Autor Tema: Greske i problemi s pristupom stranicama foruma (javite ako ih bude)  (Posjeta: 6653 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Greske i problemi s pristupom stranicama foruma (javite ako ih bude)
« : Siječanj 10, 2010, 15:12:29 poslijepodne »
GSM mi je javaio da postoje greske kod pristupa forumu. Jucer sam dobio automatsku obavijest o problemu s bazom ali to je uobicajno jednom mjesecno.
Napisite ovdje ako bude problema s pristupom ili ako bude islo jako sporo.
Napravio sam kopiju foruma tj. baze tako da je sve pod kontrolom. Ako bude manjih problema sljedeci vikend cu raditi optimiziranje baze i foruma. U slucaju vecih problema to cu napraviti ranije.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

GSM

  • Gost
Odg: Greske i problemi s pristupom stranicama foruma (javite ako ih bude)
« Odgovori #1 : Siječanj 10, 2010, 15:15:42 poslijepodne »
Jucer i danas dosta puta. Nisam siguran da je to povezano s optimiziranjem baze i foruma, jer ovaj forum nije toliko posjecen da se baza/server preoptereti.
Prije bih rekao da ti hosting provider "pravi" probleme. Vidjet cemo kako ce se ponasat par dana, ako ne bude radilo mogu ti ja prebacit forum na drugi server (free-of-charge naravno).

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Greske i problemi s pristupom stranicama foruma (javite ako ih bude)
« Odgovori #2 : Siječanj 10, 2010, 15:33:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jucer i danas dosta puta. Nisam siguran da je to povezano s optimiziranjem baze i foruma, jer ovaj forum nije toliko posjecen da se baza/server preoptereti.

Sorry, nisam ti stigao odgovoriti na mail. Isao sam prvo napraviti backup za svaki slucaj. Jucer je stigla samo ta jedna greska, a bio sam na forumu nekoliko puta u toku dana i veceri i nije bio greske.

Inace razmisljam o konsolidaciji stranica i foruma. Da sve prebacim na istu domenu i da bude na istom serveru.

Forum je kod GoDaddy, a stranice na shopcentar.hr
Za GoDaddy za sada mogu reci sve najbolje. Istina je da dnevna posjecenost nije u tisucama ali panel za odrzavanje domena i hostinga je prva liga.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

GSM

  • Gost
Odg: Greske i problemi s pristupom stranicama foruma (javite ako ih bude)
« Odgovori #3 : Siječanj 10, 2010, 15:36:31 poslijepodne »
Forum svakako trebas premjestiti na server u RH, jer to ce doprinjeti posjecenosti iz raznih SEO razloga.

Sto se tice GoDaddy-a, to jeste veliko ime, ali izbjegavam uzimati servere vani. A sto se control panela tice, ako nije cPanel (obrati paznju na slovo P) onda ne valja :) (link: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Greske i problemi s pristupom stranicama foruma (javite ako ih bude)
« Odgovori #4 : Siječanj 10, 2010, 15:47:36 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Forum svakako trebas premjestiti na server u RH, jer to ce doprinjeti posjecenosti iz raznih SEO razloga.

Sto se tice GoDaddy-a, to jeste veliko ime, ali izbjegavam uzimati servere vani. A sto se control panela tice, ako nije cPanel (obrati paznju na slovo P) onda ne valja :) (link: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se)

Nisam siguran koliko je bitna lokacija servera za SEO. Vecina domacih hosting providera ima servere u inozemstvu.

Znam za cPanel i druge panele. Koristio sam ih veci broj. GoDaddy ima vlastiti panel ali dobar je. Vjeruj imaju odlicnu admisnistraciju domena i hostinga.
Naravno dobar je dok radi. :-)   Imam kod njih hosting 2 godine i za sada radi odlicno. Za vise od 10 domena.

SEO za sada radi prilicno dobro.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

GSM

  • Gost
Odg: Greske i problemi s pristupom stranicama foruma (javite ako ih bude)
« Odgovori #5 : Siječanj 10, 2010, 17:23:45 poslijepodne »
Ok, dobro je dok radi.

Pogledaj: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

 

Nagradne igre