Autor Tema: laserska operacija  (Posjeta: 37060 )

0 Članova i 212 Gostiju pregledava ovu temu.

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #36 : Siječanj 17, 2009, 21:28:14 poslijepodne »
denis, slažem se da završimo s ovom temom jer tvoj post nisam uopće razumio i nikakve veze nema s onim što sam ja napisao, pa nemam na što odgovoriti....

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #37 : Siječanj 18, 2009, 11:49:35 prijepodne »
ovako boljelo me je ali sama sam sebe tješila da će mi bolje biti poslije  :-\

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #38 : Siječanj 18, 2009, 12:26:17 poslijepodne »
Nikka daj malo opšinrnije. Jel "boljelo" znači za vrijeme one "diskografije ili za vrijeme samog zahvata? Nisi napisala kakav si tip anestezije dobila, epiduralnu ili lokalnu? Što je točno napravio neurokirurg? U kojoj mjeri je vadio disk, hernirani dio ili cijeli ili pola? U kojoj mjeri je boljelo? Da li više nego kad boli zub ii manje?
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #39 : Siječanj 18, 2009, 14:44:30 poslijepodne »
Kako se osjećate danas, nekoliko dana nakon operacije?

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #40 : Siječanj 18, 2009, 20:22:12 poslijepodne »
pa....mislim da je boljelo više od vađenja zuba ali svi smo različiti .danas je 9 dan i osjećam se bolje nego prije 11 dana ali bol postoji u nozi i onako neka čudana bol u leđima(zanemarivo na prijašnju bol) ali osjetim da sam operirana :(

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #41 : Siječanj 18, 2009, 21:17:25 poslijepodne »
Nikka,

Ako zamislimo da je tvoje stanje prije operacije bilo na nekih 90 % podnošljivosti (100 % neka bude totalni neurološki ispadi i ono najgore). Ajde sad probaj smjestiti svoje stanje negdje na ovu skalu. Da li je na 80, 60 ili 30 % sada?


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #42 : Siječanj 18, 2009, 22:08:00 poslijepodne »
Nikka,

Moram te malo kritizirati po pitanju tvog pisanja, nikako da daš malo suvislije odgovore, primjerice to što pričaš da te bolilo više od vađenja zuba, ja nemam pojam da li je to tijekom te famozne diskografije ili tijkom same operacije? Isto tako nsi mi odgovorila koji tip anestezije si primila?
I u konačnici da li se osjećaš bolje, jer mi u zadnjem postu ne zvučiš presreteno? Iskreno, ako je situacija kod tebe takva da se osjećaš 90 % bolje, a u leđima i nozi još osjetiš neku laganu bol onda je to u biti jako dobro, nakon svake operacije se jo šneko vrijemeosjećaju bolovi, jer, svaka operacija je žestoki udar na integritet cjelokupnog organizma i svojevrsan šok za tijelo pa shodno tome mora proći pdređeni vremenski period elementarnog oporavka. Gledaj moj primjer od prije 9 godina, hitno me prime na kirurgije radi upale slijepog crijeve, stanje prije operacije je takvo da se nisam mogao ispraviti ali sam mogao otići na WC, stanje nakon operacije - 60 puta gore i trajalo je jedno mjesec dana dok se nisam potpuno ispravio. Kako bih rekao, imao sam jake bolove i javio sam se u bolnicu da me oslobode tih bolova, a ono nakon operacije sami pakao i ništa drugo.
Mislim da će kod tebe isto nakon mjesec dana nastupiti stanje sukladno onom što ti se trenutno dešava u kralježnici.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #43 : Siječanj 18, 2009, 22:19:38 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nikka,

Moram te malo kritizirati po pitanju tvog pisanja, nikako da daš malo suvislije odgovore, primjerice to što pričaš da te bolilo više od vađenja zuba, ja nemam pojam da li je to tijekom te famozne diskografije ili tijkom same operacije? Isto tako nsi mi odgovorila koji tip anestezije si primila?
I u konačnici da li se osjećaš bolje, jer mi u zadnjem postu ne zvučiš presreteno? Iskreno, ako je situacija kod tebe takva da se osjećaš 90 % bolje, a u leđima i nozi još osjetiš neku laganu bol onda je to u biti jako dobro, nakon svake operacije se jo šneko vrijemeosjećaju bolovi, jer, svaka operacija je žestoki udar na integritet cjelokupnog organizma i svojevrsan šok za tijelo pa shodno tome mora proći pdređeni vremenski period elementarnog oporavka. Gledaj moj primjer od prije 9 godina, hitno me prime na kirurgije radi upale slijepog crijeve, stanje prije operacije je takvo da se nisam mogao ispraviti ali sam mogao otići na WC, stanje nakon operacije - 60 puta gore i trajalo je jedno mjesec dana dok se nisam potpuno ispravio. Kako bih rekao, imao sam jake bolove i javio sam se u bolnicu da me oslobode tih bolova, a ono nakon operacije sami pakao i ništa drugo.
Mislim da će kod tebe isto nakon mjesec dana nastupiti stanje sukladno onom što ti se trenutno dešava u kralježnici.
Davore mislim da je za osobu koja je tek došla s operacije previše to pitanja, ipak je friško operirana tako da bi morao imat malo razumjevanja,al ja te u potpunosti razumjem jel si i ti u svojim brigama,  a ujedno sam i ja u svojim postovima nekad pisao nešto to nije bilo  zlonamjerno pa se postom protumaćilo krivo eto post je post a naša znatiželja je uvjek jača ,ne uzimaj ovo ništa zlonamjerno.Ujedno  znaj biće sve u redu što se tiće tvoje operacije razmišljaj pozitivno,ja sam sve saznao o kralješnici operacijama kroz sve ove godine ćak sam neke laićke stvari  izvukao iz ovih postova na forumu zato da ti budem iskren sad me pomalo i vata strah,mislim da je bolje kad ćovjek ne ulazi u dubioze istog problema zato je Jopan i naglasio da smo mi posebni slućajevi :DOpusti se i prepusti  biće sve ok ;)
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2009, 23:39:08 poslijepodne denis 68 »

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #44 : Siječanj 19, 2009, 11:48:44 prijepodne »
anestezija je bila lokalna

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #45 : Veljača 16, 2009, 23:13:34 poslijepodne »
najprije, predlažem da se ovdje vode sve rasprave oko lasera.
vidio sam na drugim postovima neka pitanja oko lasera, npr denisov post o podobnosti za laser na topicu o dubrovniku.
evo mog iskustva.
dr saftć iz vinogradske mi je u prvoj minuti pregleda rekao da ja, naravno, nisam podoban. prije mene ih je bilo 5 i naravno svi su podobni..a svi u 10 puta gorem stanju od mene, leže, cvile, šepaju....moja loša karma ;D ;D
srećom, ja sam išao prvenstveno da provjerim postoji li za mene ta opcija kada i ako do toga dođe, jer trenutno sam jako zadovoljan sa svojim stanjem i ne bih pod nož.
to mi je potvrdio i dr poslavši me kući da "čekam da mi oči ispadnu od bola". uspio me i nasmijati.
dakle, moj laički zaključak je da je bitno da je protruzirani disk još uvijek cjelovit, tj. da je većim dijelom unutra ali i da u sebi na MR ima vidljivu bijelu/svijetlu jezgru. to je bitno jer ako je unutra tamno, kao kod mene, procjena je da on sa isušivanjem te jezgre (njezinog dijela) ne bi postigao efekt dekompresije, a to je ono što laser radi, ništa drugo.
da malo zakompliciram, ja nisam potpuno nepodoban, nego bih imao samo 50% šanse za uspjeh. na moja dodatna pitanja čovjek je rekao da njemu prepustim koju tehniku će koristiti kad i ako do toga dođe. to stoji.
među ovim podobnima, bilo je i onih koje su doktori iz same vinogradske ranije slali na klasičnu operaciju.


denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #46 : Veljača 17, 2009, 13:26:49 poslijepodne »
Hreni što to znači bit podoban za doktora ako je nešto za operirat a isti smatra da nije za laser,  onda je za micro il klasičnu ma nisu oni meni jasni sa tim procjenama ja se držim procjene svog dr ako nedo bog dođe do njegove loše procjene pa meni bude nešto ,e onda ću bit prinuđen  da ja njemu malo kičmu rastrest jel ipak će to bit moja procjena :D :D :D jar ako neko može krivo procjeniti i imati pravo na greške mogu i ja nek mi Bog oprosti na ovim riječima al te pojedini tjeraju na to, da mi je reć ono što nesmjem pa bi ti bilo jasno što je podobnost ??? ??? ??? ???

Pacijent

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #47 : Veljača 26, 2009, 13:02:15 poslijepodne »
Neću sada o svojoj kičmi i problemima već samo jedan brzi post za sve koji su podlegli PLDD-u,
l5s1 sam dao na laser 23.02 u vinogradskoj i nakon mukotrpnog traženja na internetu nebili sazno nešto više o postoperacijskoj rehabilitaciji uspio sam pronaći preko torrenta knjigu o PLDD-u od dr. choy-a koji je koliko sam skužio i zaslužan da danas postoje laserski zahvati.
U knjizi postoji dio koji govori o postoperativnom tijeku pa kome treba neka javi, knjiga je u .pdf-u ima 8 mb pošaljem na mail.
Obečajem da ću uskoro iskrcat svoj tijek kičmobolje na forumu, a do tada želim Vam svima bezbolne kretnje i da crknemo brzo i bezbolno ako već moramo.  ;D

GSM

  • Gost
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #48 : Veljača 26, 2009, 13:45:18 poslijepodne »
Bilo bi dobro kad bismo to stavili na server. Posalji mi na mail, a ja cu staviti na svoj server da svi skinu. Mail u PM.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #49 : Veljača 26, 2009, 14:50:46 poslijepodne »
"Pacijent" lijepi pozdrav. Vrlo sam zainteresirana za knjigu pa ako možete ...PP.

Pacijent

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #50 : Veljača 26, 2009, 16:47:16 poslijepodne »
Knjiga je poslana Robertu da stavi na server...

katarina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #51 : Veljača 26, 2009, 17:12:03 poslijepodne »
I ja sam zainteresirana za knjigu!Naime moj tata je prije 7 dana operiran u vinogratskoj bolnici.Napravljena je endoskopska transforaminalna diskektomija L3/L4 desno!A dijagnoza je prije tog bila :Hernija disci iv. L3/L4 desno,Lumboischialgija!U bolnici nismo dobili nikakve informacije o posljeoperacijskom tijeku,otpustili su ga dan nakon operacije,a do doktora da ga nešto pitaš nemožeš doć!Usput tata se žali na tupu bol i utrnulost unutrašnje strane koljena,zatezanje u nozi i na laganu bol u leđima pa ako netko ima iskustva i slučajno zna jeli ova bol koju moj tata osjeća normaln nek mi javi!Nova sam na forumu pa sam malo pogubljena!Hvala :)

GSM

  • Gost
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #52 : Veljača 26, 2009, 17:12:03 poslijepodne »
U tijeku je upload, knjiga ce biti dostupna na ovom linku: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: laserska o1peracija
« Odgovori #53 : Veljača 26, 2009, 17:24:01 poslijepodne »
I ja sam ju upravo skinula! Hvala!  :D Sad ću imati literaturu za vrijeme bolovanja!
2006. interlaminectomia L4-L5

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre