Autor Tema: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici  (Posjeta: 128765 )

0 Članova i 1200 Gostiju pregledava ovu temu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #72 : Lipanj 30, 2011, 18:13:21 poslijepodne »
 :) :) :) Od srca ti hvala za ovu informaciju! Nedavno sam ovdje bio objavio jedan njegov članak, pa su neki komentirali kako ga je pregazilo vrijeme... A znam, kako je vrstan kirurg. U dobrim si bio rukama i samo polako. Nemoj se zanositi osjećajem boljitka, već unatoč tome budi pažljiv i dobro se čuvaj. Šetaj i odmaraj se. I nastoj biti stalno u dobru raspoloženju, pomaže!  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #73 : Lipanj 30, 2011, 18:29:58 poslijepodne »
Ma da ga nisam sredio,jesam. Čuo sam za njega od kolege i odmah hvatao vezu da mu padnem u ruke,naručio me odmah na pregled,napravio hitan MR i ajd idi dečko doma složi stvari i čekaj tel.poziv dok se krevet ne oslobodi kakav,uglavnom +3 dana od dogovorenog termina upao na stol.
Bojim se jedino da to sve skupa neide malo prebrzo oporavak,jer super se osjećam,bolova uopće nikakvih,malo jedino što atrofirani mišići zatežu u nogama.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #74 : Lipanj 30, 2011, 21:17:12 poslijepodne »
zelim ti brz oporavak. malo se zna o onome nakon operacije.
mom muzu je prvih mjesec i pol bilo savrseno.
sad su dva mjeseca i nije lose ali stalno nekaj, malo trnci, malo list pa neka nelagoda u kuku.
nije nista strasno ali deprimira. sto napraviti kad se kuk javi?
prekinuti setnju ili nastaviti?
dali onda vjezbati?
milijun pitanja i strahova.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #75 : Lipanj 30, 2011, 23:55:41 poslijepodne »
Nastaviti šetati, svakako, ali polagano, nema žurbe. Svakako imati vrlo udobne i kvalitetne tenisice.... Inače, postoji bezbroj nesvjesnih pokreta, osobito u snu, koji mogu štetiti... Čak i spavanje na stomaku nije baš dobro, trebalo bi imati tanki jastuk pod stomakom...  Pri spavanju na boku, jastučić među koljenima... Treba se jednostavno paziti i nastojati biti svjestan sebe... Nema razloga za depru, sve su to prolazne stvari...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #76 : Srpanj 01, 2011, 11:21:41 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
zelim ti brz oporavak. malo se zna o onome nakon operacije.
mom muzu je prvih mjesec i pol bilo savrseno.
sad su dva mjeseca i nije lose ali stalno nekaj, malo trnci, malo list pa neka nelagoda u kuku.
nije nista strasno ali deprimira. sto napraviti kad se kuk javi?
prekinuti setnju ili nastaviti?
dali onda vjezbati?
milijun pitanja i strahova.

Kod mene bilo isto tako,odgovorio sam na drugoj temi.Nisam doktor al mislim da je to normalno, ja sam također sve to osjećao al sam nastavljao dalje s vježbama i šetnjama...tek je dva mjeseca prošlo,polako...sve će sjest na svoje mjesto,bez brige.

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #77 : Srpanj 01, 2011, 14:48:28 poslijepodne »
Bronx čini mi se da je i mene operirao isti neuro. (imao dren operacija trajala 3h itd..) kao i tvog muža i prošlo je 3mj. od op. i imam još laganih bolova ali nemojte se brinut jer "kao što vidim na forumu" nelagoda/bolovi su uobičajeni i duže vrijeme. Ono što me najviše drži je da objektivno stanje je sve bolje, polako ide ali ide na bolje.
Važno je statičke vježbe plivanje i šetnja to je moja terapija i mišljenje, normalno bez pretjerivanja / ne smije boliti.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

vlado

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 43
  • doktore pomagaj boooli a deda reko da ne boli...
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #78 : Srpanj 03, 2011, 20:03:35 poslijepodne »
ko na kraju od Dr.radi u vinogradskoj minimalono-invazivne zahvate
operiran 8.2. sad lagano sljedi oporavak pa...

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #79 : Srpanj 03, 2011, 20:51:03 poslijepodne »
Čini mi se da je prije toga treba definirati što su to minimalno invazivne.
Mislim da je Davor u jednom postu rekao da u Vinogradskoj klasičnom op nazivaju i neke min. invazivne.
Ono što sam ja zaključio u 6 dana boravka u kbsm je da pldd jedino radi prof. Rotim, a ostale op (osim vrata) rade svi te najčešće su to rezovi 2-3 cm.
Meni je moj neuro rekao da će me operirati klasičnom mikrodisectomijom ili met-rx interlaminectomiom, nakon op pisalo je interlaminectomia.
Moje mišljenje je da su obe op min invazivne za ostale neurok u RH pogotovo van ZG, vjerovatno van sustava hzzo postoje još "manje invazine" operacije.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #80 : Srpanj 03, 2011, 23:13:14 poslijepodne »
Vrlo jednostavno - podjela je komplicirana! Razni autori na različite načine razdvajaju minimalno-invazivne zahvate.

Iz perspektive pacijenta, a da što lakše razumije, ovo je najlogičnija podjela:
1. Perkutani zahvati (nukleoplastika, PLDD, APLD, biakuplastika, IDET) - zahvati kroz iglu
2. Endoskopski (endoskopska diskektomija, endoskopska foraminoplastika...) - zahvati kroz rupicu od 0.5-0.7 cm
3. Mikro-endoskopski tj. takozvani METRx zahvati (mikro-endoskopska laminektomija, mikro-endoskopska diskektomija, mikro-endoskopska foraminotomija) - zahvati kroz rupu od 1.5-2.5cm (ovdje nisu bitni centimetri nego cinjenica da se radi kroz rupu A NE KROZ REZ!!!)
4. Minimalno-invazivna instrumentacija (iako fuzija nikada neće biti minimalno-invazivan zahvat, ova agresivna metoda moze se odraditi s manje traume i štete s brzim oporavkom pacijenta).

Nemojte vjerovati svakome. Doktori diljem Hrvatske tvrde da rade minimalno-invazivne zahvate samo jer rade male rezove. Neki od njih ACDF (fuzija i kompletna diskektomija vratnog diska) nazivaju minimalno-invazivnim zahvatom, i tako dalje.
Educirajte se prije zahvata, imate internet ..........
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

meLL

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #81 : Srpanj 04, 2011, 19:36:44 poslijepodne »
eh ovako...ja sam operisala L5-S1,i operisao me neurohirurg Hassan Al Qoud,btw iz Sarajeva sam...ja sam se aktvno bavila akrobatskim rock`n`roll-om i jos par vrsta plesa i sad nakon operacije necu moci nastaviti,mogu samo nesto tipa salse nesto lagano...oporavak mi je bio jako brz,samo 4 dana sam lezala u bolnici i ona sam pustena kuci,naravno morala sam se kretati po propisima,nisma smijela sjediti nekih 10-tak dana...nakon toga sam imala rehabilitaciju u reumalu u fojnici.operacija je bila u februaru i ja se sad super osjecam(sto se tice ovog diska)...a za ovog doktora mogu garantovati da je jako dobar...veliki pozdrav

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #82 : Srpanj 04, 2011, 23:10:38 poslijepodne »
Istr odličan post!
mislim da preko hzzo-a osim pldd ne treba gledati ništa izna točke 3, ispravite ako griješim!
To potvrđuje moju pretpostavku da kbsm rade najmin. inv. operacije u sustavu hzzo-a.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #83 : Srpanj 05, 2011, 00:02:33 prijepodne »
Istina je.

 KBSM pacijentu savjesno mogu preporuciti za lumbalne diskove OSIM L5-S1 (znaci L1-L5).

I da zaboravio sam, sto se tice fuzija minimalno-invazivnim putem, mislim da ce najbolje mjesto biti sv. Katarina Zabok. Daj Boze da HZZO pokriva pa cete se neki od vas krizoboljaca moci izlijeciti uz naravno jako jako stroge indikacije
« Zadnja izmjena: Srpanj 05, 2011, 00:08:14 prijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #84 : Srpanj 08, 2011, 21:11:16 poslijepodne »
Da pojasnimo tko ne zna. Dr. Saftić više ne radi u KBSM niti Vertebralisu već u Zaboku.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #85 : Srpanj 08, 2011, 22:11:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da pojasnimo tko ne zna. Dr. Saftić više ne radi u KBSM niti Vertebralisu već u Zaboku.

otkud sad to, Zabok? Pa koliko ja znam Vertebris je na istoj lokaciji u Zg gdje je bio i Vertebralis.. Jedino ako plus tamo radi i u Zaboku..?
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #86 : Srpanj 08, 2011, 22:25:22 poslijepodne »
U Zaboku kraljesnicu operiraju dr. Kvesic, dr. Perovic te dr. Houra.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #87 : Srpanj 09, 2011, 11:37:14 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Operirao me jedan prekrasan čovjek, docent Kovač, imam samo 2 šava, dok je kolega iz sobe imao 12 + dren.
Osoblje na odjelu za svaku pohvalu.
L5-S1 i Bulginge ostavili smo da ih držimo pod kontrolom nadalje,rekao docent,zasad je sve pod kontrolom.
Toplice 05.07. možda malo prerano,ali vele da je sve ok pa može već sada.

 :o Želim ti jako, jako, jako puno sreće u daljnjem oporavku! Mnogo samopomoći i vježbanja (p.s. oprez u toplicama!)!
2006. interlaminectomia L4-L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #88 : Srpanj 11, 2011, 09:30:15 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

A upravo sam dobio i svjedočanstvo o operaciji L5-S1 kod dr.Eškinje u Rijeci, i to vrlo uspješnoj. Riječ je o reoperaciji nakon što je čovjek u Splitskoj privatnoj poliklinici masno platio endoskopsku operaciju, koju je izveo prvoklasni tim iz Njemačke. Mjesec dana je bio nekako, a onda se sve zakompliciralo. Nakon toga je s velikom hernijacijom i kompromitacijom S1 definitivno, po mišljenju nekoliko neurokirurga, a nakon provedenog algoritma konzervativnog liječenja, uključujući i Peharca, trebao na ponovnu operaciju. Odlučio se za KBC Rijeka lokalitet Sušak, operater dr. Eškinja. Zanimljivo, iako je bio na samaru, dakle na stomaku, i rađen klasičan zahvat, čovjek je bio u lokalnoj anesteziji!!! Neurokirug mu je namjestio ruku ispred glave, te istu nije smio pomicati za vrijeme zahvata (najbolji položaj). A dobio je uputu, ako ima nešto za kazati, da kimne glavom. Zanimljivo je i to, da je neurokirug asistent spomenuo glavnom operateru pri kraju dren, a dr.Eškinja je kazao da mu uopće ne treba. Nakon operacije je operater kazao da već može ustati, ali uz uvijet ako je liječnik fizijatar nazočan. Kako ga nije bilo, ustao je odmah ujutro slijedećeg dana. I još nešto, to sam ostavio za kraj, čovjek je iz Splita, te ga je sa Sušaka iz Rijeke u Split dovezao sanitet Splitskog Doma Zdravlja! Dakle, sve u HZZO. Evo, prošlo je 4 mjeseca i čovjek se osjeća odlično. Još nije bio u toplicama. I da, ne radi se uopće o sportskoj osobi, naime čovjek ima 55 godina i 120 kg! NEma nikakvih tegoba ni bolova, ne pije nikakve medikamente. Eto, ima pozitivnih iskustava, ima i dobrih liječnika u sustavu. Volio bih da imam i više ovakvih iskustava za napisati, ali ovi kojima je dobro, ne žele se bakčati s forumom. Šteta. Palac gore za Sušak!   :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Gdje na operaciju - bolnice i lijecnici
« Odgovori #89 : Srpanj 11, 2011, 09:44:21 prijepodne »
Lijepo!

Međutim u Splitu se nikada nije radila endoskopska operacija kraljeznice (ni drzavno ni privatno). Tako da te molim da ne dezinformiras javost.

p.s.
Al pazi ti fenomena, dati se u ruke "prvoklasnom" timu iz Njemacke. To je ravno ludosti! Isto kao sto je bila ludost ici u Dubrovnik svojevremeno (a neki jos uvijek idu). Nemojmo se zavaravati, nikakvi prvoklasni Njemacki lijecnici nisu dolazili u Split. Bez uvrede, sve je to druga klasa. Onaj tko valja ima svoje pacijente i vrijedno radi u Njemackoj (Schubert, Wagner, Zeegers, Reul, Kraft, Hoogland [ako nije u zasluzenoj mirovini], otac i sin Hellinger, Woiciechowsky i slicni).

Pored tako dobrih doktora u RH (netko za fuzije, netko za endoskopiju i laser, netko za vratnu kraljesnicu) otici u Split kod "uglednog" Njemca je ponavljam ravno ludosti!
« Zadnja izmjena: Srpanj 11, 2011, 09:49:29 prijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre