Autor Tema: Asimetrija leđa  (Posjeta: 19130 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sandra

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Asimetrija leđa
« : Ožujak 26, 2010, 13:50:29 poslijepodne »
Pozdrav, ja sam tu nova pa ukratko da se predstavim...Zovem se Sandra, imam 19 godina i kao i vi tu sam zbog istog problema. Malo sam istraživala na internetu o svom problemu-a to je prenaglašena asimetrija leđa u odnosu na ramena,zapravo u odosu na moj cijeli položaj tijela. Nakrenuta sam malo u lijevo i u struku mi se točno to može primjetit. Uz to imam osjećaj da mi je desna noga duža od lijeve pa me vjerojatno zato ona i naginje na lijevo,i imam spuštena stopala. Neznam koliko ste upoznati sa time ali voljela bi da mi kažete barem nešto o tome,neku korisnu informaciju. Iskreno strah me je otići kod doktora jer sa kim god sam pričala svi su mi rekli da je kod mene to preizraženo i previše napredovalo i da bi jedino operacijom to moga rješit. Neke pretjerane bolove još nemam,samo povremeno ako radim nešto u nekom pognutom položaju,onda me zna jako boljet u donjem dijelu leđa ali me brzo prođe. Znam da bi mi bilo pametno pokušat to rješit što prije,dok sam još mlada,a ne čekat dok mi se još više ne zakomplicira. Ali ponavljam,užasno me strah da bi me doktor poslao na operaciju...Neznam više ni sama šta bi...Dajte bar neki savjet,neka vaša iskustva,neku malu utjehu da skupim hrabrost  ;)

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #1 : Ožujak 26, 2010, 14:04:57 poslijepodne »
imaš kakav nalaz: röntgen, magnetska, kompjuterska tomografija?

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2010, 18:14:13 poslijepodne »
Ja preporucujem operaciju mene su sa 19 godina odbili operisati krivu kicmu, sad sa 28 imam strasnih problema diskovi mi iskacu noga boli gadno. Nema tu puno pametovati nego samo operisati, al ti sacekaj ako hoces. Da bilo bi dobro da nam pokazes RTG ili nesto da se vidi situacija i kolika je krivina i koliko stepeni
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2010, 18:14:13 poslijepodne »

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #3 : Ožujak 26, 2010, 22:34:26 poslijepodne »
Tako je. Odmah na operaciju iz ovih stopa. Što će ti doktori kad fino imaš forum...ljudi dajte se uozbiljite..

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #4 : Ožujak 26, 2010, 22:55:11 poslijepodne »
Sandra dobro došla!!
Žao mi je što tako mlada cura kao ti ima već probleme s kralješnicom.Opisivati se tu nema puno što,na forumu možeš dosta toga naći ,alipak češ morati napraviti sve pretrage i zadnje će biti neurokirurgova rijeć,ako on kaže operacija onda ćeš ti morati sama donjeti odluku,bez nas jer i na forumu ima onih kojima nije dobro poslije operacije, i onih kojima je dobro.E sad što je dobro a što ne to svak može reći za sebe.Napravis ve pretrage koje idu redom i dobit ćeš nalaze po kojima ćeš se savjetovati sa još kojim doktoromi onda donjeti odluku da li ćeš na operaciji ili ne.U svakom slučaju nemoj pono brzati na operaciju ,a nemoj je puno ni odugovlačiti zbog dodatnih neuroloških tegoba.Kreni redom napravi preglede i javi nam se kako je prošlo i što su ti doktori rekli jer ipak mislim da su oni ovdje najmjerodavniji za davanje dijagnoza,bez obzira što ih ima svakakvih.
to puno srće ti želim i javi nam kako su prošle pretrage :)

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #5 : Ožujak 27, 2010, 02:54:55 prijepodne »
Denise zašto bi zadnja bila neurokirurgova riječ?

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #6 : Ožujak 27, 2010, 12:51:03 poslijepodne »
Bais zadnja se podrazumjevalo jer je neurokirurg zadnji u cijeloj toj proceduri.Sad osobno ne namećuči drugima u svom konkretnom slučaju kad vratim film prije 10 god kad mi je Neurokirurg iz mog grada rekao da je za operaciju ja sam se smijao i slušao ostale koji nemaju blage veze i sa tim produljivao problem,te sam opet došao onako kako je on rekao na operaciju ;)

Sandra

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #7 : Ožujak 27, 2010, 13:40:08 poslijepodne »
Nisam još bila na nikakvim konkretnim pregledima jer se nisam mogla prisilit da odem iako me moja dokt.opće prakse prije nekih dva mjeseca uputila u bolnicu.A ta uputnica još uvijek stoji... :/ ali evo sad kad sam pročitala ove sve ipak ću otić.Ne smijem se s tim zezat tak da neću više čekat,otići ću odma nakon što mi sad prođu kolokviji a to je za nekih para dana...Hvala svima na malo podrške ;) Ja ću vam se još povremeno javljat da vam kažem kaj su mi rekli na pretragama,dal ću morat na operaciju i to...Pozz svima

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #8 : Ožujak 27, 2010, 14:17:03 poslijepodne »
Mislim da je tvoj slučaj nešto kompleksniji od diskus hernija koje su praktički tema ovog foruma. Čekanje na pregled u bolnici zna potrajati tako da se možeš komotno i sad naručiti. I provjeri da ti nije istekla uputnica

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #9 : Ožujak 27, 2010, 14:19:43 poslijepodne »
Citat:
ais zadnja se podrazumjevalo jer je neurokirurg zadnji u cijeloj toj proceduri.Sad osobno ne namećuči drugima u svom konkretnom slučaju kad vratim film prije 10 god kad mi je Neurokirurg iz mog grada rekao da je za operaciju ja sam se smijao i slušao ostale koji nemaju blage veze i sa tim produljivao problem,te sam opet došao onako kako je on rekao na operaciju

Da pojednostavim pitanje: s obzirom da cura još nema dijagnozu specijalista, kako već znaš da je to posao za neurokirurga?

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #10 : Ožujak 27, 2010, 19:02:50 poslijepodne »
Ja ne znam njenu dijagnozu al znam da svaka asimatrija na tijelu a posebno kicme ne moze biti normalna i rijetko mozes sa tim proci kroz zivot bez ikakvih tegoba. Ne znam njenu dijagnozu al je bol ceka kad tad toliko znam
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #11 : Ožujak 27, 2010, 19:25:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Iskreno strah me je otići kod doktora jer sa kim god sam pričala svi su mi rekli da je kod mene to preizraženo i previše napredovalo i da bi jedino operacijom to moga rješit. Neke pretjerane bolove još nemam,samo povremeno ako radim nešto u nekom pognutom položaju,onda me zna jako boljet u donjem dijelu leđa ali me brzo prođe. Znam da bi mi bilo pametno pokušat to rješit što prije,dok sam još mlada,a ne čekat dok mi se još više ne zakomplicira. Ali ponavljam,užasno me strah da bi me doktor poslao na operaciju...Neznam više ni sama šta bi...Dajte bar neki savjet,neka vaša iskustva,neku malu utjehu da skupim hrabrost  ;)

Trenutno radis najgoru stvar koju mozes. Odgadjas stvar i sa svakim danom si radis vecu stetu.
To je kao kad ljudi imaju mali problem sa zubom i odgadjaju odlazak i na kraju bude veliki
problem. Odi kod lijecnika, posnimaj kraljeznicu, saznaj misljenje i vidi koje su opcije. Vec sad
znas da imas problem i mislim da nisi u nista boljoj situaciji nego da znas istinu. Ovako zivis u
neizvjesnosti. Nije utjesno za cuti ali to je realnost. Razmisljaj na nacin da sto prije odes kod lijecnika brze ces i lakse rijesiti problem. Pored toga kako znas da ce ti preporuciti operaciju.
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2010, 19:29:51 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #12 : Ožujak 27, 2010, 20:42:39 poslijepodne »
Tacno tako bojane
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #13 : Ožujak 28, 2010, 08:18:25 prijepodne »
Sandra...odmah promijeni taj stav jer bi se mogla gorko zaj****i i to tako da cijeli život plačeš.....odmah na sve moguće načine kod svih doktora i što prije sve pretrage...ja se nadam da ne želiš završiti u pelenama.....malo surovo ali je tako....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #14 : Ožujak 28, 2010, 10:45:04 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Citat:
ais zadnja se podrazumjevalo jer je neurokirurg zadnji u cijeloj toj proceduri.Sad osobno ne namećuči drugima u svom konkretnom slučaju kad vratim film prije 10 god kad mi je Neurokirurg iz mog grada rekao da je za operaciju ja sam se smijao i slušao ostale koji nemaju blage veze i sa tim produljivao problem,te sam opet došao onako kako je on rekao na operaciju

Da pojednostavim pitanje: s obzirom da cura još nema dijagnozu specijalista, kako već znaš da je to posao za neurokirurga?

Bais, apsolutno se slazem s tobom. Ne treba pricati napamet. Tko zna o cemu se tocno radi. Upravo zato treba otici kod doktora. Mozda i nije tako strasno.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #15 : Ožujak 28, 2010, 22:31:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Citat:
ais zadnja se podrazumjevalo jer je neurokirurg zadnji u cijeloj toj proceduri.Sad osobno ne namećuči drugima u svom konkretnom slučaju kad vratim film prije 10 god kad mi je Neurokirurg iz mog grada rekao da je za operaciju ja sam se smijao i slušao ostale koji nemaju blage veze i sa tim produljivao problem,te sam opet došao onako kako je on rekao na operaciju

Da pojednostavim pitanje: s obzirom da cura još nema dijagnozu specijalista, kako već znaš da je to posao za neurokirurga?
Bais znam samo po tom jel lječnici opće medicine radu šablonski ,te če joj se dogoditi da dobije uputnice fizijatra ortopeda,neurologa,neurokirurga,te će joj prolaziti vrijeme uzalud,Ujedno bolje bi bilo da ima dijagnozu jer bi znala na čemu je ovako če se nedaj bože vrtiti u krug.Zato Sandrici poručujem ,koliko se siječam da je rekla da je doktorica slala u bolnicu da rađe uzme bolničku uputnicu te napravi u dva tri dana sve pretrage ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: Asimetrija leđa
« Odgovori #15 : Ožujak 28, 2010, 22:31:54 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com