Autor Tema: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!  (Posjeta: 230039 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #54 : Travanj 30, 2009, 13:56:37 poslijepodne »
Ja sam bila u Stubičkim toplicama i to 2 tjedna od operacije (kad si mlad ništa nije prerano, a oni što su došli nakon 3 mjeseca bili su ukočeniji nego ja nakon 2 tjedna). Iskustvo-prekrasno. Sobe su sasvim solidne a ukoliko želite biti sami u sobi nadoplaćujete 50 kn. po danu. Ono najbitnije je da su svi ali apsolutno svi od fizioterapeuta,doktora,sestara, spremačica, konobara divni! Bazen nažalost nisam koristila (krasta-jedina negativnost preranog dolaska u toplice) a i napala me alergija pa ovako i onako nebi mogla u bazen. Posebno je bila draga fizioterapeutkinja na individualnim vježbama koja ne samo da nas je učila pravilno vježbati (od disanja pa do pokreta) nego je svakodnevno davala ogromnu moralnu podršku pogotovo nama mlađima koje još čeka puno godina rada-a to je jako bitan segment u oporavku. za sve terapije se naručuje te dobijete karticu s napisanim terminima i vrstom terapije-pa ukoliko bi imali više terapija na jednom mjestu (struja 1,2, ultrazvuk) naručuju vas tako da odmah obavite sve tako da ne morate više puta u danu dolaziti na isto mjesto.Kao što sam rekla nisam koristila bazen ali sam u više navrata išla gledati vježbe-imaju 2 bazena:novi je dubljii hladniji ali prekrasno uređen a drugi je stari ali plići i s toplijom vodom. Sami svakodnevno birate bazen ovisi kako vam taj dan više odgovara.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #55 : Svibanj 11, 2009, 10:06:22 prijepodne »
Ne mogu nikako nac jel bilo govora o termama Selca???
Ima li neko iskustva kakvih?
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #56 : Srpanj 11, 2009, 19:46:46 poslijepodne »
Pozdrav svima!

Evo ja sam odradio 14 dana u Fojnici i mogu reći da mi je stanje puuno bolje nego je bilo kad sam otišao.Još  ima one utrnulosti po onom dijelu na kojem sjedim ali kažu da za to treba dosta vremena.U svakom slučaju Fojnica je za svaku pohvalu,ja osobno sam bio malo i skeptik prema tome,ali već treći dan sam vidio rezultate na sebi.Imao sam svaki dan 5 terapija ujutro u 8 najprije vježbe,zatim u 9:30 kada,pa onda u 10 bazen (leđno plivanje)...poslije ručka sam imao opet bazen u 14:30 i na kraju neke struje u kombinaciji sa vakuumom u 16:30.
Osoblje i terapeuti su za svaku pohvalu,hrana je takođe dobra,svaki dan ima 2 vrste jela na izboru,u svakom slučaju bilo je bolje nego sam očekivao.Sad sam kući nekoliko dana pa ću se prebacit malo do mora kad se vrijeme popravi.Radim one vježbe što sam naučio gore ujutro i uveče,nemam nikakvih bolova,uglavnom osjećam se dobro a mislim da mi je najviše pomogla ona voda u bazenu i u kadi,nakon svakog izlaska iz nje osjećao sam se "kao nov".
Ono bih preporučio svakom a ne samo nama nakon operacije.Vidio sam da dosta svijeta iz Dalmacije dolazi gore,cijene su dosta povoljnije nego u HR.Bio sam jedanput u posjetu muzeju u franjevačkom samostanu,ima i nekih slika iz muzeja i okoline pa ako nekoga zanima mogu ih i postaviti negdje...U svakom slučaju krajolik je gore prekrasan,jedino mi vremenski uvjeti nisu bili na ruku,skoro da nije bilo dana da nije naletio kakav popodnevni pljusak.

Toliko o mom iskustvu s toplicama,pozdrav svima uz što manje bolova  ;)
« Zadnja izmjena: Srpanj 11, 2009, 19:54:51 poslijepodne trucker »
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Kraljeznica.com forum

Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #56 : Srpanj 11, 2009, 19:46:46 poslijepodne »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #57 : Srpanj 11, 2009, 20:44:41 poslijepodne »
Daj sam napiši u kojoj mjeri su ti tegobe se popravile.? Kako je sa mokrenjem itd.?
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #58 : Srpanj 11, 2009, 22:12:56 poslijepodne »
Mokrenje se nije potpuno normaliziralo,ponajprije zbog toga što sam dugo nosio onaj kateter s čepom.Zapravo mokrim normalno samo što ne mogu dugo "držati" jer mi je (kako mi je rekao doktor u fojnici)zbog predugog nošenja onog "crijeva" mišić uspavan pa tek sada postupno dolazi na svoje.Stolicu sam imao redovno,i što mi je bilo interesantno,svaki put odmah poslije bazena morao sam žurno na wc ;D ;D.To mi se dešavalo oko 10-ak puta u onih 14 dana.Ostalih tegoba nisam ni imao,već sam i ranije pisao da nisam imao nikakvih bolova u nogama,tek malo nešto peckanja oko reza,kao da hoće da me podsjeti da je tu nešto rađeno.Dakle još da me pusti ova utrnulost po guzi i između nogu i to bi bilo sve.Imam osjećaj da se i to pomalo povlači,kao da su taj krug sve više smanjuje od perifrije prema centru(a osjećaj je da je centar tog kruga rektum)ali sačekat ću još malo s tom tvrdnjom...
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #59 : Srpanj 20, 2009, 11:04:16 prijepodne »
Poštovani forumaši , evo ja idem u Naftalan u Ivanić Gradu i javim se sa svojim iskustvima od tamo , mada sam cuo dosta pozitivnog o tome pa sam se odlučio za njih jer sa vec nakon operaije vratne kralježnice bio u Krapinskim i nisam zadovoljan kolicinom i nacinom terapija , a sad nakon operacije na L5-S1 idem u Naftalan i napišem vam dojmove. Pozdrav svima..............

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #60 : Srpanj 20, 2009, 14:18:37 poslijepodne »
Pa eto šta da ja kažem na ovo sve, ja sam operiran u siječnju ove godine i meni je izričito bilo zabranjeno ići u toplice, 40 dana nakon operacije sam išao raditi i pomalo vježbe snage, brzo hodanje i nogać sa klincima....

Noviji pristupi definiraju toplice samo u slučaju neurološkog deficita...jer činjenica je da fizijatrija ne ide u korak sa neurokirurgijom......
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #61 : Srpanj 20, 2009, 14:29:55 poslijepodne »
Meni bas nije jasno, izričito zabranjene toplice, a igranje nogometa je ok?!?!?
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #62 : Srpanj 21, 2009, 09:12:27 prijepodne »
Pantaghana,

Nevjerovatno ali istinito....a činjenica je da sam ja novi čovjek i sve ide tome u prilog....

Kod mene je ustanovljeno da nema većih neuroloških deficita i odluka je bila izuzetno striktna, tipa "Ako odeš u toplice i bude ti lošije, onda nemoj meni dolaziti opet"

Objašnjeno mi je da je fizijatrija u Hrvata 100 godina zaostala, a to sam se i sam uvjerio kad sam bio kod Peharca u Puli, kad sam vidio da čovjek radi dijametralno suprotne stvari nego ovi po bolnicama i ambulantama....o čemu onda pričamo, mene nije bilo teško uvjeriti u to...

Također mi je objašnjeno da oni malo previše savijaju operirane kralježnice i slične stvari, bespotrebno se opterećuju diskovi koji su netom operirano i takve stvari....

Dali su mi neke standardne vježbe da vježbam i rekoše kad osjetiš učvršćenje trupa slobodno radi svaki sport na ovom svijetu koji god hoćeš....

Jest da mi noga još uvijek nije kao nekad ali i to se popravlja...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #63 : Srpanj 21, 2009, 17:20:44 poslijepodne »
Ja evo još nisam bio u toplicama.
Prvo sam čekao preko mjesec dana na otpusno pismo.
Zatim petnaest dana na odobrenje komisije HZZO-a .
I sada čekam odgovor iz Varaždinskih toplica.
Operiran sam prije 2 mjeseca i dva dana.Dobro se osjećam.Plivam (preko tisuću zamaha),radim vježbe rastezanja,snage i tai-chi (odlična stvar protiv jutarnje ukočenosti mišića), a bome sam počeo i  lagano trčati  15 minuta svaki drugi dan.
Malo kad se dobro iznojim i izforsiram javi se jača utrnulost noge,ali nije strašno.
Dakle, zadovoljan sam sa operacijom ,ali sa organizacijom cijelog postoperativnog oporavka nisam.Zapravo,sam sam si organizirao  režim oporavaka uglavnom preko korisnih informacija s ovog foruma(Hvala svima!!!).
A čak sam išao na privatne preglede kod fizijatra ,a on mi je sve potvrdio što sam do sada radio.
Sad mi je već malo bed ići u toplice,ali eto ići ću nadan se skoro.Najviše da vidim mogu li popravit ovo trnjenje noge i da čujem koju pametnu od ljudi koji se ovim bave cijeli život.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #64 : Rujan 28, 2009, 18:46:48 poslijepodne »
Pozdrav svima!
Evo vratio se danas iz Varaždinskih Toplica.
Kako je bilo?!
Svakako.Prva dva tjedna super,a onda je bol udarila najjače od operacije(preko 4 mjeseca) >:(.Poludio od muke.Međutim,lako moguće da sam sam kriv i da sam se preforsirao pješačenjem,plivanjem ,vježbanjem, i sada mi se živac "pobunio".
Osoblje je bilo odlično,ljudi su ljubazni,gradić je uredan i lijep.
Hrana je ok i na male doze ;).
Vježbe i terapije su onako,ali je problem prenatrpanost bazena i nemogućnost individualnijeg pristupa.
U toplicam se nemože plivati zbog gužve,pa sam plaćao svaki dan veliki vanjski bazen(35kn po danu)
Dobra stvar je što sam upoznao Zagorje i iskreno sam fasciniran.Varaždin,Ludbreg,M.Bistrica,gorice,hiže,tudum,štrukle,gulaši od srnetine...sve sam vidio i kušao :).
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #65 : Rujan 28, 2009, 19:14:21 poslijepodne »
Uriel drži se,bit če bolje dok se tijelo malo smiri od tog pretjeranog napora,samo trebaš biti malo strpljiv.Taj dio jest prekrasan,i VŽ.Toplice i sam grad Varaždin.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #66 : Rujan 28, 2009, 19:40:54 poslijepodne »
Puno hvala Madagaskar,
malo me pokolebalo jer je do sada sve bilo dobro.Ali evo,  dana se malo  popravlja.
Kupio sam ortopedski jastuk za auto koji podržava kralježnicu i danas bez problema odvozio do doma skoro 400km.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #67 : Veljača 20, 2010, 23:05:42 poslijepodne »
Evo i mene u stacionaru u Biokovci.
O sobi necu puno pricat evo u prilogu dvi slikice kupatila :) Slika govori više od rijeci :)
Navodno nisu sve u ovako ocajnom stanju i s ovako jadnim kupatilom, al eto ipak sam ja Pegula :)
Jutros sam cula cistacicu kako se obraca kolegici: ma napisala sam im prosli tjedan da nikoga ne salju u tu sobu i eto ti ih vraže oni opet poslali jadnu ženu :):) Ne zna ona s kojom pegulom ima posla.
Što se tice terapija, a klasika: magnet, struje, vježbe na suhom, vježbe u bazenu, plivam cca kilometar dnevno i za sad ok podnosim...
Neurokirurg napisao da moram proc skolu hodanja i ispravljanje iskrivljenog stava medjutim fizijatar je to lipo izignorirao uz komentar da mi ne treba to i da cu se s vremenom ispravit  ::) ::)
Nakon sta sam par puta ponovila da je to neurokirurg rekao ovaj nije reagirao pa sam se i ja pokupila i otisla.
Sad nemam pojma dali da se idem tamo svađat ili tražit drugog fizijatra (i dali se to uopce u toplicama moze otic kod drugoga???).
Btw. Prije stacionara sam obavila 10 dana ambulantne fizikalne u drugoj ustanovi i tu isto nitko nije znao sta bi samnom, jedna terapeutkinja je na školu hodanja bacila kometar: hodanje?pa nije to neka filozofija, prvo ides s jednom nogom pa s drugom hehe hehe hehe dozivotno cu joj bit zahvalna nsta me prosvijetlila hehe hehe
Sve u svemu nije loše, Biokovka je smještena u raju na zemlji pa svaki dan opalim jos dvi ture od pola ure  šetnje uz more pa zaboravim na sve gluposti :)
« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2010, 14:51:10 poslijepodne Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #68 : Veljača 20, 2010, 23:53:13 poslijepodne »
Pegulo draga, drži se ti nama i pokaži im tko je Pegula  ;)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #69 : Veljača 21, 2010, 00:12:26 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Evo i mene u stacionaru u Biokovci.
O sobi necu puno pricat evo u prilogu dvi slikice kupatila :) Slika govori više od rijeci :)
Navodno nisu sve u ovako ocajnom stanju i s ovako jadnim kupatilom, al eto ipak sam ja Pegula :)
Jutros sam cula cistacicu kako se obraca kolegici: ma napisala sam im prosli tjedan da nikoga ne salju u tu sobu i eto ti ih vraže oni opet poslali jadnu ženu :):) Ne zna ona s kojom pegulom ima posla.
Što se tice terapija, a klasika: magnet, struje, vježbe na suhom, vježbe u bazenu, plivam cca kilometar dnevno i za sad ok podnosim...
Neurokirurg napisao da moram proc skolu hodanja i ispravljanje iskrivljenog stava medjutim fizijatar je to lipo izignorirao uz komentar da mi ne treba to i da cu se s vremenom ispravit  ::) ::)
Nakon sta sam par puta ponovila da je to neurokirurg rekao ovaj nije reagirao pa sam se i ja pokupila i otisla.
Sad nemam pojma dali da se idem tamo svađat ili tražit drugog fizijatra (i dali se to uopce u toplicama moze otic kod drugoga???).
Btw. Prije stacionara sam obavila 10 dana ambulantne fizikalne u drugoj ustanovi i tu isto nitko nije znao sta bi samnom, jedna terapeutkinja je na školu hodanja bacila kometar: hodanje?pa nije to neka filozofija, prvo ides s jednom nogom pa s drugom hehe hehe hehe dozivotno cu joj bit zahvalna nsta me prosvijetlila hehe hehe
Sve u svemu nije loše, Biokovka je smještena u raju na zemlji pa svaki dan opalim jos dvi ture od pola ure  šetnje uz more pa zaboravim na sve gluposti :)
****
nazalost nista od slika, govori da je direktorij pun i da se obratim adminu
Bojane???
Pegula traži  desnu staru hotela kad gledašod ulaska na vrata u hotel naravno u prizemlju ili prvom katu jar tamo su ti aprtmani rei da ti treba zbog interneta da ti tamo vata signal.Ona teta na recepciji je prava divljakuša nadam se da će tii udovoljiti,ako ne ona traži šeficu recepcije.
neznam koji te dr vodi ako je DR Milinović nije loš daje šakom i kapom puno terapija o soatlima bi mogo dati također i pozitivna i negativna iskustva.naj vjerovatnije si na starni di je lift te sve sobe su katastrofalne,što se tiće osoblja kuhinje prva liga su kao i konobara.
Naravno pozdravi mionog momka koji radi na upisu za fizikalne i treci mu da ga pozdravalja Denis iz Zdara znat će on te neka ti posloži dobre terapije.Za sve probleme koje budeš imala možeš se obratiti doktorici Šabić koja je tamo glavna naravno poslije direktora.Eto ni te cure na stujamanisu loše al oni momci u bazenima njih pozdravi i reci im da prvo nauču plivat pa da onda radu sa oboljelim pacjentima.
Eto puno sriće ti želi te nemoj se baš forsirat samo pomalo ko Veljko Rogošić ;)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #70 : Veljača 21, 2010, 12:01:08 poslijepodne »
Denis,

Pa ti si car.....heba te pa tebe svi znaju...brijem da imaš utjecaj u tom stacionaru veći nego sam ravnatelj......
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #71 : Veljača 21, 2010, 14:58:40 poslijepodne »
E moj Denis, te sobe o kojima ti pricas da ne valjaju su ti meni super bravo prema ovoj mojoj. Btw.trazila sam ja sad novu sobu i dobila na istoku jer u ovoj koju sam do sad imala sam zamalo poplavila :)
A to i nije bila soba nego neka  kancelarija pretvorena u sobu, cili hotel ima takvih 3-4 i bas ja dobila jednu od tih :)
A ove ostale u livom krilu su skroz ok, velike i zahodi su normalni, ne moras radit egzibicije da bi se docepa školjke :)
I nije mi Milinovic nego sam odabrala Mišu, zavraga.
Šabićke taj dan nije bilo kad sam dosla nego popodne pa mi se nije dalo cekat i otisla do Miše.
A šta se tiće plivanja, naravno da sam potukla sve rekorde Biokovke(osim vlastitog kojeg sam lani tamo postavila 2.5km:)), al to i nije neki problem s obzirom da tamo nikome ne pada na pamet plivat i svi me gledaju ko sedmo čudo.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #71 : Veljača 21, 2010, 14:58:40 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com