Autor Tema: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)  (Posjeta: 136244 )

0 Članova i 18480 Gostiju pregledava ovu temu.

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #90 : Srpanj 16, 2009, 00:55:44 prijepodne »
Citat:
Pitao sam sta bi sa onim covjekom, kaze da je negdje u Novoj Biloj (neznam ni ja gdje je to), zavrsio u bolnici i dobio serum.
Nova Bila je od Sarajeva nakih 80 km,čudi me da ne znaš za tu Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se Toga jadnika su,dok su ga vozili iz Travnika za Zenicu provezli kroz N.Bilu,samo izgleda da se tu radilo o nekim principima travničkih doktora.Zamislite Travnik-N.Bila=10 km a Travnik-Zenica=50-ak najbližim putem.

Silna je ova BiH država...uređena nema šta.Ali to se tek može primjetiti kad vas policija zaustavi na putu...Kad vam počnu nabrajati kako i šta,imate osjećaj da ste u najmanju ruku u njemačkoj
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #91 : Srpanj 16, 2009, 23:31:26 poslijepodne »
Jutros mi otac bio u programu za operaciju, pripremljen, kad otkazao rengerski aparat koji je potreban za tu operaciju. Rekose mu da ce viditi iduce sedmice da operaciju rade na neurohirurgiji, posto oni imaju taj aparat.
Zamislite koja su to isekivanja i trema, a pogotovo zelja da se oslobodi bolova, kad nista.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #92 : Srpanj 17, 2009, 06:08:35 prijepodne »
Ovo je ona ne ide  nevolja sama već u paru.Sretno. Ko je tvoj doktor?

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #93 : Srpanj 17, 2009, 11:04:43 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ovo je ona ne ide  nevolja sama već u paru.Sretno. Ko je tvoj doktor?
Odgovor na P.P.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #94 : Srpanj 29, 2009, 09:30:05 prijepodne »
Otac mi je u ponedjeljak operiran, sve je proslo uredno, operacija je trajala 5 sati, bio je jedan dan na intezivnoj njezi. Jucer sam mu bio u posjeti. Dobro se osjeca, ima ugradjena 2 drena, koje ce mu skinuti prekosutra i kateter. Poslije toga ce poceti polako hodati. Brat je pricao sa doktorom, ali zaboravio pitati sta mu je uradjeno. Uglavnom uradjeni su L1 do L3 i Th11. Ostalo je da se saceka patoloski nalaz da vide sta dalje.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #95 : Srpanj 29, 2009, 15:59:57 poslijepodne »
Tesla bitno da je najgore za tvoga oca prošlo.
Sad malo strpljenja dok mu ne skinu drenove,a onda će pomalo počet šetati bolničkim hodnikom.
To će pomalo vraćat samopouzdanje,a to je za oporavak jako bitno.
Puno sreće i pozdrava tvome ocu.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #96 : Srpanj 30, 2009, 09:59:26 prijepodne »
Zahvaljujem uriel.
Evo na zalost stanje kod oca se pogorsalo, nastali su jaci bolovi. Jutros mu doktor u viziti rekao da ce morati uraiti jos jednu operaciju. Neznam jos nista o cemu se radi, danas cemo pokusati naci doktora da vidimo o cemu se radi.
Kod mene se ovih dana  stanje pogorsalo, imam bol u obadvije noge, i povremeno mi dolazi kratkotrajna slabost tako da se jedva odrzim  na nogama. Zvao sam svog neurohirurga i rekao je da u ponedjeljak nazovem za mjesto u bolnici.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #97 : Srpanj 30, 2009, 17:35:21 poslijepodne »
Baš mi je žao da mora ponovno na operaciju.Ali to se ponekad mora napraviti .
Znam da je i Slaven Bilić imao dvije operacije  kralježnice u dva dana.Poslije je sve prošlo dobro i potpuno se oporavio.
Žao mi je da se i tebi stanje pogoršalo,ali barem ćeš uskoro to počet rješavati.
Sretno s neourokirurgom.

Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #98 : Srpanj 30, 2009, 19:17:43 poslijepodne »
Danas sam pricao sa ortopedom koji je operirao mog oca. Pokazao mi je snimke sta je uradjeno. Krljezak L2 je stradao, pa je uradjena fuzija sa L1 na L3. Th11 kraljezak nije dirao, on je u stabilnom stanju.
Ceka se patoloski nalaz, a najcesci uzrok ovakvih tegoba je tuberkuloza kostiju.
Sljedeca operacija je uklanjanje gnojnog tkiva koje se formiralo na mjestu izvadjenog bubrega, koji je odstranjen u januaru ove godine. Operacija se smije obaviti vec iduce sedmice i treba da je radi drugi doktor koji je za te slucajeve. Rez ce biti na trbuhu. Sto se tice tih bolova kaze da je to uobicajeno nakon ovakve operacije, a druge bolove proizvodi ovo gnojno tkivo.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #99 : Kolovoz 29, 2009, 17:12:44 poslijepodne »
Pozdrav svima, evo da i ja podnesem svoj izvjestaj u proteklih mjesec dana.
Prvo cu o sebi. Bio sam na kontroli kod svog neurohirurga i predstavio sam mu svoj novi MR koji sam uradio prije dva mjeseca. Pogledao je i rekao da se stvarno nevidi kompresija na korijene, ali vidi te priraslice koje okruzuju radikse nerva, tako da nevidi uzrok mojih bolova. Morao sam se sa njim ubjedjivati oko operacije i uglavnom je na meni bilo da pokazem svoje probleme bez obzira na MR. Uglavnom dogovorili smo se , on je rekao da ce uci u kanal i ocistiti ono sto ima, pa koliko ce mi to rijesiti probleme vidit cemo. Samo ja znam koliko tegoba imam i ogranicenja u zivotu, pa tako da je to jedina mjerodavna indikacija za reoperaciju. Za mjesto u bolnicu je kriticno, doktor kaze da stalno gleda za mjesto, ali tesko je ovih dana imaju neku frku, kako sam saznao svoje pacijente smjestaju i na ortopediju.

E sada prica o mom ocu. 10 dana nakon operacije kraljeznice doslo je do infekcije rane i jakog curenja vode. Nekoliko dana su pokusavali cistiti istiskanjem i  ukljucili mu jake antibiotike. Bilo je bezuspjesno pa su mu morali uraditi ponovnu operaciju  na istom rezu 17.08.. Ubacili su mu 4 drena, dva ulaz za infuzije i dva za izlaz u , da se to ispira. Do sada je primio 4 trnsfuzije krvi. Rana i dalje curi i nece da zarasta. Dakle jos ceka da se ta rana sanira pa da mu urade jos jednu operaciju koju sam naveo u predhodnom postu. S obzirom da su mu u januaru izvadili bubreg, to ce biti cetvrta operacija od nove godine.
Stigao je i prvi izvjestaj od patoloskog nalaza, ali cekaju se svi nalazi. Razgovarali smo sa doktorom i objasnio nam je da se radi o jednom tumorskom procesu, ali nista jos nije detaljno koja je vrsta. Poslije toga je sestra rekla da su u pitanju limfne zlijezde i da se to lijeci zracenjem pa ako uspije. Uglavnom kompletira se dijagnoza od citave price zbog cega je izgubio bubreg, pa mu stradala kraljeznica, natekla jetra i slezena, stvorilo se gnojno tkivo i napala ga infekcija zbog nemogucnosti da zaraste rana. Poslije obrade ortopeda bit ce predat u hematolosku nadleznost.
Sada trenutno vec duze vrijeme lezi sam u sobi u kojoj su ga smjestili nakon reoperacije, a prijasnja soba je jos pod dezinfekcijom i zracenjem UV lampom. Upoznali smo ga sa svim problemima i ja sam ga ubjedjivao koliko on mora da radi na tome da bi ozdravio, jer svojom ishranom i voljom za zivotom uz pomoc medicinskog lijecenja i boziju se jedino moze izvuci. Prije toga je bio posrnuo, ali vec sad se bori da jede zdravo i ima viziju da ce dalje ziviti. To je dobar znak.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #100 : Kolovoz 29, 2009, 17:29:22 poslijepodne »
Pozdrav i tebi Tesla.....drago mi je da napadaš hrabro i radikalno ne neprijatelja...to je i neki moj stil po tom pitanju...Samo hrabro tako dalje i bit će sve u redu, čak štoviše, uvjeren sam da će ti poslije operacije biti znatno bolje....

