Autor Tema: Ekstruzija l5/s1  (Posjeta: 35707 )

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Ekstruzija l5/s1
« : Rujan 27, 2016, 12:22:43 poslijepodne »
Evo, došlo je i vrijeme za ovu temu  ;D Za buduće članove o mojim problemima imate u predstavljanju članova pod nazivom Ajme meni nije mi dobro

Uglavnom, nakon ekstruzija diska l5/s1 i niza mišljenja doktora iz raznih grana (kirurg, neuro, fizio) a i užasnih bolova (sto je bio glavni razlog, briga me za doktore) odlučio sam se na operaciju. Kako je bol bivala svakim danom sve teza i jača operiran sam Metrx metodom i nakon 3 dana otpušten na kucnu njegu. U otpusnom pismu mi piše, da je odstranjen sekvencionirani dio diska, te da struktura nije dirana.
Medjutim, Dr. Mi kažu da mi je živac koji je pritiskala ekstruzija bio jako upaljen, pa me sada boli noga i dalje za popizdit (zapravo subjektivno i vise), za sto mi Dr kažu da će proći kroz par tjedana.
Kako mi iskreno njihov govor tijela ne daje previše sigurnosti, zamolio bih sve ako znate bilo kakav način kako oporaviti taj živac da mi pomognete savjetima. i dalje pijem tablete za bolove, jer bez toga bi iskreno mogao pravac u vrapce  ;D
Po pitanju same operacije, ljudi normalno je da vas je strah, mene je bilo isto strah, mada je čak bilo i nekih koji su se vise tresli od mene  ;D
Srećom imao sam super društvo i nekako smo to zajedno preživili  ;)
Za sada toliko od mene, još je to uvijek sve svježe, ali nastavljam pisati i dalje o svojoj borbi sa živcem  >:(

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #1 : Rujan 27, 2016, 15:45:59 poslijepodne »
A evo Krešo mene sad oko tjedan dana ne boli noga,ne osjećam živac. Prije sam ga mogla iscrtati sa markerom po nozi. Mislim da su mi toplice puno pomogle,pogotovo struja dynatron i hidromasaže noge. Pila sam par tjedana Neurobion i sad sam prestala...ne znam iz kojeg razloga,ali vjerojatno jer me ne boli više. I već sam pisala da su me te kinesio trake spašavale.
Sad samo strpljenja i kroz par tjedana bi trebalo krenuti na bolje.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #2 : Rujan 27, 2016, 17:29:34 poslijepodne »
Probaj tako kako Anita kaže neurobion i trake,ali prije svega se pokušaj opustit što više.( to ti piše neko ko se opušta 3 mjeseca).Živcu treba vremena koliko to nitko nezna ovisi od osobe do osobe.bitno je da te neboli više nego prije operacije.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #3 : Rujan 27, 2016, 19:38:32 poslijepodne »
A ako boli više?  :'(

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #4 : Rujan 27, 2016, 19:40:11 poslijepodne »
Krešo, mene je bolilo u tih prvih mjesec dana baš kako je Anita rekla-da sam mogla živac markerom iscrtati. Pomagali su Ibuprofen i Normabel. Nakon toplica nije baš bilo extra bolje; taman negdje pred kraj sam počela osjećati poboljšanje (šteta kaj te fizikalne ne traju 6 tjedana bar ;D). Nastavila sam vježbati doma i ići na TENS jer mi je on puno pridonio otklanjanju boli. Evo, ovo je 3. tjedan kako hodam na strujicu i osjećam samo bol u 2 žarišne točke u nozi. Vjerojatno bi mi kinezio tape trake još više pomogle, ali njih namjeravam kupiti nakon ovih terapija. Ja nemam pojma koliko mi je živac bio upaljen..namjeravam to pitati operatera kad mu dođem na kontrolu; ali pretpostavljam da je bio turbo pritisnut s obzirom na simptome.
Strpljenja Krešo, strpljenja! Sve će to sjesti na svoje kroz nekoliko tjedana (kod mene znači uskoro 12 :o).
Jesi li odabrao toplice?
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #5 : Rujan 27, 2016, 20:02:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A ako boli više?  :'(
Uzmi šta ti paše...samo jednom se živi :D
Ja sam u Daruvarskim popila i pivce za živce ili vino. Ionako imam slabu cirkulaciju, a treba i živcu malo  ;D. Meni hB nisu trebali Tramali, dovoljan bi bio i Brufen ili tekući slad  :D
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #6 : Rujan 27, 2016, 20:23:18 poslijepodne »
Kreso sve cemo to rijesiti u daruvarskim I nemoj se sekirati, jos ako bude I indijanac biti ce veselo  :) :) :).  Zivcu treba vremena, I mene boli da mogu markerom iscrtati taj zivac, ali treba strpljenja I vremena.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #7 : Rujan 27, 2016, 21:22:34 poslijepodne »
Krešo, probaj Nurobion koristiti, a vjerujem da će medikamenti uz terapije u toplicama pomoći da se bolovi smanje, a živac oporavi.
Ja imam ekstruziju l5/S1, protruziju l5/s1, te spondiolistezu na l5/s1, no nisam operiran, koristim neurobion i ako ništa drugo održavam stanje. Za sad još nemam velikih neuroloških ispada, trošim dva zotramida dnevno (ranije 2-3 ibrufena).
Vidiš kako se Anita oporavila u toplicama, tako da ti isto i tebe čeka samo strpljivo.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #8 : Rujan 27, 2016, 21:44:13 poslijepodne »
Hvala svima, mala me kriza bila uhvatila, popio sam ibuprofen pa je nešto lakše, a još malo pa će past i zaldiar i normabel, ima da se urokam večeras  ;)
Nisam još odabrao sluzbeno, ali ići ću u Daruvar

richie79

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #9 : Listopad 04, 2016, 11:50:44 prijepodne »
Gdje si operiran i  tko te je operirao?

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #10 : Listopad 06, 2016, 17:21:04 poslijepodne »
kako mi bol i dalje u lijevoj nozi ne prolazi i dnevno gutam 2 x zaldiar i 2 x ibuprofen, što mislite o inekcijama dexametazona i voltarena? zna li netko svako koliko se mogu primati, ono ako ih primim 3-4 dana za redom, moram li pauzirati mjesec/8dva/tri do nove doze?

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #11 : Listopad 06, 2016, 20:44:18 poslijepodne »
Ne trebaš pauzirati...ja sam tak dobivala svaki tjedan,nekad i više od 3-4 tjedno. Još je k tome išla infuzija. Vjerojatno se bude kod fizikalnih smirilo tj. u toplicama. Kad ideš?
Ja sam ono više manje ok,ali isto noga zeza. Ne boli,ali me nerviraju ti trnci. Preživim dan i bez tablete. Sutra idem neuru na kontrolu,a stvarno najrađe ne bi išla. Stvarno mi je dosta doktora,ali mora se.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #12 : Listopad 07, 2016, 09:03:38 prijepodne »
ne znam još.
ja sam sinoć prije spavanja pokušao bez tableta, onako za test....izdržao sam do 3:30 bez da sam oka sklopio  ;D
htio sam testirati koliko mi se živac oporavio i odgovor je ništa :'(

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #13 : Listopad 07, 2016, 12:36:56 poslijepodne »
Krešo, meni će sutra biti 3 mj. od operacije. Ja od nedavno spavam bez tableta. Još je rano; ali bit će bolje! Ne gubi nadu  ;)
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #14 : Listopad 07, 2016, 13:32:39 poslijepodne »
Kreso treba imati strpljena a to je tesko, ja iskreno za sebe mislim da cu krepat od bolova....

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #15 : Listopad 18, 2016, 15:40:05 poslijepodne »
Moguće da ti nisu počistili kako treba,ako ne prestane bol probaj kontaktirati drugog neurokirurga.Zna se to dogoditi.
Ukoliko živac nije mehanički oštećen već je velika upala i dalje prisutna morat ćeš piti tablete i trpiti dok ne popuste.
« Zadnja izmjena: Listopad 18, 2016, 15:41:56 poslijepodne daxdax »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #16 : Listopad 18, 2016, 16:22:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Moguće da ti nisu počistili kako treba,ako ne prestane bol probaj kontaktirati drugog neurokirurga.Zna se to dogoditi.
Ukoliko živac nije mehanički oštećen već je velika upala i dalje prisutna morat ćeš piti tablete i trpiti dok ne popuste.

tipujem na upalu, a vjerujem i oni.  ;)
rečeno mi je već da je živac bio jakooo upaljen, ali smiruje se to.  ;)
 

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ekstruzija l5/s1
« Odgovori #17 : Listopad 19, 2016, 07:53:24 prijepodne »
Ja nemam pojma koliko je meni bio oštećen živac; struja i normabel su pomagali (nakon toplica i TENS-a kod LOM), a na kontroli mi je neuro rekao neka nastavim piti normabel. Baš se tih uputa ne pridržavam, al osjećam da živac popusti nakon njega. Ako trebamo slušati stručnjake, ti onda nastavi tako s terapijom dok te boli. Vjerujem da će s vremenom (a kod svakog je individualno koliko je to razdoblje)bol popustiti i nestati. Ja ću se truditi slušati preporuke svog neura, samo da obnovim zalihe ;D.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

 

Nagradne igre