Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (besana)  (Posjeta: 99503 )

0 Članova i 33 Gostiju pregledava ovu temu.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #90 : Ožujak 12, 2010, 20:07:48 poslijepodne »
ja iza operacije nisam ni jednom zaplesala.a dobro sam.. nego me malo strah da ne pokvarim..a bit će i toga;) I samo šetaj laganao... sad će i otopliti.. i pazi da ne budeš ni oznojena .. laganini .. bit će sve ok...

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #91 : Ožujak 12, 2010, 20:12:21 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala oboma, hocu, sad cu na bazen, ovih dana.  ;). Ne smijem u hladan bazen, zaboli me kicma, a imam problema sa slijepim crijevom, hronicna upala ...bazen na koji planiram ici je topao, topla voda, sve, podno grijanje, ali treba meni tako 'otopljenoj'  ;D doci do kuce, ma izaci iz tog hotela je dovoljno, ovdje je minis josh uvijek, pushe sjeverac.

Pa onda banja

Pa onda fizikalna terapija

Pa onda .... ne znam

A sumnjam da cu plesati  :(, jedino tramal da popijem  ;D

To sa hladno-toplim te razumijem. I ja na terapijama imam bazen. I onda poslije bazena moram još 40 minuta pješačiti do doma jer me nema tko voziti, a ja inače nisam u stanju voziti zbog lijeve noge, a sad i zbog Lyrice. Pa pričekaj dok zatopli!

A što se tiče plesanja - nemoj odmah odbaciti tu misao! To neka te bude misao vodilja - želim otplesati na bratovoj svadbi barem jednu laganicu = stiskač = sentiš!  ;)
Ma moćeš ti i više kad sam mogao ja prije operacije vjerujem da ću i sad još bolje ko  pravi baletan  :)

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #92 : Ožujak 12, 2010, 20:17:40 poslijepodne »
Ma kakav tramal!
Dobro društvo,zezancija, pa krene pjesma,podosta rundi rujnog vina,obamrlost cijelog živčanog sustava...
I već si glavna na podiju ;).
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

GSM

  • Gost
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #93 : Ožujak 12, 2010, 20:23:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
U stvari znam gdje je GSM, vidjam ga redovno na drugom forumu, uredno odgavara ljudima sa istim ovakvim i slicnim problemima koje imamo i mi. I super, drago mi je, samo ne bi li bilo logicnije te ljude uputiti ovamo, na ovu stranicu?
Eto .... moje skromno mishljenje  :)

Ma tu sam ja... jednostavno u zadnje vrijeme nemam puno vremena da pisem.

Sto se tice preusmjeravanja ljudi s drugih foruma, to se jednostavno kosi s internet "pristojnoscu" i bontonom. Kada netko na jednom opcem forumu kao forum.hr postavi pitanje, on tamo ocekuje i dogovor. Moj odgovor tipa "Dodji na kraljeznica.com/forum i sve ces saznati" ne bi bio dobro prihvacen od vodstva i starih clanova tog foruma. Nekoliko puta sam tako postupio (nevezano za kraljesncu), pa dobro znam sto pricam...

Pozdrav

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #94 : Ožujak 12, 2010, 20:54:00 poslijepodne »
Mislim da si u pravu jer svak ima pravo izabrati na kojem će forumu sudjelovati u raspravama ;)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #95 : Ožujak 13, 2010, 14:49:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
U stvari znam gdje je GSM, vidjam ga redovno na drugom forumu, uredno odgavara ljudima sa istim ovakvim i slicnim problemima koje imamo i mi. I super, drago mi je, samo ne bi li bilo logicnije te ljude uputiti ovamo, na ovu stranicu?
Eto .... moje skromno mishljenje  :)

Ma tu sam ja... jednostavno u zadnje vrijeme nemam puno vremena da pisem.

Sto se tice preusmjeravanja ljudi s drugih foruma, to se jednostavno kosi s internet "pristojnoscu" i bontonom. Kada netko na jednom opcem forumu kao forum.hr postavi pitanje, on tamo ocekuje i dogovor. Moj odgovor tipa "Dodji na kraljeznica.com/forum i sve ces saznati" ne bi bio dobro prihvacen od vodstva i starih clanova tog foruma. Nekoliko puta sam tako postupio (nevezano za kraljesncu), pa dobro znam sto pricam...

Pozdrav

Dobro , sorry, u pravu si, zaboravila sam da se to ne moze, pravila foruma i tako.
Pozdrav i tebi  ;)

hahah cuj stiskac, e to bih mensecini mogla 'plesati"  ;D

Boli me danas, ova kurva, kicma  ::)  ;D
Samo da mi se bazena docepati
« Zadnja izmjena: Ožujak 13, 2010, 14:56:12 poslijepodne besana »
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #96 : Listopad 25, 2010, 18:22:33 poslijepodne »
oooooooo otkad ja nisam ovdje bila  :)

Prije svega, pozdrav svima, nadam se da ste bolje, dobro, nikad bolje, da nema puno novih clanova.

Moje trenutno stanje je prilicno dobro, hvala Bogu. Ne pijem lijekove, ponekad Dexomen, sjedim, svaki dan hodam skoro kilometar, shto je bilo nezamislivo do prije par mjeseci. Raduckam po kuci. Trenutno su mi veci problem atrrofirani misici, nakon 10 mjeseci lezanja, nego kicma.

Nisu me operisali, mada sam bila itekako raspolozena za operaciju. Neurohirurzi tvrde da nisam za op.

Eh sad.... u sedmom mjesecu sam bila u bolnici. 20 dana, na fizikalnim terapijama. Da li zbog bolova koji su bili jaki, trajali su, tada, 7 mjeseci, da li zbog onog bolnickog okruzenja , moje nemoci i beznadja, ja sam pala u depresiju. Nisam ni znala da sam u depresiji, ali nakon shto sam jedno jutro u bolnici plakala oko 4 sata bez prestanka, doveli su mi neuropsihijatra. Nakon kratkog razgovora ukljuceni su mi antidepresivi Amyzol. Nakon izlaska iz bolnice otisla sam na kontrolu kod neuropsihijatra, koja mi je promjenila tablete i dala Zoloft.

Nakon prve kutije Zolofta meni je bilo bolje. Ne mislim na depresiju, nego na kicmu. Kicma me sve manje boljela. Sa svakom popijenom tabletom meni je bolje. Josh uvijek sam kuci, na bolovanju, ali pocinjem razmishljati o povratku na posao. Donedavno na to nisam ni pomishljala.

Ima li neko od vas ikakvu ideju, zashto se ovo ovako "odigralo"? Nakon Voltarena, Analgina. Rapten K, Dexomena ...meni je pomogao antidepresiv?

Necu valjda biti smjeshna sa ovim pitanjem? :-[  Ali zaista ne razumijem. To da imam oshtecenje kicme je evidentno, postoje snimci MR, uostalom vec sam jednom operisana...

Mozda su me antidepresivi oslobodili grca u kojem sam bila, pa je to uticalo na stanje kicme? Mozda je slucajnost? Mozda...nemam pojma....ali voljela bih da shvatim...


Pozdrav svima iz kishnog Sarajeva  :)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #97 : Listopad 25, 2010, 21:24:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ima li neko od vas ikakvu ideju, zashto se ovo ovako "odigralo"? Nakon Voltarena, Analgina. Rapten K, Dexomena ...meni je pomogao antidepresiv?
Iz iskustva znam da me počne boljeti (sada je to torakalni dio) kad sam pod velikim stresom ili kad neprestano brinem zbog nečega. U takvim se stanjima jednostavno drukčije (krivo) držimo. Moj mi je neurokirug nakon operacije bio rekao da bi upravo to kod sebe trebala promijeniti, tj. naučiti nekako da se opustim i da si poboljšam kvalitetu života.  Dakle, trebalo bi nekako naučiti da nas svakodnevica toliko ne dira. Ti si  se vjerojatno pod tim antidepresivima opustila, pa se onda popravilo i stanje s kičmom. Držim fige da tako ostane....
Operacija L4/L5 2007. godine