Što se tate tiče, prenesi mu da ima neka tamo hrpa luzera u virtualnom svijetu koja misli na njega i daje mu svu moguću podršku....i kod njega sam uvjeren da će biti sve u redu, bar imam takav neki predosjećaj koji me rijetko vara...

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #101 : Kolovoz 29, 2009, 18:22:02 poslijepodne »
Tesla razumijem da te tegobe i ograničenja motiviraju na ponovnu operaciju, ali možda bi  ipak trebao locirati  uzrok bolova prije same operacije priraslica, pogotovo ako ti je neurokirurg rekao da ne vidi uzrok bolova.
I raspitaj se kakvi su izgleda da ti upotrijebe onaj gel protiv priraslica kad ih već operiraju?

I kapa do poda, kad uz sve svoje tegobe imaš još toliko snage i optimizma brinuti o ocu i hrabriti ga!
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #102 : Kolovoz 29, 2009, 18:41:57 poslijepodne »
Tesla svaka čast na stoičkom držanju.
Treba to izdržat iz dan u dan.Zapitam se poslije ovakvih iskustava jeli ja uopće imam ozbiljnih problema.
Držimo ti palčeve i tebi i tvom ocu.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

GSM

  • Gost
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #103 : Kolovoz 29, 2009, 18:43:12 poslijepodne »
Tesla, ako se ne zna uzrok tj. izvor tvojih bolova mozda bi trebalo napraviti (provokacijsku) diskografiju da se vidi stanje diskova.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #104 : Kolovoz 29, 2009, 19:31:07 poslijepodne »
Hvala svima !
Receno mi je da ove priraslice mogu, a i nemoraju uzrokovati ove tegobe. Jednostavno na snimku nevidi uzrok u trnutku slikanja.Sada sve zavisi kako se ponasa stanje pri kretanju moga tijela. Uglavnom nakon sto je pregledao noge i mjesta gdje me boli odmah je prihvatio da uradi reoperaciju i pitao me dali cu odmah da ostanem u bolnici, pa je zvao kliniku, ali nazalost nije bilo mjesta.
Sto se tice protuzije, mala je i u boljem je stanju nego prije operacije, tako da nema potrebe za provokac. dikografiju, a i nema to u Sarajevu.
U operaciji se podrazumjeva gel protiv priraslica.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

GSM

  • Gost
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #105 : Kolovoz 29, 2009, 20:20:51 poslijepodne »
Sorry ako si vec napisao, ali gdje su prisutni bolovi? Samo u ledjima ili i u nozi?

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #106 : Kolovoz 29, 2009, 20:25:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Što se tate tiče, prenesi mu da ima neka tamo hrpa luzera u virtualnom svijetu koja misli na njega i daje mu svu moguću podršku....i kod njega sam uvjeren da će biti sve u redu, bar imam takav neki predosjećaj koji me rijetko vara...

Potpisujem Davora...Tesla, držimo palčeve, drži se...svako vam dobro želim.
Operacija L4/L5 2007. godine

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Iskustvo iz Sarajeva (Tesla_001)
« Odgovori #107 : Kolovoz 29, 2009, 21:46:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sorry ako si vec napisao, ali gdje su prisutni bolovi? Samo u ledjima ili i u nozi?
Najmanje u ledjima, samo ponekad presjecaje u toku iznenadnog dodira zbog nekog straha. Valjda se misici napnu kako bi zastitili oboljeli dio. U lijevoj nozi najvise grcevi poigravanja misica, zatezanje, nekad posrne dok stojim i polovicno spadanje stopala. Dok hodam klecam, nakada nesmije proci iza buta, i kad koracam primjeti se da je sporija od desne. Svi bolovi su pozadi lijevo do zadnja tri prsta (dokle i trni).
Ima situacija i sa desom pa je jako nezgodno ako je u obadvije, onda sam totalno onesposobljen.
Ovo nije uvijek, nekad naleti i po desetak dana da se osjecam dosta bolje osim sto ostane klecanje zbog usporenosti. Zatim ponovo losija epizoda koja traje duze.

Jasna zahvaljujem!
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre