Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)  (Posjeta: 134689 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #54 : Lipanj 08, 2009, 11:31:36 prijepodne »
U  petak sam bio kod neurokirurga, pa me narucio u srijedu za prijem u bolnicu. Malo sam nahladjen pa mi je frka dali ce to sta ugroziti. Od jucer pijem paracetamole i osjetim da ide na bolje.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #55 : Lipanj 08, 2009, 19:49:59 poslijepodne »
To stari i drž se...imaš punu moju podršku i najiskrenije želje za što brži oporavak....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #56 : Lipanj 11, 2009, 16:31:29 poslijepodne »
Hvala Davore! Juer sam primljen na neurohirgiju, danas uradio MR. Neuro kaze da imam bolove i od L5 korjena. Izgleda da ce raditi obadva diska. Sutra cu znati vise. 
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #56 : Lipanj 11, 2009, 16:31:29 poslijepodne »

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #57 : Lipanj 11, 2009, 17:17:37 poslijepodne »
Pridružujem se dobrim željama...
L5/S1 ekstruzija

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #58 : Lipanj 11, 2009, 17:38:56 poslijepodne »
Tesla, sve najbolje!

GSM

  • Gost
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #59 : Lipanj 12, 2009, 09:59:13 prijepodne »
Sve najbolje, pazi sta ce reci, dobro saslusaj pa nam prenesi da te znamo posavjetovat :)

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #60 : Lipanj 12, 2009, 12:35:36 poslijepodne »
Sretno Tesla_001!!
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #61 : Lipanj 12, 2009, 20:53:29 poslijepodne »
Zahvaljujem svima!

Citat:
Otpusnica
Dijagnoza kod otpusta:
Status post herniam disci i.v.L5/S1 XI adhesiones periradiculares. Protuzio disci i.v. L4/L5.

Glavne tegobe: Bol u LS kičmi sa iridijacijom u obje noge više lijevo.

Sadasnja bolest: Pacijent operisan na NHK u julu prošle godine. Neposredno nakon operacije tegobe prestale, da bi nakon mjesec i po dana od operacije bol ponovo se javio u donjem dijelu leđa sa iridijacijom u obje noge, više lijevo i trnjenjem lijeve noge. Proveden fizikalni tretman bez poboljšanja tegoba.

Neurološki nalaz: antialgičan hod, Laseque pozitivan lijevo na 45, desno na 70 stepeni. Parestezije i hipestezije u nivou dermatoma L5, S1 lijevo. GMS lijevog stopala oslabljena pri dorzalnoj fleksiji (4/5). Hod na peti lijeve noge ne izvodi, patelarni refleksi uredno obostrano, RAT obostrano oslabljen. Babinski negativan, sfinktere kontroliše.

Imaging:
MR: Nalaz ukazuje na stanje nakon op. zahvata u nivou i.v. prostora sa lijeve strane i unutar vertebralnog vidljive su mnogobrojne priraslice koje vuku duralnu vrecu prema straga, a okruzuju i radiks zivaca sa lijeve strane. Opacifikacija diskusa u nivou i.v. prostora L5-S1 moze ukazivati na discitis. U nivou i.v. prostora L4-L5 vidljiva je manja protuzija diska koja bitnije ne suzava vertebralni kanal i ne komprimira duralnu vrecu.

Kontrolni MRI L/S kičme ukazuje na stanje nakon operativnog zahvata i.v. L5/S1 sa lijeve strane unutar kajeg je još vidljivo nekoliko priraslica medjutim znatno manje u odnosu na prošli MRI. Napominje se manja protuzija L4/L5 koja bitnije ne suzava kanal.

Zaključak: Stručni kolegij NHK na osnovu medicinske dokumantacije i neuroimaging nalaza ne postavi indikaciju za aktivni neurohirurški tretman već pacijenta upućuje na daljni Balneofizikalni tretman.
Kontrola neurohirurga nakon balneofizikalnog tretmana

Danas moj doktor nije radio, a stigao je MRI. Dosla mi je glavna sestra i saopstila da mi je MR uredan i da idem kući. Dobio sam ovo otpusno pismo bez ikakvih pojasnjenja. Ovo mi djeluje nekako sumnjivo, sve se desi iznenada i bez mog doktora, na dnu otpusnice navedeno ime nekog lievog doktora (potpisano) i ime direktora klinike koje nije potpisano. Pisani nalaz od MRI nisam dobio, već samo slike. Po ovome izadje da se priraslice povlace.
Provjerio sam na klinici dokle je doslo sa zahtjevom za banje koji sam predao u 10-om mjesecu i sekretarica mi je rekla da sam 36-ti po redu, s obzirom da mjesecno ide po troje izadje jos za godinu dana.
Nisam pametan sta mi je uraditi, finansijski sam nesposoban da platim banje. Vidit cu iduce sedmice sta dalje.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #62 : Lipanj 12, 2009, 23:13:24 poslijepodne »
Tesla,
Što znači uredan MRI ako ti imaš grozne simptome...??!! ???

Nekak mi tu nije jasno, bile priraslice manje ili veće ko da je bitno? Bitno je da si ti došao po pomoć i da ti je nisu pružili jer eto MRI pokazuje urednost??? Pa neka stručniji od mene to potvrde, ali samo MRI da bude indikacija, bilo pozitivna ili negativna nema nikakve veze sa pravilima struke.

Moj ti je savjet da sad intezivno inzistiraš na svom operateru da te primi i da to rasčlaniš s njim što je detaljnije moguće...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #63 : Lipanj 12, 2009, 23:33:46 poslijepodne »
meni ovo izgleda kao ozbiljan nalaz koji zahtijeva reoperaciju, transpedikularnu stabilizaciju L4-S1 ( PLIF ili TLIF) te prekrivanje dure i zivaca gelom protiv priraslica...

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tesla,
Što znači uredan MRI ako ti imaš grozne simptome...??!! ???

Nekak mi tu nije jasno, bile priraslice manje ili veće ko da je bitno? Bitno je da si ti došao po pomoć i da ti je nisu pružili jer eto MRI pokazuje urednost??? Pa neka stručniji od mene to potvrde, ali samo MRI da bude indikacija, bilo pozitivna ili negativna nema nikakve veze sa pravilima struke.

Moj ti je savjet da sad intezivno inzistiraš na svom operateru da te primi i da to rasčlaniš s njim što je detaljnije moguće...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #64 : Lipanj 13, 2009, 10:17:27 prijepodne »
U cetvrtak cu otici kod svog operatera, da mi on ocita nalazi i da to rascistimo.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #65 : Lipanj 13, 2009, 11:37:58 prijepodne »
Sretno Tesla !!!
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #66 : Lipanj 13, 2009, 15:36:02 poslijepodne »
Tesla, kod operatera i budi uporan ko neka baba što prodaje jaja i sl.... mislim ono bez pardona ne daj se smesti i inzistiraj na istini....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #67 : Lipanj 19, 2009, 10:23:25 prijepodne »
Jucer sam bio kod neurohirurga. Prvo je me je nalijepio sto nisam reagovao tj. trazio da njega nazovem. Kaze da je digao frku zbog mene, sto su me otpustili bez njegovog znanja. Ostalo je na tome da zavrsim sa balneofizikalnim tretmanom, pa ponovo na kontrolu. Na kraju mi je rekao: "Ja mogu cekati, a ti ces odluciti dali ces i kad operirati".
Krivo mi je sto nisam reagovao odmah, ali nekako u tom trenutku sam pomislio da je ipak moj neuro obavijesten i da moram odraditi BFT, pa da se odluci sta operirati.
U ponedjeljak idem na pregled kod fizijatra za BFT pa bih trebao odmah poceti sa terapijama.

Moje stanje je i dalje bolno, ali je bolje nego prije (nema jakih presjecanja i ukocenosti), pa sada mogu i odraditi ove terapije. Sada mi se prosiruju bolovi u desnu nogu.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #68 : Lipanj 19, 2009, 13:00:54 poslijepodne »
Tesla,

veliš da ti se sad bolovi šire u desnu nogu, nemoj ništa čekati i čim završiš sa tom terapijom i ako ne bude bolje šta da ti kažem. Recimo, ja na tvom mjestu ne bih ništa dalje ni pokušavao nego bih odmah na stol. Sretno i javljaj update...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #69 : Lipanj 19, 2009, 16:44:11 poslijepodne »
Davore hvala na podrsci. Ovo cu pokusati samo da rascistimo sa protuzijom, posto kod nas idu samo klasicne operacije, pa se neurohirurzi teze opredjeljuju, a druga stvar je da se ne desi da operiram priraslice, a ostanu bolovi od protuzije. U koliko ne osjetim poboljsanje onda operacija i ovoga diska, i necu pristati bez dvostruke operacije.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #70 : Lipanj 19, 2009, 18:19:31 poslijepodne »
Tesla bas sam sad citala ovo sve tvoje i jako me ganulo...
Nadam se da ces rjesiti to, nekako mi se iz nalaza najprije ucinilo da se bjezi od odgovornosti, ono zeznuli smo, pa sad se snalazi ko se moze.....Tesla ganjaj to do kraja, ne ostavljaj to da ti zastarava, pa makar kampiro pred bolnicom....zelim ti puno snage. Jel ti s parama moze pomoci obcina ili zdravstvo???
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #71 : Lipanj 19, 2009, 23:33:47 poslijepodne »
Moj neurohirurg nije nikada bjezao od operacije, ali problem je u konziliju ljekara koji izgleda lijece nalaz, a ne pacijenta, pa niko od njih nije saslusao moje tegobe, nego vidili izvjestaj neurologa.Otac mi je jutros imao zakazano kod nacelnika općine za razgovor uvezi pomoci, ali je sinoc zavrsio na neurohirurgiji, posto je i on tesko bolestan. Ima jaku bol u ledjima, jaka upala kostiju na vezi izmadju sakralnog dijela i karlice (sakroilieitis). Nakon mjesec i po pokusaja da ga smjestimo u bolnicu jucer smo zamolil mog neurokirurga da ga primi. Covjek nam je izasao u susret. Najveci problem je bio sto sam ga morao svaku noc, pa nekada i dvaput voziti u hitnu. Danas je uradio MR i poceo je primati infuzije protiv bolova. Bojim se za njega jer je jucer bio i kod hematologa, zbog velikog broja leukocita i prevelike slezene. Hematolog je rekao da je mozda ono najgore, a mozda je samo reakcija od silnih inekcija protiv bolova. Za 14 dana ce biti gotovi labaratorijski nalazi, pa onda dalje pretrage, vadjenje uzorka kostane srzi.
Snage imam da sve ovo podnosim i tjesim svoju porodicu.
Za moju operaciju nema razloga za brigu, jer moj neuro je odlican strucnjak (kako saznajem od drugih) a i covjek.
Brinetka hvala na podrsci i drago mi je da si ponovo sa nama i da ti ide na bolje.
« Zadnja izmjena: Lipanj 19, 2009, 23:38:58 poslijepodne tesla_001 »
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Kraljeznica.com forum

Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #71 : Lipanj 19, 2009, 23:33:47 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com