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #98 : Listopad 25, 2010, 21:46:31 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ima li neko od vas ikakvu ideju, zashto se ovo ovako "odigralo"? Nakon Voltarena, Analgina. Rapten K, Dexomena ...meni je pomogao antidepresiv?
Iz iskustva znam da me počne boljeti (sada je to torakalni dio) kad sam pod velikim stresom ili kad neprestano brinem zbog nečega. U takvim se stanjima jednostavno drukčije (krivo) držimo. Moj mi je neurokirug nakon operacije bio rekao da bi upravo to kod sebe trebala promijeniti, tj. naučiti nekako da se opustim i da si poboljšam kvalitetu života.  Dakle, trebalo bi nekako naučiti da nas svakodnevica toliko ne dira. Ti si  se vjerojatno pod tim antidepresivima opustila, pa se onda popravilo i stanje s kičmom. Držim fige da tako ostane....

Hvala ti  :) drzim i ja fige, ali se bojim shta kad me skinu sa antidepresiva?  I ova doza koju sada pijem, nije velika, ali meni ocito pomaze. A kako se nauciti opustiti?  ??? Mene, istina, ledja i jesu zaboljala na radnom mjestu nakon velike svadje sa sheficom, tako da donekle razumijem tu povezanost psihe, uma i tijela. Valjda se tijelo "lomi" tamo gdje je najosjetljivije ili  oshteceno kada je pod velikim stresom.
Fakat kako zivjeti bez stresa?  ::)

operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #99 : Listopad 25, 2010, 22:53:48 poslijepodne »
Oooo, pa vidi, vidi ko' nam je došao.
Veliki pozdrav Besana i drago mi je da ti to ide na bolje.
Tebi se je znaci desila super stvar što si pala u depresiju i tako došla do tog lijeka  :D.
Da te utješim, zoloft nije neki strašan lijek i ne šteti baš puno, pije ga u mene mama, zato što je na biljnoj bazi i ne pospješuje glaukom.
To što je tebi bolje od njega u stvari liječiš i bol koja je uzela maha nakon dužeg vremena. Taj amyzol je meni naš forumski neuro još davnih dana preporucio, ali bila bi procedura doci do njega bez recepta. Nije tu fora dali si depresivna ili ne. Bol se u nekim slucajevima lijeci i antidepresivima i antiepilepticima. Ja svoju bol lijecim sa Lyricom (antiepileptik).
Desi se kada imaš problem u kralježnici, pa se upalilo, pocelo boliti i nisi duže vrijeme uspjela da otkloniš bol, pa to postane bolest sama za sebe. U pocetku boli malo, mišici napeti, ne obavljaju svoje i nakon dužeg vremena atrofiraju, pa naprave nestabilnost i proizvede se još veca hronicna bol, koja pravi sve gore. Ta bol "ukopa korijen u nervima" i nece da se povuce, jednostavno nervi "polude", odnosno nauce bespotrebno previše prenositi tu bol. Tako da sad tim tabletama lijeciš i tu depresiju u tvojoj glavi, a i "poludjele" nerve u tvojim leđima.
E sad ta bol koju trenutno osjetiš je u stvari ta stvarna bol zbog slabe kicme od koje je sve se proširilo na gore.
Ja isto imam bolove, noga poigrava i žari nakon veceg opterecenja, ali to je malo u odnosu kako je prije bilo. Svakodnevno moram koristiti TENS, Lyricu i furam sa biciklom po 10-ak kilometara dnevno (kad nije kiša). Ako stanem sa ovim, znam da cu potonuti, ili nedaj bože da nahladim sve ovo, preko noci bi se vratilo sve na pocetak.

Ovim slucajem bi se trebao baviti institut za bol, ali to nažalost nema kod nas u Sarajevu, pa sam ja licno prepušten sam sebi uz pomoc savjeta i informacija preko interneta. Ni sam ne znam dokle trebam uzimati lijek.

Jednom sam postavio link na ovome forumu gdje imaju brošure, pa može otici da vidiš detaljniji odgovor na tvoje pitanje:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Sretno
U svakom slucaju moraš skrenuti pažnju tim svojim doktorima da ti je bolje od tih tableta, pa da vide kako i šta dalje vezano za bol, kada ih prestaneš piti zbog depresije.
Sretno!
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #100 : Listopad 26, 2010, 15:32:34 poslijepodne »
Hvala  puno Tesla, zanimljiva stranica  :)
Cuvaj se. ;)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #101 : Listopad 28, 2010, 18:58:33 poslijepodne »
Da i meni su preporucavali taj Zoloft, no rekla sam da cu piti antidepresive samo ako mi operacija ne uspije za koju se spremam polako. To nije cudo da ti je zoloft pomogao jer antidepresivi inace reaguju na kapiju bola, tj, zatvaraju je pa fizicka bol se ne osjeca kao prije. Ja sam pila neurontin i dobro mi je pomagao dok me nije noga sastavila puno gore nego prije (nadam se da to nece biti tvoj slucaj :)).
Nemoj sjediti u kuci to je najgore, i ja se stvarno patim pravo al sve radim, hodam plivam i onda kad me bas zaboli otplacem sta znam. Nadam se da ce operacija pomoci akobogda, sljedece sedmice imam sastanak sa Gavrankapetanovicem pa cu poslusati njegov savjet, u Sarajevu me nece dirati pa sve kad bi se morala i vratiti u FR i sve izdurati sama. Mislim da ce to biti Hrvatska, al eto vidjet cemo.
PS: nemoj se deprimirati ima sve gore od goreg, nadji ljepo nekog finog decka i tako izlazite setajte, druzite se (if u know what I mean ;) :D). Meni je trenutno najveci problem sto me frajeri napadaju a ja ne znam sta da im kazem ljudi moji  ::) ;D ahm ... izvini ceka me operacija kicme poslije koje uopste ne znam kako cu ustati u krevetu a u medjuvremenu ne mozemo nista raditi jer ahm... ahm .... mene umjesto ledja boli ona stvar  ;D ;D ;D
Ma cirkus je ne znam jos sta mi zivot moze nabaciti al sve sama ironija i jad eto ti cuvaj se , ne smiju te skinu sa zolofta nije to nista strasno, pa zaboga ako pomaze moraju ti nastaviti. I ne znam ako te bas puno boli razmotri novu operaciju ono ne znaju ba ovi nasi, da valjaju nesto nabavili bi svu opremu pa lijepo operisali ko Neurohirurg a ne ovako mesarski ... Ja sam ti se onomad nudila za bazen moja ponuda jos stoji, ako nista javi se prosetat cemo pa i ja moram hodati  :D bit ce ti malo lakse i to. Imas moj mail a cini mi se i broj ako ne daj mi svoj broj pa cu te nazvati da se vidimo ja sad imam bibi pa mogu i doci po tebe, pod uslovom da nije brdo jer onda idem nizbrdo joooooj ;D ;D ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #102 : Listopad 30, 2010, 18:32:58 poslijepodne »
Eh, evo mene sa svadbe, bratove, nisam plesala, jedva sam i onaj cin vjencanja izdrzala. Oni odoshe u restoran da slave, a ja...kuci  ::), jbg, ali fakat ...JBG!!!!!  >:(
Eh, Senci, imam tvoj broj mila, izvini za bazen, stvarno nisam bila za bazena, pa tek sam pocela sjediti nema ni mjesec dana. A i depresija me savladala. Plakala sam po 3-4 sata bez prestanka. Javim ti se makar da proshetamo. Puno srece na toj operaciji ti zelim. Ja sam bila raspolozena (cuj raspolozena  ;D) za operaciju, ali nece da me operishu. Tri najbolja neurohirurga u gradu kazu da nisam za operaciju. E pa ne znam za shta sam. Ja sam zvala Zagreb i ugovorila neke termine za pregled, ali onda mi je pocelo biti bolje. Odmah poslije tog dogovora sam pocela sjediti, shetati, raditi vjezbe, mogu i da se sagnem, cucnem, hod na petama i prstima uredan, ne boli me vishe ni u dane PMS-a, napokon kishem  ;D (mjesecima nisam, nisam smjela, zbog bola), smrsala sam 10-ak kila....e ne znam.... kako sad na operaciju, a bolje mi je? Nisam pametna.
Sad me zabolila kicma jer sam stajala nekih sat vremena, a cipele nisu bash udobne bile, valjda je to. Cim sam doshla kuci,legla sam i za 5 minuta me prestalo.
Ali, ovo me sad malo opet bacilo u depru, jer ja naivna razmishljam o povratku na posao, a posao mi je da sjedim 8 sati, sudeci po ovom danas, necu ja josh na posao.
Momka imam Senci, upoznala sam ga slucajno, i on je iste probleme imao, operisao se, ali kakva mi korist od njega, to jest njemu od mene? Mene ne boli "ona stvar"  ;D, ali u slicnoj smo situaciji  ::) ti i ja, vjeruj mi.

Na Zoloftu cu insistirati, moliti, kupovati "na crno" ako treba  ;D, Ocito patim od hronicne boli, koja je zbog antidepresiva podnoshljiva.

operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #103 : Listopad 30, 2010, 20:12:27 poslijepodne »
Ja bih bila zadovoljana kad bi mogla u WC normalno i da povratim seksualnu aktivnost. ;D Sto se tice samog bola napola sam se pomirila da vise nece nestati i da je sreca sto je u pitanju noga a ne ledja. 
E sad nemas razloga da budes u vecoj depresiji, momka imas, posao imas pa i bol je sad laksa. U svakom slucaju ako se vrati, pravac zagreb ako vec toliko boli. Nasi hirurzi su stvarno slabi u smislu tehnika i materijala i ja njih ne bih slusala da me bas toliko boli da placem 4 sata konstantno. Ja placem pomalo svaki dan  ;D.

Svakako javi se da prosetamo sto da ne, sve najbolje
PS: Dje nafata tog operisanog  ;D ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #104 : Listopad 30, 2010, 21:38:21 poslijepodne »
hahahahaa, cuje dje nafata operisanog, a na forumu, nego dje  ;D
nije na ovom, na drugom forumu  ;)


Ej, ali nisam ja plakala zbog bolova, nego valjda od te depresije. Uzas jedan, koje sam beznadje osjecala, bespomocnost, slabost, jad i tuga. Zoloft je zakon  ;D, sad ne mogu da placem, sve i da hocu  ;D ;D ;D ;D

Cujemo se Senci  ;)
« Zadnja izmjena: Studeni 12, 2010, 15:36:37 poslijepodne besana »
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #105 : Studeni 03, 2010, 19:24:48 poslijepodne »
Draga Besana!

Jako me razveselio tvoj post o tome da ti je bolje - to mi je posebno drago kad se sjetim kakve si sve boljke imala.
A posebno bi se osvrnula tvoje pitanje - konstataciju: "Ima li neko od vas ikakvu ideju, zashto se ovo ovako "odigralo"? Nakon Voltarena, Analgina. Rapten K, Dexomena ...meni je pomogao antidepresiv?"

Naime, meni je suprug stalno ponavljao: "dosta tvojih bolova se stvara u tvojoj lijepoj glavi..." i trebalo mi je nekoliko godina da shvatim da je u pravu. Doduše, djelomično su vjerojatno i neke stvari su sa zdravstvene strane promijenile (to možda mogu dokazati liječnici, ali nisam ih posjećivala od svibnja  :) ) ali od kada sam ja u svojoj glavi odlučila da više neću dopustiti da me bol ometa u igri sa djetetom, da neću dopustiti da me na poslu razne spodobe vrijeđaju i uznemiravaju, a pogotovo moja šefica i to radi gluposti npr. kako sam obučena i sl. (a nisam nosila dekolte i minicu na posao), od kad sam odlučila da mi nikada nije odgovaralo meso u mojoj prehrani, već voće, povrće, sirevi nakon toga krenula je sve uzbrdo.
I danas se mogu pohvaliti da se osjećam odlično, veselim se koncertu Bon Jovi u lipnju 2011., vozim se svakodnevno biciklom na posao (oko 3 km u jednom smjeru), jučer sam odvozila na orbitreku 45 min i poslije odradila par vježbi pilatesa i još i zaplesala nakon toga... Naravno, ima dana kada osjećam malo jače "bockanje" u leđima ili trnjenje i hladnoću u nogama, ali prebrodim to bez tablete - odem u saunu, na bazen, u tople kade u Vž. Toplicama i drugi dan je bolje!

Dakle - preporučujem svima: puuuuuuuuno pozitivnih misli za početak, a ostalo po potrebi!!!! Vaše tijelo zna što mu odgovara, a što ne i javit će vam to na neki način. Bol je znak da mu nešto ne odgovara, pa pokušajte promijeniti to - naravno ako možete - za neke stvari ipak trebamo liječnike, ali ne baš i za sve.

Sretno svima!


p.s. Oprostite na dugom postu! Nisam dugo ovdje pisala, ali redovno čitam!  :D  ;)
2006. interlaminectomia L4-L5

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #106 : Studeni 04, 2010, 22:21:14 poslijepodne »
Hvala Renata. I meni je drago da ti ide "uzbrdo" , da ti je bolje, da si jaka.

Evo shta sam nashla na netu:

...Kod kroničnih bolova u leđima uvijek se kombiniraju terapijski postupci. Upotrebljavaju se i antidepresivi, koji dokazano jačaju zaštitni sustav tijela protov bolova. Isto tako valja reducirati sjedenje, npr. pisaći stol, ako je moguće, zamijeniti pultom za stajanje, smanjiti stresove, oprezno, a ne naglo ustajati, promijeniti prehranu i jesti lako probavljivu hranu obogaćenu vitaminima....

Ima logike.

Ne znam Renata kako si to poslozila u glavi i "poravnila", tako mi u BH zovemo to stanje, flegma  ;), ja ne mogu, josh ne. Negdje sam i pisala da me presjeklo nakon svadje sa seficom, dosla hitna, odnijeli me ...i sada osjetim svaki stres, pa i najmanji, na kicmi.
Citala sam negdje da stres pravi shtetu tamo gdje je organizam najslabiji, pa tako nekog boli zeludac od stresa, nekog glava, neko ima stomacnih problema, a mene, eto, kicma. Blesavo skroz, sad bih se mjenjala s nekim za bolove u zelucu.  :-[

Pokushavam promjeniti nacin zivota, Jedem zdravije, smrsala sam poprilicno. Ali, ne znam kako se osloboditi stresa, kako nauciti zivjeti da te nishta previshe ne tangira?
Jucer me kicma zabolila, presjekla tacnije, ta bol je trajala par sekundi, ali sam ja  dobila napad panike, hiperventilirala ...uzas, zamalo da padnem u nesvjest, a kicma me prestala. I tek kad sam shvatila da su mi misici u grcu, i da to nije dobro za kicmu, smirila sam se, nekako.

Imam pitanje.... za sve  :)...u vezi shetnji. Primjetila sam da mi puno vishe odgovaraju kratke shetnje, vishe  nego duge shetnje. Ne znam da li je pametno da se forsiram, ili da poslusham svoje tijelo koje kaze "Kratke, ali ceste shetnje" ?




« Zadnja izmjena: Studeni 05, 2010, 12:14:38 poslijepodne besana »
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

zamila

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (besana)
« Odgovori #107 : Studeni 05, 2010, 10:43:39 prijepodne »
Pozdrav besana

i ja sam citala da je stres najveci neprijatelj nasem zdravlju,imas uzeti u apoteci tablete antidep ,mislim da se tako zovu,nije u smislu tableta za smirenje(apaurin ili bosaurin) nego bas protiv depresije nesto na biljnoj bazi,tako da ako ti je posao bas stresan zasto da ne?!

a sto se tice setnjica,meni su prije operacije godile duge setnje tako da sam svo slobodno vrijeme provodila setajuci,a sada setam pomalo koliko mogu izdrzati ali vidim da mi opet godi,lezanje me unistava,pogotovo kad me sunce zove napolje  :o
28.10.2010.-PLDD operacija-Poliklinika Vertebralis

 

Nagradne igre