sami znate da nećete dobiti to što tražite jer ako se budete bunili prije će te dobit otkaz nego sjedalicu, ;D

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre