Autor Tema: Moj put od alternative do dvije operacije  (Posjeta: 118921 )

0 Članova i 1512 Gostiju pregledava ovu temu.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #72 : Listopad 22, 2008, 15:25:47 poslijepodne »
Rimiserk,prestrogi ste i afektivni bili kod Vaših definicija doktora i zapadne medicine. Jednostavno previše je šarlatana i kvazimedicine sa krajnjim ishodom lake i brze zarade da bi ste očekivali od nas koji smo studirali tolike godine  da  lako povjerujemo u takva izlječenja. 30 Eu koliko košta tretman o kojem govorite nije puno kad imate jednog korisnika dnevno ali kad ih imate 5 ili više onda je to 1000-1500 kn dnevno. Liječnik specijalist u ambulanti pregleda 20-30 ljudi i taj dan zaradi 400 kn. Govorim o javnom zdravstvu državnim ustanovama. Tako da taj vaš i ne zaradi  malo. Često se zapitam zašto  svi ti "terapeuti, iscjeljitelji i sl." nisu uložili toliko truda i učili i studirali dugo i marljivo kao što to rade doktori Zapadne ili Tradicionalne Kineske medicine jer i jedni i drugi studiraju minimalno 6-10 godina a zatim se usavršavaju cijeli život. Zašto im je bilo teško ili su bili lijeni pola svog života posgvetiti učenju i stjecanju znanja. Svi ti nadobudni nakon tečaja od maksimalno 3 mjeseca kod tko zna kojih učitelja, otvore "ordinaciju" i liječe sve i svakoga. U svakom slučaju treba se informirati, pretražiti studije i ako iste pokažu da je metoda učinkovita i da ulazi u okvire lječenja zasnovanog dokazima ima smisla je preoučavati a potom možda preporučiti. Bez toga krajnji oprez i suzdržanost za svaku terapiju tako i tu kao i onu što je tamo na drugoj temi u svom postu preporučio Bosanac (vlastita krv u diskus?!).

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #73 : Listopad 22, 2008, 19:48:14 poslijepodne »
slažem se da ima šarlatana, ali to je ste "vi" omogućili, jer sve trpate u isti koš, pa se uz dobre provuku i loši. a zašto, jer vi i dobre i loše tretirate kao loše. Učenje ayurvedske ili kineske medicine traje jednako ili možda malo manje nego zapadne, a razumijevanje bolesti je ipak mnogo, mnogo bolje. Vi zapadnjace, jednostavno ne razumijete cjelovitost ljudskog organizma i gledate svaki organ odvojeno. To je vaša zabluda i par liječnika koji su se usudili o tome nešto naučiti, izgubili su licencu. Ja ne krivim vas, vi jednostavno ne razumijete koja ideja je pozadi. Koji zli umovi sjede u FDA, a kako je neurokirurg napisao, zašto misliti svojom glavom kad su amerikanci sve izmislili. jadni moj štreberski kirurže, samo ti kopiraj amerikance, malo prouči o njihovim zakulisnim igrama, pa će ti štošta postati jasno.
Takvih doktora se ja bojim, koji ne razmišljaju svojom glavom i zato više ne idem k vama, osim ne daj bože, da me pogazi auto ili slično, pa da moram na hitnu. Bolesti rješavam na drugi način, bez vaših ljekova. Ego tripovi, s poluznanjem liječe me s 20 tretmana i ne riješe mi problem, koji mi je rješio 1 tretman cranio za 30 eura. Koliko košta benzin, participacija i 20 bezuspješnih tretmana.
HVALA :)
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2008, 19:53:14 poslijepodne rimiserk »

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #74 : Listopad 22, 2008, 20:10:56 poslijepodne »
Postoji jedan vrlo pametan čovjek, bivši predsjednik jedne nama susjedne države koji je jadnik umro nedavno. I on se u svoj svojoj muci jer je bolovao od neizlječivog tumora odmaknuo od zapadne medicine (koje sam ja veliki pobornik) i priklonio "tzv alternativnim metodama modernih vračeva". O svome jakom uvjerenju i samim time enormnom placebu pisao je čak i knjigu i puno članaka ali okrutna medicinska statistika, nakon godinu dana liječenja opet je došla na svoje. Kada je vrag došao po svoje i on se prizvao pameti i napisao veliki članak o svojoj zabludi i okrutnoj istini medicine temeljene na dokazima u koju nije htio vjerovati.....
Ne bi htio biti zloslutan, ali....
I mene ljudi vrlo često pitaju doktore ja bih probao ovo i ono i nikada, osim ako znam da ce im to materijalno ili zdravstveno štetiti ja ih ne odgovaram od njihovog nauma. Jer velika je istina da mi ljudi puno ne znamo i da je naš organizam toliko savršen da je vjerojatno u mogućnosti sebe iscijeliti, ali to vrijeme i taj stupanj razvoja još nismo dosegli.
No međutim kada iz svoga mjesta ispadne komad tvrde hrskavice i pritisne zivac koji onda boli, trne i odumre.....ma nemojte biti smješni, nikakva metoda osim starog dobrog noža to ne ispravlja....A tko misli drugčije neka izvoli ali za svoj račun i na vlastitu odgovornost....
Ljudi ne širite gluposti na ovom mjestu... jer ja i meni slični pokušavamo podići stupanj zdravstvene osvještenosti ljudi koji ovo čitaju  i time im omogućiti da si pomognu u rješavanju svojih ozbiljnih problema. Ja pisem ono što je na dokazima utemeljena i statistički provjerljiva istina a ne čarolije....
Puno pozdrava

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #75 : Listopad 22, 2008, 21:11:31 poslijepodne »
Kolega Neurokirurg, svaka čast. Na žalost primjer koji ste naveli tako je svjež i  stvaran da je svaka druga riječ suvišna. Taj mudri i plemeniti, nadasve veliki čovjek o kojem govorite pokušao je sve, borio se svim raspoloživim oružjima ali opaka bolest bila je jača. Svi smo sa zebnjom ali i znatiželjom pratili njegov put, njegovu hrabru borbu koja je na žalost završila kako je završila. Osobno znam iz prve ruke koje je metode Predsjednik sve koristio uključujući i izolaciju u planini,uzgoj povrća, pečenje cjelovitog kruha, vježbe, meditacije i puno toga još. Ajruveda, makorobiotički principi ishrane, joga, shiatzu, tai-chi,meditacije, regresija, reflesoterapija, Rei-ki, bioenergija, hagioterapija,homeopatija, akupunktura, itd... sve su to alternativni načini liječenja, neki i priznati od SZO ali samo pomoćni, usputni načini poboljšanja zdravlja, suport zapadnoj medicini u slučaju kad bolesnik ima veliki problem. Jer priznat će te htjeli ili ne htjeli,  da vam kod upale crvuljka, kod mehaničkog pritiska, kod prijeloma, kod maligne bolesti posebice s metastazama, kod infarkta miokarda, angine pektoris,upalnih reumatskih bolesti, upale gušterače,kod moždanog udara.., razni iscjelitelji, vračevi, nadriliječnici,terapeuti i fluidi sami neće donijeti izlječenje . Ima rijetkih slučajeva , jednog znam osobno, živi i dan danas u Sloveniji, za jednu gospođu u USA znam iz njezine knjige, koji su nakon što jer zapadna medicina potpuno digla ruke od njih uspjeli pobjediti opaku bolest u njenom poodmaklom stadiju ali to su pojedinin slučajevi u rangu čuda a čuda su rijetka, ostavljena za Svevišnjeg. Nama svima se valja liječiti sigurnim, brojčano značajno učinkovitim metodama uz dodatak po koje provjerene aternative i valja nam još puno učiti, učiti i učiti. Znanje nam je malo, medicina ogromna i Istočna i Zapadna. Čovjek velika tajna. Idealno bi bilo kad bi se te obje medicine ujedinile u cilju savršenog zdravlja i liječenja ali to je za sada samo utopija. Profit farmakoindustrije je previše moćan i velik da bi se ulagalo dovoljno novaca u proučavanje i praćenje uspješnosti alternativnih metoda. Svatko mudar i stručan a isto tako i informiran o alternativnim načinima liječenja savjetovati će vam da u slučaju velikog problema uz zapadnu medicinu kao glavno liječnje možete kao suplement koristiti nešto od alternative ali isključivost u smislu same alternative se ne preporuča.Tradicionalna kineska medicina uostalom i sam način života i razmišljanja na dalekom istoku stari su 3000 tisuće godina. Zahtjevaju cijeloživotno studiranje i proučavanje, život i razmišljanje, gledaju čovjeka holistički tako kako vi Rimisek kažete da treba. Holističko promatranje i liječenje bolesnika koristi se i u Zapadnoj medicini i samo budala neće tako liječiti i promatrati svoje bolesnike. KOlega neurokiruirg zasigurno razmišlja holistički jer da nije tako ne bi osobu promatrao kroz spol, dob i zanimanje, ne bi mislio na  opasnost da izgubi funkciju jednog ili nedaj Bože svih ekstremiteta, vodi računa o njenom kardiovaskularnom statusu, respiracijskom sustavu i milijun drugih malih i velikih stvari. Na sličan način i ja moram pristupito svojim bolesnicima kojima planiram dijagnostiku ili program rehabilitacije.Kod prepisivanja ljekova moram misliti na milijun stvari. Važno mi je što bolesnik jede, kako spava, koje su mu navike, gdje živi, što radi, kakvo mu je srce, probava, ciklus kod žena... itd..Samo loš liječnik usko gleda svoje područje a bolesnik mu bude broj ili nedaj bože koverta.Ne zamjeram vam Rimisek ništa jer ste očito jedan od sretnika koji nije do sada imao veliki zdravstveni problem koji bi vam ugrozio život tako da su vam, iskustva za sada skromna i mala na vašu sreću, što vam i u buduće želim. Milijun stranica bi bilo malo da  argumentirano pobijem vaše tvrdnje koje su pune gorčine, a opet ne bih promjenila vaše mišljenje a izgubila bih svoju dragocijenu energiju i vrijeme.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #76 : Listopad 22, 2008, 22:17:18 poslijepodne »
Ja se slažem sa neurokirurgom,  gdje je mehanički problem kirurgija je moćna.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #77 : Listopad 22, 2008, 23:54:46 poslijepodne »
vjerujem da mislite na "plemenitog" Drnovšeka, koji je cijeli život bio najtvrđa komunjara, ali se nakon raka, preobratio u new age-ra. Vrlo plemenito, ali u Bibliji piše da ni 5 do 12 nije kasno (da ne citiram), zato OK. Njegovo "izlječenje", je ipak bio udarac slovenskoj medicini, jer je živio mnogo duže nego što su mu predviđali. Pa čak i slo liječnici to pričaju, no sad likuju jer je na kraju ipak umro. Svi umiremo, pitanje je kako živimo do tada. Da li vi kemoterapiju smatrate uspješnom metodom liječenja? Me nemojte biti smiješni. Čak i placebo ima veću uspješnost. Koliko je vaših pacijenata poslije operacije zadovoljno i bez bolova?
ja ovim postovima želim ukazatii ljudima koji se muče i ne žele bez potrebe ići na operaciju, da postoji vrlo uspješna metoda manualne medicine, osteopatije, kako god želite..., pod nazivom KRANIO SAKRALNA TERAPIJA.

 Što se "zapadne" medicine tiče, ne morate vi meni ništa dokazivati, cijeli život sam okružen liječnicima, pola moje familije su liječnici, a neki su vrhunski stručnjaci u svom polju medicine. Slušam o pacijentima, liječnicima, šefovima klinika, političkim pritiscima, igrama unutar bolnica...
Prije 10 g. otkrio sam par "sitnih" problema, koje sam želio riješiti. Naravno, prvo doktori, pretrage i bolnice. Tu sam već shvatio neslaganje u dijagnozama, te naučio: poslušaj bar 3 doktora. no što ako svatko kaže drugačije. Tu tek postaje zanimljivo...

Na kranio sakralnu terapiju, otišao sam na preporuku kolege, kom sam se žalio da me boli vrat. Nisam ni znao na što idem, osim da idem kod nekog tipa kod kojeg ide cijela njegova familija i da se sad odlično osjećaju (uključujući i malu bebu od 6 mjeseci, koja nije noću spavala, a poslije tretmana počela je spavati).
S obzirom da mi nije bilo skupo, otišao sam, iako sumnjičav zbog neuspjeha prijašnjih metoda i tretmana.
Nakon tretmana sam samo pitao: "što ste vi to sad meni radili" i dobio odgovor kranio sakralna terapija. Najmekši dodir koji sam osjetio na glavi i tijelu, ikad.
Navečer sam trebao ići na trening, ali sam osjećao kao da mi je cijelo tijelo pomaknuto i premaknuto, pa sam se suzdržao dok ne saznam smijem li uopće tako brzo na trening borilačkih vještina. Nakon konzultacije s terapeutom, koji mi je rekao da naravno da smijem, jer to nije kiropraktika i da nema nikakvih problema, otišao sam, iako sam se osjećao drugačije, osjetio sam kao da imam štap u leđima, vilica pri smijanju mi je bila u drugačijem položaju, vrat me nije bolio. No najveće oduševljenje je bilo na samom treningu. Vježbe vrata..., jednostavno sam se počeo smijati od gušta podmazanog i savitljivog, bezbolnog vrata. Zamislite da ste promijenili i podmazali upravljački sklop automobila koji je škripao i zapinjao. Ne sjećam se da sam u zadnjih 20 godina imao takav vrat. Nevjerojatno.
To je samo moje prvo iskustvo, a ima i dalje. Na ostalim terapijama su mi se uvukla prva dva rebra, koja su stršala zbog kifoze kralježnice. Spustilo mi se lijevo rame koje je bilo više od desnog, ispravila mi se kičma, nestale su mi kvrgice od žlijezda na stopalu, koje sam imao od rođenja i nikad mi nije bilo ugodno dirati taj dio pored koščice iznad pete. Počeo sam hodati cijelim stopalom, a ne samo vanjskim rubom (razlika se vidi i na cipelama gdje se troše nove, a gdje su se trošile stare).
Moja supruga se spremala na operaciju sinusa, a poslije druge trudnoće natekla joj je i štitna žlijezda. Nismo to uopće spominjali. Nakon tretmana iscurilo joj je iz nosa pola kile gnoja, a nakon par dana nateklina žlijezde je nestala. Operation bye, bye!!! Stariji sin je imao izbočen cca 4mm gornji stražnji dio parietalne kosti od rođenja (sad ima 5g.) tako da mu na tom dijelu kosa rasla kao palma i vidjelo se ako je kratko ošišan. Sad mu je to skoro normalno.

Kome ovo naše iskustvo nije dovoljno da proba, neka se muči i dalje. Osnovno školovanje za kranio sakralnog terapeuta traje 3 g. i to nije čiri bu čiri ba, nego znanstvena disciplina, bazirana na anatomiji, neurologiji i embriologiji. Molio bih doktore, neka prouče što je to i neka upišu imena dr. Sutherland i dr. Upledger i dr. becker itd...

Svatko tko se sprema na operaciju, neka proba CST ako ima mogućnosti naći nekog terapeuta neka ode, jer potom još uvijek stigne na operaciju, neće bankrotirati, neće mu se stanje pogoršati, naprotiv ima sve indicije da mu se stanje popravi i izboljša.
sva sam napisao, ne želim vas više uvjeravati, no mislio sam da je ovo forum o kralježnici i iskustvima s liječenjem iste.
To je moje iskustvo i iskustvo moje familije, tako da nije rekla kazala, nego osjetih i vidjeh!!!

SRETNO  :)

p.s. VJEŽBAJTE

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #78 : Listopad 23, 2008, 19:15:09 poslijepodne »
Rimiserk, meni je tetka rekla da napravim jastuk od lišća papre i da na njemu spavam godinu dana i da će mi sigurno pomoći.

Ma daj, ti meni zvučiš kao neko ko se time bavi.
Posjetio sam stranice o tome i fino kažu da rješavaju samo lakše slučajeve, znači nisu nikakva alternativa neurokirurgiji a ti polemišeš sa neurokirurgom.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #79 : Listopad 24, 2008, 22:57:59 poslijepodne »
ne bavim se.... još, ali me je jako zainteresiralo, pa ću najvjerojatnije upisati školu kad nađem vremena...

p.s. slušaj stare ljude i naravno da nije CST svemoguća, svemoguć je samo Bog

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #80 : Listopad 25, 2008, 10:27:38 prijepodne »
Sviđa mi se ova konstatacija"LIJEČNICI SU MANAGERI FARMACEUTSKIH TVRTKI" :D :D :D
Gore sam opisao jedan dio svog puta od alternative do dvije operacije,ali bilo me sram u tom postu napisati (priznati) i da sam bio i kod bioenergetičara ;D   Bioenergetičar je bio fer za razliku od kiropraktičara i odmah nakon tretmana mi je rekao da je kod mene problem mehaničke prirode i da ga treba mehanički riješit (operacija),tako da sam kod tog bioenergetičara bio samo jedanput,pa nisam izgradio neko posebno mišljenje o njemu i bioenergetičarskim metodama,ali nije mi barem izmuzao lovu kao kiropraktičari uz lažna obečanja ;D
Probao sam i i neku wu-wei metodu (bila je i na tv-u),isto tako samo jedanput,ali tu sam zaključio ja sam da to nije za mene,ali vjerujem da to pomaže ljudima koji tu metodu mogu podnijeti,jer ono šta sam tamo doživio,ne može se opisat riječima,treba probat,pa ako je za vas nastavite,ako nije odustajete,kao ja ;D
Suma-sumarum u neka alternativna riješenja vjerujem,ali treba naletit na prave ljude,koji znaju šta rade,ali problem je u tome da pravih alternativaca ima malo,večinom su to lovci u mutnom,koji u tome vide dobru priliku za zaradu,kao npr dr.Dabić (Karađić) :D  Kiropraktika je po mom skromnom mišljenju je postala biznis,kiropraktičari mogu pomoć glede kičme samo zdravom čovjeku ili čovjeku koji je u početnoj fazi bolesti kralježnice,eto to zaključujem na osnovi mog iskustva s tri kiropraktičara koji su meni davali velika obečanja i samo muzli lovu ;D
Tako zaključujem da i ta Karnio-sakralna metoda koju Rimsek opisuje,ne mogu odbaciti,ali niti prihvatit na osnovu njegovog iskustva,jer kao što rekoh svi smo mi individue za sebe i nije kod svakog isti problem,a i u istom problemu male razlike mogu činit nepremostive zapreke,jednostavno treba probat,pa donijeti sud o tome?
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #81 : Listopad 25, 2008, 11:26:54 prijepodne »
Ajde da vidimo dal je netko zainteresiran to probati, pa da odemo svi zajedno i uvjerimo se... ja osobno nikad nisam vjerovala u alternativu i nikad nisam ništa probala.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #82 : Siječanj 13, 2009, 23:29:21 poslijepodne »
Rimiserk ti si naš Blatazar hahahhhahha sam naprid istražuj možda nešto i nađeš pa nas sve ukupno spasiš :D :D :D :o

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #83 : Siječanj 20, 2009, 15:17:31 poslijepodne »
Meni je bioenergicar uspio skinuti bolove zbog kojih sam primao trodon inekcije i tu sam mu zahvalan do kraja zivota. Sto se tice uklanjanja hernije to nema teorije. Kada pogledam svoj MR snimak, laicki vidim da se to mora odstraniti mehanickim putem.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Moj put od alternative do dvije operacije
« Odgovori #84 : Siječanj 20, 2009, 20:22:15 poslijepodne »
Tesla i meni je Ortopedska bolnica u Biogradu skinila bolove i evo da kucnem već 5 godina nemam akutnih bolova,ali isto tako problem mi rješiti neće ;)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre