Autor Tema: Moj put od alternative do dvije operacije  (Posjeta: 118888 )

0 Članova i 152 Gostiju pregledava ovu temu.

ari

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #54 : Rujan 24, 2008, 08:29:37 prijepodne »
Dobro jutro svima,
Kokolino hvala na odgovoru.Danas ću otići do svoje liječnice po uputnice iako sumnjam da ću ih dobiti. Kolegica s posla mi je predložila da uplatim zdravstveno osiguranje u SUNCU pa da kod njih obavim sve pretrage.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #55 : Rujan 24, 2008, 13:04:03 poslijepodne »
Ari, ako ne mozes dobiti te uputnice od lijecnice opce prakse, onda je promijeni. Nije u redu da se tako ponasa.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #56 : Rujan 25, 2008, 16:33:45 poslijepodne »
Potpisujem se na Panthaganin post.

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #57 : Listopad 12, 2008, 14:30:26 poslijepodne »
Od svih doktora,  fizijatara, kiropraktičara, bioenergetičara, koje sam obišao, te uzaludnih (fizioterapija) i štetnih (kiropraktika) tretmana koje sam probao, jedino što mi je stvarno pomoglo, a još malo, pa i definitivno riješilo problem je KRANIO - SAKRALNA terapija (cranio-sacral therapy), koje na žalost nema u HR, ali ima u sloveniji.
Sve probleme kostiju, lubanje, kralježnice, zglobova, živaca, žlijezda, može se riješiti jednom vrlo blagom (dodir cca5 grama) masažom, tije se uravnava samo.
Upišite kranio sakralna u google i naći ćete sve o tome, pa ako vas zanima...
Ne poznam sve te terapeute, ali ja sam bio kod jednog (na preporuku kolege) i jedan (velikim slovima JEDAN), tretman riješio mi je desetogodišnu bol i zatezanje vrata.
daljnim terapijama srdio sam križa, rebra su mi se uvukla nazad (kifoza kralježnice), nemam više začepljen nos, ravnije se držim itd.. jedan tretman 1h košta 30 Eura i ja sam bio na 5 dosad. Vrlo mali ulog u moje zdravlje, a višestruka korist. Nikakve fizioterapije, masaže, struje nisu pomogle, ali ovo je.
Pozdrav i sretno pri unaprijeđivanju vašeg zdravlja.
p.s. od rekreacije preporučam qigong, sve vježbe možete naći na youtube-u, ili tai chi

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #58 : Listopad 12, 2008, 20:32:33 poslijepodne »
Rimiserk pozdrav. Podsjetio si me na cijeli niz istočnjačkih vježbi odličnih za psihofizičko zdravlje. Qio-gong,tai-chi,do-in itd...Vježbe možda i nisu pravi naziv jer su u stvari kombinacija meditacija, masaže, vježbi istezanja, vježbi disanja i vježbi ravnoteže i koordinacije. Nešto super.Preporučam svima, a posebni je guišt vježbanje u prirodi. 8)

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #59 : Listopad 12, 2008, 22:39:17 poslijepodne »
Rimiserk, molim te objasni malo pobliže gdje je to u Sloveniji, kakav je sistem naruđbi, mora li se biti tamo stacionarno...

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #60 : Listopad 13, 2008, 15:57:12 poslijepodne »
Pozdrav,
broj tel. je: Milan Vidmar 040 713 261 i kažu da je on najbolji, potrebno je zvati od 7-8h ujutro ili sms, pa se on javi. Nije potrebno biti u Ljubljani. Dođete jednom tjedno ili mjesečno, ovisi o problemu, no on će vam više objasniti.
Iskreno vjerujem da će vam to pomoći i riješiti vaše probleme s kostima i kralježnicom, a i s štitnjačom i ostalim žlijezdama. Kranio sakralna terapija radi s fluidima i fasciama u tijelu. Predugo bi bilo da pišem o svim promjenama kod mene i familije, pogledajte po net-u što ljudi pišu.
Sretno!

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #61 : Listopad 13, 2008, 17:24:47 poslijepodne »
Hvala!

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #62 : Listopad 14, 2008, 18:23:48 poslijepodne »
Rimiserk vrlo zanimljivo, malo sam prosrfala, likvor je glavni medij i tjelesne tekućine. Voljela bih naći i nešto egzaktno tipa neke metaanalize i uvjerljivih dokaza na većem broju ispitanika  jer ovako pojedinačni  slučajevi poboljšanja i izlječenja ne mogu se uzeti kao "medicina utemeljena na dokazima" iako piše da metodu koriste nekoliko službenih medicina zapadne Eu te da je pokrivaju njihova osnovna zdravstvena osiguranja. U RH ima nekoliko educiranih terapeuta sad koliko su iskusnio je drugo pitanje. Izvještavajte nas o rezultatima.

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #63 : Listopad 15, 2008, 01:34:06 prijepodne »
Pozdrav,
ja vjerujem da je kranio sakralna terapija više "medicina temeljena na dokazima", nego npr. kemoterapija (koliki je postotak izliječenih?) isto tako gledam kao na dionicu od 30 eura, koja mi možda donese puno veći profit, a možda ništa, a to si mogu priuštiti za probu. Zbog sumnje i predrasuda mnogo ljudi nažalost nikad ne pristanu na neku "alternativnu" metodu (iako je kranio koncept, razvijen od osteopata i neurologa) i pate od vrlo lako riješivih problema (npr. moja punica, liječnica, pati od istog problema u vratu, koji sam i ja imao, ali uopće je NEMOGUĆE i neprihvatljivo spomenuti bilo kakvu "vanmedicinsku" terapiju.)
Probajte i procijenite sami...

bosanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #64 : Listopad 16, 2008, 14:25:09 poslijepodne »
pozdrav svima !!!pitanje za rimiserka ljubljana bi zamene bila lijepa destinacija kad su kilometri u pitanju ali prije nego obavim telefonski razgovor volio bih ako ti to ne predstavlja problem da mi kazes dali si imao diskus prolaps ili si imao samo pomjeranje prsljenja bez prolapsa.jer citajuci mnoge postove zakljucio sam da kod diskus prolapsa bilo kakva manipulacija kicme nije bas preporucljiva to je sa doktorske strane.mada sam zakljucio isto tako da vecina nas ipak nakraju zavrsi kod doktora.samo sto neko ima srecu pa naide na doktora koji se drzi doktorske zakletve.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #65 : Listopad 16, 2008, 17:32:26 poslijepodne »
Na tragu si ... Bosanac.Pozdrav. :)

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #66 : Listopad 16, 2008, 20:11:35 poslijepodne »
kranio sakralna terapija nije kiropraktika i nema nikakvih tretiranja i negativnih učinaka na kralježnicu. Djeluje na fluide i tijelo se samo namještava. Kontraindikacija je jedino aneurizma. Ja sam imao smanjenu gibljivost i pomaknut kralježak. Znam da je teško vjerovati nepoznatima na riječ, ali probajte, nije skupo, pa ćete vidjeti. I da ste se "zeznuli" (a nećete), izgubili ste par desetaka eura i još uvijek stignete na operaciju, ako vam tako "doktori" kažu.
Pozdrav

bosanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #67 : Listopad 17, 2008, 11:21:43 prijepodne »
hvala na odgovoru.na slabom sam ja tragu kokolino vec 6mjeseci neradim slab je to trag  ;D

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #68 : Listopad 18, 2008, 15:56:59 poslijepodne »
Mislila sam na to kako logički razmišljaš jer je klinička razlika između protruzije i prolapsa velika a tako i pristup liječenju.

Nefretity

  • Newbie
  • *
  • Postova: 17
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #69 : Listopad 21, 2008, 10:41:35 prijepodne »
pozdrav,evo upravo sam pročitala o ovoj vrsti terapije (cranio sacralna) i zanima me SMIJEM li se tretirati na takav način budući da sam lumbalnu kralježnicu operirala prije 10 godina a vratnu prije 6 mjeseci i u njoj imam ugrađen umjetni disc i kako nisam baš jako zadovoljna ovom zadnjom operacijom ( vrat i rame i ruka još povremeno boli i trne ,a na funkcijskim snimkama od prošlog tjedna vidi se pomak c4 cca 2 milimetra,što prije operacije nije bilo)-pozdrav i molim odgovor

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #70 : Listopad 22, 2008, 07:46:07 prijepodne »
U CIJELOSTI SE SLAZEM SA VASOM PUNICOM.......KRANIO KONCEPT....BLAGO REČENO SMIJEŠNO.



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav,
ja vjerujem da je kranio sakralna terapija više "medicina temeljena na dokazima", nego npr. kemoterapija (koliki je postotak izliječenih?) isto tako gledam kao na dionicu od 30 eura, koja mi možda donese puno veći profit, a možda ništa, a to si mogu priuštiti za probu. Zbog sumnje i predrasuda mnogo ljudi nažalost nikad ne pristanu na neku "alternativnu" metodu (iako je kranio koncept, razvijen od osteopata i neurologa) i pate od vrlo lako riješivih problema (npr. moja punica, liječnica, pati od istog problema u vratu, koji sam i ja imao, ali uopće je NEMOGUĆE i neprihvatljivo spomenuti bilo kakvu "vanmedicinsku" terapiju.)
Probajte i procijenite sami...

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #71 : Listopad 22, 2008, 14:16:33 poslijepodne »
NIJE MI BILA NAMJERA PREPUCAVATI SE NA OVOM FORUMU, ALI KAD VEĆ...
JADNI MI S OVAKVIM "DOKTORIMA". DANAŠNJI "DOKTORI-LIJEČNICI" SU MANAGERI FARMACEUTSKIH TVRTKI I MEDICINA SE RAZVIJA U TOM SMJERU. ZA OVO TAJ LIJEK, ZA ONO ONAJ LIJEK. ZAŠTO JE DO PROBLEMA DOŠLO, NEMATE POJMA NITI VAS ZANIMA. BITAN JE PROFIT. NE SMIJEMO SE LIJEČITI S NEPATENTIRANIM LJEKOVIMA. MOZAK VAM JE ISPRAN NA MEDICINSKOM FAKULTETU. HIPOKRATOVA ZAKLETVA ZA VAS JE POVIJESNA ČINJENICA.
TO JE MOJE MIŠLJENJE O ZAPADNOJ MEDICINI, ALI TO JE SAMO MOJ STAV KAO I ŠTO JE SUD O NEPOZNATOM VAŠ STAV. :)

Nefretity, smijete se tretirati, jer to nije kiropratika i nema nikakvih "prčkanja" po kralježnici. usput, mojoj supruzi se prošli tjedan uklještio živac u križima. Nije se mogla uspraviti niti hodati. Već su bile lječničke teorije operacija ova, operacija ona, CT, MRI itd... poslije prvog cranio tretmana je zaspala, kad se nakon sat vremena probudila, ustala je iz kreveta, malo je još boljelo, pa je hodala sa štakama. Poslije drugog tretmana, hodala je bez štaka, i nakon dva dana više uopće nema bolova, te čak sama diže djete od 12 kg, da ne bi radili razdor u familiji, nismo smjeli reći od čega joj je bolje.
E, to je smiješno, ako ne žalosno.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre